صفحه 4 از 13 نخستنخست 12345678910111213 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 126

موضوع: ارزشیابی مدارک

پیش فرض پاسخ : ارزشیابی مدارک

نقل قول نوشته اصلی توسط naserp نمایش پست ها
    با سلام و تشکر از تمام دوستانی که با بیان تجربیاتشون کمک می کنند.
    من هم مجبور شدم برای دانشگاه FAU مرحله ارزشیابی مدارک رو انجام بدم، تجربه خودم رو می گم شاید به بقیه کمک کنه.
    اولا تنها دو موسسه ECE و WES نیستند که این کار رو انجام میدن، دانشگاه این لیست www.naces.org رو به من داد و گفت از هر کدوم می خوای بگیر.
    همانطور که بقیه گفتن،برای ECE حتما مدارک باید از طریق دانشگاه فرستاده بشه. برای WES لازم نیست مدارک از دانشگاه فرستاده بشه اما حتما باید اصل مدارک فزستاده بشه.
    من نمتونستم مدارکم رو از طریق دانشگاه بفرستم پس WES رو انتخاب کردم اما موقع تکیل فرم دیدم که پرداختش آنلاین نیست.
    چند تا دیگه از این موسسه ها رو چک کردم و آخر تصمیم گرفتم که با IERF کار کنم که به نظر میرسه از همش با سابقه تر هست. و البته قیمتش هم خوب بود. 200 دلار شد برای General Certificate با هزینه های پستیش که مدارکه خودم رو هم بعدش بفرستن.
    الان مدارکم بدستشون رسیده و داره ارزشیابی میشه که بین 15- 20 روز کاری طول میکشه.
    امیدوارم که تایید بشه و مدارکم هم سالم بدستم برسه.
    جهت تنویر افکار عمومی. من مدارکم رو به WES فرستادم. یک هفته ای هم ارزیابی شد. پولش رو هم به صورت آنلاین پرداخت کردم. اصل مدارک رو هم نمی خواست.اما یه موضوع مهم اینه که یک فرمی داره که باید ببری دانشگاه اون رو مهر بزنه بذاره رو مدارک با هم سیل کنه این نشون میده که مدارک رسمی هست بعد هم خودم پست کردم. و گزارش هم فرستاد بدون هیچ دردسری

نقل قول نوشته اصلی توسط mazdak1 نمایش پست ها
    سلام من مدارکم رو واسه WES فرستادم مدارک من ریز نمرات و مدرک تحصیلی بود البته همه با مهر وزارت علوم و ترجمه رسمی، فقط یک مشکل داره اینکه همشون کپی هستن الان یک هفته هست تو پروفایلم زده :
    Documents received - review in progress
    We have received your documents and will contact you once we have completed our review of your documents.
    یعنی اونها مدارک رو قبول کردن دارن بررسی میکنن؟؟؟
    دیگه لازم نیست من اصل ترجمه ها رو بفرستم ؟؟؟
    اینطور که شما گفتید پس من الکی اینهمه پول دادم
    آخه خودشون کپی خواستن که؟
    Iran

HIGHER EDUCATION
    What to Submit How to Submit
    1. Clear, legible photocopies of all diploma certificates issued by the institutions attended

e.g. Kardani, Karshenasi, Karshenasi Arshad, Dotorate

AND

To be submitted to WES by applicant.
    2. Academic transcripts issued by the institutions attended for all post-secondary programs of study

To be sent directly to WES by the institutions attended.

Please click here to download an academic transcript request form.
    3. For completed doctoral programs, a letter confirming the awarding of the degree

To be sent directly to WES by the institutions attended.

Please click here to download degree conferral request form.
    Copies of precise, word-for-word, English translations are required for all foreign language documents.
    خودشم گفته مدرک اصل نفرستید و آدرس پستی داده تا خود اپلیکنت بفرسته من هم خودم کپی های ریزنمرات و ترجمه رسمی و با مهر وزارت علوم فرستادم آیا به مشکل بر میخورم؟
    Important Notes:

All documents are subject to verification by WES.
    All documents received by WES become the property of WES and will not be released to the applicant.
    WES evaluates credentials earned through formal academic training only. Applicants should NOT submit documentation of short-term professional development courses or other non-formal, non-academic training with their application, as such documents will not be evaluated or reflected in the WES evaluation report.
    If applicable, applicants must submit proof of name change. (Clear, legible photocopy of marriage certificate, for example.)
    Some academic institutions can take several weeks to provide transcripts so applicants may want to request their transcript at the earliest possible moment.

Applicants should NOT submit their original documents.

Please submit a formal application before your documents are scheduled to arrive at WES. Without an application on file, WES will be unable to process your academic records or confirm that they have been received.
    ممنون
    کپی بودن مهم نیست هیچ کس که اصل مدرکش رو نمیرسته. مهم این ترجمه ریزنمرات رسمی باشه و حتما اون فرمی که و سایتشون دارند باهاش سیل بشه. این فرم به امضای مسئول مربوطه در دانشگاهتون میرسه.

نقل قول نوشته اصلی توسط azyk نمایش پست ها
    سلام دوستان

من برای Boston University اپلای کردم اونام از من خواستن که مدارکمو برای WES بفرستم.نکته اینجاست که تو سایت WES تاکید کرده که احتیاجی به اصل مدرک نیست فقط باید از دانشگاه مهر وموم شده پست بشه همراه با یه قرمی که باید dl می کردیم و دانشگاه یه بخشی از اونو پر می کرد.همه می دونیم عمرا دانشگاه ها نمی رن واسه ماها DHL یاTNTt به همین خاطر من توی DHLآدرس فرستنده رو آدرس دانشگاه نوشتم.کارمندهای DHLهم با این موضوع آشنا بودن و گفتن مشخص نمی شه که من و نه دانشگاه این بسته رو فرستاده ولی در نهایت به ریز نمراتم گیر دادن و گفتن باید دانشگاه اونو بفرسته ولی بقیه رو قبول کردن!تنها چیزی که من فکر می کنم اتفاق افتاده اینه که اونا به نحوه مهرو موم دانشگاه که خیلی ساده و ابتدایی با چسب و یه پاکت کاهی هست شک کردن و باور نمی کنند که اونا رو دانشگاه فرستاده باشه. من الان یه سری دیگه ترجمه کردم ولی نمی دونم چی کار کنم .لطفا نظراتتونو بدین
    اون فرم مخصوص WESر رو دادید دانشگاه امضا و مهر بشه؟ یعنی اون هم تو مدارک بود و قبول نکردند. من پارسال خودم فرستادم و ارزیابی هم شد.

نقل قول نوشته اصلی توسط esf11 نمایش پست ها
    سلام. لطفا کمک کنید.
    ECE ارزونتره اما چون اصل مدرک رو می خواد عمرا من مدرک دست کسی بدم چه برسه بخواد بره آمریکا و بیاد
    پس WES را انتخاب می کنم
    COURSE BY COURSE میشه 160 دلار و 7 روزه می رسونه
    اما 1 سوال. من مدرکم رو هنوز نخریدم میشه غیر رسمی بفرستم؟ اون برگه هم دانشگاه برام پر می کنه انشاله
    دیدم دوستان گفتن باید مهر وزارت علوم باشه. چرا آخهههههههه؟
    راستی 160 دلار را یکی دیگه از بچه ها گفته بود نمی شه با CREDIT CARD پرداخت کرد. پس با چی باید پرداخت کرد؟
    من ارزیابی مدرک لیسانسمو می خوام. نمره های دبیرستان و پیش انشگاهی هم باید بدم؟ اونارو از کجا بیارم آخههههههههه؟
    کمککککککککککککککککککک
    مدارک باید توسط دانشگاه به صورت رسمی سیل (مهر و موم) بشه بنابراین مدارک غیر رسمی هرگز ارزیابی نخواهند شد. نمره های دبیرستان و پیش هم لازم نیست فقط مدارک دانشگاهی اون رو هم حتما باید هزینه اش رو به دانشگاه بپردازید.

Junior Member

سلام
    من هم صفحات ویکی رو نگاه کردم و هم بعضی از صفحات فروم رو. یه مورد دیدم، بنظر میاد که تمام کسانی که میخوان برای یکی از کشورها اقدام کنند باید حتما در سطح کارشناسی به بالا باشند. یعنی کسی که در ایران دیپلم گرفته باشه هیچ امکانی برای ادامه تحصیل در خارج از کشور نداره؟
    اگر امکانش هست از کجا باید اقدام کنه.
    با تشکر فریبا

Senior Member esf11 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط IRANDOST نمایش پست ها
    سلام
    من هم صفحات ویکی رو نگاه کردم و هم بعضی از صفحات فروم رو. یه مورد دیدم، بنظر میاد که تمام کسانی که میخوان برای یکی از کشورها اقدام کنند باید حتما در سطح کارشناسی به بالا باشند. یعنی کسی که در ایران دیپلم گرفته باشه هیچ امکانی برای ادامه تحصیل در خارج از کشور نداره؟
    اگر امکانش هست از کجا باید اقدام کنه.
    با تشکر فریبا
    من نمی دونم واقعا چرا اینجا سوالتونو پرسیدید!!!
    باه اکثرا واسه فوق و دکترا میرن. شما اگر مشکل هزینه و کم بودن سن را ندارید می تونید واسه لیسانسم برید اما به مراتب سخت تره ( از نظر من) چون خیلی از اینا که دارن واسه فوق و دکترا میرن واسه اینکه نمی خوان سرباره باباشون باشن و بورس بگیرن و برند

Member mao آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Fisheries ,Guilan University

سلام دوستان
    ece اصل مدارک را می خواهد. دفتر DHL گفته ما اصل را به خاطر تحریم نمی فرستیم با TNT که تماس گرفتم گفت می فرستیم ولی تضمینی نیست در ضمن بسته را هم باز میکنند در بین راه. می خواستم بپرسم کسی تجربه مشابه داشته . خیلی عجله دارم لطفا بگید بالاخره چه طور باید مدارکم را پست کنم؟

Senior Member

سلام دوستان.من یه سوالی دارم اینکه دانشگاه های آمریکا مدرک دیپلم و پیش دانشگاهیو میخوان؟چون من مدارک موقت دیپلم و پیشو دارم ولی اصل مدارک دستم نیست و در نتیجه ترجمه غیر رسمی باید بکنم.کسی میتونه کمکم کنه؟

ApplyAbroad Veteran
    hope آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط navid_tj نمایش پست ها
    سلام دوستان.من یه سوالی دارم اینکه دانشگاه های آمریکا مدرک دیپلم و پیش دانشگاهیو میخوان؟چون من مدارک موقت دیپلم و پیشو دارم ولی اصل مدارک دستم نیست و در نتیجه ترجمه غیر رسمی باید بکنم.کسی میتونه کمکم کنه؟
    سلام دوست عزیز، اگه مدرک لیسانس یا بالاتر دارید معمولا دانشگاه ها مدرک دیپلم یا پیش دانشگاهی رو نیاز ندارند.

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hope نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز، اگه مدرک لیسانس یا بالاتر دارید معمولا دانشگاه ها مدرک دیپلم یا پیش دانشگاهی رو نیاز ندارند.
    بله مدرک لیسانسو دارم ولی واسه دانشگاهایی که دیپلم و پیشو میخوان اگه غیر رسمی باشه مشکل ایجاد میکنه؟ در ضمن تبدیل معدل به فرمت آمریکایی رو خودمون باید انجام بدیم یا تو ایران جایی اینکارو بصورت رسمی میکنن.من خودم با فرمت ویکی پدیا اینکارم کردم معدلم شد 3.19 (معدل دانشگام 15.70 هست)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)