نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: از کدام بانک ارز دانشجویی دریافت کردید؟

رأی دهندگان
107. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • اقتصاد نوین

2 1.87%
  • پارسیان

7 6.54%
  • پاسارگاد

15 14.02%
  • تجارت

8 7.48%
  • رفاه

6 5.61%
  • سامان

23 21.50%
  • سپه

0 0%
  • سرمایه

1 0.93%
  • سینا

0 0%
  • صادرات

0 0%
  • کشاورزی

2 1.87%
  • مسکن

3 2.80%
  • ملت

27 25.23%
  • ملی

5 4.67%
  • سایر

8 7.48%
صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 30

موضوع: ارز دانشجویی- آمار دریافت ارز - آرشیو

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    urban planning and urban design,IKIU

پیش فرض پاسخ : ارز دانشجویی- آمار دریافت ارز

• کشور مقصد: آمریکا
    • مقطع تحصیلی که برای پذیرش دارید: ارشد
    • در صورتی که از نامه پذیرش برای دریافت نامه وزارت علوم استفاده کردید، نامه پذیرش اصل رو ارائه دادید یا پرینت؟ خوب اولش که باید همه اینا رو تو سایت نشا آپلود کنیم طبیعتاً منم اصلش رو ندادم بعد هم که رفتم بانک اصل آی بیست رو دیدن و کپیشو ازم گرفتن. البته قراره بعداً اصل اشتغال به تحصیلو براشون به تایید برسونم و بفرستم.
    • آیا نامه پذیرش/اشتغال به تحصیل شما توسط نمایندگی ایران یا کشور مقصد تایید شده بود؟ خیر چون قراره تازه ترم اول رو شروع کنم اما بانک بهم گفته وقتی رفتم دانشگاه اشتغال به تحصیل رو تایید کنم و براشون بفرستم
    • تاریخ ثبت درخواست نامه در سایت وزارت علوم:
    • تاریخ نوبتی که وزارت علوم برای دریافت نامه به شما داده: 30 تیر
    • درخواست برای ترم پاییز 2012 (ترم اول)
    • دوره نوشته شده بر روی نامه وزارت علوم: (از تاریخ یک شهریور 91 تا یک اسفند 91)
    • مدارکی که در موقع تحویل نامه از شما درخواست کردن: اصل فیش واریزی 20000 تومن و شماره پرونده ای که وزارت علوم میده. شناسنامه
    • مقدار ارزی که انتظار داشتید دریافت کنید: 13500دلار
    • مقدار ارز دریافتی: 13500 دلار
    • نوع ارز: (دلار آمریکا/ یورو / پوند / ...) دلار
    • نام بانک: ملت
    • با کدام مدرک ارز را دریافت نمودید؟ (پذیرش / اشتغال به تحصیل) پذیرش اما قراره اشتغال به تحصیل رو هم بگیرم و تایید شدشو بفرستم
    • نوع تعهد نزد بانک: (وثیقه / تعهد کتبی / تعهد رسمی) وثیقه و تعهد کتبی(30 درصد ارز دریافتی رو به صورت معادل ریالی به عنوان وثیقه گرفتن)(یعنی حدود 5 میلیون تومن وثیقه )
    • بانک چه مدارکی رو کنترل کرد؟ (نامه وزارت علوم / اشتغال به تحصیل یا پذیرش / وکالت نامه / کارت ملی / ویزا / صفجه اول گذرنامه / ...) بله همه اینا غیر از وکالت نامه چون فعلاً خودم اینجام یعنی در کل شد: اصل نامه وزارت علوم رو که گرفتن؛ بعدش اصل آی بیست و اصل ویزا که تو پاسپورتم خورده بود و بلیط و شناسنامه و کارت ملی رو نگاه کردن و بعد کپی همه اینا رو خواستن و بهم گفتن وقتی رفتم دانشگاه گواهی اشتغال به تحصیلو بگیرم و تاییدش کنم و براشون بفرستم
    • ارتباط قبلی با بانک: (مشتری بودم / آشنایی / بدون ارتباط) مشتری نبودم
    • از زمان ارائه درخواست به بانک تا زمان دریافت ارز چه مقدار طول کشید؟ همان روز دریافت کردم
    • آیا ارز مسافرتی هم دریافت کرده بودید خیر
    • آیا روندی که طی کردید با آنچه در قسمت سوالات متداول نوشته شده متفاوت بود؟ نه

• مقطع تحصیلی که برای پذیرش دارید: لیسانس
    • در صورتی که از نامه پذیرش برای دریافت نامه وزارت علوم استفاده کردید، نامه پذیرش اصل رو ارائه دادید یا پرینت؟ خوب اولش که باید همه اینا رو تو سایت نشا آپلود کنیم طبیعتاً منم اصلش رو ندادم بعد هم که رفتم بانک اصل آی بیست رو دیدن و کپیشو ازم گرفتن. البته قراره بعداً اصل اشتغال به تحصیلو براشون به تایید برسونم و بفرستم.
    • آیا نامه پذیرش/اشتغال به تحصیل شما توسط نمایندگی ایران یا کشور مقصد تایید شده بود؟ خیر چون قراره تازه ترم اول رو شروع کنم اما بانک بهم گفته وقتی رفتم دانشگاه اشتغال به تحصیل رو تایید کنم و براشون بفرستم
    • تاریخ ثبت درخواست نامه در سایت وزارت علوم:
    • دوره نوشته شده بر روی نامه وزارت علوم: (از تاریخ یک شهریور 91 تا یک اسفند 91)
    • مدارکی که در موقع تحویل نامه از شما درخواست کردن: اصل فیش واریزی 20000 تومن و شماره پرونده ای که وزارت علوم میده.
    • مقدار ارزی که انتظار داشتید دریافت کنید: 13500دلار
    • مقدار ارز دریافتی: 13500 دلار
    • نوع ارز: یورو
    • نام بانک: پاسارگاد
    • با کدام مدرک ارز را دریافت نمودید؟ (پذیرش / اشتغال به تحصیل) پذیرش اما قراره اشتغال به تحصیل رو هم بگیرم و تایید شدشو بفرستم
    • نوع تعهد نزد بانک: تعهد کتبی
    • بانک چه مدارکی رو کنترل کرد؟ I20 and Visa
    • ارتباط قبلی با بانک: مشتری بودم
    • از زمان ارائه درخواست به بانک تا زمان دریافت ارز چه مقدار طول کشید؟ 3 روز

با اجازه آقا سعید از نمونشون استفاده کردم.

• کشور مقصد: آلمان
    • مقطع تحصیلی که برای پذیرش دارید: فوق لیسانس
    • در صورتی که از نامه پذیرش برای دریافت نامه وزارت علوم استفاده کردید، نامه پذیرش اصل رو ارائه دادید یا پرینت؟ اصل نامه پذیرش رو از ترم اولی ها نمی خوان. من ترمهای دیگه هم باید نامه اشتغال به تحصیل بیارم.
    • تاریخ ثبت درخواست نامه در سایت وزارت علوم: 30 خرداد
    • دوره نوشته شده بر روی نامه وزارت علوم: (از تاریخ یک مهر91 تا 29اسفند 91)
    • مدارکی که در موقع تحویل نامه از شما درخواست کردن: اصل فیش واریزی 20000 تومن و شماره پرونده ای که وزارت علوم میده و کارت ملی.
    • مقدار ارزی که انتظار داشتید دریافت کنید: 6000 دلار + 230 یورو (Semester Fee)
    • مقدار ارز دریافتی: 5180 یورو (دقیقا معادل مقداری که انتظار داشتم، البته به یورو)
    • بانک چه مدارکی رو کنترل کرد؟ ویزا و پذیرش
    • ارتباط قبلی با بانک: نداشتم
    • از زمان ارائه درخواست به بانک تا زمان دریافت ارز چه مقدار طول کشید؟ 1 روز

ضمن تشکر از رایان که این فرمت رو از آقا سعید کپی کرد و منم از اون.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Electrical-Shahid Bheshti

• کشور مقصدامریکا
    • مقطع تحصیلی که برای پذیرش دارید:کارشناسی ارشد
    • در صورتی که از نامه پذیرش برای دریافت نامه وزارت علوم استفاده کردید، نامه پذیرش اصل رو ارائه دادید یا پرینت؟ ترم اول هستم فرم I20
    • آیا نامه پذیرش/اشتغال به تحصیل شما توسط نمایندگی ایران یا کشور مقصد تایید شده بود؟ خیر
    • تاریخ ثبت درخواست نامه در سایت وزارت علوم:14 تیر
    • درخواست برای ترم اول
    • دوره نوشته شده بر روی نامه وزارت علوم: (از تاریخ 1/6 تا 31/11)
    • مدارکی که در موقع تحویل نامه از شما درخواست کردن: کارت ملی
    • آیا از فاند استفده میکردید؟ خیر
    • مقدار ارزی که انتظار داشتید دریافت کنید: 13500 دلار
    • مقدار ارز دریافتی: 11100 یورو معادل 13500 دلار
    • اگر مقدار ارز دریافتی کمتر از ارز موزد انتظار بود لطفا دلیل را ذکر کنید:
    • با کدام مدرک ارز را دریافت نمودید؟ I20
    • بانک چه مدارکی رو کنترل کرد؟ نامه وزارت-I20-کارت ملی - پاسپورت
    • ارتباط قبلی با بانک: مشتری
    • از زمان ارائه درخواست به بانک تا زمان دریافت ارز چه مقدار طول کشید؟ 5 روز
    • آیا ارز مسافرتی هم دریافت کرده بودید خیر-روزی که میخواستم بگیرم قطع شد
    • آیا روندی که طی کردید با آنچه در قسمت سوالات متداول نوشته شده متفاوت بود؟ اول گفتن فقط 6000 تا میدن تا نامه رو تایید سفارت کنم و بیارم من هم رفتم یه شعبه دیگه که گفت میدن اما گفت چون تو I20 نوشته personal fund یعنی فاند داری و شهریه نمیدیم منم شاکی شدم گفتم باید بدین گفت برو از رییس شعبه مرکزی امضا بگیر میدیم. امضا رو گرفتم و برگشتم شعبه اولی که خودم حساب داشتم اونا بهم دادن. توضیح اینکه همه ایراد از کارمندای بانکاس که کارشون رو بلد نیستند وگرنه رییس به من نشون داد که به همه دستورالعمل و نمونه I20 و کلی آموزش دادن اما امان از دست این کارمندها. بانک پارسیان هم مشتری بودم اما گفت از اول شهریور زود تر نمیده چون تارخ نامه 1 شهریور خورده. به امید موفقست همه دوستان

Senior Member iraj12345 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Communications Eng. RWTH Aachen

• کشور مقصد: آلمان
    • مقطع تحصیلی که برای پذیرش دارید: مستر
    • در صورتی که از نامه پذیرش برای دریافت نامه وزارت علوم استفاده کردید، نامه پذیرش اصل رو ارائه دادید یا پرینت؟ کپی نامه پذیرش
    • آیا نامه پذیرش/اشتغال به تحصیل شما توسط نمایندگی ایران یا کشور مقصد تایید شده بود؟ نه، هنوز ترم اولم
    • درخواست برای ترم اول
    • دوره نوشته شده بر روی نامه وزارت علوم: (از تاریخ اول مهر تا آخر اسفند)
    • مدارکی که در موقع تحویل نامه از شما درخواست کردن: پاسپورت با ویزا، کارت ملی و شناسنامه و کپی هاشون. بلیط هواپیما نخواستن
    • مقدار ارزی که انتظار داشتید دریافت کنید: معادل 6000 دلار به یورو
    • مقدار ارز دریافتی: 6000 دلار! هر کار کردم یورو ندادن
    • اگر مقدار ارز دریافتی کمتر از ارز موزد انتظار بود لطفا دلیل را ذکر کنید:
    • نوع ارز: دلار آمریکا
    • نام بانک: سامان
    • با کدام مدرک ارز را دریافت نمودید؟ پذیرش
    • نوع تعهد نزد بانک: تعهد کتبی گرفتن که اشتغال به تحصیل رو تا 6 ماه دیگه واسشون بفرستم اگر نه دفعه بعد هیچ بانکی بهم ارز نمیده. البته هیچ پولی بابت وثیقه نگرفتن.
    • بانک چه مدارکی رو کنترل کرد؟ نامه وزارت علوم / پذیرش / کارت ملی /شناسنامه/ ویزا / صفجه اول گذرنامه
    • ارتباط قبلی با بانک: بدون ارتباط
    • از زمان ارائه درخواست به بانک تا زمان دریافت ارز چه مقدار طول کشید؟ 8 روز

لطفا قبل از دادن پیام خصوصی دقت کنین که صندوق پیامهاتون پر نباشه! اون درخواست تایید ارسال پیام رو هم لطفا غیرفعال کنین.
    پیامهای خصوصی رو بی‌جواب نمیذارم. البته لطفا اگه سوال رو قبلا توی فروم پرسیدین فقط لینک سوالتون و شماره پست رو برام بنویسین.

Junior Member behdadgoewy آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    architectural

کشور مقصد: آمریکا

مقطع تحصیلی که برای پذیرش دارید: مستر

در صورتی که از نامه پذیرش برای دریافت نامه وزارت علوم استفاده کردید، نامه پذیرش اصل رو ارائه دادید یا پرینت؟ I-20 ارایه دادم

آیا نامه پذیرش/اشتغال به تحصیل شما توسط نمایندگی ایران یا کشور مقصد تایید شده بود؟ نه، هنوز ترم اولم
    درخواست برای ترم اول

دوره نوشته شده بر روی نامه وزارت علوم: (از تاریخ اول مهر تا آخر اسفند) 6 ماه

مدارکی که در موقع تحویل نامه از شما درخواست کردن: پاسپورت با ویزا، کارت ملی و شناسنامه و کپی هاشون. بلیط هواپیما نخواستن

آیا از فاند استفده میکردید؟ پارشیال

مقدار ارزی که انتظار داشتید دریافت کنید: 13500 دلارکه 10950 یورو دادن

مقدار ارز دریافتی: 10950 یورو

اگر مقدار ارز دریافتی کمتر از ارز موزد انتظار بود لطفا دلیل را ذکر کنید:

نوع ارز: یورو

نام بانک: پاسارگاد

با کدام مدرک ارز را دریافت نمودید؟ I-20

نوع تعهد نزد بانک: تعهد کتبی گرفتن که اشتغال به تحصیل رو تا 6 ماه دیگه واسشون بفرستم اگر نه دفعه بعد هیچ بانکی بهم ارز نمیده. البته هیچ پولی بابت وثیقه نگرفتن.
    بانک چه مدارکی رو کنترل کرد؟ نامه وزارت علوم / پذیرش / کارت ملی /شناسنامه/ ویزا / صفجه اول گذرنامه
    ارتباط قبلی با بانک: بدون آشنا بهم گفتن برو دو هفته دیگه بیا ولی آشنا ردیف کردم گفتن 2 روز دیگه بیا بگیر بلا لازم به ذکر که من بانک سامان هم اقدام کردم ولی گفتش چون ترم اولی 6000 تا بهت میدیم منم گفتم مرسی نامه وزارت علوممو پس بده!!

از زمان ارائه درخواست به بانک تا زمان دریافت ارز چه مقدار طول کشید؟ 2 روز

آیا ارز مسافرتی هم دریافت کرده بودید خیر
    خوب همین

Member alihagh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering-The Univerity of Melbourne

کشور مقصد:استرالیا

مقطع تحصیلی که برای پذیرش دارید:دکترا

در صورتی که از نامه پذیرش برای دریافت نامه وزارت علوم استفاده کردید، نامه پذیرش اصل رو ارائه دادید یا پرینت؟ اصل
    آیا نامه پذیرش شما توسط نمایندگی ایران یا کشور مقصد تایید شده بود؟NO

تاریخ نوبتی که وزارت علوم برای دریافت نامه به شما داده: 13 مرداد 1391

درخواست برای ترم اول

دوره نوشته شده بر روی نامه وزارت علوم: (از تاریخ ...1 مرداد 91..... تا ......1 اسفند 91........)

مدارکی که در موقع تحویل نامه از شما درخواست کردن:PASSPORT و نامه پذیرش

آیا از فاند استفده میکردید؟ بله

مقدار ارزی که انتظار داشتید دریافت کنید:6000$

مقدار ارز دریافتی:6000$

اگر مقدار ارز دریافتی کمتر از ارز موزد انتظار بود لطفا دلیل را ذکر کنید:NO

نوع ارز: دلار آمریکا

نام بانک:ملت در شیراز شعبه خیابان سعدی

نوع تعهد نزد بانک: NOTHING

بانک چه مدارکی رو کنترل کرد؟ نامه وزارت علوم /(پذیرش ، شناسنامه، کارت ملی،پاسپورت)

ارتباط قبلی با بانک: به هیچ وجه

از زمان ارائه درخواست به بانک تا زمان دریافت ارز چه مقدار طول کشید؟ 45 دقیقه (البته حساب ارزی برام باز کرد و6 هزار دلار رو ریخت توش وگفت 2 هفته دیگه بیا ارز رو تحویل بگیر)

آیا ارز مسافرتی هم دریافت کرده بودید (خیر)
    آیا روندی که طی کردید با آنچه در قسمت سوالات متداول نوشته شده متفاوت بود؟خیر

• کشور مقصد: محارستان
    • مقطع تحصیلی که برای پذیرش دارید: کارشناسی ارشد
    • در صورتی که از نامه پذیرش برای دریافت نامه وزارت علوم استفاده کردید، نامه پذیرش اصل رو ارائه دادید یا پرینت؟ کپی (پرینت)
    • آیا نامه پذیرش/اشتغال به تحصیل شما توسط نمایندگی ایران یا کشور مقصد تایید شده بود؟ خیر - ترم اولی هستم
    • تاریخ ثبت درخواست نامه در سایت وزارت علوم: 91/04/29
    • تاریخ نوبتی که وزارت علوم برای دریافت نامه به شما داده: 91/05/13
    • درخواست برای ترم دوم 2012
    • دوره نوشته شده بر روی نامه وزارت علوم: (از تاریخ 91/06/01 تا 91/11/30)
    • مدارکی که در موقع تحویل نامه از شما درخواست کردن: نامه وزارت علوم - نامه پذیرش - ویزا
    • مقدار ارزی که انتظار داشتید دریافت کنید: 6500 ( شهریه) + 6000 (اقامت)
    • مقدار ارز دریافتی: 6000 ( اقامت)
    • اگر مقدار ارز دریافتی کمتر از ارز موزد انتظار بود لطفا دلیل را ذکر کنید: برای دریافت شهریه باید گواهی اشتغال به تحصیل و رسید از دانشگاه بابت مبلغ پرداختی داشته باشم.
    • نام بانک: ملت
    • نوع تعهد نزد بانک: وثیقه به مبلغ دوملیون و دویست هزار تومان
    • بانک چه مدارکی رو کنترل کرد؟ (نامه وزارت علوم / اشتغال به تحصیل یا پذیرش / کارت ملی / ویزا / صفجه اول گذرنامه / شناسنامه)
    • ارتباط قبلی با بانک:بدون ارتباط
    • آیا روندی که طی کردید با آنچه در قسمت سوالات متداول نوشته شده متفاوت بود؟ خیر

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ICT - University of Agder, Norway

• کشور مقصد:نروژ
    • مقطع تحصیلی که برای پذیرش دارید:کارشناسی ارشد
    • در صورتی که از نامه پذیرش برای دریافت نامه وزارت علوم استفاده کردید، نامه پذیرش اصل رو ارائه دادید یا پرینت؟اصل
    • آیا نامه پذیرش/اشتغال به تحصیل شما توسط نمایندگی ایران یا کشور مقصد تایید شده بود؟ خیر
    • تاریخ ثبت درخواست نامه در سایت وزارت علوم: اول مرداد
    • تاریخ نوبتی که وزارت علوم برای دریافت نامه به شما داده: ۱۳ مرداد
    • درخواست برای ترم اول
    • دوره نوشته شده بر روی نامه وزارت علوم:۶ ماه
    • مدارکی که در موقع تحویل نامه از شما درخواست کردن: مدارک شناسایی و پاسپورت به علاوه ویزا + نامه پذیرش
    • مقدار ارزی که انتظار داشتید دریافت کنید: ۶۰۰۰
    • مقدار ارز دریافتی:۶۰۰۰
    • نام بانک:ملت کرمان مرکزی
    • بانک چه مدارکی رو کنترل کرد؟ در بالا ذکر شد
    • ارتباط قبلی با بانک: ارتباطم فقط کمک به جلو افتادن نوبتم کرد که با اصرار خودم هم محتمل بود
    • از زمان ارائه درخواست به بانک تا زمان دریافت ارز چه مقدار طول کشید؟یک هفته
    • آیا ارز مسافرتی هم دریافت کرده بودید سال قبل گرفته بودم
    • آیا روندی که طی کردید با آنچه در قسمت سوالات متداول نوشته شده متفاوت بود؟ به علت نداشتن تاییدیه سفارت ایران و مهر خروج و ورود ۵۰٪ مبلغ رو در حساب ارزی مسدود کرد که پس از آوردن آزاد خواهد شد

Junior Member

• مقطع تحصیلی که برای پذیرش دارید: دکتری
    • در صورتی که از نامه پذیرش برای دریافت نامه وزارت علوم استفاده کردید، نامه پذیرش اصل رو ارائه دادید یا پرینت؟ هیچ کدام. همه چی کپی! چون ایران نبودم و وقت ارسال نامه به ایران هم نداشتم!
    • تاریخ ثبت درخواست نامه در سایت وزارت علوم: 24 تیر
    • تاریخ نوبتی که وزارت علوم برای دریافت نامه به شما داده: 13 مرداد
    • دوره نوشته شده بر روی نامه وزارت علوم: 6 ماه (از تاریخ یک شهریور 91 تا یک اسفند 91)
    • مدارکی که در موقع تحویل نامه از شما درخواست کردن: اصل فیش واریزی 20000 تومن فقط همین
    • مقدار ارزی که انتظار داشتید دریافت کنید: 9000 دلار : 6000 دلار برای خودم و 3000 برای همسرم-فول فاند بودم
    • مقدار ارز دریافتی: 9000دلار- در طی 2 قسط به فاصله یک هفته- 5000 تا همون روز و 4000 تا هفته بعدش
    • نوع ارز: دلار
    • نام بانک: کشاورزی
    • با کدام مدرک ارز را دریافت نمودید؟ (پذیرش / اشتغال به تحصیل) کپی پذیرش اما قراره اشتغال به تحصیل رو هم بگیرم و تایید شدشو بفرستم
    • نوع تعهد نزد بانک: مبلغ 2.3 میلیون تومان=30 درصد معادل ریالی کل ارز دریافتی
    • بانک چه مدارکی رو کنترل کرد؟ سند ازدواج I20 and Visa
    • ارتباط قبلی با بانک: مشتری بودیم
    • آیا ارز مسافرتی هم دریافت کرده بودید برای امریکا خیر ولی برای سفر خارجی قبلیم در سال جاری هر دومون دریافت کردیم

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین