صفحه 6 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 110

موضوع: نرم افزارهای مقاله نویسی و جستجوی مقاله

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

پیش فرض پاسخ : نرم افزارهای مقاله نویسی و جستجوی مقاله

نقل قول نوشته اصلی توسط Tarkan78 نمایش پست ها
    سروش عزيز سلام

من نسخه 30 روزه endnote را نصب كردم الان مدتش تمام شده. ميگه كه بايد اكتيويت بشه. مثلا الان كه بازش ميكنم ديگه ليست قبلي را نميتونم ببينم.
    چيكار بايد بكنم بنظرتون؟
    اگه كرك داره كه چه بهتر، ممنون ميشم بهم بدين نصب كنم.
    اگه نه ممنون ميشم نسخه اصلي آن را بذاريد و مهمتر اينكه بگيد ديتا بيس فعلي كه من درست كردم (نزديك به 100 مرجع داخلش هست) كجا ذخيره شده؟ چيكار كنم وقتي بخام اين نسخه را پاك كنم نسخه ديگه نصب كنم ديتابيسم چي ميشه؟ من الان ترسم از اين ديتا بيسي هست كه درست كردم و احيانا از دستم بره مجبور شم در نسخه جديد كه نصب ميكنم همه رفرنسها را 2باره قرار بدم
    نسخه من X7 هست

با تشكر
    من نسخۀ X6 کرک شده دارم و مشکلی هم باهاش ندارم.

توی جایی که نرم افزار شما نصب شده، فایلی با اسم "XXX Ref.enl" رو جستجو کنید. XXX در واقع اسم گروهی هست که شما برای دیتابیس خودتون گذاشته بودی و هر وقت نرم افزار run میشد، توی فهرست سمت چپ توی بخش My Groups دیده میشد. این فایل، حاوی دیتابیس شماست.

مثلاً من برای مقالۀ اول خودم، گروهی باز کردم به اسم "1stPaper"؛ حالا میرم توی درایو C و عبارت "1stPaper Ref.enl" رو جستجو میکنم.

البته اگر موقع ایجاد دیتابیس برای مقالات، آدرس ذخیره سازی رو از حالت پیش فرض تغییر داده باشید، حالا باید همون جایی جستجو کنید که برای ذخیره کردن دیتابیس، تنظیم مجدد شده بود.

پی نوشت: از این آدرس هم میتونید برای خرید نسخۀ کرک شده، اقدام کنید. این سایت، کارش خوبه و قابل اعتماد هست.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

ApplyAbroad Hero OMID-313 آواتار ها

سروش عزيز سلام

من نسخه 30 روزه endnote را نصب كردم الان مدتش تمام شده. ميگه كه بايد اكتيويت بشه. مثلا الان كه بازش ميكنم ديگه ليست قبلي را نميتونم ببينم.
    چيكار بايد بكنم بنظرتون؟
    اگه كرك داره كه چه بهتر، ممنون ميشم بهم بدين نصب كنم.
    اگه نه ممنون ميشم نسخه اصلي آن را بذاريد و مهمتر اينكه بگيد ديتا بيس فعلي كه من درست كردم (نزديك به 100 مرجع داخلش هست) كجا ذخيره شده؟ چيكار كنم وقتي بخام اين نسخه را پاك كنم نسخه ديگه نصب كنم ديتابيسم چي ميشه؟ من الان ترسم از اين ديتا بيسي هست كه درست كردم و احيانا از دستم بره مجبور شم در نسخه جديد كه نصب ميكنم همه رفرنسها را 2باره قرار بدم
    نسخه من X7 هست

با تشكر
    سلام
    من توصیه میکنم از BibTeX استفاده بکنید. هم رایگانه ، هم دقت بیشتری داره نسبت به EndNote و حرفه ای تر هم هست.
    برای توضیحات بیشتر اینجا را بخونید.
    در ضمن ، حتی اگه از Word هم استفاده میکنید ، میتونید از افزونه رایگان BibTeX4Word استفاده بکنید و مشکلی نخواهید داشت.
    حتی اگه بعدا بخواهید، میتونید بین BibTeX و EndNote به راحتی سوئیچ بکنید و دیتابیس رفرنس هاتون را Export بکنید.
    موفق باشید

پی نوشت1: راستی برای اینکه کارتون راحت تر باشه ، میتونید از BibLaTeX استفاده کنید. این یک package است که به همراه LaTeX به کار میره . کار کردن باهاش خیلی راحت تر است. برای اطلاعات بیشتر اینجا را بخونید.
    پی نوشت2: جواب سوالات خودتون در مورد LaTeX و ابزارهای جانبی اش را میتونید از http://tex.stackexchange.com به راحتی پیدا بکنید.

موفق باشید
    ویرایش توسط OMID-313 : February 8th, 2014 در ساعت 07:18 PM دلیل: افزودن اطلاعات بیشتر
    .You can either have results or excuses; not both

نقل قول نوشته اصلی توسط OMID-313 نمایش پست ها
    سلام
    من توصیه میکنم از BibTeX استفاده بکنید. هم رایگانه ، هم دقت بیشتری داره نسبت به EndNote و حرفه ای تر هم هست.
    در ضمن ، حتی اگه از Word هم استفاده میکنید ، میتونید از افزونه رایگان BibTeX4Word استفاده بکنید و مشکلی نخواهید داشت.
    حتی اگه بعدا بخواهید، میتونید بین BibTeX و EndNote به راحتی سوئیچ بکنید و دیتابیس رفرنس هاتون را Export بکنید.
    موفق باشید

پی نوشت1: راستی برای اینکه کارتون راحت تر باشه ، میتونید از BibLaTeX استفاده کنید. این یک package است که به همراه LaTeX به کار میره . کار کردن باهاش خیلی راحت تر است. برای اطلاعات بیشتر اینجا را بخونید.
    پی نوشت2: جواب سوالات خودتون در مورد LaTeX و ابزارهای جانبی اش را میتونید از http://tex.stackexchange.com به راحتی پیدا بکنید.

موفق باشید
    خیلی ممنون از راهنماییتون
    من امدم این نرم افزار رو نصب کردم ولی اصلا نمیدونم چطور با این نرمافزار کار کنم. چطور رفرنس بدم یا چطور دیتابیس درست کنم
    ممنون میشم یه توضیحات مختصری هم در مورد کار با این نرم افزار بدید
    با تشکر
    درسته که نیستم ولی دلم همیشه پیش همه شماست.

ApplyAbroad Hero OMID-313 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط heisazadeh نمایش پست ها
    خیلی ممنون از راهنماییتون
    من امدم این نرم افزار رو نصب کردم ولی اصلا نمیدونم چطور با این نرمافزار کار کنم. چطور رفرنس بدم یا چطور دیتابیس درست کنم
    ممنون میشم یه توضیحات مختصری هم در مورد کار با این نرم افزار بدید
    با تشکر
    سلام دوست عزیز
    با یک جستجوی ساده در گوگل میتونید کلی منبع آموزشی پیدا بکنید.

سایت های زیر را ببینید:
    http://en.wikibooks.org/wiki/LaTeX/B...phy_Management
    https://www.sharelatex.com/blog/2013...l#.UvZ9xIWpBP4
    http://www-h.eng.cam.ac.uk/help/tpl/.../biblatex.html

فایل پیوست هم بصورت جامع در مورد BibLaTeX توضیح داده.

هر موقع هم سوالی در مورد LaTeX یا BibTeX یا BibLaTeX یا ... داشتید ، سایت http://tex.stackexchange.com/ بهترین منبع است.

موفق باشید
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست
    .You can either have results or excuses; not both

ApplyAbroad Superstar Tarkan78 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Mechatronic نمایش پست ها
    من نسخۀ X6 کرک شده دارم و مشکلی هم باهاش ندارم.

توی جایی که نرم افزار شما نصب شده، فایلی با اسم "XXX Ref.enl" رو جستجو کنید. XXX در واقع اسم گروهی هست که شما برای دیتابیس خودتون گذاشته بودی و هر وقت نرم افزار run میشد، توی فهرست سمت چپ توی بخش My Groups دیده میشد. این فایل، حاوی دیتابیس شماست.

مثلاً من برای مقالۀ اول خودم، گروهی باز کردم به اسم "1stPaper"؛ حالا میرم توی درایو C و عبارت "1stPaper Ref.enl" رو جستجو میکنم.

البته اگر موقع ایجاد دیتابیس برای مقالات، آدرس ذخیره سازی رو از حالت پیش فرض تغییر داده باشید، حالا باید همون جایی جستجو کنید که برای ذخیره کردن دیتابیس، تنظیم مجدد شده بود.

پی نوشت: از این آدرس هم میتونید برای خرید نسخۀ کرک شده، اقدام کنید. این سایت، کارش خوبه و قابل اعتماد هست.
    سلام
    برای توضیحات بیشتر اینجا را بخونید.و
    موفق باشید

موفق باشید
    سلام
    از لطف هر 2 شما عزيزان سپاسگذارم
    راستش من بلافاصله بعد از اينكه پستم را گذاشتم خودم ي سرچي زدم و كرك نسخه 7 را هم پيدا كردم و مشكل حل شد. با bibtex كار نكردم اما همين اند نوت هم براي من كه رضايت بخشه. كسي هم بخاد با اند نوت كار كنه، حتي اگه فايل تريال را نصب كرده باشه با كپي كردن فايل كرك در محل نصب ديگه مشكلي نخواهد داشت.
    اين لينك دانلود كرك Endnote X7
    فايل خود برنامه را هم كه ميشه از Endnote.com دريافت كرد
    در پناه راستي
    بالا منشين كه هست پستي خوشتر . . .
    هشيار مشو كه هست مستي خوشتر . . .
    در هستي دوست، نيست گردان خود را . . .
    كان نيستي از هزار هستي خوشتر . . .

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

سلام
    موفق باشید

موفق باشید
    من قبلاً برای مقاله نویسی با LATEX، مشتاق بودم اما زمانی که جستجو کردم تا بتونم گزینۀ بهینه ای برای ادیتور و سایر برنامه های کاربردیش برای زبان فارسی و انگلیسی پیدا کنم، به طیف نسبتاً گسترده ای بر خوردم که در انتها، نتونستم به انتخاب برسم و کار مسکوت ماند.

شما برای نوشتن مقاله ای به زبان فارسی و انگلیسی که جدول و نمودار و سایر آیتم های رایج رو داره و البته، فرمول های ریاضی دو سه خطی نسبتاً سنگین هم داره، استفاده از کدام برنامه های LATEX رو پیشنهاد میکنید؟
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

سلام
    از لطف هر 2 شما عزيزان سپاسگذارم
    راستش من بلافاصله بعد از اينكه پستم را گذاشتم خودم ي سرچي زدم و كرك نسخه 7 را هم پيدا كردم و مشكل حل شد. با bibtex كار نكردم اما همين اند نوت هم براي من كه رضايت بخشه. كسي هم بخاد با اند نوت كار كنه، حتي اگه فايل تريال را نصب كرده باشه با كپي كردن فايل كرك در محل نصب ديگه مشكلي نخواهد داشت.
    اين لينك دانلود كرك Endnote X7
    فايل خود برنامه را هم كه ميشه از Endnote.com دريافت كرد
    در پناه راستي
    سلام میشه بگید چجوری کرک کردید ؟ فایل کرک رو اجرا کردید یا جایی کپی اش کردید ؟ برای من عمل نمی کنه ! باید 30 روزش تموم بشه بعد کرک بشه ؟
    هر اقدام بزرگ ابتدا محال به نظر می رسد . توماس کارلایل

Member
    رشته و دانشگاه
    قدرت آزاد خمینی شهر

دوستان ساده ترین روش برای تهیه کردن دیتابیس رفرنس هاتون، استفاده از Zotero و Firefox است. مثلا مقاله در IEEE رو با فایرفاکس باز می کنید، Zotero بقیه کار رو می کنه، هم با Word و هم با Latex بسیار عالی و بی دردسر کار میکنه. نمی تونم در قالب کلمات بگم چقدر این کار ساده است، حتما در موردش جستجو کنید ارزشش رو داره ...

اینم یه توضیح کوچولو:
    http://libguides.mit.edu/zotero

نقل قول نوشته اصلی توسط Mechatronic نمایش پست ها
    من قبلاً برای مقاله نویسی با LATEX، مشتاق بودم اما زمانی که جستجو کردم تا بتونم گزینۀ بهینه ای برای ادیتور و سایر برنامه های کاربردیش برای زبان فارسی و انگلیسی پیدا کنم، به طیف نسبتاً گسترده ای بر خوردم که در انتها، نتونستم به انتخاب برسم و کار مسکوت ماند.

شما برای نوشتن مقاله ای به زبان فارسی و انگلیسی که جدول و نمودار و سایر آیتم های رایج رو داره و البته، فرمول های ریاضی دو سه خطی نسبتاً سنگین هم داره، استفاده از کدام برنامه های LATEX رو پیشنهاد میکنید؟
    بهترین توزیع لاتک برای استفاده زبان فارسی TeXLive هست. من چند ساله دارم ازش استفاده می‌کنم و خیلی خوب بوده. در منابع قدیمی‌تر MikTeX رو هم معرفی می‌کنن که چندتا باگ اساسی داره برای کار کردن با فارسی. پس در یک کلام بشتابید به سوی تک‌لایو.
    می‌تونین نسخه کاملش رو که یه فایل iso هست دانلود کنید از سایت ctan
    *
    درباره ادیتور، من از TeX Works استفاده می‌کنم. همراه تک لایو میشه نصبش کرد. مهمترین ویژگیش اینه که یه شدت سبکه (مثل هسته اصلی نوت‌پد++)، حروف‌چینی دوجهته‌ش به صورت Built-in توسط خود طراح‌های تک‌لایو پیاده سازی شده و خیلی از ایرادهایی که ادیتورهای دیگه موقع سویچ‌کردن بین فارسی و لاتین دارن رو نداره.
    من چند ساله ادیتوره دیگه‌ای استفاده نکردم، ولی برای افراد تازه کار استفاده از TeX Maker رو توصیه می‌کنم. چون برای وارد کردن دستورها می‌تونین دکمه‌های نمادشون رو فشار بدید و کدش وارد متن بشه. تجربه من نشون داده وقتی افرادی که تجربه کمتری دارن بعد کلی آموزش لاتک با یه صفحه سفید مواجه میشن، ذهنشون قفل میشه و میگن الان دستوراش چی بود اصلا؟!

بسته‌ای مورد استفاده برای حروف‌چینی فارسی XePersianه. (موارد قدیمی‌تر رو فراموش کنین).

در کل مطمئن باشین هر چیزی که نیاز دارید رو با این مجموعه می‌تونین ایجاد کنین. من پایان نامه رو اسلایدهام رو با این ساختم و خیلی خوب بود همه چیز :دی

توی تاپیک حروف‌چینی لاتک این پست رو دارم که توش یه منبع آموزشی معرفی کردم. به امید خدا تا چند ماه دیگه یه سری اسلاید آموزشی هم اضافه خواهم کرد.
    ویرایش توسط n301_d632 : February 9th, 2014 در ساعت 08:59 PM
    The Future you see is the Future you get.

ApplyAbroad Superstar Tarkan78 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط hamedking نمایش پست ها
    سلام میشه بگید چجوری کرک کردید ؟ فایل کرک رو اجرا کردید یا جایی کپی اش کردید ؟ برای من عمل نمی کنه ! باید 30 روزش تموم بشه بعد کرک بشه ؟
    سلام
    من ي ماه قبل چون خيلي ضروري نياز داشتم بدون هيچ سرچي رفتم ورژن trial را از سايتش گرفتم. بعد ديروز پريروز 30 رزوه تموم شد. فايل كركي كه در پست قبليم گذاشتم را در محل نصب EndNote كپي كردم. نياز به چيزي يا اجراي فايل خاصي نيست. فقط كپي كنيد.
    اگه شما هم نسخه تريال را داريد استفاده ميكنيد، زمانش كه منقضي شد، كرك را در داخل پوشه نصب شده كپي كنيد
    اما اگه از نسخه كرك شده استفاده ميكنيد كه ديگه چيزي نياز نيست انجام بديد

شاد باشيد
    بالا منشين كه هست پستي خوشتر . . .
    هشيار مشو كه هست مستي خوشتر . . .
    در هستي دوست، نيست گردان خود را . . .
    كان نيستي از هزار هستي خوشتر . . .

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)