صفحه 8 از 24 نخستنخست 123456789101112131415161718 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 233

موضوع: تجربه اپلای در رشته های فلسفه و الهیات

Junior Member

پیش فرض پاسخ : برنامه های graduate فلسفه در آمریکا برای کسانی که لیسانس فلسفه ندارند

نقل قول نوشته اصلی توسط FanTasTic نمایش پست ها
    درود

بله بسیاز سپاسگزارم دوست خوب من عرضم به حضورتون که حقیقتش مبنای پژوهش فعلی من که تازه هم شروع کردم در زمینه ی مهندسی حالات مختلف مغز در زمان های غیر هوشیاری به عنوان نمونه در بیماری های صرع و پیدا کردن راه حلی بدون تجهیز نانوسنسورهای تشخیصی در مغز برای این بیماری هست وقتی رو این کار می کردم به مواردی همچون اعصاب شناختی برخوردم که خیلی علاقه مند شدم تا وارد این بحث هم بشم و کمی که مطالعه کردم دیدم فلسفه ذهن نیز از دیدی کلاسیک بخش اعظمی از این فیلد رو شامل میشه از اون نظر می خواستم شروع به مطالعه کنم گفتم از دانش پژوهان فلسفه راهنمایی بگیرم .

محمدرضا
    با آرزوی ... خواستم بگم تسلیت به هموطنان آذری اما زبونم بند اومد. آخه مگه میشه این همه ....ولش کن
    بپردازیم به پاسخ شما. عزیزم پس انگار شما نمی خوای به طور حرفه ای وارد فلسفه بشی. راستی اینم بگم که فلسفه ی ذهن امروز با علوم شناختی رابطه ای تنگاتنگ داره و با هم کاملاً تعامل دارن. کلاسیک بودن و این حرفا واسه اساتید ایرانیه که از علم روز بی خبرن. این لینک دیکشنری آن لاین علوم شناختیه http://www.bcp.psych.ualberta.ca/~mi...ictionary.html
    این هم لینک پژوهشکده ی علوم شناختی http://www.iricss.org/fa/Pages/Default.aspx
    یه دایره المعارف علوم شناختی خیلی خوب هم دارم که تا حد بسیار زیادی مشکل شما رو حل میکنه اما نمیدونم چطور برات بذارم.
    کتاب زبان و آگاهی، جرالد ادلمن، ترجمه ی رضا نیلی. پر از اطلاعات مربوط به حوزه ی عصب شتاسیه البته دیدگاه جدیدی ارائه داده به نام TNGS که جالبه.
    کتاب ماده و آگاهی، پاول چرچلند، ترجمه ی امیر غلامی فصل هفتم (علوم عصبی). متن درسی فلسفه ذهنه که شما فقط فصل 7 رو بخون ساده است.
    کتابی هم هست به نام خاستگاه آگاهی در فروپاشی ذهن دو جایگاهی که به سرپرستی دکتر خسروپارسا ترجمه شده. تک جلدیش هست و 3 جلدیش هم هست. کتابش فوق العاده است و دست کم جلد اولش که خیلی هم حجم نداره به دردت می خوره. این کتاب نگاهت رو به موضوع عوض میکنه
    ولی شدیداً توصیه می کنم که سر نخها رو از دایره المعارف علوم شناختی که برات خواهم گذاشت دنبال کنی. خیلی رک و صریح بهت بگم درمورد مباحث علوم شناختی هرگز به دانشجویان و اساتید فلسفه ی ایران اعتماد نکنی. هرگز. چون یا نادانند یا از موضعی نادرست وارد بحث میشوند.
    کتاب های زیادی در این زمینه وجود داره اما بازم می گم که: سر نخها رو از دایره المعارف علوم شناختی که برات خواهم گذاشت دنبال کن!!!

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تجربه اپلای در رشته های فلسفه و علوم انسانی

درود
    دوستان من مدرک کارشناسی ارشد فلسفه از دانشگاه سراسری دارم ، اما مدرک کارشناسی من از حوزه علمیه بوده( که باهاش کنکور ارشد شرکت کردم)
    میخواستم بدونم اگر بخوام از دانشگاه های خارج از کشور پذیرش بگیرم با وجود این مساله امکانش هست یا خیر؟
    یعنی اینکه مدرک کارشناسیم از دانشگاه نبوده آیا مشکلی برام درست میکنه ؟
    اصلا همچین فردی رو پذیرش میکنن؟
    لطفا اگر کشورهای مختلف فرق میکنه در مورد آمریکا ، انگلیس، و فرانسه وضعیت رو بفرمایید.
    از راهنماییتون بسیار سپاسگذارم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    فلسفه غرب / دانشگاه شهید بهشتی

پیش فرض پاسخ : رشته فلسفه

سلام دوستان
    کسی اطلاع داره که فلسفه در اتریش چه جایگاهی داره و کدوم دانشگاه ها تو این کشور فلسفه دارن؟

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

نقل قول نوشته اصلی توسط sapientia نمایش پست ها
    درود
    دوستان من مدرک کارشناسی ارشد فلسفه از دانشگاه سراسری دارم ، اما مدرک کارشناسی من از حوزه علمیه بوده( که باهاش کنکور ارشد شرکت کردم)
    میخواستم بدونم اگر بخوام از دانشگاه های خارج از کشور پذیرش بگیرم با وجود این مساله امکانش هست یا خیر؟
    یعنی اینکه مدرک کارشناسیم از دانشگاه نبوده آیا مشکلی برام درست میکنه ؟
    اصلا همچین فردی رو پذیرش میکنن؟
    لطفا اگر کشورهای مختلف فرق میکنه در مورد آمریکا ، انگلیس، و فرانسه وضعیت رو بفرمایید.
    از راهنماییتون بسیار سپاسگذارم.
    من با داشتن لیسانس مهندسی‌ برق تونستم هم در رشته جامعه شناسی‌ و هم در رشته فلسفه در مقطع فوق لیسانس در آمریکا پذیرش با فاند بگیرم. بعد از اتمام فوق لیسانس جامعه شناسی‌ هم تونستم در مقطع دکترای جامعه شناسی‌ پذیرش بگیرم.

شما که مدرک معتبر فوق لیسانس فلسفه دارید، نگران چی‌ هستید؟ پست قبلی‌ من رو در همین تاپیک بخونید.
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

سلام به تمامی دوستان عزیز
    سوالی در باره وضعیت ادامه تحصیل در رشته فلسفه در المان داشتم

من کارشناسی ارشد فلسفه علم از شریف دارم و معدلم بالای 18.5 و چند مقاله در مجله های داخلی دارم، زبانم انگلیسیم بد نیست اما تاحالا آزمونی ندادم

و قصد دارم برای دکتری رشته فلسفه رسانه و یاخود فلسفه در المان اقدام کنم، راستش یه استاد خوب تو دانشگاه ینا
    Media Department at Friedrich-Schiller-University Jena
    پیداکردم که موضوع پایان نامه من خیلی با حیطه فعالیت های او هماهنگی داره(پایان نامه ام در ارتباط با فلسفه رسانه بوده) ولی تا حالا بهش ایمیل نزدم

به دلایل شخصی و اینکه به جریان فلسفه المان علاقمندم خود کشور المان برام خیلی مهمه

می خواستم از وضعیت پذیرش دادن در این رشته ها تو المان بپرسم که ایا سخت تر از بقیه رشته ها است یا نه و اگر هست چقدر محتمل هست که پذیرش بدن

ایا می شه رو فاند گرفتن حساب کرد و اگر اره چگونه باید دنبالش بود مثلا من در دااد هیچ پوزیشنی پیدا نکردم
    و همچنین اگه نکته ای به نظرتون می رسه که برای ایمیل زدن به استاد های المانی تاثیرگذاره خیلی ممنون می شم راهنمایی کنید

دست خدا امانت

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Apassenger نمایش پست ها

من کارشناسی ارشد فلسفه علم از شریف دارم و معدلم بالای 18.5 و چند مقاله در مجله های داخلی دارم، زبانم انگلیسیم بد نیست اما تاحالا آزمونی ندادم

و قصد دارم برای دکتری رشته فلسفه رسانه و یاخود فلسفه در المان اقدام کنم، راستش یه استاد خوب تو دانشگاه ینا
    پیداکردم که موضوع پایان نامه من خیلی با حیطه فعالیت های او هماهنگی داره(پایان نامه ام در ارتباط با فلسفه رسانه بوده) ولی تا حالا بهش ایمیل نزدم

به دلایل شخصی و اینکه به جریان فلسفه المان علاقمندم خود کشور المان برام خیلی مهمه

می خواستم از وضعیت پذیرش دادن در این رشته ها تو المان بپرسم که ایا سخت تر از بقیه رشته ها است یا نه و اگر هست چقدر محتمل هست که پذیرش بدن

ایا می شه رو فاند گرفتن حساب کرد و اگر اره چگونه باید دنبالش بود مثلا من در دااد هیچ پوزیشنی پیدا نکردم
    و همچنین اگه نکته ای به نظرتون می رسه که برای ایمیل زدن به استاد های المانی تاثیرگذاره خیلی ممنون می شم راهنمایی کنید

دست خدا امانت
    عزیزم اینجا خیلی سوت و کوره. اگه به تاپیک مربوط به کشور آلمان مراجعه کنی بهتر نتیجه میگیری. ولی به نظر من یک دانشجوی فلسفه در آلمان پیدا کنی بهتره. اطلاعاتش موثق تره. من نمیتونم کمکت کنم و از این بابت شرمنده ام. منم مثل شما به دنبال بورسیه ام. فلسفه ذهن

و قصد دارم برای دکتری رشته فلسفه رسانه و یاخود فلسفه یا دیگر گرایش های اون (فلسفه علم / فلسفه تکنولوژی و ...) در المان اقدام کنم، راستش یه استاد خوب تو دانشگاه ینا

دست خدا امانت

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Apassenger نمایش پست ها
    سلام مجدد
    دوست عزیز یکی دوتا دانشجو پیدا کردم اما هنوز پاسخ ایمیل هام رو ندادن، شما می تونید در این مورد کمکم کنید و کسی رو معرفی کنید؟ ایمیل، تلفن یا ...
    شرمنده ام. کاش میشد کمکت کنم اما باور کن کسی رو نمیشناسم. فقط تنها آشنایی من از طریق سایت دااد و سفارت آلمان بود.
    سفارت آلمان به زبان فارسی http://www.teheran.diplo.de/Vertretu...Botschaft.html
    سایت موسسه ی دااد به زبان انگلیسی که اطلاعات خوبی درباره بورسیه داره http://www.daad.de/deutschland/hochs.../00413.en.html
    بیش از این شرمندگی ما رو بپذیر!!!

مطالب این بخش رو هم بخون
    http://www.teheran.diplo.de/Vertretu...Studieren.html
    ویرایش توسط daniyal_arj : September 9th, 2012 در ساعت 01:38 PM

Junior Member

پیش فرض پاسخ : رشته جامعه شناسی

سلام و ممنون از راهنماییتون

در مورد تیلیت کردن مخ اساتید ، من به هر استادی ایمیل زدم گفته که کمیته تصمیم میگیره نه یک استاد. البته این مربوط به کاناداست. نظر شما چیه؟ اصرار بورزم به مخ زدن یا نه؟!

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

پیش فرض پاسخ : رشته جامعه شناسی

نقل قول نوشته اصلی توسط alchemy62 نمایش پست ها
    سلام و ممنون از راهنماییتون

در مورد تیلیت کردن مخ اساتید ، من به هر استادی ایمیل زدم گفته که کمیته تصمیم میگیره نه یک استاد. البته این مربوط به کاناداست. نظر شما چیه؟ اصرار بورزم به مخ زدن یا نه؟!
    ببینید اون چیزی که من در مورد مخ تیلیت کنی‌ گفتم دو جنبه داره. یک جنبه قضیه اینه که اگه اون استاد اصلا حاضر نباشه یا وقت نداشته باشه تز‌ یا تحقیق شما رو سرپرستی کنه، حتی اگه خدای اون زمینه هم باشه برای شما فایده‌ای نداره که اون دانشگاه اپلای کنید. تماس گرفتن با استاد قبل از اپلای شما رو از این قسمت قضیه خاطر جمع میکنه که اگه اپلای کنید و پذیرش بگیرید، اصلا کسی هست که بتونه استاد راهنمای شما بشه.

البته در همون رشته‌های علوم انسانی‌ هم مواردی هست که استاد خودش مستقلا فاند تحقیقاتی‌ داره و دنبال دانشجویی می‌گرده که مشخصات مورد نظرش رو داشته باشه و بتونه به عنوان دستیار تحقیق کمکش کنه. توی دانشگاه‌های آمریکا و کانادا اینجور موارد فاند مستقل استاد، معمولاً توی رشته‌های STEM هست، ولی‌ من مواردش رو در رشته‌های علوم انسانی‌ و فلسفه هم دیدم.

جنبه دیگه قضیه اینه که درسته که در رشته‌های علوم انسانی‌ گرفتن فاند معمولاً به نظر کمیته پذیرش بستگی داره نه یک استاد، ولی‌ گاهی‌ وقت‌ها یک استاد انقدر نفوذ داره که وقتی‌ با مخ تیلیت کنی‌ به شما علاقه مند شد، میتونه توی کمیته پذیرش برای شما اعمال نفوذ کنه و به این ترتیب شانس شما نسبت به بقیه بالاتر میره. البته این رو مستقیما نمیتونید به یک استاد بگید که آقا تو رو خدا برای من اعمال نفوذ کن، ولی‌ وقتی‌ مخش رو زدید و از شما خوشش اومد، اگه توانایی‌ اعمال نفوذ رو داشته باشه حتما این کار رو براتون میکنه. من بیشتر پذیرش هایی که گرفتم، نحوه فاند گرفتن من دقیقا به همین صورت بود و استاد خودش بعدا بهم گفت که من توی کمیته پذیرش فشار آوردم که به تو فاند بدن.

وقتی‌ شما مخ یک استاد رو میزنید، نمیاد از همون اول بگه من برات اعمال فشار می‌کنم، هم برای اینکه شما خیلی‌ پررو نشید، هم اینکه خودش متّهم به پارتی بازی نشه. میاد یک جواب دیپلماتیک خنثی میده که من از الان نمی‌تونم در مورد فاند گرفتن چیزی بگم، اپلای کن ببینیم چی‌ میشه. البته گاهی‌ وقت‌ها هم ممکنه استاد واقعا حرفش خریدار نداشته باشه توی دپارتمان. روابط دیپلماتیک (نه از اون لحاظ!) داخل دپارتمان‌ها به خصوص در رشته‌های علوم انسانی‌ خیلی‌ پیچیده است و شما به راحتی‌ نمیتونید بفهمید که جواب هایی که یک استاد میده یعنی‌ چی‌. مگه اینکه استاد آدم رک و راستی‌ باشه و قدرت هم داشته باشه هر چی‌ میخواد بگه و از کسی‌ هم نترسه. میدونم که کار ساده‌ای نیست ولی‌ قبل از اپلای کردن باید سعی‌ کنید از حرف‌های استاد‌ها رمزگشایی کنید و اینجور چیزا رو هم بفهمید. شما اگه برید یک دپارتمان که روابط دیپلماتیک استاد‌ها مشکل داشته باشه، این مشکلات به شما هم به عنوان دانشجوی یک استاد سرایت خواهد کرد. من مواردش رو به طور مشخص سراغ دارم و دیدم. توی اینترنت فروم‌های دانشجویی هست که دانشجو‌ها در مورد اینجور چیزا می‌نویسن، بگردید اونجور فروم‌ها رو توی رشته خودتون پیدا کنید. گاهی‌ وقت‌ها اینجور اطلاعات از خود اپلای کردن مهمتره.
    ویرایش توسط Mehrad : September 13th, 2012 در ساعت 03:43 AM
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)