صفحه 1 از 21 1234567891011 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 233

موضوع: تجربه اپلای در رشته های فلسفه و الهیات

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    Member
    رشته و دانشگاه
    Philosophy - University of Toronto

پیش فرض تجربه اپلای در رشته های فلسفه و الهیات

سلام. این فایلی که گذاشتم لیست برنامه های graduate فلسفه توی آمریکا و کانادا و یکی دو تا کشور اروپایی اه. البته حاصل جستجوی خودمه و به هیچ وجه تضمین نمی کنم که کامل و درست باشه. در مورد هر برنامه، لینک به وبسایت دانشگاه و بعضی از اطلاعات مثل میزان فاند و شرایط پذیرش اش هم هست. ranking دانشگاه های آمریکا و کانادا و انگلستان در فلسفه رو هم ته فایل گذاشتم که منبع اش سایت http://www.philosophicalgourmet.com اه.
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست

Member
    رشته و دانشگاه

پیش فرض برنامه های graduate فلسفه در آمریکا برای کسانی که لیسانس فلسفه ندارند

سلام. اگر مایل به تغییر رشته به فلسفه هستید، توی فایلی که ضمیمه کردم می تونید اطلاعات مربوط به برنامه هایی رو که شرطی درمورد داشتن لیسانس فلسفه ندارند ببینید.

فقط این نکته رو در نظر بگیرید که برای گرفتن پذیرش در رشته ی فلسفه باید علاوه بر مدارک عادی یک نمونه نوشته فلسفی (sample writing in philosophy) هم بفرستید که اونا بتونن استعداد فلسفی تون رو ارزیابی کنن. برای این کار هم توصیه می شه که با یه استاد فلسفه توی ایران مقاله کار کنید و حسن دیگه ش هم اینه که اون می تونه بهتون توصیه نامه هم بده.
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست

Junior Member

پیش فرض پاسخ : برنامه های graduate فلسفه در آمریکا برای کسانی که لیسانس فلسفه ندارند

نقل قول نوشته اصلی توسط melodyssa نمایش پست ها
    سلام. اگر مایل به تغییر رشته به فلسفه هستید، توی فایلی که ضمیمه کردم می تونید اطلاعات مربوط به برنامه هایی رو که شرطی درمورد داشتن لیسانس فلسفه ندارند ببینید.

فقط این نکته رو در نظر بگیرید که برای گرفتن پذیرش در رشته ی فلسفه باید علاوه بر مدارک عادی یک نمونه نوشته فلسفی (sample writing in philosophy) هم بفرستید که اونا بتونن استعداد فلسفی تون رو ارزیابی کنن. برای این کار هم توصیه می شه که با یه استاد فلسفه توی ایران مقاله کار کنید و حسن دیگه ش هم اینه که اون می تونه بهتون توصیه نامه هم بده.
    ممنونم بابت اطلاعات خوبت. یه سئوال دارم که ذهنمو بهم ریخته. من ارشد آموزش محور هستم. رشتمم فلسفه است. 2تا پژوهشی 2 تا ترویجی و 1 ترجمه ی کتاب دارم دارم یک مقاله isi هم کار میکنم. تافل 90. یعنی با اینا نمیشه دست کم از دانشگاه های اروپا بورسیه گرفت؟ لطفاً جواب بده. سپاس

Member
    رشته و دانشگاه

پیش فرض پاسخ : برنامه های graduate فلسفه در آمریکا برای کسانی که لیسانس فلسفه ندارند

نقل قول نوشته اصلی توسط philomind نمایش پست ها
    ممنونم بابت اطلاعات خوبت. یه سئوال دارم که ذهنمو بهم ریخته. من ارشد آموزش محور هستم. رشتمم فلسفه است. 2تا پژوهشی 2 تا ترویجی و 1 ترجمه ی کتاب دارم دارم یک مقاله isi هم کار میکنم. تافل 90. یعنی با اینا نمیشه دست کم از دانشگاه های اروپا بورسیه گرفت؟ لطفاً جواب بده. سپاس
    سلام. من تجربه ی اپلای کردن برای اروپا رو ندارم. در کل فکر می کنم پیدا کردن موقعیت برای اپلای کردن و فاند گرفتن در آمریکا و کانادا خیلی راحت تره تا اروپا. ولی مهم ترین عامل برای گرفتن پذیرش مقاله ای اه که به عنوان نمونه ی نوشته برای دانشگاه می فرستید. این که مقاله ی چاپ شده داشته باشید یا نه زیاد مهم نیست، این محتوای مقاله ست که با دقت بررسی می شه و خیلی مهمه. و اگه برای آمریکا و کانادا درخواست بدین نمره ی GRE تون هم نسبتاً مهمه.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط FanTasTic نمایش پست ها
    درود

بله بسیاز سپاسگزارم دوست خوب من عرضم به حضورتون که حقیقتش مبنای پژوهش فعلی من که تازه هم شروع کردم در زمینه ی مهندسی حالات مختلف مغز در زمان های غیر هوشیاری به عنوان نمونه در بیماری های صرع و پیدا کردن راه حلی بدون تجهیز نانوسنسورهای تشخیصی در مغز برای این بیماری هست وقتی رو این کار می کردم به مواردی همچون اعصاب شناختی برخوردم که خیلی علاقه مند شدم تا وارد این بحث هم بشم و کمی که مطالعه کردم دیدم فلسفه ذهن نیز از دیدی کلاسیک بخش اعظمی از این فیلد رو شامل میشه از اون نظر می خواستم شروع به مطالعه کنم گفتم از دانش پژوهان فلسفه راهنمایی بگیرم .

محمدرضا
    با آرزوی ... خواستم بگم تسلیت به هموطنان آذری اما زبونم بند اومد. آخه مگه میشه این همه ....ولش کن
    بپردازیم به پاسخ شما. عزیزم پس انگار شما نمی خوای به طور حرفه ای وارد فلسفه بشی. راستی اینم بگم که فلسفه ی ذهن امروز با علوم شناختی رابطه ای تنگاتنگ داره و با هم کاملاً تعامل دارن. کلاسیک بودن و این حرفا واسه اساتید ایرانیه که از علم روز بی خبرن. این لینک دیکشنری آن لاین علوم شناختیه http://www.bcp.psych.ualberta.ca/~mi...ictionary.html
    این هم لینک پژوهشکده ی علوم شناختی http://www.iricss.org/fa/Pages/Default.aspx
    یه دایره المعارف علوم شناختی خیلی خوب هم دارم که تا حد بسیار زیادی مشکل شما رو حل میکنه اما نمیدونم چطور برات بذارم.
    کتاب زبان و آگاهی، جرالد ادلمن، ترجمه ی رضا نیلی. پر از اطلاعات مربوط به حوزه ی عصب شتاسیه البته دیدگاه جدیدی ارائه داده به نام TNGS که جالبه.
    کتاب ماده و آگاهی، پاول چرچلند، ترجمه ی امیر غلامی فصل هفتم (علوم عصبی). متن درسی فلسفه ذهنه که شما فقط فصل 7 رو بخون ساده است.
    کتابی هم هست به نام خاستگاه آگاهی در فروپاشی ذهن دو جایگاهی که به سرپرستی دکتر خسروپارسا ترجمه شده. تک جلدیش هست و 3 جلدیش هم هست. کتابش فوق العاده است و دست کم جلد اولش که خیلی هم حجم نداره به دردت می خوره. این کتاب نگاهت رو به موضوع عوض میکنه
    ولی شدیداً توصیه می کنم که سر نخها رو از دایره المعارف علوم شناختی که برات خواهم گذاشت دنبال کنی. خیلی رک و صریح بهت بگم درمورد مباحث علوم شناختی هرگز به دانشجویان و اساتید فلسفه ی ایران اعتماد نکنی. هرگز. چون یا نادانند یا از موضعی نادرست وارد بحث میشوند.
    کتاب های زیادی در این زمینه وجود داره اما بازم می گم که: سر نخها رو از دایره المعارف علوم شناختی که برات خواهم گذاشت دنبال کن!!!

متاسفانه هر چیزی که با پول میانه نداشته باشه، نتیجتاً مهجوره.
    خوندن این رشته ها در امریکا علاوه بر سختی در پذیرش گرفتن و سخت تر از اون کمک مالی، این مشکل رو داره که بعد از اتمام تحصیل، گرفتن کار اکادمیک ازون محالات و ادم مجبوره برگرده. درسته که با سواد شده و خودش ارضا شده ولی اینجا هم دیگه بین خودشون راهش نمیدن مبادا اعتبار خودشون در مقایسه با اون ادم از بین میره.
    گذشت زمان قدیم که هر کی می رفت امریکا مدرک می گرفت(با پول دولت) و میومد دیگه جاش تثبیت بود. :
    من هم در زمینه تاریخ هنر (گرایش مدرن و معاصر) در مقطع فوق و دکترا تو امریکا، کانادا و انگلیس اطلاعات خوبی دارم.

البته هر چی رشته ای که ادم میخونه زبانش بیشتر بینالمللی باشه،* شانس بیشتر میشه. من برای رشته ای خودم دوست دارم یعنی تاریخ هنر خیلی پرس و جو کردم و با استادا و دانشجوهای زیادی تو امریکا صحبت کردم و همه می گفتن که اگه موضوع تحقیقت در مورد ایران باشه، شانست بیشتره ولی اگر در مورد هنر غرب بخوای کار کنی بی اندازه کار سختیه که کار اکادمیک بهت بدن مگر این که از 5 تا دانشگاه اول فارغ التحصیل شده باشی، که خوب این قضیه فارغ التحصیلی تقریبا در مورد هر رشته ای صادقه.
    در ضمن اونجاهم استاد شدن فقط مربوط به رتبه علمی بالا نیست همون طور که اینجا اصلا مربوط به رتبه علمی نیست. اونجا هم یک سری تبعیض با شکا های دیگه، با اب و رنگ جدا حاکمه و تا بتونی tenured بشی، که اگه نشی هیچ ارزشی نداره و مدام باید استرس از دست دادن شغلتو به هزار و یک دلیل داشته باشی، پوست ادم کنده میشه، باید عین اینجا دم هزار جور ادم احمق رو ببینی و میبینی عمرت گذشت.
    ولی در نهایت منم معتقدم به خود ادم ها بستگی داره. یک نفر توانائیشو داره و پاش وای میسته و بهشم میرسه چون اونقدر ها هم ارزوی بزرگ و دست نیافتنی نیست ضمن اینکه اونقدرم شغل هیجان انگیز و پر درامدی نیست، لااقل تو حوزه انسانی. من خودم فکر میکنم ادم خودش باید از لحاظ درونی ارضا بشه که کار بزرگی در زندگیش انجام داده و با سواد شده وگرنه دنیا همیشه بر همین مدار بوده. در نتیجه مخالفتی با حرف شما ندارم
    از نظز حقوقم هر چی دانشگاه بهتر باشه حقوق بیشتره یا بهتره بگیم بالعکس. البته رشته های فنی پروژه هم دارن که تو انسانی معمولا ندارن.

*منظورم اینه که به عنوان مثال زبان رشته های فنی چه در اینجا و چه در امریکا یکی هستش و یک امریکائی چون امریکائیه نمیتونه از لحاظ دانش از شما بالاتر باشه یا اون اگاهی ها بیشتر مال اون باشه.
    ویرایش توسط Olympia : February 28th, 2014 در ساعت 10:34 PM

Junior Member

پیش فرض پاسخ : رشته فلسفه

سلام دوستان.

من کارشناسیم دانشگاه علامه طباطبایی بوده معدل 17.45 و ارشدم دانشگاه بین المللی امام خمینی با معدل 17.14.

راستش واسه خاطر فرار از سربازی به اجبار از دانشگاه باکو پذیرش گرفتم برای شهریور 90 که زیر میزی ازم 6000 دلار گرفتن

از لحاظ علمی پایینه برای همین می خوام برای یه کشور اروپایی مثل هلند اتریش سویس و... اقدام کنم.
    شماها چه پیشنهادی بهم میدین؟

پیش فرض فلسفه تحلیلی در آلمان

فلسفه تحلیلی در آلمان

با سلام به همه دوستان

کسی میدونه کدوم دانشگاه های آلمان فلسفه تحلیلی تدریس می کنن؟
    دوره هاشونو به زبان آلمانی ارائه میدن یا انگلیسی؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : برنامه های دکترا و فوق لیسانس انگلیسی زبان در فلسفه

نقل قول نوشته اصلی توسط siatohi80 نمایش پست ها
    متاسفانه هر چیزی که با پول میانه نداشته باشه، نتیجتاً مهجوره.
    خوندن این رشته ها در امریکا علاوه بر سختی در پذیرش گرفتن و سخت تر از اون کمک مالی، این مشکل رو داره که بعد از اتمام تحصیل، گرفتن کار اکادمیک ازون محالات و ادم مجبوره برگرده. درسته که با سواد شده و خودش ارضا شده ولی اینجا هم دیگه بین خودشون راهش نمیدن مبادا اعتبار خودشون در مقایسه با اون ادم از بین میره.
    گذشت زمان قدیم که هر کی می رفت امریکا مدرک می گرفت(با پول دولت) و میومد دیگه جاش تثبیت بود. :
    من هم در زمینه تاریخ هنر (گرایش مدرن و معاصر) در مقطع فوق و دکترا تو امریکا، کانادا و انگلیس اطلاعات خوبی دارم.

سلام
    به نظرتون کسی که معماری و فلسفه هنر خونده برای دکترای فلسفه شانس فاند گرفتنش بیشتره یا تاریخ هنر این دو تا رشته رو میشه برای فاند گرفتن بگین چطوره ؟ اگه اطلاعی داشته باشین ممنون میشم

Member
    رشته و دانشگاه

پیش فرض پاسخ : برنامه های دکترا و فوق لیسانس انگلیسی زبان در فلسفه

نقل قول نوشته اصلی توسط hyade نمایش پست ها
    سلام
    به نظرتون کسی که معماری و فلسفه هنر خونده برای دکترای فلسفه شانس فاند گرفتنش بیشتره یا تاریخ هنر این دو تا رشته رو میشه برای فاند گرفتن بگین چطوره ؟ اگه اطلاعی داشته باشین ممنون میشم
    برای پذیرش و فاند گرفتن در دکترای فلسفه هر چی سابقه تون بیشتر مرتبط با فلسفه باشه شانستون بهتره. تاریخ هنر فکر نمی کنم زیاد مرتبط باشه. معماری و فلسفه ی هنر هم خیلی کلی به نظر می آد،ممکنه به اندازه ی کافی مرتبط نباشه..

صفحه 1 از 21 1234567891011 ... آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)