صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 16

موضوع: یه دلیل خیلی خیلی عجیب واسه رد کردن

پیش فرض یه دلیل خیلی خیلی عجیب واسه رد کردن

سلام
    من واسه یکی از دانشگاههای آلمان apply کردم. چون نشد برم مصاحبه حضوری تلفنی انجام شد!
    دیروز به هم گفتن که ردم کردن
    گفتن ما مدارکتون و مصاحبه و presentation ملاک ما بوده
    من چون معدلم خوب بود از بابت نمره ها هم خیالم راحت بود بهشون میل زدم که می شه به من بگین چرا منو رد کردین! چون می خوام روی مشکلم کار کنم و برطرفش کنم
    جوابشو ببینین:
    I will try to answer your question but I can only give you some personal hints because the final decision has been taken by the faculty members.Your documents were ok - otherwise you would not have been selected out of 260 applicants for the group recruitment
    please note that we want to recruit excellent students independent of their country of origin and religion. From my point of view, in Europe science and personal political or religious ideas are separated.
    I hope that my answer helps you.
    فقط یه نکته بگم که اسلاید اول presentation من یه اسلاید مجزای In the name of God
    بود!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    شما چه تحلیلی از این جواب اونها دارین
    خواهش می کنم نظر تون رو بدین
    می دونم ممکنه جاش نباشه ولی حداقل هم کمکیه به من و هم بقیه....
    راستی کسی تا حالاا با این مشکل برخورد داشته!
    مرسی

Senior Member

پیش فرض پاسخ : یه دلیل خیلی خیلی عجیب واسه رد کردن

من فکر نکنم دلیل رد شدن شما مصاحبه تلفنی یا اسلاید اولتون بوده باشه. در هر حال قرار نیست همه رو پذیرش بدهند از بین تعداد زیادی applicant. خوشبختانه دانشگاه زیاده و شما می تونید جا های دیگه رو امتحان کنید و موفق بشید.
    اما من یک نکته رو بگم . یکی از استادان هلندی یه بار از من پرسید چرا بعضی از دانشجوهای ایرانی اول CV خودشون In the name of allah یا in the name of God می نویسند. می گفت من و چند تا از استاد های دیگه از این CV ها چند بار گرفتیم و می گفت این از نظر آکادمیک برای ما عجیبه و معمولا این جور موارد رو به حساب عدم آمادگی applicant برای کار در محیط آکادمیک خودمون می دونیم و ردش می کنیم. این موارد رو باید رعایت کرد.

ApplyAbroad Champion
    Pink Floyd آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    این حساب کاربری غیر فعال می باشد.

درود
    من با نظر دکتر مخافم فکر می کنم شاید به اون اولین صفحه اسباید مربوط باشه.
    در مورد اروپا میدونم بیشتر از کانادا و امریکا یه جورایی با پارامترهای مذهبی مخصوصاً در محیط های آکادمیک مشکل دارند ، غیر از فرانسه ،رئیس شون هم که شدیداً دلخور این حرکات هست همون هلند لامذهب هستش.
    این حساب کاربری غیر فعال می باشد.

مرسی از راهنماییت
    پس به نظر شما به چه دلیل ردم کردن؟
    چون ایرانیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟
    راستی در جواب خانم مریم جوان( در قسمت مصاحبه تلفنی)

همون اول هم ازشون معذرت خواهی کردم و خودشون هم جواب دادن که اکثر بچه ها به خاطر پروسه ویزا نتونستن بیان و این مسئله از هم مهم نیست و بهش فکر نکن..................
    نظر تون چیه؟

Senior Member

اصولا اروپایی ها مصاحبه هایی که ترتیب می دن و هزینه هاشم خودشون می دن بیشتر به این دلیله که دانشجو رو از نظر زبان و روابط اجتماعی و خصوصیات اخلاقی بررسی کنند. من با pink عزیز تا اونجا موافقم که کار شما از نظر آکادمیک آماتوری بوده و به اونا ثابت کرده که شما از نظر آکادمیک پخته نیستید و گر نه اونا با مذهب کسی کاری ندارند یا ملیتش. اگرم گاهی روی ملیت یا مذهب حساسند به خاطر تصویر غلطی هست که از ایران ارائه می شه. اما دوست عزیز شما اصلا نگران نباش. اینا همش تجربه هست. یادت باشه: Rejection is a part of science . شما پله پله در همین روند apply کلی چیز یاد می گیری. بهت قول می دم اگر از این تجربه هات استفاده کنی به اونجایی که شایسته ای می رسی.

Senior Member

من هم فکر می کنم In the name of God بی تاثیر نبوده. توجه کنید که این عبارت برای اونا هیچ مفهوم و معنی نداره و کلی با خودشون فکر کردن تا منظور شما رو بفهمن.

سلام
    مرسی از راهنمایی همه تون
    راستش من از رد شدنم ناراحت نیستم فقط جا خوردم
    ولی اگه به نظر شما این اسلاید اول من مهم نبوده!
    پس به چه علت گفته:
    please note that we want to recruit excellent students independent of their country of origin and religion. From my point of view, in Europe science and personal political or religious ideas are separated
    خوب اگه مسئله سطح زبان یا آکادمیک بود خوب راحت می شد گفت که مصاحبه ت
    ضعیف بوده...........
    خودشون گفتن که ملاک ما
    Document
    Presentation
    Interview
    خوب من هم ازشون پرسیدم من به خاطر کدوم یکی از این ملاکهای شما رد شدم........... چون معدلم که 18.5 بود و خیالم براش راحت بود من انتظار داشتم که بگنمصاحبه ات ولی در عوض اینو تحویلم دادن.
    به نظر شما همچین جوابشون منطقیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    مرسی

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Rabin
    سلام
    مرسی از راهنمایی همه تون
    راستش من از رد شدنم ناراحت نیستم فقط جا خوردم
    ولی اگه به نظر شما این اسلاید اول من مهم نبوده!
    پس به چه علت گفته:
    please note that we want to recruit excellent students independent of their country of origin and religion. From my point of view, in Europe science and personal political or religious ideas are separated
    خوب اگه مسئله سطح زبان یا آکادمیک بود خوب راحت می شد گفت که مصاحبه ت
    ضعیف بوده...........
    خودشون گفتن که ملاک ما
    Document
    Presentation
    Interview
    خوب من هم ازشون پرسیدم من به خاطر کدوم یکی از این ملاکهای شما رد شدم........... چون معدلم که 18.5 بود و خیالم براش راحت بود من انتظار داشتم که بگنمصاحبه ات ولی در عوض اینو تحویلم دادن.
    به نظر شما همچین جوابشون منطقیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    مرسی

بر خلاف ما ها که خیلی زیاد در باره ی مذهب و دین با هم بحث و صحبت می کنیم، در اروپا این طور نیست. به خصوص افراد آکادمیک اصلا این کار رو نمی کنند. دین شخصی هست.

Junior Member

هر چند که من الان از خوندن اين موضوع واقعا جا خوردم، ولي بعد از کمي فکر کردن تصور مي‌کنم همون اسلايد احتمالا روي نظر کميته پذيرش اثر بدي گذاشته. با اين حال من فکر نکنم "فقط" به همون خاطر شما رو رد کرده باشند. احتمالا با اين پيش زمينه با شما مصاحبه کردند و منتظر بودند که بحث به اينجا بکشه که موضوع اون اسلايد چي بوده... اگر در طول مصاحبه هيچ اشاره‌اي به عقايد شما يا اون اسلايد نکرده باشند بايد بگم بد شانسي آوردين چون احتمالا شما با يک متقاضي ديگه در يک سطح بوديد و فقط به خاطر همون موضوع اسلايد تصميم گرفتند ريسک نکنند و اون متقاضي ديگه رو بردارند. اميدوارم در سعي بعديت موفق باشي.
    در خرابه، زنگ بزنيد

Senior Member maryamf آواتار ها

راستش منم چون اسلایدام همونایی بود که برای دفاع ارشدم بود اولش به نام خدا داشت و یکی از دوستانم اکیدا سفارش کرد که برش دارم چون خیلی روی دیدگاهشون اثر می گذاره. در هر حال ممکنه اونها این اسلاید رو نادیده گرفت باشند ولی از شانس شما applicant های امسال قهار بوده اند و شما کنار گذاشته شدید.

ضمنا اگر خیلی ها نیومده بودند پس اینکه اونجا نبودید، نمی تونه علتش باشه.

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)