صفحه 4 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 57

موضوع: نظرات و پیشنهادات شما در مورد انجمن آمریکا (گفتگو با مدیران)

Banned

پیش فرض پاسخ : نظرات و پیشنهادات شما در مورد انجمن آمریکا (گفتگو با مدیران)

با سپاس از پیشنهاد شما

پیشنهاد بسیار خوبی هست. در صورتی که به ایجاد چنین FAQهایی علاقه مند هستید لطفا پس تهیه پرسش ها و پاسخ های متداول موردنظر اطلاع دهید تا در تاپیک جداگانه ای با عنوان "پرسش های متدوال گرفتن وقت در سیستم جدید وقت دهی سفارت آمریکا (FAQ)" یا عنوان هایی مشابه این قرار داده شوند.

موفق باشید

Senior Member Politecnico آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    الکنرونیک

نقل قول نوشته اصلی توسط yashar_p نمایش پست ها
    با عرض خسته نباشید . با توجه به اینکه در بسیاری از تاپیکها سوالات تکراری فضای زیادی از صفحات را اشغال کرده ( مثلا در تاپیک سيستم جديد وقت دهي سفارت هاي آمريكا و سايت http://usvisa-info.com) و گاهآ بعضی از دوستان ناخواسته جوابهای اشتباهی میدن و تعداد بسیار زیاد صفحات تا حدی سردرگم کننده هست, اگر در تاپیکهای شلوغ مدیران قسمتی را بعنوان سوال های متداول ایجاد کنن و جواب صحیح رو هم بذارن به شدت از حجم این سوالات تکراری کاسته میشه و از سردرگمی اعضا هم جلوگیری میشه . با تشکر .
    نقل قول نوشته اصلی توسط M1KE نمایش پست ها
    با سپاس از پیشنهاد شما

پیشنهاد بسیار خوبی هست. در صورتی که به ایجاد چنین FAQهایی علاقه مند هستید لطفا پس تهیه پرسش ها و پاسخ های متداول موردنظر اطلاع دهید تا در تاپیک جداگانه ای با عنوان "پرسش های متدوال گرفتن وقت در سیستم جدید وقت دهی سفارت آمریکا (FAQ)" یا عنوان هایی مشابه این قرار داده شوند.

موفق باشید
    درود بر شما

در تکمیل پیشنهاد دوست عزیزمون برای تهیه پرسش و پاسخ های متداول باید عرض کنم که من و دوست اپلای ابرودی دیگرم Hemmati63 هر کدوم پیشتر در یادداشت های جداگانه ای پیشنهاد تهیه و تنظیم یک دفترچه راهنما رو به خصوص برای کابران حوزه آمریکا، ارایه کردیم. البته اونچه مد نظر ماست، ورای یک FAQ بوده و به تمامی مراحل اقدام، تبیین کلیات و تشریح جزییات خواهد پرداخت. البته ما بررسی چگونگی کار، سازماندهی و تقسیم امور رو موکول به تشکیل یک کارگروه و نظرات کارشناسی حاضرین در اون جمع کردیم. تصور می کنم اختصاص یک تاپیک به تشکیل کارگروه و فراخوان همکاری، گام نخست این پروژه می تونه باشه

اگرچه این کار به شکل یک راهنمای حرفه ای، زمان بر است، اما به عنوان اثری ماندگار برای آیندگان، زمینه ساز تسلط جامع تر، سردرگمی کمتر و تسریع بیشتر در امور اقدام خواهد شد. فقط اینکه اگه شروع این پروژه، نیاز به تاییدیه و مجوز مدیران سایت داره، و بدون تردید برای داشتن نظرات مجرب شون، لطفا اعلام کنین تا آغاز به کار هماهنگ تری داشته باشیم.

سپاسگزارم.

نقل قول نوشته اصلی توسط Politecnico نمایش پست ها
    درود بر شما

در تکمیل پیشنهاد دوست عزیزمون برای تهیه پرسش و پاسخ های متداول باید عرض کنم که من و دوست اپلای ابرودی دیگرم Hemmati63 هر کدوم پیشتر در یادداشت های جداگانه ای پیشنهاد تهیه و تنظیم یک دفترچه راهنما رو به خصوص برای کابران حوزه آمریکا، ارایه کردیم. البته اونچه مد نظر ماست، ورای یک FAQ بوده و به تمامی مراحل اقدام، تبیین کلیات و تشریح جزییات خواهد پرداخت. البته ما بررسی چگونگی کار، سازماندهی و تقسیم امور رو موکول به تشکیل یک کارگروه و نظرات کارشناسی حاضرین در اون جمع کردیم. تصور می کنم اختصاص یک تاپیک به تشکیل کارگروه و فراخوان همکاری، گام نخست این پروژه می تونه باشه

اگرچه این کار به شکل یک راهنمای حرفه ای، زمان بر است، اما به عنوان اثری ماندگار برای آیندگان، زمینه ساز تسلط جامع تر، سردرگمی کمتر و تسریع بیشتر در امور اقدام خواهد شد. فقط اینکه اگه شروع این پروژه، نیاز به تاییدیه و مجوز مدیران سایت داره، و بدون تردید برای داشتن نظرات مجرب شون، لطفا اعلام کنین تا آغاز به کار هماهنگ تری داشته باشیم.

سپاسگزارم.
    سلام
    به نظر من یک راهنمای جامع برای DS-160 جاش خالیه!

Banned

بسیار پیشنهاد خوبی هست.

در صورتی که دوستان علاقه دارند که فراتر از FAQ کار کنند و به موارد بیشتری بپردازند پیشنهاد من این هست که برای آنکه کارشان ماندگارتر باشد، نگاهی به ویکی سایت بیاندازند و مواردی که فکر می کنند جای بهبود دارد را مشخص سازند (به ویژه در مورد کشور آمریکا) و سپس مواردی را که قرار بوده در دفترچه راهنمای موردنظر بیاید وارد ویکی نمایند. لطفا هر گاه موارد موردنظر به نتیجه رسیدند در همین جا اعلام نمایید. در صورتی که کار به شکل جدی تری پیش برود مباحث موردنظر به تاپیک جداگانه ای منتقل خواهد شد.

موفق باشید

ApplyAbroad Superstar houtcivil آواتار ها

با سلام و عرض ادب
    به نظر من یک تاپیک مخصوص دوستان "متاهل" باز شه. چون این بزرگواران وقتی سوال میپرسند خیلی از سوالاتشون بی جواب میمونه. من خودم در چند فروم دیدم که به این صورت بوده است. چون اکثرا دوستان مجرد هستند نمیتونند دقیقا به سوالات این بزرگواران پاسخ خاصی داده شود. برای مثال سوالات متعددی در خصوص سند ازدواج و ... مرتب مطرح میشود که من خودم شخصا ندیدم کسی در فروم جواب روشنی رو در این خصوص در اختیار این بزرگواران قرار دهد.
    حتی در چند مورد به صورت پیام خصوصی از خود من هم سوال شده که من فقط در جواب این دوستان عزیز نوشتم که دانشی ندارم که بتونم راهنماییشون کنم.
    اگر امکان چنین کاری باشه، حداقل این هست که این دوستان در تاپیک ایجاد شده، به همفکری و بیان تجربیات مشابه با یکدیگر میپردازند و قطعا جواب سوالاتشون رو بهتر دریافت خواهند کرد.
    با سپاس فراوان

Banned

با سپاس از پیشنهاد شما

تجربه مشابهی که در زمینه تاپیک های مربوط به وقت سفارت، کلیرنس و موارد مشابه برای سفارت های آمریکا در کشورهای مختلف وجود دارد نشان داده که این نوع جداسازی ها معمولا باعث شکل گیری پرسش های تکراری در تاپیک های موردنظر شده است. برای نمونه بسیار دیده شده، فردی که قصد انتخاب یک سفارت مناسب برای "گرفتن وقت" را دارد به جای اینکه پرسش خود را در تاپیک

با شرایط من، کدام سفارت را برای گرفتن ویزا مناسبتر می دانید؟

مطرح کند و سپس به تاپیک مربوط به گرفتن وقت سفارت آن کشور مراجعه کند به تمام تاپیک های وقت سفارت مراجعه می کند و در آنها پرسش تکراری با این درونمایه می گذارد که "به نظرتان با شرایط من آنکارا سفارت خوبی برای وقت گرفتن است؟" (در جمله موردنظر به جای "آنکارا" شهرهای مختلف را برای تاپیک های مختلف وقت سفارت را بگذارید!) معمولا هم دوستان توجه نمی کنند و پاسخ این نوع پرسش ها را در تاپیک های موردنظر می دهند و حذف و انتقال این پرسش های تکراری به همراه پاسخ های آنها و سپس پیغام زدن به تک تک آنها در تاپیک های مختلف دردسرهای زیادی ایجاد می کند. همین موضوع را برای تاپیک های مربوط به همسفر، کلیرنس، اطلاعات سفر، مصاحبه و غیره برای کشورهای مختلف تعمیم دهید.

در مورد تاپیک مدارک لازم برای ویزا نیز چندی پیش یکی از دوستان پیشنهاد مشابهی را مطرح کردند که با توجه به تفاوت هایی که در مواردی برای مدارک لازم سفارت های مختلف وجود دارد، مشابه تاپیک های گرفتن وقت و کلیرنس و غیره، تاپیک های مربوط به مدارک ویزای هر سفارت نیز جدا شود. در حالی که با توجه به مشکل مطرح شده (ظزح پرسش های تکراری در همه آن تاپیک ها) با این پیشنهاد موافقت نشد.

در مورد افراد متاهل و مجرد هم در حال حاضر همه این افراد (چه متاهل و چه مجرد) به صورت یکجا در تاپیک های موردنظر حضور دارند و برای نمونه اگر فردی درباره مدارک لازم برای ویزای یک متاهل پرسشی را مطرح کند قاعدتا می بایست متاهل های آن جمع (و در مواردی هم حتی مجردها) بتوانند پاسخ ایشان را یدهند. تفکیک اینها و در نظر گرفتن دو تاپیک مستقل برای مجردها و متاهل ها باعث تفکیک این نیروها بین دو تاپیک موردنظر شده و از سوی دیگر فردی که پرسشی در مورد مدارک موردنظر دارد برای محکم کاری پرسش خود را در هر دو تاپیک به صورت تکراری مطرح می کند.

این نگرش کلی در مورد رشته های مختلف هم وجود داشته و سعی شده تاپیک ها در این مورد هم برای همه رشته ها یکسان و مشترک باشد و اینطور نباشد که هر رشته ای تاپیک مخصوص به کلیرنس و غیره ایجاد کند و فقط برای رشته های حساس و خاص یک تاپیک مشترک و کلی در نظر گرفته شده است.

موفق باشید

Senior Member aida8404 آواتار ها

میدونم ممکنه این پیشنهاد به نظرتون بی اساس بیاد ولی من اگه جای شما بودم یه تاپیک "هر چه میخواهد دل تنگت بگو" راه مینداختم. گاهی وقتا واقعا در شرایط سخت اپلای، تنها چیزی که نیاز داریم اینه که حرفهامون را با کسایی که وضعیت مشابه ما دارن میزدیم. چه بسا همین درد دلها باعث شه دوستانی که سالهای پیش تجربه مشابه داشتن بیایند و حرفی تسلی بخش و راهنمایی مفید بکنند. موفق باشید
    وقتی زندگی برايت خيلی سخت شد يادت باشه که دريای آروم ناخدای قهرمان نميسازه...

Banned

با سپاس از پیشنهاد شما

پیشنهاد خیلی خوبی هست. اتفاقن تاپیکی با عنوان در فاصله interview تا Clear شدن، بهتره چه کارهایی رو انجام بدیم؟ از سال 2008 در انجمن آمریکا وجود دارد که دوستان می توانند در آنها نظر و پیشنهاد یا تجربه های خودشان در زمینه گذران بهتر این مقطع های انتظار تا گرفتن ویزا را بیان کنند. البته سیاست کلی این انجمن بر این هست که تا حد امکان فروم به چت روم تبدیل نشود و بنابراین در تاپیک موردنظر هم به این شکل نباشد که نوشته های زیادی جنبه درد دل پیدا کنند و دارای هیچ نوع توصیه یا راهکاری نباشند.

موفق باشید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Texas A&M University-Materials Science and Engineering

سلام و با سپاس،
    به طرز عجیبی نظرات شخصی در پیجهای آمریکا مخصوصا پیرامون دلایل ریجکت شدن رایجه؛ حتی از طرف افرادی که تجربه زیادی دارند در این فروم (از نظر زمانی) و بعضا مسئول موضوع هم هستند. این افراد درحد آفیسرهای سفارتها نظریه میدن و به طرز عجیبی از نظریه های شخصی خودشون دفاع میکنند. فردی هم بود که چون از عشق آباد ریجکت شده بود، در موضوعات مختلف و بیربط به عشق اباد حمله میکرد و به افراد توصیه نمیکرد اونجا برن متقاضیان(تنها در یکی از پیغامهای ایشون متوجه شدم ایشون خودشون ریجکت شدن از عشق آباد). ساز و کاری وجود دارد که جلوی نظرات شخصی که خیلی قوی و بعضا بصورت "نسخه پیچیدن کلی" مطرح میشه، گرفته بشه؟
    فردی میاد میگه بنا به فلان قانون این موضوعات تحقیقاتی برای دکتری ریجکت میشن، بعد که میرم دنبال قانون و جزیاتش، متوجه میشم اصلا اسمی از اون موضوعات مورد ادعای کارشناس عزیز وجود نداره. این مطلب رو بیان میکنم. در یک چرخش 180 درجه ای، ایشون عنوان میکنه: "نه اینو بر اساس ریجکتیهای افراد متوجه شدم" یا یه چیزی تو همین مایه ها. آیا درسته که فردی که عنوان Moderator را دنبال خودش میکشه، اینقدر بی حساب صحبت کنه؟! دقت کنید، نمیگم دروغ گفته. از همون اول میگفت بر اساس اطلاعاتی که درآوردم. دقت داشته باشید که اصولا آفیسر تمایل نداره در باره جزییات ریجکت شدن اطلاعات بده و وقتی بند 501 ذکر میشه خیلی کلی است. اگه ایشون اطلاعات داره، بیاد با جزییات بگه، مگر نه اینکه این فروم برای کمک به یکدیگر ساخته شده؟! خیلی سخته که اگه اطلاعاتی ندارید، نظر ندید؟ خواهشا به این موضوع رسیدگی کنید تا افراد با احساس مسئولیت بیشتری راهنمایی کنند.

سلام دوستان
    من در انجمن مربوط به کانادا با تاپیکی مربوط به bank statement/bank letter مواحه شدم که تاپیک مفیدی بود ولی در بخش آمریکا همچین چیزی ندیدم
    فکر میکنم ایجاد همچین تاپیکی برای بیان تجربیات کسانی که قبلا این را ه رو رفتن برای کمک به کسانی که تازه میخوان برن مفید باشه تا بدونن چطور bank statement/bank letter رو بگیرن که خیالشون راحت باشه و مشکلی نخورن
    با تشکر و خسته نباشید خدمت شما دوستان
    محمد

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)