صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 25

موضوع: تاثير نمره ي درس هاي مهم

پیش فرض تاثير نمره ي درس هاي مهم

آيا دانشگاه هاي آمريكا و كانادا در بررسي درخواست ها فقط به معدل نگاه مي كنند يا نمره ي دري هاي مهم هم برايشان مهم است ؟ مثلا اگر كسي معدل خوبي نداشته باشد(به دليل كم كاري در اوايل دوران تحصيل) ولي در درس هاي مهم نمره ي خوبي داشته باشد ، ممكن است بتواند در دانشگاه هاي خوب قبول شود ؟

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

پیش فرض پاسخ : تاثير نمره ي درس هاي مهم

نقل قول نوشته اصلی توسط sina88
    آيا دانشگاه هاي آمريكا و كانادا در بررسي درخواست ها فقط به معدل نگاه مي كنند يا نمره ي دري هاي مهم هم برايشان مهم است ؟ مثلا اگر كسي معدل خوبي نداشته باشد(به دليل كم كاري در اوايل دوران تحصيل) ولي در درس هاي مهم نمره ي خوبي داشته باشد ، ممكن است بتواند در دانشگاه هاي خوب قبول شود ؟
    خیلی از دانشگاه های کانادا رو که دیدم دو سال آخر یا 60 تا hours آخر رو می خوان و حساب می کنن ...
    بعضی از رشته های خاص و بعضی از دانشگاه ها مشخصآ اسم درس های اصلی رو که لازم دارن می برن .. بهتره خود سایت رو چک کنین تا اما و اگری توی ذهنتون نمونه ...
    وقتی ریز نمرات رو ازتون می خوان یعنی می خوان ببینن توی چه درس هایی چه نمره هایی دارین ...

Senior Member

بله من دیدم استادایی که به نمرات بعضی درسای خاص که به خصوص به تحقیق آینده مربوط میشه اهمیت بیشتری می دن. ولی اگه استاد تصمیم گیرنده نباشه و admission committee بررسی کنه به معدل کل یا معدل دو سال آخر نگاه می کنن.

ببخشيد مگر براي اخذ پذيرش فوق ليسانس در تابستان سال سوم ليسانس اقدام نمي كنند ؟ پس چه طور مي فرماييد كه نمره ي دو سال آخر تحصيل مهم است ؟ نمره هاي ارسالي در سال سوم كه نمره هاي سال آخر را شامل نمي شوند ، آيا بعد از اپلاي كردن بايد نمره هايشان را هر وقت گرفتند براي دانشگاه بفرستند ؟

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

نقل قول نوشته اصلی توسط sina88
    ببخشيد مگر براي اخذ پذيرش فوق ليسانس در تابستان سال سوم ليسانس اقدام نمي كنند ؟ پس چه طور مي فرماييد كه نمره ي دو سال آخر تحصيل مهم است ؟ نمره هاي ارسالي در سال سوم كه نمره هاي سال آخر را شامل نمي شوند ، آيا بعد از اپلاي كردن بايد نمره هايشان را هر وقت گرفتند براي دانشگاه بفرستند ؟
    من این دو سال رو برای بچه هایی دیدم که مستر هستند و علاوه بر معدل مستر ، معدل دو سال آخر undergraduateشون رو می خوان ...
    بچه های لیسانس چون عملآ 2 ، 3 سال بیشتر درس نخوندن دیگه باید همه رو بدن ... فکر کنم باید بعد از اینکه تمام نمره ها و مدرکتون از دانشگاه لیسانس گرفتین برای دانشگاهتون بیارین ... که می شه بعد از admission گرفتن !

ApplyAbroad Veteran
    arash-iran آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

من قرار است 10 ترم بخوانم. ولی تو سایت دانشگاه آلبرتا برای کسانی که می خوان برای مستر اقدام کنند هم نوشته معدل دو سال آخر. تکلیف ما چیست؟
    از ژرف ترین گودال ها، بلندترین ارتفاعات قله ها بر می خیزد....

من فکر کنم نمرات دروس خاص توسط اساتیدی که در آن زمینه کار میکنند و میخواهند به شما فاند بدهند بررسی شود. اما کمیته بررسی کننده بیشتر معدل یا نمرات دروس سالهای آخر را در نظر میگیرد.
    او که از من برید و ترکم کرد<br /> پس چرا پس نداد آن دل را<br />وای بر من که مفت بخشیدم<br />دل آشفته حال غافل را

ApplyAbroad Champion
    maryamgoli آواتار ها

سلام
    يكي از بچه هاي دانشگاه اي كه بودم بهم ميگفت كه براي معدل ليسانس ميتونيم از دانشگاه برگه اي دال بر اينكه تو اين دانشگاه كلا استادا نمره بالا زياد نمي دن بگيريم كه معدل كل ليسانس ( و نه دروس مهم) رو توجيه كنه كه چرا خيلي بالا نيست ( معدل شاگرد اول گرايش ما 16 بود!) . كسي بوده كه اين برگه رو ضميمه مداركش كنه؟ به نظر خودم كه نبايد خيلي موثر باشه چونكه اونها خودشون يا دانشگاه رو ميشناسن يا هم كه نه.

saeede83
    Guest

معدل کل یا دو سال آخر برای admission committee مهم تره، چون معمولا با همون معدل applicant ها رو دسته بندی می کنن و دیگه دقیق نمی شن ببینین نمره های خاص شما چند بوده اما در صورتی که با استادی در تماس هستین یا دانشگاه اختیار Admission رو به اساتید داده، اون اساتید معمولا نگاه می کنن ببینن اون درس هایی که بیشتر برای تخصص گروهشون لازمه رو شما چند شدید.
    اگه در درس های خاص (و اصلی) نمره بهتری دارین بهتره توی SOP بهش اشاره کنین که نادیده گرفته نشه.

ApplyAbroad Champion
    maryamgoli آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط saeede83
    معدل کل یا دو سال آخر برای admission committee مهم تره، چون معمولا با همون معدل applicant ها رو دسته بندی می کنن و دیگه دقیق نمی شن ببینین نمره های خاص شما چند بوده اما در صورتی که با استادی در تماس هستین یا دانشگاه اختیار Admission رو به اساتید داده، اون اساتید معمولا نگاه می کنن ببینن اون درس هایی که بیشتر برای تخصص گروهشون لازمه رو شما چند شدید.
    اگه در درس های خاص (و اصلی) نمره بهتری دارین بهتره توی SOP بهش اشاره کنین که نادیده گرفته نشه.
    اينجوري باشه كه خوبه، دروس پايه ما معمولا با اساتيدي بود كه اصلا نمره بالا به ندرت كسي ميتونست بگيره. يعني اصلا style نمره دادنشون اين بود.

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)