نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 , از مجموع 6

موضوع: اسپمینگ ناخواسته با ایمیل آکادمیک

Senior Member m_rond آواتار ها

Exclamation اسپمینگ ناخواسته با ایمیل آکادمیک

سلام. من الان حدود 2 سال هست که توی mailing list یکی از دانشگاههای آمریکا هستم و تقریباً هر هفته موضوع، چکیده و تاریخ سمینارها و دفاع دانشجوهای دکتری و ارشد اونجا برام میاد. چند روز پیش دیدم یه ایمیل از طرف یکی از دکترهای ایرانی که من می شناسمش و تو یکی از مؤسسه های تحقیقاتی ایران هست برام اومد (البته نه من ایمیل اونو دارم و نه اون ایمیل منو). عنوان ایمیل از همون ایمیلهای آگهی سمینار بود که از دانشگاه مربوطه میومد فقط یه RE یا همون Reply به اون ایمیل اولش داشت. یه لینک از این لینکای مزخرف که در مورد پول درآوردن از تو خونه بود هم توش بود (البته بعد از باز کردنش فهمیدم). پایینش هم نوشته بود که شما چون تو mailing list دانشگاه فلان هستید این ایمیل براتون اومده و اگه می خواید unsubscribe کنید فلان کار رو بکنید و از این حرفای تکراری که پایین هر ایمیلی هست. همه ی اینا باعث شد که منی که ادعای زرنگی داشتم به اون ایمیل اعتماد کنم و روی لینک کلیک کنم. از اونجایی که حتماً واسه شما هم از این تیپ اسپمها توی یاهو براتون میاد و معمولاً عنوانش هم No Subject هست اطلاع دارین، الان خیلی نگرانم که با این کلیک کردنم این اسپم بطور مداوم از طرف ایمیل آکادمیک من و بصورت ناخواسته به Address book من که کلاً استاد جماعت هستن هم بره و واسم بد بشه. چیزی که مشابهش معمولاً از طرف دوستام توی یاهو برام میاد. البته من ایمیل یاهوم رو هم تو Address Book ایمیل آکادمیکم اد کردم که اگه این اتفاق افتاد متوجه شم و واسه خودم هم ایمیله بیاد. حالا به نظر شما از این اتفاقها واسه ایمیلهای آکادمیک هم می افته؟ یه بار کلیک کردن رو اون لینک کافیه تا من همیشه در این مورد نگران باشم؟ اضافه می کنم ایمیل اون فرد ایرانی به یه نفر دیگه بود (هر دو یاهو بودن) و قطعاً اون فرد هم تو mailing list اون دانشگاه بوده و این وسط واسه من و احتمالاً سایر اعضا لیست هم اون ایمیل رفته باشه. با تشکر
    Never Say Never

ApplyAbroad Guru smonabav آواتار ها

پیش فرض پاسخ : اسپمینگ ناخواسته با ایمیل آکادمیک

فقط باید بشینی و منتظر بمونی...
    یک راهی هم هست که میتونی Address Book ایمیلت رو کلا یک back up بگیری و بعد تمامی آدرس ها رو از اونجا حذف کنی...
    لطفا از پرسیدن سوالاتی که قابل طرح در فروم هستند به صورت پیام خصوصی خودداری کنید.

لطفا قبل از طرح سوال، از قابلیتی که فروم در اختیار شما گذاشته و اسمش "جـسـتـجـو" است، استفاده نمائید!!
    اهــدای سلول بنیادی - اهـــدای عضو - محک

خیلی ممنون. تقریباً یک ربع بعد از اینکه متوجه اشتباهم شدم یه بک آپ گرفتم و کل Address book رو پاک کردم و الان فقط یکی دو تا ایمیل آدرس خودم اونجا تو لیستم هست نگرانیم از اینه که با همون کلیک اول کار یکسره شده باشه و دیگه نوش دارو بعد مرگ سهراب باشه.
    Never Say Never

نقل قول نوشته اصلی توسط m_rond نمایش پست ها
    خیلی ممنون. تقریباً یک ربع بعد از اینکه متوجه اشتباهم شدم یه بک آپ گرفتم و کل Address book رو پاک کردم و الان فقط یکی دو تا ایمیل آدرس خودم اونجا تو لیستم هست نگرانیم از اینه که با همون کلیک اول کار یکسره شده باشه و دیگه نوش دارو بعد مرگ سهراب باشه.
    تنها کاری که میشه کرد، خوشبین بودنه مگر اینکه از یکی از ایمیل های درون Address Book بپرسی (منظورم اشخاص بود)، اگر دیدی که ایمیل زده شده، میتونی یک ایمیل بزنی (Send to All) و بگی که اگر از تاریخ فلان تا فلان، از طرف من ایمیلی اومد برای شما به علت... بود و...
    لطفا از پرسیدن سوالاتی که قابل طرح در فروم هستند به صورت پیام خصوصی خودداری کنید.

لطفا قبل از طرح سوال، از قابلیتی که فروم در اختیار شما گذاشته و اسمش "جـسـتـجـو" است، استفاده نمائید!!

البته مشکل این مدل اسپم ها اینه که فقط یه بار ارسال نمی شن و به صورت دوره ای و هر از گاهی بدون اینکه طرف خبر داشته باشه ارسال می شه. مثلاً من الان تو ایمیل یاهو خودم گهگاهی می بینم که از طرف دوستام یا دوست دوستام برام از این تیپ اسپمها میاد. ولی اینکه با ایمیل آکادمیک و واسه ی بقیه استادا بره خداییش دیگه خیلی ضایع هست. باز خدا رو شکر حداقل این یکی در مورد پول درآوردن از تو خونه هست وگر نه ...
    Never Say Never

نقل قول نوشته اصلی توسط m_rond نمایش پست ها
    البته مشکل این مدل اسپم ها اینه که فقط یه بار ارسال نمی شن و به صورت دوره ای و هر از گاهی بدون اینکه طرف خبر داشته باشه ارسال می شه...
    یک موردی که الان به ذهنم رسید اینه، زمانی که همون ایمیلی که بالا در موردش صحبت کردم را دادی، در متن ایمیل بگی که اگر با موضوع "..." ایمیل برای شما (از ایمیل من اومد) spam یا scam است!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)