صفحه 11 از 11 نخستنخست ... 234567891011
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 110

موضوع: نرم افزارهای مقاله نویسی و جستجوی مقاله

پیش فرض پاسخ : نرم افزارهای مقاله نویسی و جستجوی مقاله

من میخوام منابعمو تو نرم افزار texworks بزنم ولی بلد نیستم خواهشا یکی کمک کنه

Senior Member

سلام٬در مورد mendeley در word سوال داشتم.

من یک فولدر مقالات را اضافه کردم. حالا به این فولدر مثلا ۴ تا مقاله می کنم٬ در این صورت باید این ۴ مقاله را تک تک ضاافه کنم به مندلی؟ منظورم این هست که روشی هست که خودش اتومات اضافه کنه؟

وقتی من مراجع در word میارم. در برخی عنوان ها مشکل تایپی وجود داره که من وقتی میخوام اصلاح کنم٬ نمیدونم چرا کل مراجع را select میکنه٬ چرا اینظوریه؟
    ویرایش توسط candid : October 22nd, 2016 در ساعت 04:07 AM
    امضا نامرئی

Member applyie آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط candid نمایش پست ها
    سلام٬در مورد mendeley در word سوال داشتم.

من یک فولدر مقالات را اضافه کردم. حالا به این فولدر مثلا ۴ تا مقاله می کنم٬ در این صورت باید این ۴ مقاله را تک تک ضاافه کنم به مندلی؟ منظورم این هست که روشی هست که خودش اتومات اضافه کنه؟

وقتی من مراجع در word میارم. در برخی عنوان ها مشکل تایپی وجود داره که من وقتی میخوام اصلاح کنم٬ نمیدونم چرا کل مراجع را select میکنه٬ چرا اینظوریه؟
    سلام دوست عزیز
    دقیق متوجه سوال اول نشدم، خوب برای بار اول باید یک مقاله رو به mendeley اضافه کنید و بعد از اون دیگه میتونید تو هر چندتا فولدر mendeley که لازم دارید ازش استفاده کنید.
    اون عنوان های مشکل دار رو از داخل mendeley اصلاح کن چون حتما عنوان تو mendeley اشتباه وارد شده که تو word اشتباهی export شده. بنابراین حتما از تو mendeley اصلاح کنید که برای همیشه اصلاح بشه. (ضمنا همیشه وقتی برای بار اول یک مقاله رو به mendeley اضافه می کنید اطلاعات مقاله مثل عنوان، نام نویسنده، اسم ژورنال و issue و volume و این چیزا رو یکبار چک کنید که اشتباه نباشه چون برای بعضی مقالات -به خصوص مقالات قدیمی- ممکنه mendeley درست تشخیص نده)
    موفق باشید
    If you are the smartest person in the room, then you are in the wrong room

Senior Member

سلام٬‌ممنونم دوست عزیز٬ منظورم از سوال اول این بود که به عنوان مثال من فولدر x را به مندلی اضافه کردم٬‌ بعدا مقالات دیگری را دانلود و در فولدر x که روی کامپیوترم هست ذخیره کردم٬ حالا این مقاله های جدید را باید تک تک اضافه کنم به مندلی؟
    امضا نامرئی

Member applyie آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط candid نمایش پست ها
    سلام٬‌ممنونم دوست عزیز٬ منظورم از سوال اول این بود که به عنوان مثال من فولدر x را به مندلی اضافه کردم٬‌ بعدا مقالات دیگری را دانلود و در فولدر x که روی کامپیوترم هست ذخیره کردم٬ حالا این مقاله های جدید را باید تک تک اضافه کنم به مندلی؟
    تا اونجایی که یادمه باید مقاله رو از داخل mendeley اضافه کنید و اینکه قبلا از یک پوشه چندین مقاله به mendeley اضافه کردید باعث نمیشه که مقاله جدید تو اون پوشه ریختید خودبخود به mendeley اضافه بشه. (البته کاری نداره برای اطمینان میتویند با یک مقاله تست کنید.)

Junior Member

سلام. مثلا اون طور که من دیدم همه ی کنفرانس های ieee یه فرمت ورد گداشتند برای مقاله و هم latex من از فرمت ورد استفاده کردم اشکال داره ؟پس چرا اکثرا با فرمت latex می نویسند ؟ ایا در رد مقاله اثر داره ؟ ممنون

Member applyie آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط popali نمایش پست ها
    سلام. مثلا اون طور که من دیدم همه ی کنفرانس های ieee یه فرمت ورد گداشتند برای مقاله و هم latex من از فرمت ورد استفاده کردم اشکال داره ؟پس چرا اکثرا با فرمت latex می نویسند ؟ ایا در رد مقاله اثر داره ؟ ممنون
    سلام.
    ژورنال ها تو guide خودشون ذکر میکنند که مقاله با چه فرمتی و چه نرم افزاری نوشته بشه (کنفرانس های ieee هم حتما این مورد رو رعایت میکنن، شما باید حتما چک کنید)، و معمولا همشون word قبول میکنن و بعضیا latex هم قبول میکنن و خیلی کم هستن ژورنال هایی که فقط latex قبول کنن و word رو نپذیرن.

پس اگر کنفرانس ieee موردنظر شما فرمت word و latex رو قبول میکنه دیگه جای نگرانی نیست و اینکه با کدوم نرم افزار بنویسید تاثیری در رد یا پذیرش مقاله نخواهد داشت. اینکه اکثرا با latex مینویسن به خاطر این هست که latex برای مقاله نویسی و کار علمی ساخته شده و تو این زمینه حرفه ای تر هست.

موفق باشید

با سلام
    من برای رفرنس نویسی از endnote استفاده می کنم. رفرنس ها رو با استفاده از لینک export to endnote در گوگل اسکولار و یا از صفحه اصلی هر مقاله به صورت آنلاین به برنامه export کردم و نه دستی. مشکلی که الان دارم اینه که وقتی تو متن میخوام به مقاله ها ارجاع بدم فرمت هایی که برام میاره یکسان نیست. مثلا برای مقاله هایی که فقط یه نویسنده دارند، بعضی ها رو حرف اول اسم رو میاره. بعضی مقاله های دیگه از همون نویسنده رو دو حرف اول اسم رو میاره. بعضی ها رو اصلا اول اسم کوچیک رو تو متن نمیاره. خلاصه هر کدوم رو یه جور. موندم چه جوری اینو اصلاح کنم. اصلاح دستی توی اندنوت زمانبره. و میخوام ببینم اصلا راهی هست که به صورت اتومات بشه این رو اصلاح کرد. و اگه نه پس باید گفت این شیوه اتومات export کردن citation ها تو اندنوت قابل اعتماد نیست. لطفا کمک کنید چکار کنم. ممنونم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط narges_phy_edu نمایش پست ها
    با سلام
    من برای رفرنس نویسی از endnote استفاده می کنم. رفرنس ها رو با استفاده از لینک export to endnote در گوگل اسکولار و یا از صفحه اصلی هر مقاله به صورت آنلاین به برنامه export کردم و نه دستی. مشکلی که الان دارم اینه که وقتی تو متن میخوام به مقاله ها ارجاع بدم فرمت هایی که برام میاره یکسان نیست. مثلا برای مقاله هایی که فقط یه نویسنده دارند، بعضی ها رو حرف اول اسم رو میاره. بعضی مقاله های دیگه از همون نویسنده رو دو حرف اول اسم رو میاره. بعضی ها رو اصلا اول اسم کوچیک رو تو متن نمیاره. خلاصه هر کدوم رو یه جور. موندم چه جوری اینو اصلاح کنم. اصلاح دستی توی اندنوت زمانبره. و میخوام ببینم اصلا راهی هست که به صورت اتومات بشه این رو اصلاح کرد. و اگه نه پس باید گفت این شیوه اتومات export کردن citation ها تو اندنوت قابل اعتماد نیست. لطفا کمک کنید چکار کنم. ممنونم
    دوست عزیز اطلاعات به هر شکلی که وارد شده باشه نشون داده میشه. یعنی به احتمال خیلی زیاد همون اسم هایی که میگی در خود مقاله به همون صورت هست و نیازی نیست که شما اونها رو تغییر بدین. در واقع این متفاوت بودن ساختار اسم ها به خاطر متفاوت بودن انتشاراتی است که در رفرنس خودت استفاده می کنی. برای مثال شاید فرمت نوشتن اسامی در ELSEVIER، Springer و IEEE و غیره با هم متفاوت باشند. در کل چک کن اگه اسم ها به همون صورتی است که در خود مقاله هستند (که اغلب به این منواله) نیازی به تغییر نیست وگرنه یا باید دستی تغییر بدی و یا اطلاعات اون مقاله رو در اندنوت آپدیت کنی.

Senior Member

سلام من یه سوال در مورد رفرنس دهی در word با mendeley داشتم

چند تا رفرنس را میخوام با هم merge کنم٬ مثلا [1][2][3][4] میخوام به صورت [1-4] نمایش داده بشه. وقتی merge citations را انتخاب میکنم این شکلی میشه [1]-[4]

نمیدونم چرا [1-4] نمیشه.
    امضا نامرئی

صفحه 11 از 11 نخستنخست ... 234567891011

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)