صفحه 1 از 11 12345678910 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 110

موضوع: نرم افزارهای مقاله نویسی و جستجوی مقاله

پیش فرض معرفی و کاربرد نرم افزارهای طراحی گرافیکی (مورد استفاده در مقالات)

سلام
    خیلی اوقات لازم هست که ایده ای که در ذهنمون تصویر بسته رو به روی کاغذ بیاریم. واسه این مسئله نرم افزارهای آفیس و Visio انتخاب های بدیهی هستند.
    اما من خودم گاهی نیاز دارم اشکال پیچیده تری رو بکشم (بخصوص 3 بعدی) ازین جهت ویزیو اغلب کم میاره و امکانات لازم رو نداره
    از طرفی نرم افزارهائی مثل Photoshop یا Freehand یا CorelDraw هستند که توسط گرافیست ها به کار برده میشند
    من این تاپیک رو زدم که فتح بابی بشه واسه نرم افزارهای گسترده تر مثلا Adobe Illustrator به نظر میاد مخصوص اینکارا باشه آیا کسی کار کرده؟
    خلاصه میخوام از تجربیات دوستان درین زمینه استفاده کنم

پیش فرض بهترین شیوه برای مدیریت رفرنس ها (نرم افزار ، دستی یا ...؟)

سلام
    دوستان بهترین شیوه واسه مدیریت کردن منابع متعدد توی نوشتن یه مقاله چی هست به نظر شما؟
    من خودم این 4روش رو میشناسم:
    1. نوع دستی (فیش برداری حالا کاغذی یا الکترونیکی)
    2. استفاده از خود ورد
    3. نرم افزارهای مخصوص (دسکتاپ - آفلاین)
    4. نرم افزارهای مخصوص ( آنلاین یا شاید ابری)

از بین این 4 تا عملا روش 1 و2 رو استفاده کردم ولی در واقع باید بگم فقط تا بحال روش اول رو دنبال کردم. دوستان آیا تجارب موفق و متفاوتی داشتن؟ مثلا کار با یه سایت آنلاین که به منابع دسترسی داره یا کار با یه برنامه نصب شده؟؟؟

Member Sky Guard آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering-IAU ESFAHAN

پیش فرض پاسخ : معرفی و کاربرد نرم افزارهای طراحی گرافیکی (مورد استفاده در مقالات)

این نرم افزارم بد نیست Smart Draw، من خودم چون رشتم مکانیکه از نرم افزار کتیا استفاده میکنم که 100% جواب کارمو میده

پیش فرض پاسخ : معرفی و کاربرد نرم افزارهای طراحی گرافیکی (مورد استفاده در مقالات)

نقل قول نوشته اصلی توسط Sky Guard نمایش پست ها
    این نرم افزارم بد نیست Smart Draw، من خودم چون رشتم مکانیکه از نرم افزار کتیا استفاده میکنم که 100% جواب کارمو میده
    این Smart Draw به نظر میاد خروجی های شیکی داشته باشه ولی به گستردگی VISIO نباشه
    راجع به catia هم پیشنهاد خوبی بود توی سه بعدی ولی میدونین من منظورم بیشتر Mind Mapها و Block Diagram های سه بعدی هست. یا بعضی اوقات لازم هست که یه مفهوم رو که یه تصویر ذهنی ازش داریم رو بتونیم بیانش کنیم (خیلی وقتها سه بعدی) کاتیا واسه چنین کاری مناسب هست؟ یا فقط تخصصی در بحث طراحی جامدات قابلیت داره؟

به عنوان مثال این شکل رو در نظر بگیرید:

خوب میشه این شکل رو (البته اگر نرم افزار ساپورت کنه) با مفاهیم علمی ترکیب کرد. یعنی بشه چیزی مثل خروجی های MATLAB ازین در آورد.
    این تصویر مربوط به نرم افزار Cobalt هست.

یا قرار دادن فرض کنید سه تا عکس واسه مدل کردن یه پروسه روی این مکعب

که با نرم افزار RhinoCeros هست.

واسه پرزنت کردن هم نرم افزارهای رایگان و قوی مثل blender هست که قدرت فوق العاده ای دارند

درین جا لیست بلندبالائی از نرم افزارهای سه بعدی، نرم افزارهای ویرایش برداری و رستر وجود داره:
    http://en.wikipedia.org/wiki/3D_comp...phics_software
    http://en.wikipedia.org/wiki/Compari...phics_software
    http://en.wikipedia.org/wiki/Compari...aphics_editors
    http://en.wikipedia.org/wiki/Compari...aphics_editors

در بین همه ی اینا نرم افزار RealSoft به نظر از همه شون بهتر میاد:

این نرم افزار قابلیت استفاده در بیان مفاهیم علمی رو داره:

[IMG width="125" height="140"]http://www.realsoft.com/gallery/scientific/dna.jpg[/IMG]

با همه ی این ها شاید همون ترکیب Visio و CorelDraw بهتر باشه

پی نوشت: من تصاویر رو از لینک میذارم چطور میتونم از گزینه ی size که در html هست اینجا استفاده کنم؟ مثل اینکه غیر فعاله!

Member Sky Guard آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering-IAU ESFAHAN

بیشتر ایناییرو که گفتید با کتیا میشه کشید که بسته به مهارت طرف داره اما واسه بلوگ دیاگراما نرم افزارای تخصصی تر وجود داره.
    البته اینم بگم که هر کسی طبق سلیقه خودش دنبال این نرم افزارا. من خودم تو بحث مدلهای سه بعدی کتیارو ترجیح میدم.

پیش فرض پاسخ : بهترین شیوه برای مدیریت رفرنس ها (نرم افزار ، دستی یا ...؟)

من latex و در کنار اون bibtex رو پیشنهاد میکنم. با کمک bullet point خلاصه نویسی می کنید. بعدا هم اگر خواستید مقاله ای بدید، خیلی راحت از اطلاعاتی که بصورت bibtex نوشتید استفاده میکنید. توی گوگل این امکان وجود داره که رفرنس اکثر مقالات رو بصورت bibtex بدست بیارین.

به نظر من پیشنهاد خیلی جالبی بود
    من نه بطور حرفه ای و واسه امتحان با یکی از نرم افزارها کار کردم (آفلاین) که چندان جالب نبود.
    اما LaTeX رو بلدم در حد ابتدائی اما bibtex کار نکردم. به نظرم روش ساده ولی هوشمندانه ایه

Member sepanta آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Power, The University of Melbourne

for reference citation you should use Endnode 4X which is easiest way. i used registered version but i think if you search in net you may find it.
    برای آنچه که می خواهی تلاش کن وگرنه باید به آنچه که داری بسنده کنی

آره این EndNote چیز خوبی هست ولی به نظر میاد منسوخ شده، یه نسخه ی جدیدتر با امکانات آنلاین موسسه ی تامسون منتشر کرده که عالیه ولی خوب بدون ریجیستر شدن ارزشی نداره....
    من مدتی هست که جدیتر لی تک کار میکنم و این سیستم بیبلو رو هم یادگرفتم، چیز خیلی خوبی هست.....اما اگر به مخازن آنلاین هم دسترسی باشه و بشه فرد یه پروفایل داشته باشه و ایندکس کنه عالی میشه

صفحه 1 از 11 12345678910 ... آخرینآخرین

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)