صفحه 3 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 57

موضوع: نظرات و پیشنهادات شما در مورد انجمن آمریکا (گفتگو با مدیران)

Global Moderator

Simon آواتار ها

پیش فرض پاسخ : نظرات و پیشنهادات شما در مورد انجمن آمریکا (گفتگو با مدیران)

نقل قول نوشته اصلی توسط S03 نمایش پست ها
    من یه انتقاد دارم نسبت به تغییراتی که در این سیستم ایالت بندی دانشگاه ها ایجاد شد. من موافقم که قبلا خیلی درهم و برهم بود، ولی الان هم بسیار تقسیم بندی وسیعی داره که واقعا گمراه کننده است. دقیقا گذشته و حال این انجمن مثال دقیق افراط و تفریط در تقسیم بندی بود.

الان کل انجمن دانشگاه های آمریکا، 182 تاپیک داره (و راحت می تونیم فرض کنیم تعدادشون قرار نیست به طور محسوسی زیاد بشه، همین قدر می مونه چون قرار نیست دانشگاه جدید تاسیس بشه!). و به تعداد ایالت ها زیرشاخه داریم، در کل به طور متوسط حدودا 3.5 تاپیک در هر زیر مجموعه.

اصلا به نظر من نیاز به همچین شلوغ کاری ای نبود، می شد 5-6 زیر مجموعه ساخت (مثل زیرمجموعه های کلی الان) بدون تفکیک سازی نسبت به ایالت. اگه دقت کنیم هیچ کدوم از هفت زیرمجموعه اصلی، بیشتر از 40 تاپیک (میزان تاپیک هایی که بطور پیش فرض در یک صفحه نشون داده میشه) ندارن، یعنی اگه اون تفکیک سازی ایالتی نبود باز هم همه دانشگاه ها در صفحه اصلی می موندن.
    اول من يه قدرداني و خسته نباشيد به مهرداد و ميلا د و دوستاني كه زحمت كشيدن.
    سلام SO3 عزيز.
    قول بده ايني كه ميگم به حساب اين نزاري كه چون ايده ي من بوده دارم دفاع ميكن اما خدايي اون در هم برهمي با اين نظم و ترتيب اصلا قابل قياس نيست. آمريكا واقعا در حد يه قاره ي عظيم با تراكم دانشگاهيه بالاست. واقعا حيف نيست بخاطر كم حجم و جمع و جور نگه داشتن فارم يه انسجام درخورش نداشته باشيم؟ ما هر كاري انجام بديم اين گستره ي عظيم در كمتر از اين عدد شما قابل گنجوندن نبوده. تازه بچه ها جدا زحمت كشيدن. من اصلا باور نميكردم به اين نظم و سهولت بشه دسته بنديشون كرد. اتفاقا اين بقول شما شلوغ كاري خيلي قشنگ پوشونده شده اصلا دست و پا گير گشت و گذار شما در فاروم و روي تاپيك هاي ديگه نيست. دقيقا شخصي كه نياز داره وارد قسمت دانشگا ه هاي آمريكا ميشه . با اين عظمت روبرو ميشه. الان دقيقا من نوعي ميتونم ببينم كه چه آب و هوايي ميخوام با توجه به تقسيم بنديه كوهستاني ، جنوبي ، شمالي و غيره . يا مثلا اگر نميخوام برم نيوجرسي اصلا سمت ايالت نيوجرسي نميرم ( سابق مثلا من نميدونستم هر دانشگاه از نظر امنيتي و آ ب و هوا و مسائل اقتصادي دقيقا كجا قرار داره و چون خيلي بعضي وقتها آدم سرش شلوغه كل اطلاعات دانشگاههايي كه اينجا بود و در مياوردم بعد ميديم اي داد من اصلا نميدونستم اين تو ايالت نيوجرسيه. خلاصه از نظر جغرافيايي و از نظر ايمني و خيلي چيزهاي ديگه اطلاعات خوبي ميشه در هر ايالت گنجوند. جالبه كه باعث ميشه مكانهاي ناشناخته تر براي دانشجوي ايراني به چشم بياد و بره بررسي كنه شايد واقعا شانسي در دانشگاه هاي اونجا داشته باشه.( چيه همه جمع شدين كاليفرنيا آخه ) ضمنا 182 تاپيك تو درسته حالا فكر كن بخواد براي هر ايالت هم باز يه تقسيم بندي داخلي قرار بگيره كه اونموقع چه محشري ميشه. بالاخره مثلا ايالت ميشيگان كه فقط ميشيگان نيست( تازه فقط شهرهاي بزرگش و در نظر بگيريم كه دانشگاه دارن : http://en.wikipedia.org/wiki/List_of...ps_in_Michigan ) . بعدم اين تغييرات نبايد مال امروز باشه . ما بايد به اين فكر كنيم كه كساني پيدا ميشن كه كم كم اين تاپيك ها رو پيدا ميكنن و سوالاشونو مطرح ميكنن . ما 20 درصد بايد براي گسترش در آينده فضا داشته باشيم.فكر نميكنم منظورت از همه ي دانشگاه ها در صفحه باقي ميموندن واقعا همه ي دانشگاه ها و كالج هايي باشه كه دانشجوي خارجي ميگيرن.
    (The United States has a total of 4,495 institutions: 2,774 4-year institutions and 1,721 2-year institutions.an average of more than 115 per state.)
    الان ميبينيم كه اشخاصي حتي دنبال كالج يا دبيرستان هستند و نه دانشگاه . به هر حال هر ايالت ميتونه حالا زير مجموعه هاي تحصيلي خودش رو در بر بگيره. بازم اين نظر شخصيه منه و با اين قضيه كه كمي زياد شده موافقم اما خدايي اين نظمو نميشه گفت شلوغ كاري. حيفه كلي زحمت رفته پاش. بازم بايد ديد نظر بقيه چيه . راستي الان يه كم خلوته نگران نباش همه كار ميكنيم يه ديتا بيس حسابي بشه.
    شادي همنشين هميشگيتون.
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط simon نمایش پست ها
    اول من يه قدرداني و خسته نباشيد به مهرداد و ميلا د و دوستاني كه زحمت كشيدن.
    سلام SO3 عزيز.
    قول بده ايني كه ميگم به حساب اين نزاري كه چون ايده ي من بوده دارم دفاع ميكن اما خدايي اون در هم برهمي با اين نظم و ترتيب اصلا قابل قياس نيست. آمريكا واقعا در حد يه قاره ي عظيم با تراكم دانشگاهيه بالاست. واقعا حيف نيست بخاطر كم حجم و جمع و جور نگه داشتن فارم يه انسجام درخورش نداشته باشيم؟ ما هر كاري انجام بديم اين گستره ي عظيم در كمتر از اين عدد شما قابل گنجوندن نبوده. تازه بچه ها جدا زحمت كشيدن. من اصلا باور نميكردم به اين نظم و سهولت بشه دسته بنديشون كرد. اتفاقا اين بقول شما شلوغ كاري خيلي قشنگ پوشونده شده اصلا دست و پا گير گشت و گذار شما در فاروم و روي تاپيك هاي ديگه نيست. دقيقا شخصي كه نياز داره وارد قسمت دانشگا ه هاي آمريكا ميشه . با اين عظمت روبرو ميشه. الان دقيقا من نوعي ميتونم ببينم كه چه آب و هوايي ميخوام با توجه به تقسيم بنديه كوهستاني ، جنوبي ، شمالي و غيره . يا مثلا اگر نميخوام برم نيوجرسي اصلا سمت ايالت نيوجرسي نميرم ( سابق مثلا من نميدونستم هر دانشگاه از نظر امنيتي و آ ب و هوا و مسائل اقتصادي دقيقا كجا قرار داره و چون خيلي بعضي وقتها آدم سرش شلوغه كل اطلاعات دانشگاههايي كه اينجا بود و در مياوردم بعد ميديم اي داد من اصلا نميدونستم اين تو ايالت نيوجرسيه. خلاصه از نظر جغرافيايي و از نظر ايمني و خيلي چيزهاي ديگه اطلاعات خوبي ميشه در هر ايالت گنجوند. جالبه كه باعث ميشه مكانهاي ناشناخته تر براي دانشجوي ايراني به چشم بياد و بره بررسي كنه شايد واقعا شانسي در دانشگاه هاي اونجا داشته باشه.( چيه همه جمع شدين كاليفرنيا آخه ) ضمنا 182 تاپيك تو درسته حالا فكر كن بخواد براي هر ايالت هم باز يه تقسيم بندي داخلي قرار بگيره كه اونموقع چه محشري ميشه. بالاخره مثلا ايالت ميشيگان كه فقط ميشيگان نيست( تازه فقط شهرهاي بزرگش و در نظر بگيريم كه دانشگاه دارن : http://en.wikipedia.org/wiki/List_of...ps_in_Michigan ) . بعدم اين تغييرات نبايد مال امروز باشه . ما بايد به اين فكر كنيم كه كساني پيدا ميشن كه كم كم اين تاپيك ها رو پيدا ميكنن و سوالاشونو مطرح ميكنن . ما 20 درصد بايد براي گسترش در آينده فضا داشته باشيم.فكر نميكنم منظورت از همه ي دانشگاه ها در صفحه باقي ميموندن واقعا همه ي دانشگاه ها و كالج هايي باشه كه دانشجوي خارجي ميگيرن.
    (The United States has a total of 4,495 institutions: 2,774 4-year institutions and 1,721 2-year institutions.an average of more than 115 per state.)
    الان ميبينيم كه اشخاصي حتي دنبال كالج يا دبيرستان هستند و نه دانشگاه . به هر حال هر ايالت ميتونه حالا زير مجموعه هاي تحصيلي خودش رو در بر بگيره. بازم اين نظر شخصيه منه و با اين قضيه كه كمي زياد شده موافقم اما خدايي اين نظمو نميشه گفت شلوغ كاري. حيفه كلي زحمت رفته پاش. بازم بايد ديد نظر بقيه چيه . راستي الان يه كم خلوته نگران نباش همه كار ميكنيم يه ديتا بيس حسابي بشه.
    شادي همنشين هميشگيتون.
    Simon جان من که کاری ندارم کی پیشنهاد داده، در کل هر پیشنهادی که داده میشه از روی دلسوزیه و نشون دهنده اهمیت اون شخص به انجمنه، قطعا شکی هم نیست زحمت بسیار زیادی براش کشیده شده ولی اینها دلیل کافی برای مناسب بودن یک طرح نیست. اصولا طبقه بندی باید بر اساس نیاز باشه نه بر اساس ایده آل طلبی. فرضا یه کمپانی موقع شروع 200 تا شغل جدید تعریف نمی کنه و 190 تا رو خالی بگذاره تا پر بشه، 10 تا رو تعریف می کنه و کم کم موقع نیاز شغل های جدید اضافه میشن.

همین قسمتی که بولد کردم، خب میشه اینطور دید که بد نیست از نظر رنکی هم یه تقسیم بندی بشه بالاخره همه دانشگاه ها که هم رنک نیستن و دانشجوها دنبال دانشگاه های رنک مختلف هستن، پس برای هر ایالت بر اساس شهر ها تقسیم بندی کنیم و بعد داخل هر شهر بر اساس رنک و آب و هوا و همینطوری پیش بریم تا آخرش برسیم به یه جا. آمریکا خیلی دانشگاه داره ولی همشون مورد تمرکز ما نیستن، این انجمن سال ها بوده و اگه الان 182 تاپیک داریم یعنی همین تعداد دانشگاه مورد تمرکز دانشجوهای ایرانی بودن، و قرار نیست ما با زیاد کردن تقسیم بندی باعث بشیم دانشگاه های زیادتری بین دانشجوها محبوب بشن، اصلا اینطوری نیست و تعداد دانشگاه های محبوب همین هایی می مونه که الان هستن. ما که قرار نیست برای تک تک موسسه های آموزشی موجود در آمریکا تاپیک بزنیم، این 182 تاپیک قرار نیست بشن 2000 تا، همین الان هم از این 182 تا تاپیک عملا کمتر از 100 تا واقعا فعال هستن و خب نگاه هم بکنی تعداد دانشگاه های آمریکا که اون کیفیت آموزشی که توجیه کننده مهاجرت تحصیلی برای دانشجوها رو داشته باشن هم همون 100-150 تا هستن، نه 4500 تا.

اگه دوست داشتیم یه اشاره ای به اسم ایالت ها بشه می شد در همون 7 زیرمجموعه در کنار اسم تاپیک ها، در پرانتز اسم ایالت رو هم نوشت گرچه خیلی از دانشگاه ها در اسمشون اثری از ایالتشون هم هست.

اینکه جا برای پیشرفت باز بگذاریم خیلی خوبه، با همون هفت زیرمجموعه جا به اندازه کافی برای پیشرفت باز می شد، الان ما در اکثر انجمن ها کمتر از 10 درصد رو پر کردیم و 90 درصد جا برای پیش فرض گذاشتیم (متوسط 3.5 تاپیک از 40 تاپیک صفحه اصلی)، در حالی که می شد با هفت زیرمجموعه 65 درصد رو پر کرد و 33 درصد رو برای پیشرفت باقی گذاشت. اگه بعدا در سال های آینده می دیدیم باز هم اونجا داره شلوغ میشه می شد تفکیک بندی جزئی تری کرد ولی الان اصلا این نیاز نبود.

صحبت من اینه، تقسیم بندی یک انجمن با 182 تاپیک به 7 زیرمجموعه و 50 زیر زیر مجموعه کار مناسبی نیست. تفکیک بندی مرحله به مرحله و بر اساس نیاز باید صورت بگیره، نه یکدفعه.

ApplyAbroad Veteran

من یه انتقاد دارم نسبت به تغییراتی که در این سیستم ایالت بندی دانشگاه ها ایجاد شد. من موافقم که قبلا خیلی درهم و برهم بود، ولی الان هم بسیار تقسیم بندی وسیعی داره که واقعا گمراه کننده است. دقیقا گذشته و حال این انجمن مثال دقیق افراط و تفریط در تقسیم بندی بود.

الان کل انجمن دانشگاه های آمریکا، 182 تاپیک داره (و راحت می تونیم فرض کنیم تعدادشون قرار نیست به طور محسوسی زیاد بشه، همین قدر می مونه چون قرار نیست دانشگاه جدید تاسیس بشه!). و به تعداد ایالت ها زیرشاخه داریم، در کل به طور متوسط حدودا 3.5 تاپیک در هر زیر مجموعه.

اصلا به نظر من نیاز به همچین شلوغ کاری ای نبود، می شد 5-6 زیر مجموعه ساخت (مثل زیرمجموعه های کلی الان) بدون تفکیک سازی نسبت به ایالت. اگه دقت کنیم هیچ کدوم از هفت زیرمجموعه اصلی، بیشتر از 40 تاپیک (میزان تاپیک هایی که بطور پیش فرض در یک صفحه نشون داده میشه) ندارن، یعنی اگه اون تفکیک سازی ایالتی نبود باز هم همه دانشگاه ها در صفحه اصلی می موندن.
    ممنونم SO3 عزیز بابت انتقاد. راستش جدا از بحث آماری که شما گفتی که واقعا مد نظر ما نبود، این تقسیم بندی صورت گرفته فقط برای نظم بخشیدن به اون 10 صفحه بی نظم و شلوغ قدیم بود، طوری که کسی مجبور نشه برای پیدا کردن یک دانشگاه 10 صفحه رو بالا پایین کنه تا دانشگاه مورد نظرشو پیدا کنه، چون وقت و حوصله طرف رو واقعا از بین می بره، از سوی دیگه همونطور که تو پست های قبلی میتونید مشاهده کنید هدف اصلی و اولیه تقسیم بندی، نظم بخشیدن به تاپیک ها بر اساس ایالت های آمریکا بوده، و بعدا با پیشنهاد حسین عزیز تصمیم به تقسیم بندی ایالت ها بر اساس مناطق جغرافیایی آمریکا شد.
    الان به نظرم واقعا نظم خوبی گرفته، طوری که اصلا نیازی نیست کسی وارد زیر مجموعه اصلی بشه تا بتونه دانشگاه مورد نظرشو پیدا کنه، فقط اگه اسم ایالتی که دانشگاهش قرار داره رو تو همون صفحه اصلی دانشگاهها کلیک کنه راحت به دانشگاه مورد نظرش دست پیدا میکنه. علاوه بر این ،همونطور که simon جان هم در پست های قبلی گفتند، خیلی از بچه ها هستند که اصلا دانشگاه خاصی رو مد نظر ندارند و فقط به یک ایالت خاص علاقه دارند (حالا چه از لحاض آب و هوایی و هم از لحاظ موارد دیگه) و قصد تحصیل در اونجا رو دارند، با این صورت بازهم با یک کلیک بر اسم ایالت مورد نظر به راحتی به دانشگاههایی که پر طرفدار بین دانشجوهای ایرانی هستند (اگه این فروم و تاپیک های ایجاد شده رو تقریب خوبی از شهرت دانشگاه نزد ایرانیان بدونیم) دست پیدا میکنند.
    در نتیجه ،با توجه به توضیحاتی که دادم، واقعا بحث آماری مد نظر نبوده و فقط هدف ما نظم بخشیدن به شلوغی و درهمی قبلی بود. با این حال اگه بازهم فکر میکنید که باید تغییراتی صورت بگیره و دوستان دیگه هم انتقاد داشته باشند در این مورد، همینجا مطرح کنند تا با کمک هم بتونیم بهترین تصمیم رو در این مورد بگیریم.

ممنونم از شما.
    ویرایش توسط milad1988 : July 17th, 2012 در ساعت 09:38 AM

Global Moderator

Simon آواتار ها

صحبت من اینه، تقسیم بندی یک انجمن با 182 تاپیک به 7 زیرمجموعه و 50 زیر زیر مجموعه کار مناسبی نیست. تفکیک بندی مرحله به مرحله و بر اساس نیاز باید صورت بگیره، نه یکدفعه.
    ‌من ميدونم چي بيشتر تو ذوقت زده. اين خالي بودن تاپيك ها كه برخيش اصلا موضوع نداره. اما واقعيت اينه كه نميشه رنكي تقسيم بندي كرد. هر رشته رنك بنديه خاص خودش رو داره. دليل نميشه اگر دانشگاه Northern Kentucky university رنكش در فلسفه مثلا بالاست براي برق هم همين باشه. بنظر من اين تقسيم بنديه الان تا حدودي وضعيت جغرافيايي و آب و هوايي را داره نشون ميده .
    ضمنا اون تمركزي كه گفتي يكي از معايب چشمگير اين فاروم بود . خيلي از دوستان به خودشون زحمت نميدن دنبال دانشگاه بگردن يا اصلا آگاه نيستن با چه تعداد دانشگاه روبرو هستند. ميومدن اينجا اين دانشگاه هاي مورد تمركز رو ميديدن و دقيقا تمركزشون رو ميذاشتن رو همين دانشگاه ها و كم نبودن كساني كه اين همه هزينه متحمل ميشدن . رجكتي نتيجه ي نهاييشون بود. حالا چرا؟ خيلي از اين تمركزا چطوري به وجود اومد؟‌بچه هايي از دانشگاه هاي خوب ايران اونجاها رو طبق رنكينگ در نظر داشتن و براش اپلاي كردن پذيرش گرفتن براشون سوال پيش اومد تاپيك زدن مثلا دانشگاه Georgia Institute of technology‌. يه دانشگاه عزيز دل من در زمينه تكنولوژي. كسي كه جديد ميومد دقيق بدون اينكه اصلا سنسي داشته باشه كه بابا جون اين دانشگاه تا حالا مثلا حدود 5000 تا دكتراي فني داده بيرون و رنكش بالاست و پذيرش با فاند توش سخته براي هر رزومه اي ، با هر رزومه اي فكر ميكردن به به چه اسم قشنگي داره ( من از ايميلهايي كه بچه ها ميزنن اينو جدا لمس كردم ) خلاصه كلي هزينه ميكرد و اپلاي ميكرد و رفرنسشم اين تمركزي بود كه اينجا ايجاد شده بود . فكر ميكرد حالا 4 تا بچه خرخون تونستن اونم ميتونه. ما بايد بپذيريم كه تمركزي كه اينجا ايجاد شد از اين نظر كذايي بود چون نشون ميداد و باعث به اشتباه رفتن دوستان بود. دليلي نداره اگر 10 نفر طي اين سالها از مثلا شريف اينجا پذيرش گرفتن اين فاروم محلي براي تبليغ دانشگاه جرجيا تك باشه و اينو با تعداد صفحاتي كه به تاپيكش تعلق ميگيره نشون بديم. ما دانشگاه زياد داريم اينم در نظر بگير خيلي ها فقط پذيرش ميخوان. خيلي ها براشون مهم نيست دانشگاه مورد تاييد وزارت علوم باشه. خيلي ها به بهانه ي پذيرش فقط ميخوان برن. خوب اين شخص چرا نره يه دانشگاه مثلا Calpoly اقدام كنه كه شانسش بره بالاتر؟ چرا من به اشتباه بندازمش و ببينه كه دانشگاه هاي رنك بالا اينجا فقط تاپيك داره . براي اونا اقدام كنه كه با رزومه هاي آنچناني قطعا رجكت شه و اين وسط هزينه و زمان و از دست بده. منكه به اون تمركز زدايي اصلا اعتقادي نداشتم و اتفاقا الان دوستان ميتونن مثلا برن ايالت Woyoming‌ببينن كه خاليه برن يه Google‌كنن ببينن كه مثلا

Name Location Control Type Founded Enrollment Male %/
    Female %
    References Notes
    Casper College Casper Public Associate's 1945 4,192 42%/58%
    Central Wyoming College Riverton Public Associate's 1966 2,024 39%/61%
    Eastern Wyoming College Torrington Public Associate's 1948 1,505 38%/62%
    Laramie County Community College Cheyenne Public Associate's 1968 4,763 41%/59%
    Northwest College Powell Public Associate's 1946 1,747 39%/61%
    Sheridan College Sheridan Public Associate's 1948 3,277 48%/52%
    Western Wyoming Community College Rock Springs Public Associate's 1959 3,322 51%/49%
    University of Wyoming Laramie Public Doctoral 1886 12,875 47%/52%
    Wyoming Catholic College Lander Private Baccalaureate 2005 361 62%/38%
    Cheeks International Academy of Beauty Culture Cheyenne For-profit Certificate N/A 46 2%/98%
    College America Cheyenne For-profit Associate's 1964 137 74%/26%
    University of Phoenix Cheyenne For-profit Four-year 1976 46 39%/61%
    Wyoming Technical Institute (WyoTech) Laramie For-profit Associate's 1966 1,495 97%/3%

اين همه محل تحصيل داره و چرا پول و وقتشون رو رو گزينه هايي با تمركز كمتر نزارن؟‌من خودم پارسال يه دانشگاه هايي تو رشته ي خودم ديدم كه اصلا نشنيده بودم. همه شون هم فاند داشتن يا شرايطشون خيلي بهتر از اكثر دانشگاه هاي اينجا بود اما تو اين فاروم نبودن. اتفاقا ايراني توشون نديديم و اكثر استاداش و دانشجوهاش چيني بودن. به نظر من بايد اين مرزها رو بشكنيم و خودمونو محدود نكنيم به چند تا دانشگاه ها ي تاپ دنيا . اين فارم اكثر كساني كه ميان واقعا رزومه هاي آنچناني ندارن كه بتونن از Caltech‌پذيرش بگيرن اما شايد بتونن مثلا از woodbury university ‌پذيرش بگيرن.
    الانم كه ديگه زحمت كشيدن به قول تو يكدفعه رفتن تو دل قضيه چه بهتر. اگر تا حدي اين كار انجام ميشد و حالا فردا كه بسلامتي اين مديران ديگه اينجا رو بسپرن به مديران آينده هر كدوم بياد چند تا ايالت اضافه كنه با سليقه ي خودشو خيلي رنگي رنگي و متنوع شه بعيد ميدونم اين نظم الان و بشه توش ديد. تجربه ثابت كرده اگر يه مدير ايراني كاري رو تموم كرداون Perfect ‌اما اگر نصفه موند براي مدير بعدي چه بسا ديگه انجام نشه يا مدير بعدي اصلا پيرو تغييرات مدير جديد نباشه و ...( با عذرخواهي صميمانه از مهرداد عزيز) خلاصه باز هم من تابع اكثريتم اما رو حرفاي منم فكر كنيد.
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط milad1988 نمایش پست ها
    ممنونم SO3 عزیز بابت انتقاد. راستش جدا از بحث آماری که شما گفتی که واقعا مد نظر ما نبود، این تقسیم بندی صورت گرفته فقط برای نظم بخشیدن به اون 10 صفحه بی نظم و شلوغ قدیم بود، طوری که کسی مجبور نشه برای پیدا کردن یک دانشگاه 10 صفحه رو بالا پایین کنه تا دانشگاه مورد نظرشو پیدا کنه، چون وقت و حوصله طرف رو واقعا از بین می بره، از سوی دیگه همونطور که تو پست های قبلی میتونید مشاهده کنید هدف اصلی و اولیه تقسیم بندی، نظم بخشیدن به تاپیک ها بر اساس ایالت های آمریکا بوده، و بعدا با پیشنهاد حسین عزیز تصمیم به تقسیم بندی ایالت ها بر اساس مناطق جغرافیایی آمریکا شد.
    الان به نظرم واقعا نظم خوبی گرفته، طوری که اصلا نیازی نیست کسی وارد زیر مجموعه اصلی بشه تا بتونه دانشگاه مورد نظرشو پیدا کنه، فقط اگه اسم ایالتی که دانشگاهش قرار داره رو تو همون صفحه اصلی دانشگاهها کلیک کنه راحت به دانشگاه مورد نظرش دست پیدا میکنه. علاوه بر این ،همونطور که simon جان هم در پست های قبلی گفتند، خیلی از بچه ها هستند که اصلا دانشگاه خاصی رو مد نظر ندارند و فقط به یک ایالت خاص علاقه دارند (حالا چه از لحاض آب و هوایی و هم از لحاظ موارد دیگه) و قصد تحصیل در اونجا رو دارند، با این صورت بازهم با یک کلیک بر اسم ایالت مورد نظر به راحتی به دانشگاههایی که پر طرفدار بین دانشجوهای ایرانی هستند (اگه این فروم و تاپیک های ایجاد شده رو تقریب خوبی از شهرت دانشگاه نزد ایرانیان بدونیم) دست پیدا میکنند.
    در نتیجه ،با توجه به توضیحاتی که دادم، واقعا بحث آماری مد نظر نبوده و فقط هدف ما نظم بخشیدن به شلوغی و درهمی قبلی بود. با این حال اگه بازهم فکر میکنید که باید تغییراتی صورت بگیره و دوستان دیگه هم انتقاد داشته باشند در این مورد، همینجا مطرح کنند تا با کمک هم بتونیم بهترین تصمیم رو در این مورد بگیریم.

ممنونم از شما.
    ممنون میلاد جان این پست دقیقا زد به خال. چیزی که من حس کردم هدف از نظم دادن، تقسیم بندی بر اساس ایالت ها بوده، نه برعکس و راه حل مشکل تبدیل به هدف اصلی شده. قبلا 10 صفحه در هم و برهم بود، الان 50 انجمن منظم. با این کار نظم نسبی بوجود اومده و از اون سمت شلوغی و پیچیدگی بسیار. در حقیقت مثل درمان سر درد با دارویی است که عوارض جانبیش دل درد به همون شدته. فرضا من بخوام تاپیک های آپدیت شده رو ببینم احتمالا باید هر روز به 10-15 انجمن سر بزنم تا در هر کدوم یک تاپیک آپدیت شده باشه در حالی که می شد همش در سه چهار انجمن باشه.

همون تقسیم بندی کلی (هفت گانه فعلی) بر اساس موقعیت هم صد درصد فواید فعلی رو داشت، هر کس دنبال ایالت خاصی بود روی منطقه اش کلیک می کرد (و لیست ایالت ها رو هم می شد در توضیحات آورد) و به زیرشاخه ای می رفت که تمام دانشگاه های اون منطقه در اونجا بودن (و همشون هم در یک صفحه جا می شدن) و اصلا این شلوغی فعلی هم نبود. نهایتا برای ایالت های پرطرفدار مثل کالیفرنیا هم می شد انجمن زیر مجموعه در منطقه خودش زد، ولی مثلا برای ورمونت یا Arkansas آیا واقعا نیاز به زیرمجموعه است؟ اینها 10 تا پست هم تا به حال در تاریخ انجمن نداشتن.

در هر صورت واضحه که همه تابع نظرات جمع هستن، ولی در کل به نظر من سادگی در طراحی هر سیستمی بسیار مهمه و پیچیدگی در صورتی که نیاز باشه به پیشرفت کمک می کنه، و در صورتی که نیاز نباشه باعث شلوغی، سردرگمی و پایین اومدن بهینگی و کارایی سیستم میشه. پیچیدگی فعلی نه به پیشرفت آینده کمک می کنه، نه به راحتی کاربرها، نه به نظم و نه به راحتی استفاده.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط simon نمایش پست ها
    ‌...
    Simon جان حرفت درسته و صحبت من هم همین بود. چون تقسیم بندی بر اساس یک سری فاکتورها ممکنه معنیش این نیست که تقسیم بندی کار مفیدیه.

می گی خودمون رو محدود نکنیم به دانشگاه های تاپ، من که نگفتم 10 تا دانشگاه کاور بشه، ولی الان 182 تا تاپیک داریم از 182 دانشگاه اول آمریکا و چه خوشمون بیاد و چه نیاد، تعداد دانشگاه های آمریکا که از ایران مخاطب وسیع دارن دقیقا همین 200 دانشگاه اوله و کلا همین ها هستن که تحصیلاتی با کیفیتی ارائه می دن که مهاجرت و مشکلاتش رو توجیه کنه و 99 درصد کاربرهای انجمن هم دنبال همین دانشگاه ها هستن. دانشگاه های ایالت Woyoming رو لیست کردی، خودت ببین فقط یک دانشگاه بین اینهاست که تحصیلات بالای لیسانس ارائه می ده، و مخاطب های فروم هم 99 درصد دنبال تحصیلات بالاتر از لیسانس هستن، آیا نیازه برای یک دانشگاه، یک انجمن زده بشه؟ این دانشگاه همین الان هم تاپیک داره و البته طی این همه سال فقط یک بار دربارش سوال شده.

می خواستم از مدیران وبسایت خواهش کنم که بخشی را هم به بعضی از وکلای کلاه بردار که در زمینه گرفتن پذیرش از آمریکا فعالیت می کنند، اختصاص دهند. من خودم تجربه تلخی در این زمینه دارم. آقایی بنام ر - دال هزاران دلار از هموطنان عزیز دریافت می کند و از دانشگاه های بسیار بی اعتبار مانند national university یا pacifc state university با هزینه 65 دلار پذیرش می گیرد که در هنگام مصاحبه سفارت فورا متقاضی را رد می کنند. لطفا امکانی فراهم کنید تا دوستانی که تجربیاتی در این زمینه دارند، آن را در اختیار خوانندگان عزیز وبسایت قرار دهند.

ApplyAbroad Superstar houtcivil آواتار ها

سلام
    به نظر بنده، اگر امکان داشته باشه که تعداد مدیرهای انجمن آمریکا زیادتر بشه، عالی هست.
    نه اینکه خدایی نکرده مدیرها کم کار باشند، تعداد پست های این انجمن زیاد است و شاید یک مدیر واقعا این فرصت رو نداشته باشه که این همه پست رو مدیریت کنه.
    ....
    در این صفحه، القاب کاربردی توسط جناب Mehrdad ادمین محترم سایت معرفی شده اند.
    تعدادی از این القاب عبارتند از:
    ApplyAbroad Editor
    ApplyAbroad Guru
    ApplyAbroad Critic

شاید دادن این لقب ها به افراد شایسته سبب بهتر شدن انجمن بشه.
    ...
    البته این ها صرفا پیشنهاد بنده است و خدایی نکرده قصد جسارت به حیطه مدیران محترم رو ندارم.
    ویرایش توسط houtcivil : March 24th, 2013 در ساعت 10:28 PM

Banned

همین طور هست. انجمن آمریکا و کانادا جزو پر ترافیک ترین انجمن های این فروم هستند و به همین دلیل هم مدیران بیشتری دارند. برای هر کدام از این انجمن ها به طور پیش فرض 4 مدیر و یک مدیر بخش فعالیت می کنند. اینکه از این ظرفیت چه تعداد مورد استفاده قرار گیرند به میزان فعالیت و ساعت های حضور مدیران آن بستگی دارد و این نیاز توسط مدیر بخش تشخیص داده می شود و در صورت نیاز افرادی به مجموعه افزوده می شوند. با توجه به اینکه از فروردین به بعد ترافیک بخش های تحصیلی انجمن آمریکا افزایش پیدا می کند این موضوع موردتوجه بود و یک مدیر جدید به مجموعه اضافه شده است. به حتم اگر ترافیک انجمن زیاد باشد و گزارش ها با تاخیر رسیدگی شوند ممکن است مدیران جدیدی به مجموعه اضافه شوند.

در مورد لقب های اشاره شده:

ApplyAbroad Editor به افرادی داده می شود که در تکمیل و به روزرسانی ویکی سایت فعالیت می کنند. افراد علاقه مند می توانند در اینجا اعلام آمادگی نمایند:

اعلام آمادگی برای همکاری برای بهبود ویکی

ApplyAbroad Guru به معدود کاربرانی داده می شود که هم اطلاعات مفیدی دارند و هم در کمک کردن به بقیه بسیار فعال هستند. دو تن از Guruهایی که در انجمن آمریکا هم فعال هستند ghlobe و S03 هستند.

ApplyAbroad Critic قرار بود به افرادی داده شود در گزارش کردن پست های خلاف به مدیران کمک می کنند ولی با توجه به حساسیت هایی که ممکن بود برای کاربران موردنظر ایجاد شود در عمل هیچگاه مورد استفاده قرار نگرفته است.

Junior Member yashar_p آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UNM- Mechanical Eng

با عرض خسته نباشید . با توجه به اینکه در بسیاری از تاپیکها سوالات تکراری فضای زیادی از صفحات را اشغال کرده ( مثلا در تاپیک سيستم جديد وقت دهي سفارت هاي آمريكا و سايت http://usvisa-info.com) و گاهآ بعضی از دوستان ناخواسته جوابهای اشتباهی میدن و تعداد بسیار زیاد صفحات تا حدی سردرگم کننده هست, اگر در تاپیکهای شلوغ مدیران قسمتی را بعنوان سوال های متداول ایجاد کنن و جواب صحیح رو هم بذارن به شدت از حجم این سوالات تکراری کاسته میشه و از سردرگمی اعضا هم جلوگیری میشه . با تشکر .

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)