صفحه 1 از 22 1234567891011 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 218

موضوع: زندگی در بولونیا (خوابگاه| اجاره خانه| هزینه زندگی و ...)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    M.Sc. Civil Engineering - University of Bologna

پیش فرض زندگی در بولونیا (خوابگاه| اجاره خانه| هزینه زندگی و ...)

درود به همه دوستان
    از peyman89 و serendpt86 و reza_badkonaki عزیز یه خواهشی داشتم اینکه تو چند روز آینده هر وقت تونستن یه پست بذارن و درباره خونه و خوابگاه های بولونیا توضیح بدن واسمون
    ممنون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی شیمی-علم و صنعت

پیش فرض پاسخ : دانشگاه بولونیا در ایتالیا

در مورد خوابگاه:
    یه سایت هست به این آدرس
    http://www.sais.ceur.it/en/sais.aspx?idC=61642&LN=en-US
    اینا یه شرکت رابطن بین دانشجوها و دانشگاه...البته پول خونشون مث خونه های عادیه(یعنی فکر نکنین چون خوابگاه ماننده فرقی میکنه) دو تا خوابگاه میدن که من الان تو خوابگاه سن ویتاله زندگی میکنم.تو سایت میتونین جزییات و قیمت رو ببینین...ماهی برای ما 295 یورو اجاره است که با توجه به دوری جفت خوابگاه ها از مرکز شهر و دانشکده مهندسی زیاد محسوب میشه...نکته مثبت خوابگاه ما اینه که هزینه گرمایش و برق و اینا همش رو همین 295 یورو هست...اما مشکل اصلی اش دوری از مرکز شهر و دانشکده هاست.من و دوستم الان تو یه اتاق دو نفره ایم که قیمتش نفری 295 یورو میشه.یه سوییت ماننده با آشپزخونه و دو تا دستشویی و حموم که دو تا اتاق دو نفره داره(یعنی هر سوییت چهار نفر)...ما از ایران اقدام کردیم و همون اوایل تابستون امسال فکر میکنم پول پیش رو براشون پرداخت کردیم(اولش باید پول پیش و اجاره دو ماه اول رو بدین که میشه فکر میکنم نفری 900 یورو...البته اگه خونه مستقل هم تو شهر بگیرین معمولا اینجوریه که پول دو ماه اجاره رو اولش میگیرن)
    من نظرم اینه که هاستل اجاره کنین اوایل اومدنتون مثلا برای ده پونزده شب.فکر کنم شبی میشه 20 یورو...ولی بجاش بیاین اینجا و تو روزهای اول برین خونه ببینین و همین جا قرارداد ببندین تا اینکه برین خوابگاه...البته خب خونه مستقل سختی های بیشتری داره...اینجا ما هر مشکلی تو کارکرد وسایل ساختمون پیش میاد یه ایمیل میزنیم میان درست میکنن اما تو خونه مستقل باید قبض پرداخت کنین پول تعمیرات بدین و غیره...در کل بنظرم بستگی به خودتون داره...اگه اهل تفریح و خوش گذرونی هم هستین این خوابگاه به درد نمیخوره چون شب میرین مرکز شهر(آخرین اتوبوس از مرکز شهر به خوابگاه نزدیک 1 شبه) پس مجبورین پیاده برگردین

Member
    رشته و دانشگاه
    برق

نقل قول نوشته اصلی توسط peyman89 نمایش پست ها
    در مورد خوابگاه:
    یه سایت هست به این آدرس
    http://www.sais.ceur.it/en/sais.aspx?idC=61642&LN=en-US
    اینا یه شرکت رابطن بین دانشجوها و دانشگاه...البته پول خونشون مث خونه های عادیه(یعنی فکر نکنین چون خوابگاه ماننده فرقی میکنه) دو تا خوابگاه میدن که من الان تو خوابگاه سن ویتاله زندگی میکنم.تو سایت میتونین جزییات و قیمت رو ببینین...ماهی برای ما 295 یورو اجاره است که با توجه به دوری جفت خوابگاه ها از مرکز شهر و دانشکده مهندسی زیاد محسوب میشه...نکته مثبت خوابگاه ما اینه که هزینه گرمایش و برق و اینا همش رو همین 295 یورو هست...اما مشکل اصلی اش دوری از مرکز شهر و دانشکده هاست.من و دوستم الان تو یه اتاق دو نفره ایم که قیمتش نفری 295 یورو میشه.یه سوییت ماننده با آشپزخونه و دو تا دستشویی و حموم که دو تا اتاق دو نفره داره(یعنی هر سوییت چهار نفر)...ما از ایران اقدام کردیم و همون اوایل تابستون امسال فکر میکنم پول پیش رو براشون پرداخت کردیم(اولش باید پول پیش و اجاره دو ماه اول رو بدین که میشه فکر میکنم نفری 900 یورو...البته اگه خونه مستقل هم تو شهر بگیرین معمولا اینجوریه که پول دو ماه اجاره رو اولش میگیرن)
    من نظرم اینه که هاستل اجاره کنین اوایل اومدنتون مثلا برای ده پونزده شب.فکر کنم شبی میشه 20 یورو...ولی بجاش بیاین اینجا و تو روزهای اول برین خونه ببینین و همین جا قرارداد ببندین تا اینکه برین خوابگاه...البته خب خونه مستقل سختی های بیشتری داره...اینجا ما هر مشکلی تو کارکرد وسایل ساختمون پیش میاد یه ایمیل میزنیم میان درست میکنن اما تو خونه مستقل باید قبض پرداخت کنین پول تعمیرات بدین و غیره...در کل بنظرم بستگی به خودتون داره...اگه اهل تفریح و خوش گذرونی هم هستین این خوابگاه به درد نمیخوره چون شب میرین مرکز شهر(آخرین اتوبوس از مرکز شهر به خوابگاه نزدیک 1 شبه) پس مجبورین پیاده برگردین
    سلام ممنون از پاسخ

- آیا خوابگاه نزدیک دانشکده مهندسی هم وجود داره؟
    -کیفیت خوابگاه ها چطوریه ؟
    - یک خونه تکی نزدیک دانشکده (70-80 متری) متوسط حدود قیمتش 300 یورو در ماهه؟

ApplyAbroad Hero reza_badkonaki آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط nhzgroup نمایش پست ها
    سلام ممنون از پاسخ

- آیا خوابگاه نزدیک دانشکده مهندسی هم وجود داره؟
    -کیفیت خوابگاه ها چطوریه ؟
    - یک خونه تکی نزدیک دانشکده (70-80 متری) متوسط حدود قیمتش 300 یورو در ماهه؟
    یه اپارتمان 70-80 متری تکی اجارش بالای 800 یورو خواهد بود

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی شیمی-علم و صنعت

نزدیک فکر نکنم باشه...البته دانشکده مهندسی شیمی و بعضی آزمایشگاه های مهندسی عمران(نمیدونم کدوم ها) فرق میکنه جاش با دانشکده مهندسی
    کیفیت خوب اگه مقایسه با ایرانه که خیلی فرق داره...در واقع اصلا مفهوم خوابگاه به سبک ایران رو نداره...خوابگاه خودمختاره...نگهبان وجود نداره....مهمون میتونی با خودت بیاری...کسی کاری نداره...فقط فرقش با خونه شخصی اینه که خونه شخصی اینجا معمولا" وسایل توش هست اما این خوابگاه فقط یه مبل تو هال داره و یه سری ظروف و تشک و پتو و متکا...بقیه با خودته
    سوییت دخترا و پسرا هم جداست...هر طبقه یه کدومشونن
    خونه تکی وجو نداره...مثلا یه خونه است که سه تا اتاق خواب داره...هر اتاق خواب رو جدا اجاره میدن...یعنی شما اتاق خواب رو داری و سهم خودت از آشپزخونه و سرویس بهداشتی
    با 300 یورو میتونی اتاق خواب دو نفره بگیری با یکی دیگه نزدیک دانشگاه

Member
    رشته و دانشگاه
    برق

نزدیک فکر نکنم باشه...البته دانشکده مهندسی شیمی و بعضی آزمایشگاه های مهندسی عمران(نمیدونم کدوم ها) فرق میکنه جاش با دانشکده مهندسی
    کیفیت خوب اگه مقایسه با ایرانه که خیلی فرق داره...در واقع اصلا مفهوم خوابگاه به سبک ایران رو نداره...خوابگاه خودمختاره...نگهبان وجود نداره....مهمون میتونی با خودت بیاری...کسی کاری نداره...فقط فرقش با خونه شخصی اینه که خونه شخصی اینجا معمولا" وسایل توش هست اما این خوابگاه فقط یه مبل تو هال داره و یه سری ظروف و تشک و پتو و متکا...بقیه با خودته
    خونه تکی وجو نداره...مثلا یه خونه است که سه تا اتاق خواب داره...هر اتاق خواب رو جدا اجاره میدن...یعنی شما اتاق خواب رو داری و سهم خودت از آشپزخونه و سرویس بهداشتی
    سایتی هست که بشه نقشه اتاق ها یا عکسی چیزی بمون نشون بده ؟
    من داخل سایت bussola رفتم ولی فقط نوشته به زبان ایتالیایی داره

Member
    رشته و دانشگاه
    برق

بچه ها من 3 تا خوابگاه پیدا کردم در لینک زیر ولی خب واقعا سرچ کردن جاشون و ... خیلی سخته ماشالا
    http://www.sais.ceur.it/en/finding-a...61710&LN=en-US
    از بچه ها از این 3 خوبگاه کدام نزدیک دانشکده که کلاس ها برگزار میشه هست؟ آخه در سایت دانشگاه بولونیا نوشته این دانشگاه مولتی کمپس هست

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    M.Sc. Civil Engineering - University of Bologna

نقل قول نوشته اصلی توسط nhzgroup نمایش پست ها
    بچه ها من 3 تا خوابگاه پیدا کردم در لینک زیر ولی خب واقعا سرچ کردن جاشون و ... خیلی سخته ماشالا
    http://www.sais.ceur.it/en/finding-a...61710&LN=en-US
    از بچه ها از این 3 خوبگاه کدام نزدیک دانشکده که کلاس ها برگزار میشه هست؟ آخه در سایت دانشگاه بولونیا نوشته این دانشگاه مولتی کمپس هست
    دوست عزیز این 3 تا خوابگاه قیمتاش وحشتناکه تا اونجاییکه من میدونم مثلا تو اپلیکیشن یکیشون که واسه پارساله، راجه به هزینه ها اینو نوشته:
    3)FEES:

With regard to services referred to in Article 2, the fee for a single room is 13,000 euros and for a double room 11,000 euros for the period from September 10nd , 2012 to July 26th, 2013

Question پاسخ : دانشگاه بولونیا در ایتالیا

نقل قول نوشته اصلی توسط armin_ht نمایش پست ها
    دوست عزیز این 3 تا خوابگاه قیمتاش وحشتناکه تا اونجاییکه من میدونم مثلا تو اپلیکیشن یکیشون که واسه پارساله، راجه به هزینه ها اینو نوشته:
    3)FEES:

With regard to services referred to in Article 2, the fee for a single room is 13,000 euros and for a double room 11,000 euros for the period from September 10nd , 2012 to July 26th, 2013

چه خبره مگه...اگه ممكنه دوستاني كه اونجا هستن در مورد شرايط اجاره خوبگاه و خونه كمي توضيح بدن

این ۳ تا خوابگاه خیلی گرون هستن و در عین حال خیلی باحالن
    داشتم شرایط اون خوابگاه رنگی! که تازه تاسیس شده رو میخوندم. نوشته بود که باید قبلش با کسی که میخواد بیاد اونجا مصاحبه انجام بدن، . یه سری بورس هم خود خوابگاه بر اساس شرایط درسی به بعضی ها میده. کلا یه سیستم جالبی داره. امکانات هم که چک میکردم در حد یه هتل بود. تو عکسها هم که خیلی چشم نواز و مدرن به نظر میومد. فقط حیف که خیلی گرونه

صفحه 1 از 22 1234567891011 ... آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)