نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 10

موضوع: سوال در مورد deadline برای تماس با اساتید

پیش فرض سوال در مورد deadline برای تماس با اساتید

سلام دوستان
    دانشگاه ها برای بررسی شرایط دانشجویان متقاضی؛ تاریخی رو قرار داده اند که باید مدارک تا اون ددلاین فرستاده بشه اما دوستان من نمی دونم برای گرفتن فاند که باید با اساتید مکاتبه کرد تا کی فرصت هست و اگه ایمیل زدن به اساتید هم ددلاین معینی داره معمولا به کدوم قسمت سایت دانشگاه مربوطه باید مراجع کنم. سوال دومم اینه که اصلا برای گرفتن پذیرش دانشگاه هائی که معمولا به دانشجویان فاند میدن اول باید با استادی که به گرایش ایشون علاقمندیم ایمیل بزنیم یا اینکه نه، اول از طریق دانشگاه اقدام کنیم و پس از موافقت اونجا برای فاند از استاد مربوطه کمک بخواهیم؟
    از دوستان عزیز خواهشمندم اگه مورد دیگه ای هم در این زمینه به نظرشون می رسه راهنمائی بفرمایند. خیلی خیلی ازتون ممنونم
    دوستان عزیز برای DVD منابع TOEFL، IELTS، GRE به من پیغام خصوصی بزنند.

پیش فرض پاسخ : سوال در مورد deadline دانشگاه ها

سلام
    صحبت با اساتید و میل زدن با اونا یک مرحله official نیست که ددلاین داشته باشه. بنابراین شما تا زمانی که دانشگاه نتیجه رسمی پذیرش یا عدم پذیرش رو به شما اعلام کنه فرصت میل زدن به اساتید رو دارید.
    اما در مکاتبه با اساتید پارامترهای دیگه ای مطرح میشوند که زمان مکاتبات رو تعیین میکنه:
    مسئله اول اینه که هر استاد تعداد محدودی دانشجو می خواد و در یک بازه زمانی معمولا به انتخاب دانشجوهاش اقدام میکنه (که بسته به استاد و دانشگاه فرق میکنه)، ضمن اینکه استاد همیشه دنبال بهترینه! .... پارامترهای خیلی زیاده دیگه ای که میتونی تو تاپیک های مربوط به مکاتبه با اساتید در همین فروم پیداشون کنی، سعی کن همه تاپیک ها رو به خوبی مطالعه کنی.

پیروز باشی
    «مسائلی که بدلیل سطح فعلی تفکر ما بوجود می‌آیند، نمی‌توانند با همان سطح تفکر حل گردند .» انشتین
    - تا حد ممکن پیغام خصوصی ندید، ولی اگه هم لازمه، لطفا لینک موضوع رو هم بفرستید.

Senior Member

deadline دانشگاه ها برای فرستادن مدارک هست و در مورد فاند بعدا تصمیم گیری میشه فقط فرم application رو که پر می کنید می پرسن که کمک هزینه می خواین؟ البته بعضی دانشگاه ها یه فرم جدا برای درخواست کمک هزینه دارن که به این باید دقت کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط Mahin
    deadline دانشگاه ها برای فرستادن مدارک هست و در مورد فاند بعدا تصمیم گیری میشه فقط فرم application رو که پر می کنید می پرسن که کمک هزینه می خواین؟ البته بعضی دانشگاه ها یه فرم جدا برای درخواست کمک هزینه دارن که به این باید دقت کنید.
    یعنی شما می گید که اول مدارک مورد نیاز رو به دانشگاه مورد نظرم پست کنم و در مورد گرفتن فاند خود دانشگاه اقدام می کنه؟ پس بعضی هامیگن باید اول استادی پیدا کنم که مایل به همکاری دانشجو باهاشون باشن و برای گرفتن هزینه تحصیلی (یا فاند) کارهای اونو پیگیری کنن و در نهایت مدارک را برای دانشگاه ارسال کنن !!

پس بعضی هامیگن باید اول استادی پیدا کنم که مایل به همکاری دانشجو باهاشون باشن و برای گرفتن هزینه تحصیلی (یا فاند) کارهای اونو پیگیری کنن و در نهایت مدارک را برای دانشگاه ارسال کنن
    بسیاری از دانشگاهای کانادا و تقریبا همه دانشگاهای اروپا اینطوری هستند. ولی در آمریکا معمولا اینطوری نیست.

ApplyAbroad Superstar Countdown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical-Georgia Inst. of Technology

نقل قول نوشته اصلی توسط danialmdt
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mahin
    یعنی شما می گید که اول مدارک مورد نیاز رو به دانشگاه مورد نظرم پست کنم و در مورد گرفتن فاند خود دانشگاه اقدام می کنه؟ پس بعضی هامیگن باید اول استادی پیدا کنم که مایل به همکاری دانشجو باهاشون باشن و برای گرفتن هزینه تحصیلی (یا فاند) کارهای اونو پیگیری کنن و در نهایت مدارک را برای دانشگاه ارسال کنن !!
    باید که نه- اما اگر اول استاد پیدا کنی شامل حال خیلی از لطف ها ممکنه بشی
    برخی دانشگاهی امریکا پروسه تماس با استاد ندارند-اول باید از سد admissions رد بشی برخی هم اگه پیدا کنی کارت آسون تره
    کلا تجربه من بهم میگه (به خودم) اگه استاد پیدا نکردی اپلای نکن به اون دانشگاه

برخی دانشگاهی امریکا پروسه تماس با استاد ندارند-اول باید از سد admissions رد بشی برخی هم اگه پیدا کنی کارت آسون تره
    [/quote]

در مورد بعضی از دانشگاه های اروپای که هزینه تحصیل رایگان هست چی؟ تجربتون در این موارد چی می گه(بهتون)

ApplyAbroad Superstar Countdown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical-Georgia Inst. of Technology

نقل قول نوشته اصلی توسط danialmdt
    در مورد بعضی از دانشگاه های اروپای که هزینه تحصیل رایگان هست چی؟ تجربتون در این موارد چی می گه(بهتون)
    [/quote]

به خوب نکته ای اشاره کردی
    تجربه من بخودم میگه دانشگاه های انگلیس(که تحصیل توشون رایگان نیست) اون موقع که من اپلای کردم (اون موقع دایناسورها هم بودند ) اصلا من تماس نگرفتم و اپلای کردم و همشون هم پذیرش دادند
    اما فاند ندادند
    در مورد اون رایگان ها من تجربه شخصی ندارم ولی دوستام هزینه زندگیشون رو خودشون میدادند
    جدیدا شنیدم شدیدا اروپایی ها دارند فاند میدند چون میخواند از امریکا و ... در تحقیقات عقب نیفتند- برخی هم فاند اروپا و saving ها ازون رو بهتر از امریکا میدونند

saeede83
    Guest

خیلی از دانشگاه های اروپا زمان مشخصی برای اپلای ندارن و بر اساس نیازشون دانشجو می گیرن. باید سایت اساتید و آزمایشگاه ها رو چک کنین و برای اون آزمایشگاه خاص مثلا اپلای کنین.

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط saeede83
    خیلی از دانشگاه های اروپا زمان مشخصی برای اپلای ندارن و بر اساس نیازشون دانشجو می گیرن. باید سایت اساتید و آزمایشگاه ها رو چک کنین و برای اون آزمایشگاه خاص مثلا اپلای کنین.
    توی خیلی از دانشگاههای اروپایی تماس با اساتید نقش اصلی رو بازی می کنه و خبری از application و deadline نیست. گاهی وقتها حتی اساتید posiotion خالی رو هم توی وبسایتشون نمی ذارند. در کل اگر برای اروپا می خواید apply کنید حتما با اساتید تماس بگیرید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)