صفحه 9 از 24 نخستنخست 12345678910111213141516171819 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 233

موضوع: تجربه اپلای در رشته های فلسفه و الهیات

پیش فرض پاسخ : رشته جامعه شناسی

سلام و ممنون از نکات ظریفی که اشاره کردیدی و انصافا به ذهن من نمی رسید!
    می خواستم باهاتون یه مشورتی بکنم. من کارشناسی ام فیزیک بوده و بعد ارشد رو فلسفه ی علم خوندم. حالا هم برای ارشد فلسفه از دانشگاه ساسکاچوان کانادا برای ترم ژانویه پذیرش دادم. مدارکم رو برای ویزا فرستادم ولی نگرانم که نکنه گمنام بودن دانشگاه مستر رو کیفیت درس و حتی اپلای دکترام تاثیر بذاره. مردد شدم که امسال دوباره اپلای کنم یا برم ساسکاچوان و درسم رو شروع کنم. امسال چون تز ارشدم تموم می شه اوضاع نگارش فلسفی ام خیلی بهتر می شه اما به هر حال برای ویزا هم با ریسک مواجهم. ممکنه امسال بدن ولی سال دیگه نه. خیلی ممنون می شم اگر راهنمایی کنید.

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

پیش فرض پاسخ : تجربه اپلای در رشته های فلسفه و علوم انسانی

نقل قول نوشته اصلی توسط jumping_es نمایش پست ها
    سلام و ممنون از نکات ظریفی که اشاره کردیدی و انصافا به ذهن من نمی رسید!
    می خواستم باهاتون یه مشورتی بکنم. من کارشناسی ام فیزیک بوده و بعد ارشد رو فلسفه ی علم خوندم. حالا هم برای ارشد فلسفه از دانشگاه ساسکاچوان کانادا برای ترم ژانویه پذیرش دادم. مدارکم رو برای ویزا فرستادم ولی نگرانم که نکنه گمنام بودن دانشگاه مستر رو کیفیت درس و حتی اپلای دکترام تاثیر بذاره. مردد شدم که امسال دوباره اپلای کنم یا برم ساسکاچوان و درسم رو شروع کنم. امسال چون تز ارشدم تموم می شه اوضاع نگارش فلسفی ام خیلی بهتر می شه اما به هر حال برای ویزا هم با ریسک مواجهم. ممکنه امسال بدن ولی سال دیگه نه. خیلی ممنون می شم اگر راهنمایی کنید.
    سلام

من در مورد رشته فلسفه به خصوص دانشگاه‌های کانادا ذهنیت خیلی‌ روشنی ندارم و نمی‌تونم راهنمایی دقیق بکنم، ولی‌ نکاتی‌ که به ذهنم میرسه میگم، شاید کمک کنه.

دانشگاه ساسکاچوان دانشگاه خیلی‌ رنک بالایی نیست، ولی‌ خیلی‌ گمنام هم نیست. دست کم توی مهندسی‌ اینجوریه. این رو در نظر داشته باشید که بودن توی یک دانشگاه خارجی‌ به خودی خود موقعیت‌هایی‌ رو براتون فراهم میکنه که رنکینگ اون دانشگاه در مقطع فوق لیسانس نباید برای شما مهمترین فاکتور در تصمیم گیری باشه. خوب اگه تونستید از یک دانشگاه رنک بالا پذیرش با فاند بگیرید، کسی‌ جلوتون رو نگرفته، ولی‌ از قدیم گفتن بی‌ مایه فطیره.

شما اگه در مستر دومتون قوی کار کنید و کار چاپ شده یا کنفرانس داشته باشید و در ضمن در طول مدت تحصیل مخ تیلیت کنی‌ رو به صورت حرفه ای ادامه بدید، میتونید موقعیت‌های خوبی رو برای دکترا پیدا کنید.

نیمه کاره ول کردن مستر اولتون رو توصیه نمیکنم، مگه اینکه بتونید ویزا بگیرید و نرفتن شما معادل از دست رفتن فاند شما در ساسکاچوان باشه. ولی‌ این رو هم در نظر داشته باشید که نیمه کاره ول کردن مستر در اینجا به خصوص وقتی‌ انقدر به اتمام تز‌ نزدیک هستید، میتونه برای سفارت سوال برانگیز باشه، مگه اینکه این رو روشن کرده باشید که واقعا دارید مستر رو تموم می‌کنید و برای مستر دوم گرایش دیگه‌ای رو دنبال می‌کنید که مکمل کار مستر اولی‌ باشه تا شانس پذیرش دکترا رو در یک دانشگاه رنک بالا افزایش بدید.

نکته بعدی اینکه اگه به هر دلیل نتونستید برای این ژانویه برید و مجبور شدید دوباره اپلای کنید، خودتون رو به کانادا محدود نکنید. اگه به ویزا فکر می‌کنید، با توجه به اتفاقات اخیر فکر نکنم گرفتن ویزای کانادا تفاوت زیادی با ویزای آمریکا داشته باشه. علاوه بر این گرفتن مستر از یک دانشگاه حتی مشابه ساسکاچوان در آمریکا موقعیت‌های خیلی‌ بهتری رو در مدت تحصیل براتون فراهم میکنه. به علاوه دانشگاه‌های آمریکا در زمینه فلسفه علم خیلی‌ قوی هستن. یا بهتر بگم در آمریکا انتخاب‌های متنوع تری دارید. همینطور فاند گرفتن از دانشگاه‌های آمریکا محتمل تره تا دانشگاه‌های کانادا.

نکته دیگه اینکه نمی‌دونم لینک‌هایی‌ رو که دوستان در مورد رشته فلسفه گذاشتن چک کردید یا نه ولی‌ در این تاپیک و یکی‌ دو تاپیک مشابه بگردید اطلاعات دقیقتری در مورد فلسفه هست مثلا این پست

http://www.applyabroad.org/forum/sho...l=1#post227104

همونطور که در پست‌های قبلی‌ گفتم فروم‌های دانشجویی زیادی هست که ریزه کاری‌های یک رشته خاص رو توش میتونید پیدا کنید. یکی‌ از بهترین‌ها در این مورد این هست

http://www.thegradcafe.com

من متأسفانه این gradcafe رو خیلی‌ دیر پیدا کردم، یعنی‌ وقتی‌ فوق لیسانسم رو تموم کرده بودم و داشتم میرفتم دکترا. این سایت مشابه خارجی‌ ApplyAbroad هست و در بعضی‌ زمینه‌های تخصصی اطلاعاتی‌ داره که به قول خارجیا indispensible هست. و اگه مدیران ApplyAbroad عاقم نکنن، باید بگم در برخی‌ زمینه‌ها خیلی‌ بهتر و کاملتر از ApplyAbroad هست. من اگه این سایت gradcafe رو زودتر دیده بودم، اصلا برنامه تحصیلیم رو برای فوق و همینطور اپلیکیشن‌های دکترا رو جور دیگه تنظیم می‌کردم و می‌تونستم برای دکترا یکی‌ از دانشگاه‌های مورد نظر خودم قبول بشم. سایت‌های مشابه این رو هم دیدم، ولی‌ این gradcafe واقعا عالیه در هر رشته ای. بیشتر اطلاعاتش در مورد دانشگاه‌های آمریکا هست ولی‌ در مورد کانادا هم چیز‌هایی‌ داره. به خصوص در مورد رشته فلسفه و رشته‌های علوم انسانی‌ خیلی‌ اطلاعات دقیق میشه توش پیدا کرد. در مورد ریزه کاری‌های قبل از اپلای و اون مسائل دیپلماتیک دپارتمان‌ها هم می‌شه چیز هایی دید. ولی‌ خودتون رو به همین هم محدود نکنید. بگردید فروم‌های مشابه این رو برای رشته فلسفه پیدا کنید. صفحه‌های همین gradcafe رو زیر رو رو کنید، بچه‌ها اونجا به فروم‌های مشابه لینک دادن.
    ویرایش توسط Mehrad : September 15th, 2012 در ساعت 02:24 PM
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط jumping_es نمایش پست ها
    جدا از وقتی که گذاشتید و حوصله تون ممنونم. امیدوارم این بار برای گرفتن یک موقعیت استادی همان طور که دوست دارید پیش برید و موفق باشید
    خواهش می‌کنم. غیر از همه چیزایی‌ که توی فروم در تاپیک‌های مختلف نوشتم و مینویسم، خوندن فایلی که لینکش در امضام هست رو هم توصیه می‌کنم. اون فایل برخی‌ اطلاعاتش قدیمی‌ هست ولی‌ بعضی‌ چیزا رو قشنگ تر توضیح دادم (هرچند برخی‌ اطلاعاتش هنوز هم به درد میخوره). خوندنش حوصله‌ میخواد، ولی‌ خیلی‌ بهتون کمک میکنه که big picture بهتری داشته باشید.
    من به عنوان یک مهندس برق و کنترل سابق و جامعه شناس فعلی‌، خیلی‌ به ترکیب نگاه ماکرو و میکرو اهمیت میدم. شما تا وقتی‌ اون big picture رو نداشته باشید، دونستن جزئیات به تنهایی‌ راهگشا نیست.
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : رشته فلسفه

سلام .
    من کارشناسی مهندسی معماری دارم و در نظر دارم برای ارشد رشته معماری اپلای کنم . پرسشم اینجاست با توجه به علاقه ویژه ای که به فلسفه دارم آیا برای دکتری میتونم امیدوار به گرفتن پذیرش در رشته ای فلسفی یا میان رشته ای از دانشگاهی معتبر باشم ؟ مثلا پدیدارشناسی معماری زیرشاخه ای از فلسفه محسوب میشه ؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : رشته فلسفه

به فلسفه ی هنر یه نگاه بنداز. برای وارد شدن به پدیدارشناسی باید فلسفه رو به طور حرفه ای خونده باشی. چه در دانشگاه و چه خود خوان.

Junior Member

مرسی از پاسختون،من الان در حال آماده شدن واسه آیلتسم،البته زبانم خوبه،۷ رو راحت میگیرم
    میخام تو گرایشای سیاست مقایسه ای، مطالعات منطقه ای،یا اقتصاد سیاسی اپلای کنم واسه فاند مثلن اگه بشه
    مقاله هم ندارم
    حالا شما بفرمایید

رشته و دانشگاه

باز هم نشد. کدوم کشور میخواید اپلای کنید؟ فوق یا دکترا؟ مطالعات منطقه‌ای یعنی‌ کدوم منطقه؟ اقتصاد سیاسی با تمرکز بر یک کشور، منطقه یا جهانی‌؟

اپلای کردن پروسه پر هزینه‌ای هست که اعصاب آدم رو بدجور پیاده میکنه. اگه هدفگیری درست نکنید، بعید هست که بتونید جای به درد بخور قبول بشید. دست کم در مورد آمریکا می‌تونم بگم که پروسه اپلای برای دانشجویان خارجی‌ در هر دانشگاه به طور متوسط حدود ۱۰۰ دلار آب می‌خوره.

بحث مهم دیگه فاند گرفتن هست. تا اونجا که من میدونم، فاند گرفتن در رشته‌های علوم انسانی در دانشگاه‌های اروپایی بدون داشتن مقاله یا کار تحقیقی دندون گیر خیلی‌ مشکل هست. کانادا هم کم و بیش همینجوره. در آمریکا چون پول زیاد ریخته نسبت به کشور‌های دیگه، شاید بتونید یه جا قبول شید، ولی‌ حتی همونجا هم فاند گرفتن در دانشگاه‌های رنک بالا بدون مقاله خیلی‌ مشکله.

نکته دیگه اینکه گرایش هایی که شما گفتید، در مقطع فوق لیسانس و به خصوص دکترا از هم فاصله دارن. شما شاید بتونید برای فوق لیسانس یک جا قبول بشید که هر سه تا گرایش رو داشته باشه که به تدریج موضع خودتون رو مشخص کنید، ولی‌ در مقطع دکترا باید کاملا گرایش خودتون رو مشخص کرده باشید (و تا اندازه‌ای موضوع تحقیق). علاقه مند بودن به حوزه‌های متفاوت شاید توی ایران نشونه کاردرستی و علامه دهر بودن تلقی‌ بشه، ولی‌ توی خارج تاثیر مثبتی نداره. حتی در مرحله اپلای کردن هم به کسانی‌ که در مقطع تحصیلات تکمیلی موضع خودشون رو مشخص نکردن، نگاه مثبتی نمیشه. البته این رو هم بگم که در گرایش مطالعات منطقه‌ای دانشگاه‌هایی‌ که توی این حوزه قوی باشن، معمولاً دانشگاه‌های سهل الوصولی نیستن. این رو هم قبلا گفتم که دکترا گرفتن توی رشته‌های علوم انسانی‌ از یک دانشگاه درجه دو آمریکا اتلاف عمره.

پست‌های قبلی‌ من رو در همین تاپیک بخونید، ذهنیت روشنتری میده. همچنین فایلی که لینکش در امضام هست.

Banned

آقای mehrad شما خودتون برای مقطع ارشد فاند داشتید؟
    در مورد مقاله واقعا چاپ در جای بدرد بخور برای دانشجو در ایران بسیار بسیار مشکله یعنی خود اساتید دانشگاه هم خیلی طول و تفسیر داره چاپ مقاله شون.
    به نظرتون با داشتن مدرک لیسانس علوم سیاسی (البته سراسری نه آزاد و ....) و توصیه نامه های خوب و معدل مثلا حدودا 17 داشتن مقاله اما نه آی اس آی( چون اصلا در ایران هیچ نشریه علوم انسانی گرید نداره) ولی در حد مجلات تخصصی و ..... نمره آیلتس در حد 7.5 و نمره جی آر ای رو بنا رو بر 1200 تا 1300 و داشتن سابقه دبیر انجمن علمی علمی و عضویت در انجمن علمی دانشکده بودن و .....(آیا داشتن احکامی مثل مشاور و.... در سازمان یا نهادی مرتبط با رشته تحصیلی تاثیری داره در پروسه فاند و ....) امیدی به فاند کامل(یعنی طوری که دیگه نیازی به هزینه از جیب نباشه) هست؟
    یا اینکه بهتره ارشد رو در ایران بخونیم و رزومه رو بالاتر ببریم و مقاله ها رو بیشتر و....... شناس رو برای دکترا امتحان کنیم؟
    در کل اینکه کسی برای ارشد سعی در گرفتن فاند و پذیرش و .... داشته باشه و نتونه بگیره تاثیری در همین مراحل برای دکترا داره؟

رشته و دانشگاه

پست‌های قبلی‌ من رو در همین تاپیک بخونید. شما فوق لیسانس خودتون رو هر جایی در خارج بگیرید (ترجیحا همون کشوری که میخواید دکتراتون رو بگیرید) موقعیت‌های بهتری براتون فراهم می‌شه به دلایلی که توضیح دادم. بدون مقاله چاپ شده هم میشه برای فوق لیسانس فاند گرفت. خود من گرفتم. مقالات چاپ شده من همش در مهندسی‌ هست، نه جامعه شناسی‌. در جامعه شناسی‌ فقط یک مقاله کنفرانسی داشتم. همه اینها هم داخل ایران بود، هیچ کدوم هم ISI نبود. مقاله چاپ شده داشتن تعیین کننده این نیست که فاند می‌گیرید یا نه، تعیین کننده این هست که از چه جور دانشگاهی فاند می‌گیرید.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrad نمایش پست ها
    پست‌های قبلی‌ من رو در همین تاپیک بخونید. شما فوق لیسانس خودتون رو هر جایی در خارج بگیرید (ترجیحا همون کشوری که میخواید دکتراتون رو بگیرید) موقعیت‌های بهتری براتون فراهم می‌شه به دلایلی که توضیح دادم. بدون مقاله چاپ شده هم میشه برای فوق لیسانس فاند گرفت. خود من گرفتم. مقالات چاپ شده من همش در مهندسی‌ هست، نه جامعه شناسی‌. در جامعه شناسی‌ فقط یک مقاله کنفرانسی داشتم. همه اینها هم داخل ایران بود، هیچ کدوم هم ISI نبود. مقاله چاپ شده داشتن تعیین کننده این نیست که فاند می‌گیرید یا نه، تعیین کننده این هست که از چه جور دانشگاهی فاند می‌گیرید.
    شرایط من که توضیح دادم برای رشته روابط بین الملل یا دیپلماسی تسلیحات برای چه دانشگاه هایی میشه امید به فول فاند داشت؟ از این جهت برای ارشد پرسیدم که دوستانی که توی فروم آمریکا هستند بعضا میگن که برای ارشد فاند خیلی کمه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)