صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 11

موضوع: تحصیل نیمه وقت با اجازه کار تمام وقت در آمریکا

پیش فرض تحصیل نیمه وقت با اجازه کار تمام وقت در آمریکا

سلام

دوستان در آمریکا گرفتن همچین پذیرش تحصیلی ای برای دانشجوهای اینترنشنال امکان پذیر هستش آیا؟

پیش فرض پاسخ : تحصیل نیمه وقت با اجازه کار تمام وقت در آمریکا

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad_ نمایش پست ها
    سلام

دوستان در آمریکا گرفتن همچین پذیرش تحصیلی ای برای دانشجوهای اینترنشنال امکان پذیر هستش آیا؟
    سلام
    اگر سربازي نداريد, بله ويزاي كار h1b بگيريد. اما وزارت علوم قبول نميكنه.

اگر سربازی دارم یا ندارم؟

من میگم آدم اونجا نیمه وقتی شبانه ای چیزی بخونه که بتونه در عوض تمام وقت کار کنه ... چطور این امر ممکنه؟

اگر وزارت علوم نمیذاره ، میشه یک ترم دانشجوی فول تایم بود و بعد به پارت تایم تغییرش داد و در عوض رفت دنبال ویزای کار؟

Junior Member mehdi_eng60 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسي مكانيك

من نمیدونم که اصلا به دانشجوهای ایرانی پذیرش نیمه وقت هم میدن یا نه.
    اما اگر بصورت دانشجوی تمام وقت و با ویزای F1 وارد امریکا بشید. تا یکسال نمیتونید خارج از دانشگاه کاری داشته باشید.
    مجبور هم هستید 9 واحد برای دانشجوهای تحصیلات تکمیلی و 15 واحد (اینو مطمئن نیستم 15 یا 12) برای دانشجوهای لیسانس هر ترم واحد بردارید.
    از طرفی مدرک دریافتی شما در ایران و سابقه کارتون چندان اینجا کاربردی نداره (البته برای هر کس و هر رشته میتونه متفاوت باشه).
    برای همین اگر از ایران میتونید کاری رو توی امریکا پیدا کنید این امکان براتون هست که با ویزای H وارد امریکا بشید و بعد از اون شروع کنید تحصیلتون رو.

در کل برای امریکا یکی از دوستان انجمن حرف خوبی زده بود. که "امریکا رو باید با دست پر بیایی تا بتونی ادامه بدی" اگر دانشجویی یا باید حسابی پول بیاری, یا فاند خوب بگیری.

دوستان یک سوال دیگه

شخصی با f1 میاد آمریکا و 2 سال مستر میخونه ... بعدش تا جایی که خوندم 3 ماه وقت داره که بره دنبال OPT ... بعدش هم اگر تونست جایی رو پیدا کنه از یکسال تا 29 ماه میتونه اونجا دوره اش رو بگذرونه و سپس اگر کارفرمایی واسش درخواست ویزای کار کنه ، 3 سال دیگه میتونه با ویزای کار خودش توی آمریکا بمونه ... تا اینجارو دست گفتم؟

خب حالا فرض کنیم شخصی به این مرحله رسیده و کارفرماش بعد مثلا 3 ماه ازش ناراضی میشه و میگه نمیخواد دیگه واسش کار کنی ... یا مثلا یه آمریکایی دیگه میاد با شرایط بهتر و کارفرما میگه دلم میخواد کار رو به اون بدم ... حالا تکلیف این ایرانی چی میشه؟ آیا ویزای کارش باطل میشه و باید برگرده ایران؟ یا اون ویزا تحت هر شرایطی تا 3 سال معتبره و این فرد میتونه توی این 3 سال بازم دنبال کار بگرده و یا حتی هیچ کاری نکنه!! ( مثلا یکسال هیچ جایی بهش کار ندن!!)

و سوال بعدی اینکه

اگر فرد بعد تحصیلات و دوره OPT ، کاری پیدا کرد و ویزای کار هم گرفت ، حالا میتونه دوباره برای ادامه تحصیل phd اقدام کنه؟
    آیا دوباره باید کارش رو رها کنه؟ (همون قانون 20 ساعت؟)

آیا میتونه پذیرش نیمه وقت واسه دکتری بگیری و همچنان که به کارش ادامه میده دکتری رو هم بخونه؟

و اگر بعد از 3 سال ویزای کارش تموم شد و داشت دکتری را نیمه وقت میخوندش ، دوباره ویزای به f1 برمیگرده؟

امیدوارم یکی از دوستان وقت بذارند و به همه سوالات کامل پاسخ بدند چون واسم خیلی مهم و حیاتیه

ممنون

رشته و دانشگاه
    مهندسي مكانيك

هر کس بعد از گرفتن هر مدرک تحصیلی (یعنی یکسری بعد لیسانس یکبار بعد فوق و ...) در امریکا میتونه برای کسب تجربه در محیط کار امریکایی به مدت محدود مشغول بکار باشه (همون OPT که شما فرمودین) طول این دوره تا اونجایی که میدونم 12 ماهه (مطمین نیستم البته بین 12 و 15 ماه) که برای رشته های علوم و مهندسی (STEM) قابلیت تمدید به مدت 6 ماه رو داره. تو این مدت حداکثر 60 روز میتونه فارغ التحصیل بیکار باشه. اگر شد 61 روز دیگه شرایط موندنش غیر قانونی میشه.
    اگر قبل از تموم شدن این مدت تونست جایی کار پیدا کنه که کارفرماش راضی بشه براش ویزای H1B بگیره میتونه با اون ویزا کار کنه. اما شرایط پیدا کردن این جور کارفرماهایی زیاد آسان نیست. شما نمیتونید در شغلی پایینتر از مدرک تحصیلیتون شاغل باشین (مثلا دکتری داری بری تو رستوران صندوقدار بشی). کارفرمای شما باید برای ویزای شما که حداکثر 4 ساله است حدود 5000-10000 دلار هزینه کنه و حقوق پرداختی شما باید از متوسط حقوق امریکاییهایی که هم رده شما در محیط کار هستند بیشتر باشه (برای اینکه خارجیها نتونند با حقوق کم بیان و همه کارها رو اشغال کنن) و باید یک اعلامیه تو محل کار شما نصب بشه که شما خارجی هستی و اونجا کار میکنی. تعداد این نوع ویزا توی هر منطقه محدوده در سال و مجموع این نوع ویزا در امریکا سالی 65000 تاست و حتی ممکنه توی منطقه ای که شما هستی اصلا اون سال سهمیه وجود نداشته باشه. در کل کار چندان ساده ای نیست گرفتن این ویزا و به کار شما داده میشه و اگر کارت رو از دست بدی ویزات هم از دست میره و اگر بخواهی کارت رو عوض کنی باید قبل از اتمام کار فعلیت کارفرمای جدیدت ویزای جدید براتون بگیره با همون پرداخت همون هزینه و ....

گفتم ویزای H1B شما حداکثر 4 سال اعتبار داره و بعد از اتمام اعتبارش موندن شما توی امریکا غیر قانونی. اما هم میتونید اپلای کنید و ویزای F1 بگیرید و هم میتونید برای گرین کارت اقدام کنین. اپلای کردن که خدا رو شکر دیگه همه خبره هستن توش. اما برای گرین کارت که باز هم کارفرمای شما باید اقدام کنه براتون اول باید نشون بده که شما تنها کسی هستین که میتونه اون کار رو انجام بده و یک امریکایی از پسش بر نمیاد و بعدش هم هزینه نسبتا بالایی برای کارهای حقوقیش بپردازه.

امیدوارم جایی از قلم نیفتاده باشه و اگر جایی اشتباه شده دوستان با اطلاعات دقیقتر اونو اصلاح کنن.

اون قسمت که دوستمون هی میگه نیمه وقت خوندن دکتری رو من نفهمیدم چی میگه (اگه منظورش اینه که کار کنه و سال 40-50 هزلزدلار در بیاره و خودش هزینه تحصیل نیمه وقتش رو بده مثلا سالی 30-40 هزار تا به نظر من کار عاقلانه ای نیست حتی اگر شدنی باشد.)

اون قسمت که دوستمون هی میگه نیمه وقت خوندن دکتری رو من نفهمیدم چی میگه (اگه منظورش اینه که کار کنه و سال 40-50 هزلزدلار در بیاره و خودش هزینه تحصیل نیمه وقتش رو بده مثلا سالی 30-40 هزار تا به نظر من کار عاقلانه ای نیست حتی اگر شدنی باشد.)
    منو میگی برادر؟

من میگم که ، آدم اگر 6 سال بیاد آمریکا و فقط درس بخونه ، به فرض فول فاند هم باشه و هیچ هزینه ای نده ، بعد درسش یهو میبینه 30 سالش شده اما جیب های مبارک همچنان تهی هستش!
    بعد حالا بدو دنبال کار و آخرشم یه کار آکادمیک و فراموش کردن آرزوهای کاری شاید؟!!
    تازه من از خیلی ها شنیدم اتفاقا شرایط کاری برای فارق التحصیلان دکتری سخت ترم هست و یهو میبینی بعد 6 سال باید غزل خوان خداحافظی باشی ( البته بعضیا میگن میشه با طولانی کردن درس یا OTP هایی که میگیری این مدت رو 8 سال کنی و بعدشم گرین کارت و اینا اما 8 ساااال یک عمریه واسه خودش!!)

من منظورم این بود که اگر دانشجوهای نیمه وقت هم امکان گرفتن فاند دارند که چه بهتر ، اگر هم ندارند بازم بهتره ... چرا؟
    چون شما حداقل 4 سال سابقه کار آمریکایی دارین(تازه احتمالا طول دوره نیمه وقت باید بیشترم باشه) که اگر با پذیرش فول فاند دکتری میخوندین این سابقه رو نداشتین!!!
    فکر نمیکنم این سابقه کاری کم چیزی باشه؟!!!
    حالا بازم نظر شما اینه که این کار عاقلانه نیست؟!!

چیزی هم که از سایر فرمایشات شما برداشت کردم این بود که ، بعد فارق التحصیلی 60 روز زمان برای پیدا کردن کار آموزی هست و در طی این 12 ماه کار آموزی ما باید همچنان به دنبال پیدا کردن کار هم باشیم و هروقت کار پیدا کردیم میتونیم کار آموزی رو رها کنیم و اون کارفرما هم برای ما درخواست ویزای 4ساله کار بده .... حالا اگر OPT تموم شد و ما هنوز نتونسته بودیم کار پیدا کنیم دیگه باید آمریکارو ترک کنیم

نمیدونم چقدر درست متوجه شده باشم

Senior Member Gela آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer science-State university of New York at Buffalo

( البته بعضیا میگن میشه با طولانی کردن درس یا OTP هایی که میگیری این مدت رو 8 سال کنی و بعدشم گرین کارت و اینا اما 8 ساااال یک عمریه واسه خودش!!)

مگه کسی که 8 سال اونور بمونه گرین کارت میگیره؟! :O

برای دانلود نرم افزار شبیه ساز بخش Listening TOEFL iBT کلیک کنید.
    سوال خود را در انجمن ارسال کرده و لینک را به پروفایل من بفرستید.
    درباره ی وضعیت فاند و پذیرش مستر/دکترا سوال نپرسید چون من اطلاعی ندارم.

نقل قول نوشته اصلی توسط Gela نمایش پست ها
    مگه کسی که 8 سال اونور بمونه گرین کارت میگیره؟! :O
    نمیدونم والا توی یه تاپیکی اینطور خوندم

رشته و دانشگاه
    مهندسي مكانيك

من قصد بی ادبی نداشتم دوست عزیز

منم کاملا با حرف شما موافقم که آدم باید آینده خودش رو در نظر بگیره هم از نظر درس خوندن و هم کار کردن و ...
    این چیزهایی هم که عرض کردم اطلاعاتی بود که جمع آوری کردم.

مسلما اگر شما بتونی توی امریکا در زمان تحصیلت کار بکنی یا هر نوع سابقه کاری داشته باشی به نفعت خواهد بود. اینکه اینجا بتونی کار پیدا بکنی و بتونی تخصص مورد نیاز رو بدست بیاری دیگه به خودت بستگی داره.

در کل باید در این زمینه تخصصی تر جستجو کنی. مثلا شاید یک فارغ التحصیل از دانشگاههای امریکا در رشته شما بتونه خیلی بهتر راهنماییت کنه.

یکی از مهمترین موضوعات برای بودن تو امریکا اینه که شما همیشه باید شرایط قانونی موندن رو داشته باشی. ممکنه شما بعد از اتمام تحصیلت اصلا درخواست OPT رو نداده باشی , هیچ کس نمیاد شما رو بگیره تو خیابون و بفرسته فرودگاه. اما وقتی کار پیدا کردی وقتی مدارکت داره بررسی میشه درخواستتون رد میشه و اونوقت باید از کشور خارج بشی.

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad_ نمایش پست ها
    منو میگی برادر؟

من میگم که ، آدم اگر 6 سال بیاد آمریکا و فقط درس بخونه ، به فرض فول فاند هم باشه و هیچ هزینه ای نده ، بعد درسش یهو میبینه 30 سالش شده اما جیب های مبارک همچنان تهی هستش!
    بعد حالا بدو دنبال کار و آخرشم یه کار آکادمیک و فراموش کردن آرزوهای کاری شاید؟!!
    تازه من از خیلی ها شنیدم اتفاقا شرایط کاری برای فارق التحصیلان دکتری سخت ترم هست و یهو میبینی بعد 6 سال باید غزل خوان خداحافظی باشی ( البته بعضیا میگن میشه با طولانی کردن درس یا OTP هایی که میگیری این مدت رو 8 سال کنی و بعدشم گرین کارت و اینا اما 8 ساااال یک عمریه واسه خودش!!)

من منظورم این بود که اگر دانشجوهای نیمه وقت هم امکان گرفتن فاند دارند که چه بهتر ، اگر هم ندارند بازم بهتره ... چرا؟
    چون شما حداقل 4 سال سابقه کار آمریکایی دارین(تازه احتمالا طول دوره نیمه وقت باید بیشترم باشه) که اگر با پذیرش فول فاند دکتری میخوندین این سابقه رو نداشتین!!!
    فکر نمیکنم این سابقه کاری کم چیزی باشه؟!!!
    حالا بازم نظر شما اینه که این کار عاقلانه نیست؟!!

چیزی هم که از سایر فرمایشات شما برداشت کردم این بود که ، بعد فارق التحصیلی 60 روز زمان برای پیدا کردن کار آموزی هست و در طی این 12 ماه کار آموزی ما باید همچنان به دنبال پیدا کردن کار هم باشیم و هروقت کار پیدا کردیم میتونیم کار آموزی رو رها کنیم و اون کارفرما هم برای ما درخواست ویزای 4ساله کار بده .... حالا اگر OPT تموم شد و ما هنوز نتونسته بودیم کار پیدا کنیم دیگه باید آمریکارو ترک کنیم

نمیدونم چقدر درست متوجه شده باشم

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)