صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 24

موضوع: اطلاعات کلی درباره زندگی در کره جنوبی و مسائل مرتبط

Senior Member amirhossein.gh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE

پیش فرض پاسخ : اطلاعات کلی درباره زندگی در کره جنوبی و مسائل مرتبط

نقل قول نوشته اصلی توسط Mohammadsalark نمایش پست ها
    سلام من الان انشجو هستم و می خواهم برای ادامه تحصیل برم کره جنوبی وتا دکترا بخونم رشتم هم معماری هست خواستم بدونم اونجا در حین تحصیل می تونم کار هم بکنم لطفا تا جایی که در این باره اطلاعات دارید راهنماییم کنید.
    you can only work as a part-timer
    it means 20 hours a week
    if you are a graduate student, then you need your supervisor agreement for working
    but usually korean professor never allow students to work and force them to study

for undergraduate student, i dont know !
    but however dont think about working while studying, since the payment is NOT good
    5500 won per hour
    that is not gonna help because it is hard to find a job -yes even part time job- for foreigner
    but if you can speak korean very well, i think you will have a good chance of finding a part time job
    in a restaurant or something like that

so please consider everything before making decision
    نگرانی های ما ، بیانگر عمق فاصله ما با خداست
    آینده متعلق به کسانی است که در آرزوی آن هستند و به آن ایمان دارند
    سام ایوینگ قهرمان سابق بیسبال: "هیچ چیز شرم‌آورتر از این نیست که ببینید کسی کاری را انجام می‌دهد که شما می‌گفتید غیرممکن است."

درود بر دوستان عزیز

من به تازگی در مقطع دکتری از دانشگاه Chonnam National University پذیرش گرفتم. دانشگاه تنها Tuition fee ترم اول رو پرداخت می کنه، همچنین استادم متعهد به پرداخت 500$ در ماه اون هم فقط تا آخر امسال (دسامبر) شده.. آیا با این شرایط امکان تحصیل بدون هزینه کردن شخصی در گوآنجو وجود داره؟! آیا این امکان وجود داره که بشه در آینده بورس بهتری گرفت و یا کار بهتری پیدا کرد؟ من همچنین رتبه 1 دکتری ایران هم هستم و این شانس رو دارم که تحصیلم رو در دانشگاه تهران ادامه بدم، هر چند هیچ شغل و درآمدی در ایران ندارم. اگر شما جای من بودید چه انتخابی می کردین؟ ممنون از لطفتون

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    Australia

ایران مییموندم و مقاله میدادم و بعد با رزومه قویتر برای جای دیگه درخواست میدادم
    نقل قول نوشته اصلی توسط ehsansanai نمایش پست ها
    درود بر دوستان عزیز

من به تازگی در مقطع دکتری از دانشگاه Chonnam National University پذیرش گرفتم. دانشگاه تنها Tuition fee ترم اول رو پرداخت می کنه، همچنین استادم متعهد به پرداخت 500$ در ماه اون هم فقط تا آخر امسال (دسامبر) شده.. آیا با این شرایط امکان تحصیل بدون هزینه کردن شخصی در گوآنجو وجود داره؟! آیا این امکان وجود داره که بشه در آینده بورس بهتری گرفت و یا کار بهتری پیدا کرد؟ من همچنین رتبه 1 دکتری ایران هم هستم و این شانس رو دارم که تحصیلم رو در دانشگاه تهران ادامه بدم، هر چند هیچ شغل و درآمدی در ایران ندارم. اگر شما جای من بودید چه انتخابی می کردین؟ ممنون از لطفتون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    فوق لیسانس فیزیک_ تربیت مدرس تهران

سلام دوستان
    من برای چند تا از اساتید کره ایمیل فرستادم و یه مورد از دانشگاه Yonsei ظاهرا خیلی اوکیه، حتی پست داکش که ایرانی هستن بهم اطمینان دادن که این استاد بدون شک نظرش راجع به من مثبته، حالا برای ترم بهار 2017 قصد اپلای دارم!
    تا به حال سعی کردم اطلاعاتم رو نسبت به زندگی در کره و مسائل مربوطه اش بالا ببرم، متاسفانه نظرات ضد و نقیض خیلی زیاد بوده، یه عده خیلی راضی ان و تعریف و تمجید میکنن، یه عده هم به شدت ناراضی ان
    تقریبا حد وسط ندیدم!!!
    حالا سوالم اینه که لطفا کسانی که ناراضی ان با ذکر مثال لطفا دلیل نارضایتی شون رو بگن

قبلا از زمانی که برای پاسخ میزارین بسیار ممنوم

Junior Member

این سوال که ایا کره کشور خوبی هست یا نه سوال درستی نیست چونکه معیار های انسان ها با هم متفاوته.
    ممکنه بهترین کشور دنیا برای من بدترین برای شما باشه.
    زندگی در سئول یا شهر های دیگه کره متفاوته
    نه از نظر امکانت از نظر هزینه و مشکلات
    زدنگی در سئول مثل هر پایتختی گرانتر و شلوغ تر از شهر های دیگر است
    خارجی های بیشتری در پایتخت هستند،ادم های بیشتری به زبان انگلیسی صحبت می کنند و کار در هر شاخه ای راحتر پیدا میشه ولی
    اگر دنبال کار تخصصی می گردید حتما باید زبان کره ای رو یاد بگیرید.
    این تصور غلظ هست که کره ای ها مهمان نواز نیستند یا از خارجی ها خوششون نمیاد.
    کره ای ها اکثرا از خارجی ها خجالت می کشند یک دلیلش هم به این خاطره که نمیتونند اینگلیسی صحبت کنند.
    کره ای ها بر خلاف اکثر کشور ها نژاد پرست نیستند و با ایرانی ها برخورد خوبی دارند
    این موضوع رو هم در نظر بگیرید که خیلی وقت ها ما ایرانی ها با رفتار نادرست خودمون به مشکل بر می خوریم.
    اگر درامد شما از طریق بورس تحصیلی تونه شهر های کوچیک زندگی راحتری رو براتون فراهم میکنه
    چون درامد های تحصیلی تقریبا در همه شهر ها برابره
    دانشجوی های مستر از 200-700 دلار
    ودانشجوی های دکترا از 700-1500 دلار
    درامد دارند
    البته موارد استثنا همیشه وجود داره.
    اگر از خوابگاه استفاده نمی کنید و دنبال خونه می گردید یکی از راه های خوب اینه که محله ای که می خواهید در اونجا اجاره کنید که بهتره نزدیک دانشگاهتون باشه ،روی تمام آپارتمان ها شماره تماس صاحبخانه نصب شده با شماره تماس بگیرید و بپرسید که اتاق خالی دارند یا نه
    باید از یه کره ای یا کسی که کمی کره ای بلد هست کمک بگیرید خیلی باید خوش شانس باشید که صاحبخانه اینگلیسی بلد باشه.(احتمال 1%)
    با ماهی 500 دلار میشه در کره زندگی دانشجویی راحتی داشت.(البته در سئول رو مطمعن نیستم)
    فروشگاه های زیادی تو کره هست که هر روز مواد خوراکیشون رو حدود ساعت 9 یا 10 شب اف میزنند بهتره توی اون ساعت ها به خرید برید.
    رفاه و سطح اسایش در کره با در نظر گرفتن میزان درامد بر هزینه خیلی عالیه

البته کره معایبی هم داره یکی اینکه شما به راحتی نمیتونید پاسپورت کره ای بگیرید
    حتی اگر بچه شما اینجا به دنیا بیاد بهش پاس کره ای نمیدن.
    بعد از گذشت حدودا 5 سال و گرفتن یک سری امتیاز ها که مربوط به میزان تحصیلات ،درامد و داشتن مدرک زبان کره ای میشه میتونید اقامت بگیرید ولی پاسپورت نه.
    در کره به افراد با پست بالاتر و سن بالاتر بیش از حد احترام گذاشته میشه البته شما به عنوان یه خارجی مجبور نیستید این احترام ها رو دقیقا رعایت کنید .البته بستگی داره که با چه افرادی در کره معاشرت داشته باشید
    بهتره سعی کنید از استادی فاند بگیرین که خارج از کره و در کشور های اینگلیسی زبان درس خونده باشه .
    بهترین جای دنیا برای هر کسی متفاوته
    اگر به دنبال یک زندگی راحت و در ارامش هستید کره کشور خیلی خوبیه
    اگر اهداف خیلی بزرگی دارید و به دنبال فرصت های بزرگ می گردید به عنوان یک خارجی در کره کار سختی خواهید داشت.

سلام
    دوستان من با یه استاد مکاتبه کردم که گفته ماهیانه 500 هزار وون بهم میده. اسم دانشگاه Incheon National Universit
    من دیدم که رنک درستی نداره. اما با توجه به اطلاعات ویکیپیدیایی سونگدو جزو اسمارت شهر های کره هستش و در 60 کیلومتریه سئول هستش. کسی میتونه راهنماییم کنه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط hosein_m نمایش پست ها
    سلام
    دوستان من با یه استاد مکاتبه کردم که گفته ماهیانه 500 هزار وون بهم میده. اسم دانشگاه Incheon National Universit
    من دیدم که رنک درستی نداره. اما با توجه به اطلاعات ویکیپیدیایی سونگدو جزو اسمارت شهر های کره هستش و در 60 کیلومتریه سئول هستش. کسی میتونه راهنماییم کنه؟
    چه اطلاعاتی میخواید دوست عزیز؟
    500 هزار وون برای زندگی یکم کمه (برای دکتری گفته اینقدر یا ارشد؟ اگه دکتری بوده کم گفته اگه ارشد گفته باشه همین حدوده ظاهراً) دانشگاه هم رنک مناسبی نداره، نه در دنیا نه در کره. اما نزدیک سئول هستید... فرودگاه هم نزدیکتون هست!

Junior Member

سلام دوستان اطلاعی دارید این دانشگاه کدوم قسمت سئول میشه! و من در چه محله هایی باید دنبال خونه بگردم که نزدیکش باشه.
    Konkuk University, Gwangjin, Seoul

نقل قول نوشته اصلی توسط Ladrokni نمایش پست ها
    سلام دوستان اطلاعی دارید این دانشگاه کدوم قسمت سئول میشه! و من در چه محله هایی باید دنبال خونه بگردم که نزدیکش باشه.
    Konkuk University, Gwangjin, Seoul
    شرق سئول هست، محله‌ی Gwangjin! توی نقشه گوگل هم براحتی میتونید مشاهده کنید.

ApplyAbroad Veteran
    samiii22 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Urbanism & Strategic Planning - K.U.Leuven

پیش فرض پاسخ : اطلاعات کلی درباره زندگی در کره جنوبی و مسائل مرت

سلام دوستان. کسی‌ تجربه‌ای در مورد باز کردن حساب بانکی‌ در کره داره؟ من دیروز به بانک مراجعه کردم ولی‌ گفت برای ایرانیا نمیتونیم حساب باز کنیم! آیا تجربه‌ای دارید که بشه حساب باز کرد و چه بانکی‌؟ ممنون

.I.Please review the rules of the forum once more
    .II.If you have any kind of questions PLEASE send them in the relevant topics in the public forum and NOT as private message
    In case your question is not answered, you can inbox me a reference to your question in the public forum

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)