صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 24

موضوع: ادامه تحصیل - ارشد - مالزی و چند سوال

hosseinbir
    Guest

پیش فرض ادامه تحصیل - ارشد - مالزی و چند سوال

با سلام.
    من دانشجوی ترم آخر عمران از دانشگاه آزاد بیرجند هستم.
    چند سوال داشتم:
    1- آیا در 6 ماه مانده به كنكور ارشد با توجه به اینكه 8 واحد دیگر + 2 پروژه دارم میتونم برای كنكور دولتی آماده بشم؟ (امیدی هست)
    2- بین دانشگاه های ایران در ابتدا دولتی با دانشگاه های خارج كشور (مثلا مالزی) كدام بهتر است ؟ دانشگاه آزاد چطور؟
    3- هزینه های (ارشد در مالزی + زندگی برای فرد متاهل + اجاره خانه+ ..) كلا چقدر می شود؟ كشور دیگری را پیشنهاد می كنید ؟ (هزینه كمتر یا در همین حدود _ اعتبار دانشگاههاش در حد دانشگاه های ایران یا در حد خوب)
    4- دانشگاه های مالزی مثل (Utm) آیا بورسیه هم می كنند؟
    5- برای اعزام از طریق موسسات اقدام كنم ؟ اگر خیر ، چگونه میتوانم برای دانشگاه نظیر UTM اقدام كنم.
    با تشكر .

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ادامه تحصیل - ارشد - مالزی و چند سوال

دوست عزیز . در ابتدا ورودت رو به فروم تبریک میگم.و اما جوابات:
    1) ببین این به خودت بستگی داره. و به اینکه چقدر بار اولیه علمی در حد کنکور داری. ولی راحت اگه بخوام بگم با بار فرضی استارت برا فردا وقتت کمه.این برا دولتی تهرانه.
    2)ببین بحث بهتر بودن یه چیزه بحث آینده نگری یه چیز دیگه .تحصیل در خارج از کشور حتی مالزی رو نمیشه با ایران مقایسه کرد.اما وقتی میری برا اپلای خیلی چیزها سختتر میشه . مثل زبان ، زندگی در غربت و ... خیلی چیزهای دیگه. باید ببینی مرد این همه سختی هستی یا بهتر بگم اصلا ارزش داره این سفر و اصلا هدفت چیه؟اما از همه مهمتر شرایطت برا اپلای کردن مناسب هست
    3)در مورد هزینه ایکاش اول یه گشتی در فروم میزدی بعد میپرسیدی. در این مورد زیاد بحث شده. اما کشورهای دیگه کاملا به شرایطت بستگی داره . معدل ،IELTS و GRE .مقاله و رزومتو...
    4)بورس در مالزی از ترم اول نمیدن اما یه چیزایی مثل بورس هست که اونم از ترم دوم میدن که به ما نمیرسه بین خودیا تقسیم میشه(مالاییا رو میگم)
    5)من از اون دسته ادمایی هستم که با این موسسات حقه بازی شدیدن مخالفم. اونا تو رو مثل $ میبینن. برو تو سایت دانشگاه مدارک و DEADLINE رو ببین خودت مدارک رو اماده کن و بسم ا...
    یه پیشنهاد هم بهت بدم که اگه برا فروم وقت بزاری اطلاعات خیلی کاملتری می یابی و ضرر هم نمیکنی. گفتم تا پستت رو نبستن(چون سوالاتت تکراریه) جواب بدم ;D
    برای انسانهای بزرگ بن بستی وجود ندارد زیرا انها بر این باورند که : یا راهی خواهم یافت ،یا راهی خواهم ساخت.

hosseinbir
    Guest

با تشكر.
    شما درست میگید، من بیشتر فروم ها رو مطالعه كردم ولی در مورد مالزی اطلاعات كمی دستگیرم شد كه این تاپیكو زدم. و قصدم بیشتر اطلاعات راجع به همین مالزی بود. و نیز بیشتر اطلاعات در مورد متاهلین در این دانشگاهها و رشته عمران و برق دانشگاه UTm میخواستم. در صورت امكان در این زمینه راهنمایی نمایید.
    ممنونم.

Member
    رشته و دانشگاه
    Malaysia

سلام

مسلما با دقت فروم رو نخوانده ابد. برای کسب اطلاعات بیشتر سری به ویکی یزنید.

برای آماده شدن برای کنکور اکر از همین الان شروع کنی مطمین باش می رسی و نتیجه خوبی خواهی گرفت!

اینکه یخواید دانشکاههای ایران و مالزی رو مقایسه کرد اصلا نمی شه چون هر کدوم توی فاز خودشون هستند.

اعتبار دانشگتهای مالزی هم بالاست و کوالالامپور همچنان ارزانترین پایتخت ارزان جهان برای توریستهاست و به طبع هزیته زتدگی پایین ولی مشکل ارزش پول ماست که هر روز اوضاعش بدتر می شه

برای کشورهای دیگه هم باید زبان انگلیسی عالی داشته باشی و رزومه قوی

سعی کن ارشد رو ایران بخونی و در این فاصله هم زبان و رزومت رو تقویت کن و برای دکترا به فکر خارج از کشور باش

اصلا هم به این موسسات کاری نداشته باش و دورشون رو یه خط قرمز بکش

من هم دارم برای UTM اقدام میکنم
    در مورد هزینه ها باید بگم که هزینه دانشگاه UTM در مقطع Master کمتر از هزینه دانشگاه آزاد هست. حالا هزینه زندگی هم بستگی به خودت داره
    deadline هم 19 Aug بود ولی فکر کنم هنوز هم می تونی Apply کنی
    با دوستان در مورد موسسات اعزام دانشجو موافق هستم... خودتون به راحتی می تونید اقدام کنید...فقط کافیه این فورم رو بخونید و سوالاتتون رو در بخش مربوطه مطرح کنید.

Moving to Germany

alirezamaashkar
    Guest

سلام.من دانشجوی ترم آخر مهندسی عمران هستم.می خواستم اگه بشه واسه کارشناسی ارشد از مالزی پزیرش بگیرم.معدل کلم حدودا 12.5 هست.به نظرتون این کار شدنی؟خوشحال میشم کمکم کنید.

Member
    رشته و دانشگاه
    Malaysia

نقل قول نوشته اصلی توسط alirezamaashkar
    سلام.من دانشجوی ترم آخر مهندسی عمران هستم.می خواستم اگه بشه واسه کارشناسی ارشد از مالزی پزیرش بگیرم.معدل کلم حدودا 12.5 هست.به نظرتون این کار شدنی؟خوشحال میشم کمکم کنید.
    مهمتر از هر موضوعی داشتن ایلتس و تافل هست چون برای ترم جدید اکثر دانشگاهها این شرط رو گذاشتن

Senior Member Saber آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    IT Management-UTM

نقل قول نوشته اصلی توسط Masy
    مهمتر از هر موضوعی داشتن ایلتس و تافل هست چون برای ترم جدید اکثر دانشگاهها این شرط رو گذاشتن
    حتی اگر هم دانشگاهیش باشه که هنوز مدرک زبان رو اجبار نکرده ( که هست ) داشتن مدرک زبان یک امتیاز مثبت حساب میشه که شاید تا حدی بتونه نمره کمتونو تحت تاثیر بگذاره !
    امضا

Junior Member

من یک سوال داشتم که کدوم دانشگاه های مالزی مهندسی خاک و پی رو دارند برای ارشد البته به شیوه Course and Research ؟
    فکر کنم توی لیست رشته های UPM بود این رشته همون طوری که من می خواستم ولی از یک نفر که اونجا داره PHD می گیره گفت برای ارشدش فقط by research داره ???

بعد اگر رشته Course and Research باشه نیاز به دادن پروپوزال برای پذیرش هستش یا خیر

ممنون

Member
    رشته و دانشگاه
    M.A-Architecture

سلام دوستان
    کسي ميدونه بهترين دانشگاه واسه رشته معماري ( مستر ) چيه..من که تحقيق کردم ميگن um بهتره...
    ممنون ميشم اگه راهنماي کنين...نگين دانشگاه ا دانشگاه Limkokwing (لیم کوک وینگ) که ايران قبولش نداره

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)