صفحه 5 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 110

موضوع: نرم افزارهای مقاله نویسی و جستجوی مقاله

ApplyAbroad Senior Veteran
    soroush88 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : نرم افزارهای مقاله نویسی

نقل قول نوشته اصلی توسط Tarkan78 نمایش پست ها
    سلام
    من براي نوشتن يك مقاله مروري كه نياز به مديريت مراجع خواهد داشت به كار كردن با نرم افزار Endnote دارم. ممنون ميشم نحوه كار باهاش را توضيح بديد. اگه فايلي سايت آمورشي هم باشه معرفي بفرماييد. ممنون از شما
    در پناه راستي
    اینا رو چک کنید:
    http://guides.lib.wayne.edu/endnote
    http://endnote.com/training
    از help نرم افزار هم میتونید استفاده کنید.
    ویرایش توسط soroush88 : January 9th, 2014 در ساعت 07:25 AM
    نگرانی یک اتلاف وقت تمام عیار است. چون چیزی را تغییر نمی دهد. تنها کارش این است که خوشحالیتان را می رباید و شما را به شدت مشغول هیچ و پوچ می کند.

ApplyAbroad Superstar Tarkan78 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط soroush88 نمایش پست ها
    اینا رو چک کنید:
    http://guides.lib.wayne.edu/endnote
    http://endnote.com/training
    از help نرم افزار هم میتونید استفاده کنید.
    سلام
    ممنون از لطف شما
    لينك اول كه اطلاعات خيلي كمي ميداد
    از لينك دوم تونستم نسخه 30 رزوه را دانلود كنم (داره دانلود ميشه، با اينترنت من فك كنم يكي دوساعتي كار داره). آيا نسخه غير اصلي كه ترايال نباشه موجوده كه مثلا بعد از 30 روز اكسپاير نشه؟
    از لينك سوم هم نتونستم فيلم را ببينم، فندق شكن هم استفاده كردم، فقط 2 ثانيه اول را نشون ميده، نه ميشه دانلود كرد نه ادامه كليپ را نمايش ميده.
    فايل آموزشي ديگه كسي نداره؟ ترجيها هم فارسي باشه كه راحتتر باشه خوندنش
    ویرایش توسط soroush88 : January 9th, 2014 در ساعت 07:53 AM
    بالا منشين كه هست پستي خوشتر . . .
    هشيار مشو كه هست مستي خوشتر . . .
    در هستي دوست، نيست گردان خود را . . .
    كان نيستي از هزار هستي خوشتر . . .

اگه تعداد رفرنس توی مقاله زیاد بشه خیلی برای رفرنس دادن به مشکل برمیخورم. ممنون میشم دوستان راهنمایی کنند کدوم نرم افزار رو استفاده کنم. و آیا میشه فایل ها رو از کامپیوتری به کامپیوتری دیگه جابجا کرد؟
    با تشکر
    درسته که نیستم ولی دلم همیشه پیش همه شماست.

soroush88 آواتار ها

سلام
    ممنون از لطف شما
    لينك اول كه اطلاعات خيلي كمي ميداد
    از لينك دوم تونستم نسخه 30 رزوه را دانلود كنم (داره دانلود ميشه، با اينترنت من فك كنم يكي دوساعتي كار داره). آيا نسخه غير اصلي كه ترايال نباشه موجوده كه مثلا بعد از 30 روز اكسپاير نشه؟
    از لينك سوم هم نتونستم فيلم را ببينم، فندق شكن هم استفاده كردم، فقط 2 ثانيه اول را نشون ميده، نه ميشه دانلود كرد نه ادامه كليپ را نمايش ميده.
    فايل آموزشي ديگه كسي نداره؟ ترجيها هم فارسي باشه كه راحتتر باشه خوندنش
    این یه فایل آموزشی از دانشگاه سابق من هست. امیدوارم به دردت بخوره. فارسی هم هست
    ویدیوی آموزشی که با فندق شکن نتونستی باز کنی رو هم گذاشتم.
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست
    نگرانی یک اتلاف وقت تمام عیار است. چون چیزی را تغییر نمی دهد. تنها کارش این است که خوشحالیتان را می رباید و شما را به شدت مشغول هیچ و پوچ می کند.

Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

سلام
    من براي نوشتن يك مقاله مروري كه نياز به مديريت مراجع خواهد داشت به كار كردن با نرم افزار Endnote دارم. ممنون ميشم نحوه كار باهاش را توضيح بديد. اگه فايلي سايت آمورشي هم باشه معرفي بفرماييد. ممنون از شما
    در پناه راستي

من EndNote X6 v 16.0.0.6348 روی سیستم خودم نصب کردم و اتفاقاً برای مقالۀ مروری هم ازش استفاده کردم؛ کم و بیش باهاش آشنایی دارم اما خب ادعا نمیکنم که کل آیتمهاش رو میدونم؛ هر چی نیاز داشتم، گشتم توی اینترنت و یاد گرفتم. سؤالی بود، در خدمتم.

ضمناً حجم سورسش هم 82.4 مگابایت هست که نمیشه اینجا آپلود کرد.
    برای آموزش هم چند مورد فایل PDF و PPT از توی اینترنت پیدا کردم که برای نسخه های مختلف بود؛ خوندم و کلیت کار دستم اومد؛ راه افتادم. حجم این فایلها هم 20.4 مکابایت هست!
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط heisazadeh نمایش پست ها
    اگه تعداد رفرنس توی مقاله زیاد بشه خیلی برای رفرنس دادن به مشکل برمیخورم. ممنون میشم دوستان راهنمایی کنند کدوم نرم افزار رو استفاده کنم. و آیا میشه فایل ها رو از کامپیوتری به کامپیوتری دیگه جابجا کرد؟
    با تشکر
    EndNote انتخاب خوبی هست. برای جابجایی هم مشکلی نیست. رکوردهایی که ایجاد میکنید، توی یک پوشه داخل آدرس نرم افزار قرار میگیره که با کپی کردن این فایل توی سیستم دیگه، به مشکلی بر نمیخورید. فقط باید سیستم دوم، نسخۀ مشابه نرم افزار رو داشته باشه.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

نقل قول نوشته اصلی توسط Mechatronic نمایش پست ها
    EndNote انتخاب خوبی هست. برای جابجایی هم مشکلی نیست. رکوردهایی که ایجاد میکنید، توی یک پوشه داخل آدرس نرم افزار قرار میگیره که با کپی کردن این فایل توی سیستم دیگه، به مشکلی بر نمیخورید. فقط باید سیستم دوم، نسخۀ مشابه نرم افزار رو داشته باشه.

در کل, نرم افزارهای مدیریت مراجع برای این منظور (و در حالت کلی‌تر مدیریت بهینه مقالات و منابع) مورد استفاده قرار میگیرند.
    موردی که شما بدان اشاره کردین تنها یکی‌ از این سری نرم افزارهاست (برای کاربران ویندوز جزو بهترینهاست.) که متاسفانه قابل استفاده بر روی OS Linux نیست.

در این لینک میتوانید مقایسه ای از بهترین نرم افزرهأی مدیریت مراجع را بیابید.
    Citavi اغلب در جوامع علمی‌ به عنوان بهترین محسوب میشود که قابلیت نصب بر روی یواس‌بی را نیاز داراست.
    Mendeley برای کاربران لینوکس گزینه مناسبی است که حالت فری مد آن محدودیت ۲ گیگ را دارا می‌باشد.

پیش فرض پاسخ : نرم افزارهای مقاله نویسی و جستجوی مقاله

برای رفرنس دهی بهترین نرم افزار و ساده ترین آن Endnote هست.نرم افزار Latex هم برای نوشتن و ویرایش مقالات هست مانند ورد.Latex و ورد فرمت هایی هستند که مجلات معتبر و تمامی مجلات Elsevier آنها رو قبول می کنند چند نکته:
    اگر از نرم افزار متلب استفاده می کنید عکس و نتایجی که با فرمت خود متلب ذخیره کنید چون مجلات Elsevier در موقع آپلود عکس رو با پسوند خود نرم افزار متلب ازتون می خوان پس از اول فایلش رو جدا تهیه کنید.
    Latex نیاز به آشنایی کمی با مقدمات برنامه نویسی داره و ارزش کار شما رو در بررسی توسط ادیتورهای مجلات در ابتدا برای پذیرش جهت داوری می بره بالا(تجربه شخصی خودم)
    فرمول ها رو در ورد سعی کنید حتما با Mathtype تایپ کنید تا در موقع فرستادن وتهیه پی دی اف که برای ادیتور می ره به عکس تبدیل نشه و کیفیت بالاتری داشته باشه(توصیه می کنم اگه از ورد استفاده می کنید حتما این نکته رو رعایت کنید)
    استراکچر مقاله،تعداد رفرنس ها،نحوه ارائه موضوع،ابسترکت دقیق(بسیار مهم است)،بررسی آخرین مقالات شبیه موضوع شما که در مجله مورد نظرتون چاپ شده است(می تونید manuscript هایی که اکسپت شده رو پیش از انتشار در مجله دانلود کنیدتا با فرمت آن کاملا آشنا بشید) بسیار مهم است.
    نحوه نگارش بسیار مهم است برای یه مقاله خوب هرچقدر می تونید مقاله بخونید تا کمکتون کنه وبا نحوه نگارش آکادمیک آشنا بشید
    فارسی ترجمه کردن رو دور بریزید چون استفاده درست از فعل ها وزمان مناسب اهمیت زیادی داره سعی کنید از کالوکیشن های دیکشنری لانگمن استفاده کنید.
    در نهایت برای چک کردن گرامر می تونید از نرم افزارهای whitesmoke و clearediteو stylewriter استفاده کنید (کرک کردن این نرم افزار خیلی سخت هست)

یک نکته مهم دیگه برای رفرنس دهی این است که در گوگل اسکالر مقاله ایی که می خواید بهش رفرنس بدید رو سرچ بزنید در تنظیمات سایت گزینه input به نرم افزار اندنوت رو فعال کنید پس از سرچ زیر عنوان مقاله گزینه input به اندنوت می یاد که می تونید مقاله رو با فرمت استاندارد وارد اندنوت وسپس وارد متن مقاله تون در ورد به راحتی بکنید.دسته بندی رفرنس ها در نرم افزار اندنوت برای هر مقاله جهت بک آپ یادتون نره.سعی کنید با تمام امکانات گوگل اسکالر به نحو احسن آشنا بشید.ارزش علمی یک مقاله چاپ شده به راحتی از تعداد سایتیشن های اون به کمک این سایت مشخص می شه.

ApplyAbroad Superstar Tarkan78 آواتار ها

سروش عزيز سلام

من نسخه 30 روزه endnote را نصب كردم الان مدتش تمام شده. ميگه كه بايد اكتيويت بشه. مثلا الان كه بازش ميكنم ديگه ليست قبلي را نميتونم ببينم.
    چيكار بايد بكنم بنظرتون؟
    اگه كرك داره كه چه بهتر، ممنون ميشم بهم بدين نصب كنم.
    اگه نه ممنون ميشم نسخه اصلي آن را بذاريد و مهمتر اينكه بگيد ديتا بيس فعلي كه من درست كردم (نزديك به 100 مرجع داخلش هست) كجا ذخيره شده؟ چيكار كنم وقتي بخام اين نسخه را پاك كنم نسخه ديگه نصب كنم ديتابيسم چي ميشه؟ من الان ترسم از اين ديتا بيسي هست كه درست كردم و احيانا از دستم بره مجبور شم در نسخه جديد كه نصب ميكنم همه رفرنسها را 2باره قرار بدم
    نسخه من X7 هست

با تشكر
    بالا منشين كه هست پستي خوشتر . . .
    هشيار مشو كه هست مستي خوشتر . . .
    در هستي دوست، نيست گردان خود را . . .
    كان نيستي از هزار هستي خوشتر . . .

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)