صفحه 19 از 24 نخستنخست ... 9101112131415161718192021222324 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 181 تا 190 , از مجموع 233

موضوع: تجربه اپلای در رشته های فلسفه و الهیات

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تجربه اپلای در رشته های فلسفه و الهیات

نقل قول نوشته اصلی توسط KavehKaveh نمایش پست ها
    کانادا و استرالیا خیلی تارگت های خوبی برای شما نیستن چون دین جایگاه خیلی رقیقی تو جامعه داره و پیش بینی میشه ظرف ۱ دهه آینده درصد بالایی از جامعه بی دین باشن.

در مورد این قسمت از پیامتون چون هیچ کنایه ای توش نیست جهت اطلاعتون فقط بگم که دانشگاه مک گیل رشته ی شیعه شناسی داره.
    دانشگاه هاروارد و ... هم رشته ی مطالعات اسلامی دارن.
    سید حسین نصر استاد درس علوم اسلامی در دانشگاه جرج واشنگتن هست و تنها کسیه که داره فلسفه ی اسلامی رو به دنیا معرفی میکنه
    و پروفسور مولانا استاد دانشکده ارتباطات دانشگاه امریکن دی سی واشنگتن هست
    سروش در دانشگاه جورج تاون درس اسلام و اندیشه سیاسی رو تدریس میکنه
    و......

فکر میکردم دوستان شاید اطلاعات بیشتری داشته باشن
    ولی انگار اطلاعات خودم بیشتره
    پیش به سوی دکترای ۹۷ در هلند
    جهت راهنمایی دادن، به من پیام بدهید.

Banned

سلام دوستان نازنین..

دوست عزیزمون doctorcanada تا حدودی حق مطلب رو ادا کردن اما یه مقدار هم درباره اساتید ایرانی خارج از کشور غلو کردن..بله تعداد زیادی از دوستان خارج نشین در علوم انسانی به دلیل سوابق غیرعلمی و صد البته سیاسیشون به تدریس اشتغال دارن و یا در یک سری مراکز خاص علوم اسلامی مشغول به سخنرانی و نقد و تحلیلند(چه بصورت کرسی های سفارشی چه به اشکال غیرعلمی دیگر)..اما بزرگانی بودند و هستند که در کرسی های حقوق اسلامی دانشگاه هایی همچون هاروارد و فلسفه اسلامی سایر دانشگاه های اروپایی و آمریکای شمالی مشغول به تدریس هستند ..

با پیش فرض اینکه شما تصور قائل شدن امتیاز بخاطر حجاب یا هر آیتم شخصی رو مدنظر دارین همانطوری که سایر دوستان عزیز مثل chemistrymaste اشاره کردن نمیتونید مسئله حجاب رو به عنوان پوئن مثبت برای خودتون تلقی کنین اگر هم در کشوری شاهد این موضوع هستین بخاطر احترام به ساختار سیاسی و مذهبی اون کشوره که این موضوع تحت الشعاع قرار میگیره مثل کشور مصر و سایر کشور های خاص خاورمیانه

اما اگر تلقی تون از این باب اینه که هر خصوصیات ظاهری یا عقیدتی تون ممکنه برای آینده آکادمیکتون تاثیر منفی داشته باشه به هیچ وجه ذهنتون رو درگیر این موضوع نکنین چرا که تنها چیزی که تو آینده اکادمیک شما تعیین کننده است سابقه درخشان یا غیردرخشان تحصیلی شما ..publications های شما در دوران مستر و PHD و تسلط Vernacular و اشراف شما بر زبان کشور مقصد شماست و سایر کانکشن های آکادمیکی که خودتون وقتی وارد موضوع بشین به راحتی متوجه اش میشین (مثل شناخت استاد مقصد از نگاه شما به آينده اکادمیکتون و اینکه چه ایده هایی در این موضوع دارین و تسلطی که از خودتون میتونین نشون بدین)..

برای آشنایی و اینکه با دپارتمان های islamic studies و به تبع اون سایر زیرشاخه های اون مثل philosophy و...و همچنین پوزیشن های اکادمیک اینگونه رشته ها آشنا بشین میتونین به لینک های زیر مراجعه کنین..

http://religiousstudies.yale.edu/aca...slamic-studies

http://www.oxfordislamicstudies.com/

https://www.uni-heidelberg.de/course...lam_ba_en.html

http://religiousstudies.stanford.edu/islamic-studies/

https://www.gsas.columbia.edu/conten...slamic-studies

https://arabic.georgetown.edu/

http://www.islamicstudies.harvard.edu/

Member hipax آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD Student of Marketing - Monash University

ایشون فقط یه سوال پرسیدن که به نظرم پرسیدنش هم درست نبود چون خود سوال شائبه برانگیزه. ولی این نحوه جواب دادن با متلک پرانی و یا مسخره کردن اصلا جالب نیست. اگر کسی با دین (هر دینی) مشکلی داره به خودش مربوطه و اگر طرفدارشه باز هم به خودش مربوطه. در این که فلسفه اسلامی حرف های زیادی برای گفتن داره شکی نیست که اگر بود این دانشگاه ها این همه بودجه براش اختصاص نمیدادن ولی اینکه بخوایم فکر کنیم این بودجه دقیقا صرف همون چیزی میشه که شما براش دارین اپلای می کنین باز هم در اشتباهین چون مذهب شما چیزی هست که که دانشگاه ها دنبال پیدا کردن نقطه ضعف اون هستن و این اون چیزیه که قطعا شمارو آزار میده و به احتمال قوی موقع برگشت به ایران حسابی براتون دردسر ساز میشه.

دوستان یه سری نظر جالب هم دادن که ازشون بعید بود. اینکه شیخ الاهز یه چیزی گفته که ملاک نیست. ترامپ هم هر روز یه مسخره بازی در میاره خوبه که همه فکر کنیم امریکایی ها شبیه ترامپ هستن چون بهش رای دادن؟ یا همین اردوغان همین اواخر آلمان ها و هلندی ها رو نازی خطاب کرد. اینو بدونین که این روزا احمق ها به بهشت نمیرن ولی دست به رییس شدنشون خیلی خوب شده.

یا اینکه بهتره که همین قم درس بخونین هم حرف درستی نیست چون بعضی از این دانشگاه ها مراکز مطالعاتی قوی تری نسبت به قم دارن. مثلا، توی رشته خودم که بازاریابیه، با اینکه غذاهای حلال مربوط به مسلمان هاست و بیشترین کسایی که بهش پرداختند مالزیایی ها و انگلیسی ها هستند. چون منفعت زیادی از محصولات حلال کسب می کنن. استارت این کار رو هم مراکز مطالعات دینی توی دانشگاه های این کشورها زدن.

به نظرم یه ذره بهتره که قبل از اینکه کامنت بزاریم یه ذره به جوانب حرفی که میزنیم هم توجه کنیم. به خصوص کسایی که خارج کشور هستن چون ما انتظار داریم که لااقل تاثیر محیط رو روی این افراد ببینیم نه اینکه همون آدم هایی باشن که توی این محیط بودن.
    همون جوری که chemistrymaste گفتن، تجربه نشون داده که اینجور موارد امتیاز خاصی نداره و بهتره که روی بقیه مواردی که خود دانشگاه اعلام تمرکز کنین. توی پست قبلیم هم گفتم که توجه به اینجور موارد باعث میشه که فرصت ها رو از دست بدین.

موفق باشید.
    The future is already here – it's just not evenly distributed

Senior Member KavehKaveh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MBA - University of Toronto

نقل قول نوشته اصلی توسط ffereshtte نمایش پست ها
    در مورد این قسمت از پیامتون چون هیچ کنایه ای توش نیست جهت اطلاعتون فقط بگم که دانشگاه مک گیل رشته ی شیعه شناسی داره.
    دانشگاه هاروارد و ... هم رشته ی مطالعات اسلامی دارن.
    سید حسین نصر استاد درس علوم اسلامی در دانشگاه جرج واشنگتن هست و تنها کسیه که داره فلسفه ی اسلامی رو به دنیا معرفی میکنه
    و پروفسور مولانا استاد دانشکده ارتباطات دانشگاه امریکن دی سی واشنگتن هست
    سروش در دانشگاه جورج تاون درس اسلام و اندیشه سیاسی رو تدریس میکنه
    و......

فکر میکردم دوستان شاید اطلاعات بیشتری داشته باشن
    ولی انگار اطلاعات خودم بیشتره
    شما دنبال استادی هستین که مزیت برای حجاب و دین شما قائل باشه. رشته شیعه شناسی تو دانشگاه مک گیل چی رو اثبات میکنه؟
    اینکه اکثریت یک جامعه بی دین هستن و بهایی به دین نمیدن با یه رشته توی یه دانشگاه نقض میشه؟
    یکم رو استدلال منطقی و بیان هدفتون کار کنین.

من تیکه ای هم به شما ننداختم. جواب سوالتون رو دادم. شما سوالی کردین که جوابی به غیر از اون نداره. بهتره بیاین بگین: من اشتباه پرسیدم ، منظورم بود....

لطفا لینک رشته شیعه شناسی تو مکگیل رو هم اینجا پست کنین من متاسفانه پیدا نمیکنم. مستر شیعه شناسی؟ دکتری؟
    تازه تصمیم گرفتین -کانادا- اپلای کنین؟ دوست دارین ببینین رشته شما در کدوم دانشگاه های -کانادا- ارائه میشه؟
    1. این پست برای شروع
    2. این سایت برای جستجو بین تمام دانشگاه ها

Junior Member

فکر کنم اینجا باشه http://www.mcgill.ca/islamicstudies/courses
    شما فرمودین در کانادا و ... چون دین در جامعه کمرنگه دنبال چنین چیزهایی نباشم منم من باب اطلاع گفتم چنین رشته ها و درسهایی هست.
    وگرنه شخصا انقدر مشغولیت و درس و دغدغه دارم که علاقه ای به وقت گذروندن در اینجا برای اثبات چیزی ندارم و فقط به خاطر هدفم که اپلای کردنه اینجام و بس.

نقل قول نوشته اصلی توسط KavehKaveh نمایش پست ها
    شما دنبال استادی هستین که مزیت برای حجاب و دین شما قائل باشه. رشته شیعه شناسی تو دانشگاه مک گیل چی رو اثبات میکنه؟
    اینکه اکثریت یک جامعه بی دین هستن و بهایی به دین نمیدن با یه رشته توی یه دانشگاه نقض میشه؟
    یکم رو استدلال منطقی و بیان هدفتون کار کنین.

من تیکه ای هم به شما ننداختم. جواب سوالتون رو دادم. شما سوالی کردین که جوابی به غیر از اون نداره. بهتره بیاین بگین: من اشتباه پرسیدم ، منظورم بود....

لطفا لینک رشته شیعه شناسی تو مکگیل رو هم اینجا پست کنین من متاسفانه پیدا نمیکنم. مستر شیعه شناسی؟ دکتری؟

ApplyAbroad Hero chemistrymaste آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biophysical and Bioanalytical Chemistry

فکر کنم اینجا باشه http://www.mcgill.ca/islamicstudies/courses
    شما فرمودین در کانادا و ... چون دین در جامعه کمرنگه دنبال چنین چیزهایی نباشم منم من باب اطلاع گفتم چنین رشته ها و درسهایی هست.
    وگرنه شخصا انقدر مشغولیت و درس و دغدغه دارم که علاقه ای به وقت گذروندن در اینجا برای اثبات چیزی ندارم و فقط به خاطر هدفم که اپلای کردنه اینجام و بس.
    سلام
    فرشته جان
    "دین" در "جامعه" داره رقیق تر میشه.
    مثل ایران عزیز ما.
    که جامعه و حکومت همه و همه اسلامین.
    اما
    "دین و مذهب" در "جامعه فعلی و مخصوصا جوانان ایران عزیز ما" هر لحظه داره کمرنگتر میشه. ملت بی خدا که نمیشن.
    دین داره کم رنگ میشه. رقیق میشه.
    متوجهین؟
    تو ایران ما 100 تا دانشگاه مذهب هست. ولی دین داره تو جامعه رقیق میشه. اینکه هاروارد شیعه شناسی داره یا مک گیل اصلا یه دونه شعبه جدای دانشگاه امام صادق زده مثل ایران عزیز ما تاسیس کرده اصلا ربطی به جامعه نداره.
    آقای کاوه به درستی جامعه کانادا رو توصیف کردن.
    دین اینجا داره رقیق تر میشه. در جامعه. شما قرار نیست فقط در خود دانشکده حبس بشین که. دانشگاه خودش در داخل جامعه قرار داره. شما فردا نمیخواین کار پیدا کنین؟ اگه تصمیم دارین برگردین ایران بله اون حسابش جداست.
    ضمنا این لینکی که دادین یه دونه درس سه کردیتی داره برای مقدمه ای بر شیعه. گرایش جدای شیعه شناسی من ندیدم توش. حالا باشه هم اکی هست ولی اینی که لینک دادین چیزی رو نشون نمیده.
    موفق باشید

"We believe in "Possibility

به هر چیزی که فکر کنید از ته دلتون، بهش میرسید!

Junior Member

دقیقا نظر من هم همینه
    خب اینکه دین در جامعه رقیق شده چه ربطی به این داره که من دنبال استادی میگردم که باهاش تحقیقات دینی داشته باشم؟
    شاید یک استادی باشه به قول دوستمون اصلا مسلمون هم نباشه ولی علاقه مند به مطالعه و تحقیق در این زمینه

نقل قول نوشته اصلی توسط chemistrymaste نمایش پست ها
    سلام
    فرشته جان
    "دین" در "جامعه" داره رقیق تر میشه.
    مثل ایران عزیز ما.
    که جامعه و حکومت همه و همه اسلامین.
    اما
    "دین و مذهب" در "جامعه فعلی و مخصوصا جوانان ایران عزیز ما" هر لحظه داره کمرنگتر میشه. ملت بی خدا که نمیشن.
    دین داره کم رنگ میشه. رقیق میشه.
    متوجهین؟
    تو ایران ما 100 تا دانشگاه مذهب هست. ولی دین داره تو جامعه رقیق میشه. اینکه هاروارد شیعه شناسی داره یا مک گیل اصلا یه دونه شعبه جدای دانشگاه امام صادق زده مثل ایران عزیز ما تاسیس کرده اصلا ربطی به جامعه نداره.
    آقای کاوه به درستی جامعه کانادا رو توصیف کردن.
    دین اینجا داره رقیق تر میشه. در جامعه. شما قرار نیست فقط در خود دانشکده حبس بشین که. دانشگاه خودش در داخل جامعه قرار داره. شما فردا نمیخواین کار پیدا کنین؟ اگه تصمیم دارین برگردین ایران بله اون حسابش جداست.
    ضمنا این لینکی که دادین یه دونه درس سه کردیتی داره برای مقدمه ای بر شیعه. گرایش جدای شیعه شناسی من ندیدم توش. حالا باشه هم اکی هست ولی اینی که لینک دادین چیزی رو نشون نمیده.
    موفق باشید

ApplyAbroad Hero chemistrymaste آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biophysical and Bioanalytical Chemistry

دقیقا نظر من هم همینه
    خب اینکه دین در جامعه رقیق شده چه ربطی به این داره که من دنبال استادی میگردم که باهاش تحقیقات دینی داشته باشم؟
    شاید یک استادی باشه به قول دوستمون اصلا مسلمون هم نباشه ولی علاقه مند به مطالعه و تحقیق در این زمینه
    عزیزم
    عرض من همینه.
    هیچ ارتباطی به هم ندارن.
    ولی اون بنده خدا کاوه هم درست میگه.
    میگه دین در جامعه کمرنگه. رقیقه. شما فردا به مشکل میخوری. اون بنده خدا دو قدم جلوتر منو شما رو دید و اینو گفت.
    متوجهین؟
    ایشون درست میگه.
    ایشون داره اینده رو میبینه.
    میگه عزیز، دو روز دیگه مثل همین یه ماه و نیم قبل که زدن نصف ملتو تو مسجد کبک تیکه پاره کردن نزنن لت و پارت نکنن اینجا.
    دین داره رقیق میشه هی.
    کمرنگ میشه.
    وگرنه شما پاشو بیا اینجا درستو بخون و 4 سالم دنبال کار باش.
    ضمنا سوال شما این بود که کی به حجاب من امتیاز میده.
    اقا کاوه واسه این سوال شما اون جوابو داد.
    سوال اولتونو بخونین.
    ما همه به اون جواب دادیم.
    بعد شما گفتین نه من منظورم این نبود.
    متوجهین؟
    من دیگه حرفی ندارم. همه حرفامو زدم.
    موفق باشید

"We believe in "Possibility

به هر چیزی که فکر کنید از ته دلتون، بهش میرسید!

Member applyie آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط doctocanada نمایش پست ها
    .....

دوم اگرم هدف مهاجرته این رشته شما بازار کار خوبی اونجا اصلا نداره مخصصوصا اگر محجبه باشید. شاید دوستان بگن دموکراسی هست و اینا اما واقعیت کامل اینجور نیست . اره دو تا استاد محجبه هم پیدا میشه اما شرکت ها تمایل به کارمند محجبه بعضیا ندارن . منابع زیادی هم هست که نشون میده زنان محجبه کم تر به مصاحبه کار دعوت میشن .
    http://blogs.tribune.com.pk/story/73...-wear-a-hijab/
    این یه نمونه هزاران خبر از این دست هست

.......
    بنده شخصا علاقه ای به پیگیری این موضوع نداشتم و ندارم ولی به کارای آماری علاقه زیادی دارم! دوستمون به یک مورد خوبی اشاره کردن که بنده رو یاد یک مقاله جالب انداخت. به همه دوستان پیشنهاد میکنم این مقاله که یک کار آماری جالب و ارزشمند در زمینه استخدام با توجه به حجاب هست رو حتما بخونن. بازم میگم کاری به این نتیجه ندارم که نژادپرستانه هست یا نه، درست هست یا نه، صرفا به عنوان یک کار آماری خوب مرتبط با بحث دوستان این پست رو گذاشتم.
    http://ftp.iza.org/dp10217.pdf
    به طور خلاصه در این مقاله یک case study تو آلمان انجام شده و نه تنها حجاب بلکه تاثیر ملیت فرد رو در پیدا کردن شغل نشون داده، یک فرد رو در سه حالت درنظر گرفتن و برای شرکت های مختلف تقاضای کار کردن براش. تو شکل زیر میتونید تفاوت ها رو ببینید. یک نفر خانم بی حجاب آلمانی با اسم ساندرا، نفر دیگه خانم مریم بدون حجاب ترکیه ای و نفر آخر خانم مریم با حجاب ترکیه ای. نتیجه این شده که کارفرماها به خانم ساندرا 18.8% زنگ زدن، به مریم بی حجاب 13.5% و به مریم با حجاب 4.2% زنگ زدن!
    موفق باشید
    If you are the smartest person in the room, then you are in the wrong room

نقل قول نوشته اصلی توسط applyie نمایش پست ها
    بنده شخصا علاقه ای به پیگیری این موضوع نداشتم و ندارم ولی به کارای آماری علاقه زیادی دارم! دوستمون به یک مورد خوبی اشاره کردن که بنده رو یاد یک مقاله جالب انداخت. به همه دوستان پیشنهاد میکنم این مقاله که یک کار آماری جالب و ارزشمند در زمینه استخدام با توجه به حجاب هست رو حتما بخونن. بازم میگم کاری به این نتیجه ندارم که نژادپرستانه هست یا نه، درست هست یا نه، صرفا به عنوان یک کار آماری خوب مرتبط با بحث دوستان این پست رو گذاشتم.
    http://ftp.iza.org/dp10217.pdf
    به طور خلاصه در این مقاله یک case study تو آلمان انجام شده و نه تنها حجاب بلکه تاثیر ملیت فرد رو در پیدا کردن شغل نشون داده، یک فرد رو در سه حالت درنظر گرفتن و برای شرکت های مختلف تقاضای کار کردن براش. تو شکل زیر میتونید تفاوت ها رو ببینید. یک نفر خانم بی حجاب آلمانی با اسم ساندرا، نفر دیگه خانم مریم بدون حجاب ترکیه ای و نفر آخر خانم مریم با حجاب ترکیه ای. نتیجه این شده که کارفرماها به خانم ساندرا 18.8% زنگ زدن، به مریم بی حجاب 13.5% و به مریم با حجاب 4.2% زنگ زدن!
    موفق باشید
    درود به شما . اماری که دادید از من هم کامل تر بود . من هم نمیگم نژادپرستی در اروپا نیست چرا که خودم از نوجوانی بودم بینشون ولی اگه شما در جامعه حل بشین مشکلتون تا حد زیادی حل میشه . اما اکثر کسایی که به عنوان مسلمان محجبه مهاجرت میکنن معمولا مشکل دارن در جامعه که اخرش کارشون میرسه به press tv به عنوان کارشناس سیاسی مسایل غربی

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)