صفحه 17 از 24 نخستنخست ... 789101112131415161718192021222324 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 161 تا 170 , از مجموع 233

موضوع: تجربه اپلای در رشته های فلسفه و الهیات

پیش فرض پاسخ : تجربه اپلای در رشته های فلسفه و الهیات

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrad نمایش پست ها
    امکان پذیرش گرفتن وجود داره. خود من با لیسانس مهندسی‌ برق، پذیرش با فاند برای فوق لیسانس جامعه شناسی‌ و فلسفه و علوم سیاسی گرفتم. البته این دو تای اخیر بعد از تموم کردن فوق جامعه شناسی‌ بود. برای توضیح بیشتر می‌تونید پست‌های قبلی‌ رو ببینید.

ولی‌ توصیه من به عنوان کسی‌ که این راه رو رفته (و دوستان اینجوری هم داره)، اینه که فوق لیسانس مهندسی‌ خودتون رو نصفه نذارید که اگه بعدا نظرتون در مورد فلسفه عوض شد (مثلا بعد از خوندن یک ترم فوق لیسانس فلسفه) بتونید با اون فوق لیسانس مهندسی‌ ادامه مسیر بدید. کار پیدا کردن در حوزه‌های علوم انسانی‌ کار ساده‌ای نیست.
    سلام
    خیلی ممنون از این که جواب دادید .
    اتفاقا قصد خودم این بود که فوق مهندسیمو بگیرم چون میتونم تو همین مدت کسری خدمت سربازی بگیرم . فقط یه مشکل وجود داره که باید فوق فلسفه رو به صورت شبانه بخونم .
    اگر بازم توصیه ای دارید خوشجال می شم بشنوم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Morgue

سلام خدمت بزرگواران
    ترم بعد من درسم تموم میشه.
    منتها مشکل بزرگی دارم و این هست که لیسانسم برق-الکترونیک از دانشگاه سراسری بوده. منتها به دلیل علاقه شخصی به این نتیجه رسیدم که در فلسفه ادامه تحصیل بدم.
    TOEFL هم نمره 104 دارم که برای انسانی چندان جالب نیست.
    به نظر اساتیدی که تجربه این مسیر رو دارند، حداقل نمره GRE برای اخذ پذیرش از دانشگاه خوب(لزوما نه 100 دانشگاه برتر برای مستر) چه حدی هست؟ و اینکه شانس پذیرش و فاندی وجود داره؟ آیا امکانش هست که برای دکترا برای دانشگاه های تاپ اپلای کنم و پذیرش بگیرم؟
    و اینکه دوره Conversion باید اپلای کنم یا مستر؟

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

نقل قول نوشته اصلی توسط warior نمایش پست ها
    سلام خدمت بزرگواران
    منتها مشکل بزرگی دارم و این هست که لیسانسم برق-الکترونیک از دانشگاه سراسری بوده. منتها به دلیل علاقه شخصی به این نتیجه رسیدم که در فلسفه ادامه تحصیل بدم.
    به نظر اساتیدی که تجربه این مسیر رو دارند، حداقل نمره GRE برای اخذ پذیرش از دانشگاه خوب(لزوما نه 100 دانشگاه برتر برای مستر) چه حدی هست؟ و اینکه شانس پذیرش و فاندی وجود داره؟ آیا امکانش هست که برای دکترا برای دانشگاه های تاپ اپلای کنم و پذیرش بگیرم؟
    با رشته تا این اندازه غیرمرتبط با فلسفه و بدون داشتن مقاله یا چیزی که بتونید دانش فلسفی خودتون رو اثبات کنید، گرفتن پذیرش برای دکترای مستقیم تقریبا غیرممکنه. باید سعی کنید برای فوق لیسانس پذیرش با فاند بگیرید و بعد به فکر دکترا باشید. حد نصاب مشخصی برای GRE نمیشه گفت ولی برای دانشگاه خوب باید verbal رو دست کم ۱۵۵-۱۶۰ بگیرید. تافل هم بهتره که نمره بالاتر از نمره فعلی بگیرید. البته باز هم بدون داشتن سابقه فلسفی مشکله بتونید از دانشگاه خوب پذیرش بگیرید. فعلا برای فوق لیسانس به دانشگاه معمولی رضایت بدید. توضیحات پستهای قبلی همین تاپیک رو هم بخونید نکات خیلی خوبی مطرح شده.
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Morgue

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrad نمایش پست ها
    با رشته تا این اندازه غیرمرتبط با فلسفه و بدون داشتن مقاله یا چیزی که بتونید دانش فلسفی خودتون رو اثبات کنید، گرفتن پذیرش برای دکترای مستقیم تقریبا غیرممکنه. باید سعی کنید برای فوق لیسانس پذیرش با فاند بگیرید و بعد به فکر دکترا باشید. حد نصاب مشخصی برای GRE نمیشه گفت ولی برای دانشگاه خوب باید verbal رو دست کم ۱۵۵-۱۶۰ بگیرید. تافل هم بهتره که نمره بالاتر از نمره فعلی بگیرید. البته باز هم بدون داشتن سابقه فلسفی مشکله بتونید از دانشگاه خوب پذیرش بگیرید. فعلا برای فوق لیسانس به دانشگاه معمولی رضایت بدید. توضیحات پستهای قبلی همین تاپیک رو هم بخونید نکات خیلی خوبی مطرح شده.
    آقای مهراد بابت پاسخ شما ممنونم.
    میشه بفرمایید دانشگاه معمولی تاچه حدی هست؟ و اینکه بعد از اون دوره، امکان پذیرش گرفتن برای PhD از دانشگاه تاپ هست؟

ApplyAbroad Veteran
    Fairymaid آواتار ها

سلام خدمت بزرگواران
    به فلسفه چه دوره ای یا مکتبی علاقه دارین؟
    سوال دوم: هدفت موندن در آمریکا و شغل آکادمیکه؟

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

آقای مهراد بابت پاسخ شما ممنونم.
    میشه بفرمایید دانشگاه معمولی تاچه حدی هست؟ و اینکه بعد از اون دوره، امکان پذیرش گرفتن برای PhD از دانشگاه تاپ هست؟
    برای دانشگاه معمولی هم فکر نمی کنم با verbal کمتر از ۱۵۵ شانسی برای فاند گرفتن داشته باشید. بعدش بستگی داره به اینکه توی فوق لیسانس چقدر قوی کار کنید. برای دانشگاه تاپ غیر از معدل و GRE بالا از شما انتظار دارن مقاله خوب داشته باشید.
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

سلام دوستان. من دانشجوی دکتری فلسفه دانشگاه تهران هستم. دو مقاله چاپ شده دارم و وضعیت زبانم خوبه، گرچه هنوز امتحان آیلتس ندادم. میخوام برای پست دکترا در کانادا یا آلمان اقدام کنم. ممنون میشم اگه تجربه ای در زمینه پذیرش پست دکتری دارید، در اختیارم بذارید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Morgue

نقل قول نوشته اصلی توسط Fairymaid نمایش پست ها
    به فلسفه چه دوره ای یا مکتبی علاقه دارین؟
    سوال دوم: هدفت موندن در آمریکا و شغل آکادمیکه؟
    خدمت شما عذر میخوام بابت اینکه خیلی دیر جواب دادم..
    حقیقتش، دوران دبیرستان چندتا کتاب از Russell و Thomas Paine خوندم. دوران دانشگاه هم بیشتر از همه علاقه مند به Hume و Mill بودم. متاسفانه کل دوران تحصیل دانشگاه به خاطر اصرار خانواده اون هم به خاطر آینده شغلی بهتر مهندسی(blah blah blah)، همیشه دودل بودم و اونجوری که لازم بود، مطالعه در حد دانشجوی رشته فلسفه نداشتم. البته بالاخره موفق شدم دیگران رو تقریبا راضی کنم..
    بله، هدفم هم کاملا شغل آکادمیک هست که واقعا بهش علاقه دارم.
    این رو هم اضافه کنم که میتونم GRE قسمت Verbal نمره 160 به بالا بیارم. متاسفانه دانشگاه سراسری شهرستان بودم و دانشگاه ما اصلا گروه فلسفه نداره. نمیدونم اقامت کوتاه مدت در تهران جهت نوشتن مقاله هم اثربخش باشه اون هم با توجه به اینکه نوشتن مقاله در علوم انسانی بسیار سخت تر از مهندسی هست.
    از بزرگواران خواهش میکنم راهنمایی صادقانه خودشون رو دریغ نکنند با توجه به اینکه واقعا به فلسفه علاقه مند هستم و تصور ادامه مهندسی و مخصوصا کار کردن به عنوان مهندس برام کابوس وار هست.
    شانس بنظر بزرگوارانی که این مسیر رو طی کردن برای دانشگاه متوسط در آمریکا، کانادا و همینطور اروپا به چه صورت هست؟ چون هدف اصلیم این هست که باتوجه به شرایط فعلی در دوران master حتما مقاله خوب داشته باشم تا بتونم از دانشگاه تاپ آمریکا یا کانادا پذیرش برای PhD بگیرم.
    درضمن خواهش میکنم بفرمایید که آیا باید مستقیم برای master اقدام کنم یا دوره های conversion?
    ویرایش توسط warior : August 21st, 2016 در ساعت 07:03 PM

Junior Member

سلام دوستان عزیز
    معدل :حدود17
    نمره ایلتس: 5ونیم
    مقاله: در حال انجام....
    با این شرایط برای اقدام ب انگلستان برای دوره یmaster برای حدود دو ماه تا سه ماه دیگه برای دانشگاه زیر رنکینگ حدود زیر 70 امیدی هست؟؟
    دوستان کمک کنن سپاس.!

Junior Member

برای فلسفه تحلیلی

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)