نقل قول نوشته اصلی توسط S03 نمایش پست ها
من یه انتقاد دارم نسبت به تغییراتی که در این سیستم ایالت بندی دانشگاه ها ایجاد شد. من موافقم که قبلا خیلی درهم و برهم بود، ولی الان هم بسیار تقسیم بندی وسیعی داره که واقعا گمراه کننده است. دقیقا گذشته و حال این انجمن مثال دقیق افراط و تفریط در تقسیم بندی بود.

الان کل انجمن دانشگاه های آمریکا، 182 تاپیک داره (و راحت می تونیم فرض کنیم تعدادشون قرار نیست به طور محسوسی زیاد بشه، همین قدر می مونه چون قرار نیست دانشگاه جدید تاسیس بشه!). و به تعداد ایالت ها زیرشاخه داریم، در کل به طور متوسط حدودا 3.5 تاپیک در هر زیر مجموعه.

اصلا به نظر من نیاز به همچین شلوغ کاری ای نبود، می شد 5-6 زیر مجموعه ساخت (مثل زیرمجموعه های کلی الان) بدون تفکیک سازی نسبت به ایالت. اگه دقت کنیم هیچ کدوم از هفت زیرمجموعه اصلی، بیشتر از 40 تاپیک (میزان تاپیک هایی که بطور پیش فرض در یک صفحه نشون داده میشه) ندارن، یعنی اگه اون تفکیک سازی ایالتی نبود باز هم همه دانشگاه ها در صفحه اصلی می موندن.
اول من يه قدرداني و خسته نباشيد به مهرداد و ميلا د و دوستاني كه زحمت كشيدن.
سلام SO3 عزيز.
قول بده ايني كه ميگم به حساب اين نزاري كه چون ايده ي من بوده دارم دفاع ميكن اما خدايي اون در هم برهمي با اين نظم و ترتيب اصلا قابل قياس نيست. آمريكا واقعا در حد يه قاره ي عظيم با تراكم دانشگاهيه بالاست. واقعا حيف نيست بخاطر كم حجم و جمع و جور نگه داشتن فارم يه انسجام درخورش نداشته باشيم؟ ما هر كاري انجام بديم اين گستره ي عظيم در كمتر از اين عدد شما قابل گنجوندن نبوده. تازه بچه ها جدا زحمت كشيدن. من اصلا باور نميكردم به اين نظم و سهولت بشه دسته بنديشون كرد. اتفاقا اين بقول شما شلوغ كاري خيلي قشنگ پوشونده شده اصلا دست و پا گير گشت و گذار شما در فاروم و روي تاپيك هاي ديگه نيست. دقيقا شخصي كه نياز داره وارد قسمت دانشگا ه هاي آمريكا ميشه . با اين عظمت روبرو ميشه. الان دقيقا من نوعي ميتونم ببينم كه چه آب و هوايي ميخوام با توجه به تقسيم بنديه كوهستاني ، جنوبي ، شمالي و غيره . يا مثلا اگر نميخوام برم نيوجرسي اصلا سمت ايالت نيوجرسي نميرم ( سابق مثلا من نميدونستم هر دانشگاه از نظر امنيتي و آ ب و هوا و مسائل اقتصادي دقيقا كجا قرار داره و چون خيلي بعضي وقتها آدم سرش شلوغه كل اطلاعات دانشگاههايي كه اينجا بود و در مياوردم بعد ميديم اي داد من اصلا نميدونستم اين تو ايالت نيوجرسيه. خلاصه از نظر جغرافيايي و از نظر ايمني و خيلي چيزهاي ديگه اطلاعات خوبي ميشه در هر ايالت گنجوند. جالبه كه باعث ميشه مكانهاي ناشناخته تر براي دانشجوي ايراني به چشم بياد و بره بررسي كنه شايد واقعا شانسي در دانشگاه هاي اونجا داشته باشه.( چيه همه جمع شدين كاليفرنيا آخه ) ضمنا 182 تاپيك تو درسته حالا فكر كن بخواد براي هر ايالت هم باز يه تقسيم بندي داخلي قرار بگيره كه اونموقع چه محشري ميشه. بالاخره مثلا ايالت ميشيگان كه فقط ميشيگان نيست( تازه فقط شهرهاي بزرگش و در نظر بگيريم كه دانشگاه دارن : http://en.wikipedia.org/wiki/List_of...ps_in_Michigan ) . بعدم اين تغييرات نبايد مال امروز باشه . ما بايد به اين فكر كنيم كه كساني پيدا ميشن كه كم كم اين تاپيك ها رو پيدا ميكنن و سوالاشونو مطرح ميكنن . ما 20 درصد بايد براي گسترش در آينده فضا داشته باشيم.فكر نميكنم منظورت از همه ي دانشگاه ها در صفحه باقي ميموندن واقعا همه ي دانشگاه ها و كالج هايي باشه كه دانشجوي خارجي ميگيرن.
(The United States has a total of 4,495 institutions: 2,774 4-year institutions and 1,721 2-year institutions.an average of more than 115 per state.)
الان ميبينيم كه اشخاصي حتي دنبال كالج يا دبيرستان هستند و نه دانشگاه . به هر حال هر ايالت ميتونه حالا زير مجموعه هاي تحصيلي خودش رو در بر بگيره. بازم اين نظر شخصيه منه و با اين قضيه كه كمي زياد شده موافقم اما خدايي اين نظمو نميشه گفت شلوغ كاري. حيفه كلي زحمت رفته پاش. بازم بايد ديد نظر بقيه چيه . راستي الان يه كم خلوته نگران نباش همه كار ميكنيم يه ديتا بيس حسابي بشه.
شادي همنشين هميشگيتون.