نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 , از مجموع 7

موضوع: پرواز یک طرفه برای pick up ویزا و رفتن به آمریکا از طریق ترکیه

Junior Member

پیش فرض پرواز یک طرفه برای pick up ویزا و رفتن به آمریکا از طریق ترکیه

با سلام
    لطفا اگر کسی اطلاع داره به من بگه که آیا می شه برای pick up ویزا آنکارا رفت و از آنجا به آمریکا برویم؟ موقع خروج از ایران یا ورود به آنکارا مشکلی ایجاد نمی شه؟
    موقع ورود چیزی از ما نمی خوان که نشون بده ما ویزای آمریکا داریم؟
    فرض کنید که بلیط من یک تکه باشه
    یعنی یک بلیط صادر شده شامل تمام مسیر تهران انکارا استانبول شیکاگو که البته بین انکارا و استانبول فاصله زمانی داره. در این حالت لازم نیست که ویزای آمریکا تو پاس باشه؟؟
    Johnie B

پیش فرض پاسخ : پرواز یک طرفه برای pick up ویزا و رفتن به آمریکا از طریق ترکیه

دوست عزیز این موضوع قبلا در فروم بحث شده است اما چون مشغله فکری بیشتر دوستان است من فقط یک نکته را که به نظرم میشد را میگم.

یادتان باشد که شما باید برای ویزا 5 شنبه به سفارت در آنکارا بریدو شنبه هم به دست شما خواهد رسید. بعد از شننبه باید به شمت ااستانبول بروید. اما تا آنجایی که من میدونم هواپیمایی ترکیش در تهران ویزای آمریکای شما را چک میکند تا بلیط آمریکا را بدهد.
    او که از من برید و ترکم کرد<br /> پس چرا پس نداد آن دل را<br />وای بر من که مفت بخشیدم<br />دل آشفته حال غافل را

صحبت دوستمون هم درست هست هم نیست!!!
    چون برخی از دوستان بدون داشتن ویزا بلیط OK گرفتن از دفتر مطهری بعضی ها هم بهشون ندادن (بدلیل نداشتن ویزا!)
    به نظر میاد به حال و هوای کارمندهای دفتر مطهری و ... بستگی داره....
    به هر حال اگر فرصت دارید برید دفتر مطهری و بگید که تعهد می دهید که مسولیت صدور بلیط و Deport شدن را کتبا به عهده میگیرید و همچنین به محض گرفتن ویزا در ترکیه تصویر ویزا و پاسپورت را براشون فکس می کنید (یا به نحوی به دست آژانس می رسانید!) .... شاید درست شد و به شما بلیط دادن ...

من نظر شخصی خودم رو میگم،

اولا که من شنیدم بعضی بچه ها گفتن میریم اونجا pick up و بلیط رو بهشون دادن، در واقع گیر کار هم پرواز استانبول آمریکاست، یعنی در نهایت هدف اینه که شما اونجا ویزای آمریکا رو داشته باشین......... در مورد اینکه به یکطرفه بودن بلیط گیر بدن، باز بعید میدونم چون بلیط تهران استانبول آمریکای شما هم یکطرفه است و شما میتونی بری استانبول و چند روز بعد بری آمریکا، بنابراین به نظر میاد گیری به یکطرفه بودن بلیط نیست و شما میتونی وارد شهر بشی.

نقل قول نوشته اصلی توسط hoomer
    با سلام
    لطفا اگر کسی اطلاع داره به من بگه که آیا می شه برای pick up ویزا آنکارا رفت و از آنجا به آمریکا برویم؟ موقع خروج از ایران یا ورود به آنکارا مشکلی ایجاد نمی شه؟
    موقع ورود چیزی از ما نمی خوان که نشون بده ما ویزای آمریکا داریم؟
    فرض کنید که بلیط من یک تکه باشه
    یعنی یک بلیط صادر شده شامل تمام مسیر تهران انکارا استانبول شیکاگو که البته بین انکارا و استانبول فاصله زمانی داره. در این حالت لازم نیست که ویزای آمریکا تو پاس باشه؟؟
    منم شرایطم همینه. ولی دوستان میگن که باید حتما از استانبول وارد بشی نه از آنکارا. یعنی بلیطت باید تهران-استانبول-انکارا-استانبول-شیکاگو (اگه بخوای کل بلیط رو از ایران بگیری) یا تهران-استانبول-انکارا (اگه میخوای بقیه بلیط رو از ترکیه بگیری) باشه. خلاصه باید از اسانبول وارد بشی اگر میخوای با ترکیش بری امریکا.
    با این حال بازم سوال کن از آژانسا خبرشم به ما بده

Senior Member

To Hoomer

I just know that one officer in the airport checked our US visa before flight by Turkish airline.
    But he gave us the boarding pass of Tehran-Istanbul route. The main work was done in Istanbul and there was a seriouse security check there.
    By the way, consult with Turkish office in Tehran about this case. The would kindly help you.
    If you think that there is even a low risk, forget it.
    You have enough time to go to Turkey, come back to Iran and then travel to USA.
    Good luck

Senior Member

So, You fly to ankara and then directly go to istanbul?
    Check with Turkish airline certainly.
    Do not worry. I hope the only student from my univ who could get visa would be fine!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)