صفحه 18 از 24 نخستنخست ... 89101112131415161718192021222324 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 171 تا 180 , از مجموع 233

موضوع: تجربه اپلای در رشته های فلسفه و الهیات

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تجربه اپلای در رشته های فلسفه و الهیات

سلام دوستان
    من دنبال استادی میگردم که برای رویکرد اسلامی و دینی در پژوهش ها و همچنین محجبه بودنم امتیاز قابل بشه. آیا پیدا کردن چنین استادی محاله ؟

یک سوال دیگه چطور میتونم اساتید ایرانی رو در رشته ی مد نظر خودم (ارتباطات، فلسفه ارتباطات یا رسانه)پیدا کنم و با اونا ارتباط بگیرم و کار کنم؟

پیش به سوی دکترای ۹۷ در هلند
    جهت راهنمایی دادن، به من پیام بدهید.

ApplyAbroad Veteran
    Fairymaid آواتار ها

این دیدگاه شما نشات گرفته از رویکرد جاری در جامعه خودمون هست.
    اونطرف و در محیط آکادمیک کسی بخاطر داشتن یا نداشتن حجاب برای شما امتیازی کسر نمی کنه یا قایل نمیشه.

نقل قول نوشته اصلی توسط ffereshtte نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من دنبال استادی میگردم که برای رویکرد اسلامی و دینی در پژوهش ها و همچنین محجبه بودنم امتیاز قابل بشه. آیا پیدا کردن چنین استادی محاله ؟

یک سوال دیگه چطور میتونم اساتید ایرانی رو در رشته ی مد نظر خودم (ارتباطات، فلسفه ارتباطات یا رسانه)پیدا کنم و با اونا ارتباط بگیرم و کار کنم؟

Member applyie آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Engineering

سلام دوستان

سلام دوست عزیز
    اگرچه دوتا از دوستان به خوبی جواب شما رو دادن، بنده صرفا برای تکمیل حرف دوستان میگم که یا کلا اپلای نکنید و یا صرفا دنبال پوزیشن های خاص تو همین حوزه اسلامی و دینی باشید نه رشته های دیگه. اگرچه حتی در پوزیشن های اینچنینی هم بعید بدونم که استادی به خاطر محجبه بودن امتیاز خاصی درنظر بگیره! مثلا پوزیشن زیر که برای یکی از بهترین دانشگاه های هلند هست رو ببینید، منظورم اینجور پوزیشن ها هست اگرچه بنده نمیدونم رشته شما چی بوده و صرفا چون گفتید رویکرد اسلامی این پوزیشن رو به عنوان نمونه گذاشتم.
    https://ssl1.peoplexs.com/Peoplexs22...20world%22#top
    ضمنا بنده رشته تحصیلیم هیچ ارتباطی به این موضوع نداره و صرفا دیدگاه شخصی خودم رو بیان کردم.
    موفق باشید
    If you are the smartest person in the room, then you are in the wrong room

ApplyAbroad Hero chemistrymaste آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biophysical and Bioanalytical Chemistry

سلام دوستان

سلام
    دوست من
    من ده روز دیگه 3 ماهه که اومدم کانادا
    پس میخوام مشاهداتمو در طول این دو ماه و بیست روز بهتون بگم:
    من ازینکه اینجا هستم به شدت احساس خوشبختی میکنم و دارم میبینم که وقتی کار میکنم نتیجه تلاشمو میبینم (برعکس دانشگاههای کشورم که اکثرا وقتی تلاش میکردم بی نتیجه میموند). اونقدر من احساس خوشبختی دارم که هرکسی با من صحبت میکنه میگه قشنگ معلومه چشمات خسته هست ولی پر از امیدن و شاد هستی. چرا احساس خوشبختی میکنم؟؟
    نه به خاطر اینکه "کانادا" هستمو با "کاناداییا" هستم. نه. آدم، آدمه. آدم رو تو هر محیطی بذاری ازون محیط الگو میگیره. بحث اینه که اینجا حالا حتی به اجبار، یه سری قوانین جاری هست، و چون مردم همه موظف به رعایتش هستن پس شما ازین نظر رنج و عذاب متحمل نمیشین.
    یکیش اینه:
    کسی درباره عقاید مذهبی، دینی، و سایر عقاید شخصی دیگری کنجکاوی نمیکنه. کسی نمیگه تو چرا مسلمونی ولی حجاب نداری؟ یا چرا تو مسلمونی ولی مثل کاربر کمیستری مستر بی حجاب نیستی؟ یه بار یکی از اقایون بزرگتر از خودم، وقتی هیچ کس تو افیس نبود یواشکی ازم پرسید کمیستری تو مسلمونی؟ نه از روی فضولی، دوست داشت بدونه چطوریه که هر کی از خاورمیانه میاد مسلمونه؟ همه مسلمونن؟ چون تو کشور اونا شما با دین به دنیا نمیای، مذهب رو اسمت نیست. منظورم اینه از رو فضولی یا تفتیش عقاید نپرسید. فوریم گفت اگه اذیت میشی نگو.
    میدونین میخوام به چی برسم؟
    به اینکه وقتی جامعه ظاهرش اینقدر جنرالش Neutral یا بی تفاوت هست نسبت به کشف حجاب و مذهب و دین شما (ممکنه افرادی در باطنشون خیلیم نژادپرست باشن و براشون مهم باشه دین شما چیه و نژاد شما چیه)، شما نمیتونین به صورت اشکارا یا جنرال با ایمیل زدن به استادا پیدا کنین کی به حجاب شما بها میده. اگه اون یه نفر هم بها بده شما بعدا در جامعه عذاب خواهید کشید. چون قوانین جامعه به این صورته که در هنگام انتخاب دانشجو به این چیزا بها نمیدن دوست من. حتی اون خانمهای محجبه که استاد هستن و هر سال مسابقه تعیین میکنن برای زنان مسلمان، اون دو سوم شرکت کننده هاشون زنان بی حجاب هستن. اونا با دخترا مسلمون بی حجاب مصاحبه میکنن و بهشون به چشم کاندیدا نگاه میکنن برای انتخاب دانشجوشون (اینو خودم تجربشو دارم). بله ممکنه یه جایی ازین کشور پهناور یه استاد ته دلش بگه من باید دو تا دختر با حجاب بردارم، ولی بعدا نمیاد اعلام کنه اینو به خاطر حجابش برداشتم. پسرایی که اینجا نماز میخونن و اب جو نمیخورن و کلا اسلامو مو به مو رعایت میکنن با پسرا و دخترایی دوست و رفیقن که اینطوری نیستن. دخترا هم همینطور. یکی از دوستای من حجاب کامل داره و هر روز تو دانشگاه نمازشو میخونه. کسی بهش نمیگه چرا تو داری اینجوری میکنی، ولی یه سری از دانشجوها ممکنه تعجب کنن که چرا اینجوریه. ولی هیچوقتتتتت ازش نمیپرسن و به روشون نمیارن. استاد میخواد یکی رو برداره که بتونه کار تحقیقاتی رو ببره جلو و خیلی تر و فرز باشه تا بتونه از پس وظایف ار ای و تی ای بربیاد و درساشو بخونه و ریسرچو ببره جلو، اون براش فرقی نداره شما حجاب داری یا بی حجابی.
    اینجور وقتا شما نمیتونی از داخل کشور ایران وقتی از این محیط دور هستی پیدا کنی این ادما رو. باید تو محیط باشی، با ادما در تعامل باشی، کم کم بعد 9 ماه یه سال دستت بیاد بله این استاد یا این ریسرچر شاید ته وجودش 20 درصد به اخلاقیات دینی من بها بده. حتی به نظر من که شخصیه البته، اون ادم اخلاقیات و صداقت شما و پایبند بودنتون به یه سری اصول اسلامی براش مهم خواهد بود (مسلمونای عرب اینجا هرگز دروغ نمیگن، هرگز غیبت نمیکنن، چه دختر چه پسر، به اصول اخلاقیشون پایبندن). وگرنه باز به نظرم شما به مشکل میخورین در پیدا کردن چنین ادمی، حتی اگه پیدا کنین، در جامعه ازاد اینجا به مشکل برخورد میکنین چون هر سری باید دوست و رفیقو اشنا و همکارو از 1600 تا *فیل*تر رد کنین تا بهتون نزدیک بشه د رحالی که ریسرچ و کار دانشگاه اینو پس میزنه. شما بهت مثلا یه ترم 3 تا ازمایشگاه میدن، میگن اینو تی ایش بشو. تا بیای ملتو تفکیک کنی به اینکه کی حجاب داره کی نداره با کی دوست بشم به کی خوب درس بدم میبینی ترم تموم شد و کل جامعه ازت ناراضین. خودتم عذاب میکشی.
    ولی شاید (شاید) تو خاورمیانه استادایی باشن که این چیزا براشون اولویت باشه.
    پس هرگز امیدتونو از دست ندین.
    من هیچوقت به عقاید دیگران خنده ام نمیگیره یا نمیگم همون ایران بمون. چون هر ادمی با ادم دیگه مختلفه. یه ادم ممکنه بسیار بی تفاوت باشه نسبت به این چیزا ظاهرا ولی شما از ته دلش خبر نداری، شاید ته دلش خیلی بها میده به حجاب و این مسائل، حتی اگه اون ادم تو امریکا و کانادا باشه.
    کی فکر میکرد ترامپ تو اولین بیانیه ش یه همچین احکامی صادر کنه؟ ترامپ مگه تو اون هفتاد سال عمرش یه بار همچین جهت گیری اشکاری داشت؟

سوال شما: یک سوال دیگه چطور میتونم اساتید ایرانی رو در رشته ی مد نظر خودم (ارتباطات، فلسفه ارتباطات یا رسانه) پیدا کنم و با اونا ارتباط بگیرم و کار کنم؟
    جواب: بهترین راه چرخیدن تو وب سایت دانشگاههاست.
    به هر حال دوست من، امیدوارم موفق باشین.

"We believe in "Possibility

به هر چیزی که فکر کنید از ته دلتون، بهش میرسید!

Senior Member KavehKaveh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MBA - University of Toronto

سلام دوستان

با توجه به اینکه ما مسلمان شیعه هستیم پس بهتره دنبال استاد تو عراق ، آذربایجان و بحرین بگردین.
    اگه استاد دو آتیشه تو دنیا پیدا کنین که مسلمون بودن براش مهم باشه پس به احتمال ۸۸% ایشون سنی هستن (۱۲ درصد مسلمونها شیعه هستن) پس احتمال اینکه دنبال یه دانشجو شیعه باشه خیلی کمه. متاسفانه توی ایران خیلی خوب به ما اطلاع رسانی نمیکنن که چقدر گپ و اختلاف بین سنی و شیعه تو دنیا شدید هست.
    پس بهتره با تمرکز رو کشورهایی که ذکر کردم شانس پیدا کردن استاد با توجه به علاقه اتون رو بالا ببرین.
    کانادا و استرالیا خیلی تارگت های خوبی برای شما نیستن چون دین جایگاه خیلی رقیقی تو جامعه داره و پیش بینی میشه ظرف ۱ دهه آینده درصد بالایی از جامعه بی دین باشن.

اساتید ایرانی رو ۲ جور میشه پیدا کرد
    یا تو لینکدین سرچ کنین و ببینین کسی رو پیدا میکنین؟
    در غیراینصورت باید یکی یکی سایت دانشگاه های کشور مورد نظر رو بگردین
    تازه تصمیم گرفتین -کانادا- اپلای کنین؟ دوست دارین ببینین رشته شما در کدوم دانشگاه های -کانادا- ارائه میشه؟
    1. این پست برای شروع
    2. این سایت برای جستجو بین تمام دانشگاه ها

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط KavehKaveh نمایش پست ها
    با توجه به اینکه ما مسلمان شیعه هستیم پس بهتره دنبال استاد تو عراق ، آذربایجان و بحرین بگردین.
    اگه استاد دو آتیشه تو دنیا پیدا کنین که مسلمون بودن براش مهم باشه پس به احتمال ۸۸% ایشون سنی هستن (۱۲ درصد مسلمونها شیعه هستن) پس احتمال اینکه دنبال یه دانشجو شیعه باشه خیلی کمه. متاسفانه توی ایران خیلی خوب به ما اطلاع رسانی نمیکنن که چقدر گپ و اختلاف بین سنی و شیعه تو دنیا شدید هست.
    پس بهتره با تمرکز رو کشورهایی که ذکر کردم شانس پیدا کردن استاد با توجه به علاقه اتون رو بالا ببرین.
    کانادا و استرالیا خیلی تارگت های خوبی برای شما نیستن چون دین جایگاه خیلی رقیقی تو جامعه داره و پیش بینی میشه ظرف ۱ دهه آینده درصد بالایی از جامعه بی دین باشن.

اساتید ایرانی رو ۲ جور میشه پیدا کرد
    یا تو لینکدین سرچ کنین و ببینین کسی رو پیدا میکنین؟
    در غیراینصورت باید یکی یکی سایت دانشگاه های کشور مورد نظر رو بگردین
    سوریه و لبنانم فکر کنم برای ایشون (کاربر محترم فرشته جان) خوب باشه
    شیعه ممکنه اکثریت نباشه اونجا ولی زیاده تعدادشون (اگه قراره دنبال استاد شیعه بگردن).

Member hipax آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD Student of Marketing - Monash University

سلام دوستان

همه دوستان نظرشون رو گفتن و به نظرم دیگه بحثی در این زمینه نمونده به جز اینکه شما به عنوان یک پژوهشگر و یا کسی که علاقه به پژوهش داره نباید دارای عقایدی باشین که منجر به سوگیری های ذهنی بشه. منظورم این هست که معیارهای دینی و شناختیتون رو بهتره که در انتخاب هاتون دخالت ندین وگرنه چیزی جز ضرر عایدتون نمیشه. من بهتون یه توصیه ای می کنم این هست که یه سفر به ترکیه یا کشورهای عربی برین و باهاشون حرف بزنین. این خیلی توی شکل گیری دیدگاه های شما نسبت به محیط جدیدی که قراره اپلای کنین موثر هست. به هیچ عنوان هم اگر به استادی ایمیل میزنین در مورد این چیزها حرف نزنین چون به دلیل رویکردتون احتمال داره طرف مقابل فکر کنه که برای شما ممکنه قابلیت تطبیق با محیط جدید سخت باشه و شاید وسط کار انصراف بدین از تحصیل. و بدتر اینکه شاید اون فرد مسلمان فکر کنه که شما دارین از دین سو استفاده می کنین. شما حجاب دارین چون بهش اعتقاد دارین و اگر خدای نکرده بخواین از امتیاز چیزی که بهش اعتقاد دارین سو استفاده کنین، توی اسلام این امر به شدت نکوهش شده. اینجور موارد رو من دیدم که مسلمان هایی که توی کشورهای خارجی زندگی می کنند و به خصوص به دنیا اومدن وقتی که باهاشون در این مورد حرف میزنی جا می خورن چون اینجور مسائل براشون حل شده است و هر روز با افرادی دارن سر و کله میزنن که به دینشون اعتقادی ندارن و توی کشورشون افراد رو بر مبنای دین دسته بندی نمی کنن. در ضمن، این امر از نظر بعضی از اونها نژادپرستی محسوب میشه که خیلی دید خوبی بهشون نمیده. اون به یه رقابت آزاد اعتقاد دارن به همین دلیل براشون دانشجوی خارجی یا داخلی خیلی فرقی نداره. براشون دین و مذهب و کشور و ... مهم نیست. مهم عملکرد شماست. اگر گرایشات دینی شما مهم بود توی فرم های اپلیکیشن از دین و مذهب تون هم می پرسیدن که من تا حالا ندیدم. برخلاف فرم اپلیکشین های داخلی که مذهب یا حتی مرجع تقلیدت رو هم می پرسن.

یه نکته دیگه هم که هست، معیارهای داخل کشور رو سعی نکنین به یه جامعه دیگه بسط بدین. با اینکه خودم با حجاب یا بی حجاب بودن افراد مشکلی ندارم ولی به هنجارهایی که باید توی هر جامعه رعایت بشه اعتقاد دارم، اینو بدونین که شما دارین در مورد تحصیل در یک کشور دیگه که عقاید و هنجارهاشون 180 درجه با شما متفاوته صحبت می کنین و پس باید به هر نحوی خودتون رو با اون جامعه تطبیق بدین. نه اینکه حجابتون رو بردارین، منظورم در مورد تعامل با افراد هست. گیرم که استاد رو پیدا کردین، بقیه موارد رو می خواین چیکار بکنین؟ اگر استاد توی شهری بود که فروشگاه محصولات حلال توش نبود چی؟ با زندگی مشترک با دانشجوهای دیگه میخواین چیکار کنین؟ بعضی از کلیشه های ذهنی تون، که شاید مبنای دینی هم نداشته باشند، رو اگر بتونین بشکنید و به اصل دین رجوع کنین می بینین که خیلی از مسائل براتون حل شده است. مثلا توی صدر اسلام توی مکه هم مسیحی بود، هم مسلمان و هم یهودی و کسی هم بهشون نمیگفت که چرا حجاب نداری. داستان حضرت علی هم با پیرمرد کور مسیحی که دیگه لازم به ذکر نیست.
    علاوه بر این ها، خیلی از افرادی که رشته شما تاپ هستن و حتی اسلام شناسان برجسته دنیا مسلمان نیستن، پس حجاب یا اعتقاداتتون براشون مهم نیست.
    ببخشید اگه یه ذره تند رفتم ولی این دغدغه خیلی از افراد هست و تنها شما هم مخاطب من نبودین. فقط این رو بدونین که از کل 1 میلیارد و خورده ای میلیون نفر مسلمان، شاید نصفشون توی کشورهای باشن که مذهب توش نقشی نداره؟ پس اونا دارن چطوری زندگی می کنن؟ فرانسه و انگلیس نمونه خوبی برای مطالعه هستن. به جد هم توصیه می کنم که اگر امکانش هست به مسافرت های خارجی، مخصوصا کشورهایی که مسلمان نیستن یا مثل ترکیه لائیک هستن، برین تا خودتون و عقایدتون رو مورد آزمون قرار بدین و ببینید که بقیه چطور هستن؟ چطور زندگی می کنن؟ این باعث میشه که خیلی از نگرانی هاتون برطرف بشه. و در نهایت اینکه، شاید این معیارهاتون باعث لطمه خوردن به آینده تحصیلی یا حتی شخصیتون هم بشه.

موفق باشید.
    The future is already here – it's just not evenly distributed

Junior Member

ببینید دوستان من چرا میگم استادی پیدا کنم که به حجابم بها بده چون میترسم به دلیل حجابم ریجکت بشم و گرنه توی همین ایران هم چه در کار و چه در دانشگاه هر وقت حس کردم برای موقعیتی که هستم کم هستم یا تلاشم رو بیشتر کردم یا از مدیرم خواستم فرد بهتری رو جایگزینم کنه.

من رشته م علوم انسانیه و میدونم که در زمینه ی فلسفه ی اسلامی حرف هایی داریم که در دنیا نو هست و ممکنه خیلی از اساتید به چنین موضوعاتی علاقه مند باشن، چون احتمالا موضوع پایان نامه م و مقالاتم حول محور رسانه و فلسفه است دوست دارم اگر در دنیا هم چنین اساتیدی هستند از دستشون ندم. البته مطمینا در رشته ی مطالعات اسلامی و فلسفه میتونم موفق تر باشم و میدونم که هم نروژ و هم آمریکا و ..... چنین رشته هایی رو دارن و اتفاقا اساتیدی رو در این زمینه میشناسم اما خب چه کنم که به ارتباطات و رسانه به عنوان رشته ی تحصیلی علاقه مند تر هستم.
    اگر نتونم چنین استادی با شرایط خودم پیدا کنم احتمالا فلسفه و یا الهیات رو ادامه بدم ...

فقط این رو بدونین که از کل 1 میلیارد و خورده ای میلیون نفر مسلمان، شاید نصفشون توی کشورهای باشن که مذهب توش نقشی نداره؟ پس اونا دارن چطوری زندگی می کنن؟ فرانسه و انگلیس نمونه خوبی برای مطالعه هستن.
    موافقم
    و این یعنی من هم مثل اون یک میلیارد و خورده ای میتونم.
    ویرایش توسط nimaK : March 13th, 2017 در ساعت 11:18 PM
    پیش به سوی دکترای ۹۷ در هلند
    جهت راهنمایی دادن، به من پیام بدهید.

ApplyAbroad Veteran
    Fairymaid آواتار ها

متوجه هستم.
    پس بهتره کمی گزیده تر در انتخاب کلمات عمل کنیم. بهتر بود به جای "بها دادن" یا "امتیاز قایل شدن" برای یه عقیده و انتخاب شخصی (حجاب) می گفتین، با ظاهر من مشکلی نداشته باشن. این جدا از اون بیان اولتون میشه.
    در این مورد، در محیط های آکادمیک واقعا جزء استثناها قلمداد می شه که به اعتقادات و یا ظاهر فردی اهمیت بدن. مبنای کار و انتخاب در محیط های آکادمیک بها دادن به diversity هست. حساب قشر تحصیل کرده با بورژوا (در بعد pejorative این کلمه) کاملا از هم جداست.
    اما برای پاسخ سوالتون: شما باید در لینک های خود دانشکده ها و اون program های خاص جستجو کنید و به طور خاص در وب سایت، publication و انواع لینک هایی که اساتید میدن جستجو کنید که زمینه کاریشون به شما چقدر نزدیکه.
    لطفا ف ی ل ت ر حجاب و اهمیت اون رو در انتخاب هاتون دخیل نکنید چرا که یه مورد کاملا شخصی هست و ربطی به کار تحقیقاتی و پژوهشی نداره.

ببینید دوستان من چرا میگم استادی پیدا کنم که به حجابم بها بده چون میترسم به دلیل حجابم ریجکت بشم و گرنه توی همین ایران هم چه در کار و چه در دانشگاه هر وقت حس کردم برای موقعیتی که هستم کم هستم یا تلاشم رو بیشتر کردم یا از مدیرم خواستم فرد بهتری رو جایگزینم کنه.

من رشته م علوم انسانیه و میدونم که در زمینه ی فلسفه ی اسلامی حرف هایی داریم که در دنیا نو هست و ممکنه خیلی از اساتید به چنین موضوعاتی علاقه مند باشن، چون احتمالا موضوع پایان نامه م و مقالاتم حول محور رسانه و فلسفه است دوست دارم اگر در دنیا هم چنین اساتیدی هستند از دستشون ندم. البته مطمینا در رشته ی مطالعات اسلامی و فلسفه میتونم موفق تر باشم و میدونم که هم نروژ و هم آمریکا و ..... چنین رشته هایی رو دارن و اتفاقا اساتیدی رو در این زمینه میشناسم اما خب چه کنم که به ارتباطات و رسانه به عنوان رشته ی تحصیلی علاقه مند تر هستم.
    اگر نتونم چنین استادی با شرایط خودم پیدا کنم احتمالا فلسفه و یا الهیات رو ادامه بدم ...

رشته و دانشگاه

سلام
    تو کانادا
    و المان
    که من سابقه زندگی دارم (گرچه زیاد نیست) و مخصوصا تو کانادا
    در زمینه تحصیل مشکلی پیش نمیاد.
    کار و همسریابی و دوست یابی رو نمیدونم.
    در زمینه تحصیل رو من تا حد زیادی مطمئنم.
    پس نگران زمینه تحصیلی نباشین.
    مثل ایران عزیزمون نیست که همون اول کار یه فرم بلند بالا میدن پر کنی شامل
    نام نام خانوادگی
    نام پدر
    مذهب پدر
    مذهب مادر
    مذهب بابابزرگ و عمه بزرگ
    ایا پدر و مادر از هم جدا شدن؟ چرا شدن؟ دلیل؟
    بچه چندمی؟
    بقیه معتادن؟ سالمن؟ اگه معلم و دبیرن که عالیه پس شما شکی در سلامت روانی و عقلانیت نیست. اگه پی اچ دی شیمی دارن پس بی عقلن چون تو ایران کسی دکترای علوم پایه نمیگیره تو این بیکاری.
    من اینا رو به چشم خودم دیدم و عمدا مثال شیمی رو زدم چون این بلاها سر خودم اومده.
    هر سری فرم استخدام شغلی تو شرکت روغن موتور فلان دهات پر کردم خواسته بودن شماره داداشمو خواهرمو عمو بزرگو بدم و ادرسشونو بنویسم و شغلشونو که اینا همیشه اطلاعات داشته باشن از ریز و درشت زندگی ادم.
    اینجا اینطوری نیست. اینجا کلا ازت یه دونه شماره اضطراری میگیرن که در مواقعی که کمیستری تو ازمایشگاه یهو سکته کرد مرد به اون طرف زنگ میزنن بیا اینو جمع کن ببر تحویل خونوادش بده.
    اینجا ممکنه بعد یه ماه یه دختر بیاد بپرسه (اونم اگه ببینه جنبه شو داری) تو چند سالته؟! چه ماهی به دنیا اومدی که تولدتو تبریک بگه وگرنه ملت اینقدر تفریح و مشغولیت و برنامه دارن که کسی کاری به شما نداره و به مذهبتم کاری ندارن.
    خیلی جالبه من خبر نداشتم که نام پدر رو نمینویسن تو کارت دانش اموزی بچه یا مثلا تو کارتای دیگش اینجا.
    تو ایران اسم جد منو هم نوشته بودن رو کارت دانش اموزیم.
    والا.
    نگران این مسائل نباشین کسی به حجاب شما کاری نداره. حداقل ظاهرا. حجاب شما رو پوئن مثبت حساب نمیکنن کاریم بهش ندارن پوئن منفیم حساب نمیشه. استاد محجبه هم ما داریم تو کانادا.
    استاد پیدا کنین بیاین اینجا. این ترسا رو از خودتون دور کنین.
    من خودم میخواستم کاندید بشم برای یه جایزه بالای ده هزار دلاری برای مسلمونای دختر، منتها پی ار نداشتم
    استادی پرمیتم.
    پی ارمو جور کنم اقدام میکنم.
    جایزه تعریف میکنن برای مسلمونای دختر دارای پی ار.
    کی به حجاب شما کار داره. حداقل ظاهرا کاری ندارن من خودم هر هفته 4 تا از دانشجوهام محجبه ان. مشکلی نداره.
    اپلای کنین بیاین.
    موفق باشید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)