صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 24

موضوع: اطلاعات کلی و جامع درباره زندگی و تحصیل در ژاپن

Junior Member

پیش فرض پاسخ : اطلاعات کلی و جامع درباره زندگی و تحصیل در ژاپن

سلام به همه هم وطنان عزیز
    یکسری سوال دارم که نمیدونم جاش مناسب هست یا نه؟
    1. برای سفر لباس گرم بیاریم یا سرد؟ کدومیک از ماه ها در توکیو سردتر و کدوم ماه ها گرم ترند؟
    2. خونه برای اجاره با فرنی چرهست یا نه؟ اعم از مثلا tv، یخچال، ماشین لباس شویی، تخت، کولرو.... یا نه باید یکسری توسط خودمون خریداری بشه؟
    3. قیمت لباس چه جوره؟ همه چینی هستن مثه ایران؟ از ایران لباس ارزونتره؟
    4. قیمت وسایل الکترونیکی چی؟ لپ تاب از ایران بیاریم یا اونجا که مسلما مارکش هم اصل هست ارزونتره و از اونجا بخریم؟
    5. سوال 4 رو درمورد گوشی هم بگید لطفا.
    6. وسایلی اعم از یخچال و ماشین لباس شویی و اینا گرونه؟
    7. ولتاژ برق چنده؟ 220؟ تبدیل دوشاخ به سه شاخ بیاریم؟
    دیگه فکر کنم همین
    ممنون میشم دوستان جواب بدن
    لطف میکنید به خدا
    خیلی مهمه
    پیشاپیش از کمکتون ممنونم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Ocean_Space Systems Yokohama National University

1-توکیو 4 فصله. زمستون زیر 0 نمیره..نهایت -1. لباس سرد هم مگه داریم؟! اگه داریم بیار که تابستون کلافه کننده ولی کوتاهه
    2- تی وی؟!؟ سریال ژاپنی میخوای نگاه کنی؟! هم با لوارم هست هم بی لوارم. با لوازم همه چی داره غیر لباس شویی و تی وی! لباس شویی مشترکه. بی لوازم کولر داره.
    3- مثل ایرانه
    4-مثل ایرانه با این تفاوت که جنس چینی جای اصل فروخته نمیشه. ضمن اینکه ژاپن بازار دست دوم قابل اعتماد و وسیعی داره.
    5- شماره 4
    6-یخچال و لباسشویی حمل و نقلش از خودش گرون تره! دست دوم باشه دور انداختنش از خودش گرونتر در میاد! خیلیا مجانی میدن ببری! خوشحال هم میشن!
    7- 110 ولت. نمیخواد بیاری! همیجا هست!

Junior Member

سلام دوستان
    من برای یه کنفرانس دعوت شدم به ژاپن برای 5 روز. خودشون 2 هزار دلار به من grant دادن. که فکر میکنم کلا برای بلیط و اقامت و خود کنگره خرج میشه. من اصلا هیچ دیدی نسبت به ین ژاپن ندارم. هزینه تاکسی و غذا برای یک نفر چقدر میشه؟ میخوام بدونم چقدر باید حداقل با خودم ببرم؟
    و اینکه از کجا بلیط بخرم؟ یعنی کدوم آژانس بهتره؟
    ممنوم میشم به من کمک کنید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Ocean_Space Systems Yokohama National University

نقل قول نوشته اصلی توسط Rita100 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من برای یه کنفرانس دعوت شدم به ژاپن برای 5 روز. خودشون 2 هزار دلار به من grant دادن. که فکر میکنم کلا برای بلیط و اقامت و خود کنگره خرج میشه. من اصلا هیچ دیدی نسبت به ین ژاپن ندارم. هزینه تاکسی و غذا برای یک نفر چقدر میشه؟ میخوام بدونم چقدر باید حداقل با خودم ببرم؟
    و اینکه از کجا بلیط بخرم؟ یعنی کدوم آژانس بهتره؟
    ممنوم میشم به من کمک کنید
    تاکسی خیلی گرونه! کسی تاکسی نمیگیره تو ژاپن چون مترو و اتوبوس فراوون و سروقت هست. (اگه احیانا تاکسی گرفتی دست به در ماشین نزن که راننده شاکی میشه!!) غذا ارزونه (اگه یه سره سوشی و سالمون نخوری!).

سلام. آیا کسی هست که واسه فرصت مطالعاتی به ژاپن رفته باشه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط hadiakbari62 نمایش پست ها
    سلام. آیا کسی هست که واسه فرصت مطالعاتی به ژاپن رفته باشه؟
    تو دانشگاه ما هستن.

سلام
    من برای فرصت مطالعاتی ژاپن اقدام کردم. لطفا اگر کسی رفته ی کمکی بکنه. برای سفارت چه مدارکی نیاز هست؟

Junior Member

با سلام
    من دانشجوی دکترا در شهر اوزاکا هستم٬ با توجه به اینکه خیلی از اطلاعات دوستان تو این سایت استفاده کردم وظیفه خودم دونستم حالا که اینجا زندگی می کنم یه سری اطلاعات به سایر دوستان علاقه مند بدم که شاید مفید باشه و براحتی نشه پیدا کرد. اطلاعات من بیشتر به درد کسی میخوره که تازه به ژاپن اومده و قصد اقامت برای چند سال رو داره. بعلاوه همشون در شهر اوزاکا تست شده و بقیه شهرها هم خیلی متفاوت نیست.

قبل از هر چیز از ایران چی بیاریم:
    چند بسته قرص مسکن شامل ایبوبروفین و استامینوفن و کافین مجازه. کلا دارو در ژاپن بشدت گرونه
    سبزیجات خشک شده برای آش و خورشت و آجیل و همچنین زعفران و زرد چوبه (دارچین و فلفل٬ کاری تو ژاپن با قیمت مناسب هست)

۱- اولین و مهمترین مدرک در ژاپن رزیدنت کارت هست. تو حفظ و نگه داری این کارت دقت کنید چون همه جا لازمتون می شه و بعلاوه تو هر بار ورود به ژاپن می تونید بدون نیاز به ویزای جدید از گیت مخصوص وارد شید.

۲- اقدام برای سیم کارت و حساب بانکی:
    معدود بانکی که بدون شماره تلفن شخصی برای شما حساب باز می کنه JP Post Bank هست. معمولا تو دانشگاه ها در دسترس هست و عابر بانک هاش هم زیاد پیدا می شن. شما در گام اول فقط می تونید کش کارت بگیرید که باهاش نمی شه مثل ایران خرید کرد و حتما باید به ATM مراجعه کنید یا اینکه کش کارت دوگانه بگیرید که JCB داشته باشه (مثل شبکه شتاب خودمون) اما خوب بانک کاملی نیست. مرحله بعدی مراجعه به اپراتورهای مختلف برای سیم کارت هست که حتما باید گوشیتون رو ببرید که اگه سیم کارت خالی بخواهید رو گوشیتون تست کنن. اپراتورهای مختلفی تو اوزاکا هستن که بهترین و ارزانترین برای دانشجوی اوزاکا می تونه GTN MOBILE نماینده NTT DOCOMO باشه. ۳ گیگ اینترنت 4G با قیمت ۱۹۰۰ ین و مکالمه هر دقیقه ۵۰ ین. مرحله بعد مراجعه به یه بانک معتبر مثل MUFG و SMBC هست. بعد از باز کردن حساب و دریافت دفترچه می تونید بصورت آنلاین درخواست Debit Card از نوع ویزا و یا مستر رو بدید و براحتی از آمازون و فروشگاه ها خرید کنید. دقت کنید تا سابقه بانکی نداشته باشید نمی تونید برای Credit Card اپلای کنید و در صورت اپلای به احتمال زیاد رجکت می شید همچنین برای Credit Card بهتره برا نوع مستر کارت تقاضا بدید. البته بعضی دوستان بدون سابقه بانکی هم از COOP دانشگاه مستر کارت اعتباری گرفتن. بعد از ۶ ماه می شه به پوینت کارتهای کردیت مثل راکوتن هم فکر کرد که برای کسانیکه زیاد خرید می کنن یا خانوادگی میان می تونه امتیازات خوبی داشته باشه.

۳- فروشگاه ها خرید:
    الف- لوازم خونه مصرفی و ابزار و لباس: بهترین فروشگاهها برای لوازم خونه و کلا هر چی که به خونه مربوط می شه Kohnan و انواع ریسایکلرها مثل 2street برای جنس دسته دوم البته با کیفیت و دانشجویی هست
    ب- برای خرید روزمره و خوراکی: بهتره از سوپر مارکت هایی مثل gyomu خرید کنید که می شه توش آبلیمو و پنیر خوشمزه مرغ حلال و انواع ادویه جات قند حبه شکر نمک آرد زیتون روغن سس و خیلی چیزها پیدا کرد.
    ج- قبل از هر خریدی حتما به ۱۰۰ ینی ها سر بزنید. کلا اگر دیدید فروشگاهی رو وسایلش قیمت نداره احتمالا ۱۰۰ ینی هست. معروفترین هاش ۱۰۰ ینی کیتا سنری طبقه آخر فروشگاه AEON هست که تقریبا همه چی داره. تو ۱۰۰ ینی میشه لوازم خیلی ارزون تو زمینه آشپزخونه کارت چنگال بشقاب لیوان انواع ظروف دستمال کاغذی . کلا خیلی چیز ها پیدا کرد که البته باید تو کیفیتش یکم وسواس به خرج بدید.
    د- پرده و فرش و لاهاف دوشک و قابلمه: فروشگاه Nitori که چند تا شعبه داره اوزاکا
    برای نون و گوشت گوسفندی تازه حلال ذبح استرالیا و پنیر لیقوان می شه از COSTCO خرید کرد که البته عمده فروشه و کمی گرون و باید بسته رو مدیریت کرد تا با پستش به صرفه دربیاد چون هر بسته ۱۰۰۰ ین پول پست می گیره
    برای لپه نخود عدس و حبوبات ایرانی فروشگاه هایی مثل A price میارن که البته گرون هست
    برای برنج برند Basmati Kaalar تو فروشگاه Baticrom از همه برنج ها به ماله خودمون نزدیکتره البته پاکستانه و کتش خوبه

۴- حمل و نقل:
    حتما IC کارت بخرید تا درگیر بلیط و پیدا کردن قیمت نشید چون واقعا حوصله سر بره
    برای حمل و نقل قطار هانکیو و مترو از همه ارزونتر و مونوریل بر خلاف ظاهرش خیلی گرون درمیاد
    برای سفر به ایران از اوزاکا یکی از بهترین ایرلاین ها تای هست که اگه با حوصله بگردید و از قبل با کارت خودتون مستقیم خرید کنید می شه نرخ های باور نکردنی با ترانزیت های مناسب پیدا کرد. دقت کنید فرودگاه بانکوک برای ترانزیت بالای ۱۲ ساعت حتی تو فرودگاه ویزا ترانزیت می خواد البته هتل اجباری نیست. بعنوان مثال می شه بلیط های رفت و برگشت به ایران با یک توقف و ترانزیت بترتیب ۱۷ و ۲ ساعت حوالی ۸۰ هزار ین پیدا کرد که تو ایران غیر ممکنه پیدا کنید.
    اگر دنبال خرید ماشین باشید تو ژاپن به نظر من برای دانشجو اشتباهه بخاطر هزینه مالیات بیمه باورنکردنی پارکینگ و ... اما اگه بخواهید می تونید موتور ۵۰ سی سی با تبدیل گواهینامتون برونید. اول لازمه تو سفارت گواهینامتون ترجمه بشه بعد با اون تو ژاپن امتحان گواهینامه بدین که خوب هزینه قابل توجه آموزش رو نمیدید. با همون گواهینامه ماشین می شه موتور تا ۵۰ سی سی رو روند. بهترین ماشین های دانشجویی پلاک زرد ۶۶۰ سی سی برند مزدا و هوندا هستن.
    برای خرید دو چرخه دقت کنید دوچرخه ساده اصلا بدرد نمی خوره:
    حتما دنده ای باشه. سبد خرید داشته باشه. هر چقدر کوچکتر و سبک تر بهتر. با کمتر از ۲۰ هزار ین می شه دوچرخه مناسب پیدا کرد. دست دوم ها حوالی ۵ تا ۱۰ هزار ین هستن. دوچرخه برقی خیلی گرونن و نمونه های دست دوم هم شانسیه که باطری خوب داشته باشه. البته اگه بچه داشتید یا ورزشکار نبودید برقی خوب حوالی ۳۰ الی ۴۰ هزار ین می شه پیدا کرد.

۵- سایر:
    برای کارهای اداری حتما سایت خودشون رو چک کنید. معمولا توضیحات کافی دارن. سفارت ایران در ژاپن و سفارت ژاپن در ایران همه چیز رو کامل توضیح دادن.
    ولتاژ برق اوزاکا ۱۱۰ ولته و سشوار و اتو ایرانی تقریبا کار نمی کنن. ولی شارژر لپ تاپ اینا مشکلی ندارن. کلا چک کنین رو وسایل برقیتون ۱۰۰ تا۲۲۰ رو ساپورت کنه.
    لپ تاپ تو ژاپن تقریبا هم قیمت ایرانه اما با سه تا تفاوت: قیمت ها حباب ندارن بر خلاف بعضی جنس ها تو ایران مثل سورفیس بوک و دوم اینکه ریفوربیش ها کاملا مشخص هستند و سوم گارنتی معتبر.
    لوازم خونه بصورت دست دوم تو سایت های فیس بوکی مثل خداحافظ اوزاکا... یافت می شه.

توصیه آخر: کلا تو ژاپن با عجله خرید نکنید. حسابی بگردید و گول نخفیف ها رو نخورید. سعی کنید فروشگاهی برید که ژاپنی با سبد خرید توش زیاد باشه. ضمنا تو مصرف برق صرفه جویی کنید. کسی تو اوزاکا سوالی داشته باشه تا حد امکان می تونم تو همین فروم راهنمایی کنم.
    ویرایش توسط habib8624 : January 4th, 2018 در ساعت 09:15 AM

Junior Member

سلام ممنون از اطلاعات خوبتون،اگه ميشه يه كم در مورد فرهنگ و نوع زندگي مردم هم برامون بگيد.من مدتيه كه دارم روش تحقيق ميكنم ولي اطلاعات ضد و نقيض زيادي ديدم.مثلا اينكه خانواده در ژاپن جايگاه خودش رو از دست داده،روابط خانوادگي و فاميلي وجود نداره و جيزهايي از اين قبيل،ممنون ميشم شما هم ديدگاهتون رو بگيد

Junior Member

خواهش می کنم. ژاپن یا بهتر بگم اوزاکا و حومش شهری واقعا امن آروم و بدون حاشیست. معمولا با صدای بلند حرف نمی زنن. بحث نمی کنن دعوا نمی کنن بوق نمی زنن خیلی با حوصله و اگه واقعا نتونن کسی رو قانع کنن با یه لبخند ساده بی خیال می شن. از سوال پرسیدن زیاد بخصوص در مورد زندگی شخصیشون خوششون نمیاد. تو روی هم نگاه نمی کنن. تا سن ۱۸ سالگی سعی می کنن از زندگی لذت ببرن و بعد از استقلال مالی از خونه که خیلی هم زود رخ می ده وارد محیط کار میشن. تو محیط کار بر خلاف زندگی عادی با درجه بالاتری قانونمند و سخت گیر می شن. به خریدار بشدت احترام می ذارن٬ اما جالبه اگه ۱۰ هزار ین خرید کنید و فقط یک ین کم داشته باشید ازش نمی گذرن و توهین به خودشون می دونن. تو خرید از مغازه چک و چونه ندارن و غیر تخفیفی که رو جنس ذکر بشه اصلا کوتاه نمیان. کلا تو خرید یه مقدار خسیس و حساب شده عمل می کنن. قشر متوسط واقعا تو زندگی قدرت خرید بالایی دارن. فاصله بیشترین و کمترین حقوق تو اینجا ۴ برابر هست.
    با توجه به اینکه از سبک زندگی هم ایراد نمی گیرن می تونم بگم هر شخصی تو یه فاز خاصی هست. عموما تو سنین بالای ۳۵ به نظام خانواده و .. تو بیشتر موارد پایبند هستن. اما تو سنین پایین تر متناسب با شرایط زندگی و محیط کارشون و روحیه شخصی متفاوته. من تو اوزاکا انسان اصطلاحا لات یا جوونای لا بالی ندیدم. بیشتر انسانهای زحمت کشیده و مسن می بینم. جوون ها بیشتر آروم و بیشتر تو کتاب های کمیک و موبایلهاشون هستن. خیلی زیاد و متنوع ورزش می کنن و بدن های سالم و تنومندی دارن و خوب تو این هوای فوق پاک می شه براحتی ۱۰۰ سالو دید٬ البته اون زیر میرا یه استرس خاصی توشون هست و همیشه نگران درآمد و انجام درست کارشون هستن که تا ۸۰ میاره پایین. به صف وایستادن و احترام به حقوق بقیه خیلی پایبندن.
    یه گروه خاصی حدودا ۱۰ تا ۲۰ درصد کلا تنها زندگی می کنن و زندگیشون کارشونه و چهرشون افسرده هست. رابطه کارفرما با زیردستاش یه مقدار خارج از عرفی هست که ما می دونیم و به معنای واقعی از رییس حساب می برن. البته به دلایل مختلف مردم تو ژاپن ترجیح می دن کارگر باشن تا مدیر و مدیر باید همیشه پاسخگو باشه. به فرزندی که اینجا متولد بشه تابعیت نمی دن و مثل سوویس بر اساس خون هست نه محل تولد. البته بشدت از کودکان و معلولان تو همه زمینه ها حمایت می کنن. من توی این چند وقت حس غریبگی و تو چشم بودن و یا حتی زندگی قانونمند اونجوری نداشتم وبیشتر یه زندگی آروم و معمولی رو تجربه کردم. این رو هم اضافه کنم عصرها تو خیابونها انسانهای مسن با حیوانات خانگی زیاد به چشم می خورن که شاید دلیلی بر تعدد انسانهای تنها باشه البته نمی شه قاطع گفت.

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)