صفحه 10 از 12 نخستنخست 123456789101112 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 , از مجموع 118

موضوع: PHD of Chemistry in Canada & USA

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : PHD of Chemistry in Canada & USA

نقل قول نوشته اصلی توسط PhdComposite نمایش پست ها
    سلام علی جان
    تشکر از اینکه وقت می گذارید و پاسخ دوستان رو میدید.

فقط یک سری نکات وجود داره، اینکه درسته ایشون رزومه نسبتا خوبی دارن ، اما اینکه فقط برای دانشگاه های رنک 1 اقدام بکنند کار اشتباهیه چون ایشون در دانشگاه های رنک 1 کانادا و آمریکا رقیب های سر سختی دارن. ولی صد در صد ایشون هم شانس دارن ولی نسبت به رزومشون و وقتی بدونن که بهتره روی چه دانشگاه هایی با چه کیفیتی اپلای کنند زود تر به نتیجه می رسند ، خود شما هم میدونید به دلایل مختلف افراد نمی تونند تعداد زیادی دانشگاه اپلای کنند ، دلایلی مثل توصیه نامه های الکترونیکی و اپلیکیشن فی.

در مورد دانشگاه های استرالیا اتفاقا شما حتما باید استاد داشته باشید ، باهاش هماهنگ باشید و طبق نظر استاد پروپوزال بنویسید. شما اگر وب سایت های دانشگاه های استرالیا رو چک کنید می بینید که به این نکته اصرار دارند که حتما استادی پیدا کرده باشید و به وسیله ایشون پروپوزال نوشته باشید و بعد اپلای کنید ، یکی از دانشگاه ها حتی گفته بود در یک فایل صحبت هایی که در ایمیل با استاد رد و بدل کردین رو ارسال کنید. در استرلیا حرف اول رو استاد می زنه و بدون استاد اپلای کردن بی فایده هست. این موضوع در مورد کانادا هم صدق می کنه و چون فاند از طریق استاد تامین میشه حتما باید استاد داشته باشید. اما این موضوع برای آمریکا قدری متفاوته ، در آمریکا هم بهتره با استاد تماس گرفت اما چون تصمیم نهایی رو کمیته پذیرش می گیره بدون استاد هم اگر رزومه مناسب باشه شانس قبولی وجود داره.

باز هم تشکر می کنم از اینکه وقت می گذارید و جواب می دین و این واقعا جای تقدیر داره اما زمانی کمک شما موثر هست که دقیق و درست باشه. مثالی می زنم ، در همین سایت فردی بود که امسال از دانشگاهی پذیرش گرفته بود و می گفت یک سال رو از دست داد چون سال پیش هم قصد اپلای داشت اما به دلیل اینکه کاربران این وبسایت ایشون رو بخاطر رزومش نا امید کرده بودند اقدام نکرده بود. واقعا اگر پاسخ ها دقیق نباشه در سرنوشت افراد تاثیر گذار خواهد بود.

امیدوارم موفق باشید
    دوست عزیز
    با نهایت احترام عرض میکنم:

اول اینکه بهتر بود نقل قول ها رو به هم سویچ میکردید که هم حرف اون دوستمون باشه و هم حرف من و بعدش حرف شما (پیشنهاده البته)
    ولی چون شما سوییچ نکردید الان هیستوریش دیگه کارایی نداره و منم فقط نقل قول شما رو جواب میدم.
    1. در مورد دانشگاه های رنک 1 ازین جهت عرض کردم: خیلی پرواضحه که هرکسی بعد از اینکه دانشگاه های رنک 1 رو نگرفت میره سراغ رنک 2. و خیلی از دانشگاه های رنک 2 توی ایران مدارکشون قابل پذیرش نیست. و خود ایشون هم فرموده بودن از لحاظ "درجه علمی" پس تا اینجا من اشتباهی در پاسخم نبوده.

2. در مورد صحبت با استاد در استرالیا هم شما فکر کنم جواب منو کامل نخوندید. عرضم این بود که اگه قراره صادق باشه حرف ایشون "شاید" بشه گفت برای استرالیا صادقه. اتفاقا بر عکس حرف شما میخوام عرض کنم: اینجوری نیست که همه دانشگاه های استرالیا به ازتباط با استاد نیاز داشته باشن. خیلی از دانشگاه ها در مرحله اپلای پروپوزال و اسم استاد رو میخوان و خیلی هاشون فقط و فقط اسم استاد رو میخوان و خیلی هاشون حتی توی مراحل اپلای اون اسم رو هم نمیخوان. بنابراین چیز ثابتی نیست. من هم عرض کردم که بهتره حتما با اساتید در ارتباط باشن. و هماهنگی لازم رو انجام بدن که بازم شما فکر کنم نخونید این پارت رو متاسفانه. نکته بعد اینکه توی استرالیا بیشتر وقتی شما صاحب پیدا میکنید که اسکولارشیپی رو برنده شده باشید و توی خیلی جاها اپلای این دو مورد جداگانه است. هرچند توی این مورد هم خخیلی وقت ها ارتباط با استاد لازمه چون اسکولارشیپ بسته به پروپوزال شما تعلق میگیره یا نمیگیره و شانستون بالا و پایین میشه پس چه بهتر با استاد درارتباط باشن ایشون.

3. اتفاقا در آمریکا خیلی خیلی ارتباط با استاد پر رنگه. و اینجوری نیست که فقط یه کمیته خاص نظر بده و تمام! من این مورد رو ازین جهت عرض میکنم چون خیلی پر واضحه که اکثر دوستان دنبال فول فاند هستن. و شما باز هم پیام دوستمونو نخوندید که فرمودند"فول فاند" و برای این مورد اتفاقا استاد نقش خیلی پر رنگی داره حتی توی آمریکا و بهتره حتما با استاد در ارتباط باشن.

4. در مورد پاسخ ما و سرنوشت دوستان و مثالی که زدید: اول اینکه خیلی خیلی کم لطفی بود مثال شما اون هم در واکنش به پاسخ و پاسخ هایی که من تا حالا دادم. شما دوست عزیز من میتونید پاسخ هایی رو که به قول و ذهن شما نا کامله با سوویچ کردن به هم کامل کنید و دلیلی نیست واقعا که بحث رو از موضوع اصلی به کامل بودن و نبودن پاسخ کسی دیگه ببریم. هرکسی اینجا پاسخی میده مطمئن باشید یهش تاج پادشاهی نمیدن و حتما وظیفه ش نیست و مطمئن باشید اینجا رو فقط و فقط برای اینکه کمکی کرده باشه داره پاسخ میده. خیلی از دوستان پاسخ هایی کاملا اشتباه میدن و این طبیعیه و من هر موردی رو میبینم فقط و فقط در جهت تکمیل و اصلاح نظر خودمو میدم. نه اینکه به ایشون اثبات کنم پاسخش نادرسته!! اینجا جنگ که نیست. محیطیه برای کمک کردن به افرادی که قراره راهیو که ما رفتیم دوباره برن و کسایی به ما کمک کردن و ما هم به اینده گان. به نظرم خیلی کم لطفی کردید در مثال اخریه که زدید. و من یادم نمیاد کسی رو نا امید کرده باشم که ااصولا امید رو ما ندادیم که بخواییم بگیریم.

5. من هم ازشما برای نکاتی که فرمودید تشکر میکنم. ترجیحا حتما در موارد بعدی جواب ها و نقل قول ها رو به هم سوییچ کنید که هیستوری بهتری بمونه. و اگه نکته ای در جهت تکمیل و یا حتی نقض گفته هایی کسی هست حتما اضافه کنید و ازین اضافه کردن و نقدها هم شما استفاده میکنید هم من و هم اون بنده خدایی که دنبال جوابشه.

6. تشکر مجدد و سپاس

نقل قول نوشته اصلی توسط saeram نمایش پست ها
    کارشناس شیمی کاربردی پیام نو با معدل 15.93 و دوره کاراموزی با پایانن نامه دارو سازی
    ارشد شیمی ابی با معدل 15.67 دولتی
    3 مقاله isi پاپلیش شده و یک مقاله داخلی پاپلیش شده و یک حضور در سمینار نانو
    2 سال سابقه کار مرتبط و دارای مقاله فارسی شیمی در ژورنال محل کار
    تالیف کتاب شیمی
    متاهل
    همسرم فوق تجزیه
    خواستار پذیرش با فول فاند در کشور امریکا و کانادا
    در حال گذراندن دوره تافل
    شانسی برای گرفتن پذیرش دارم ؟ و کدوم دانشگاهها از لحاظ درجه علمی بهتره برای شرایط من؟ برای پاییز سال بعد ینی 2016
    ی سوال من شنیدم برای دانشگاه کانادا و امریکا مستقیما با استاد نمیشه حرف زد و باید فرم که روی سایت دانشگاه میاد رو پر کنید درسته؟
    خیلی ممنون اگه سریعتر جواب بدید سپاس گذار
    سلام دوست عزیز
    بله شما شانس پذیرش رو دارید بعنوان یک هم رشته ایی باید خدمتتون عرض کنم همونطور که دوستان گفتن شما شانس پذیزش رو دارید منتها چون یکم تنوع و تعدادر اساتید تو شیمی و البته زمینه های کاری ویسعه باید ابتدا گروههای تحقیقاتی نزدیک خودتونو پیدا کنید بعد با توجه به اینکه تو اون دپارتمان استاد مهم تره با کمیته اپلای کنید اما نظر منو میخواید دنبال جاهایی باشید که کارتون شبیه اونا و نزدیکشونه مثلا اگه تحزیه هستید و بیوسنسور کار کردید اول دنبال جاهایی باشید که تیپ کارشون بایو سنسوره البته یه کلاش بالاتر هستن خود بخود
    مطمئن باشید با نمره زبان خوب شانستون زیاده
    با امید موفقیت شیمیستا

نقل قول نوشته اصلی توسط parisa708 نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان شیمیست
    من کارشناسی ارشد شیمی تجزیه از دانشگاه دولتی و فارغ التحصیل سال 92هستم زمینه کاری دوران ارشدم الکتروشیمی بوده اما مقاله ای تا کنون در این زمینه ندارم. اطلاعت زیادی جهت apply کردن ندارم لطفا راهنمایی کنید که ابتدا باید از چی و از کجا شروع کنم. آیا امکانش هست که برای دکترا در زمینه کاری دیگری بدون داشتن مقاله apply کنم و اینکه با چنین شرایطی دانشگاه های کدام کشور برای من مناسب تر هست؟
    خیلی خیلی ممنونم.
    سلامبرای اپلای در اولا میخوام خدمتون عرض کنم که با توجه به اینکه مقاله نداشتید بنظرم سعی کنید اگه امکانش هست یه کار جدید انجام بدید نظر به اینکه تو الکترو مرحله محاسباتش طولانی و ا
    EXPERIMENTAL زیاد وقت نمیبره در غیر اینصورت دنبال لینک برای کمک در انجام مقاله و نهایتا پابلیش یه کار باشید چون دوستان شیمیست ما دست به مقالشون خوبه بنابراین داشتن مقاله شانستون رو افزایش میده.
    اما در مورد گرفتن پذیرش باید بگم دقیقا بگردید کدوم گروهها میتونید اساتید مرتبط پیدا کنید که بنظر من خیلی مهمه
    موید باشید

Junior Member

سلام یک سوال از دوستانی که شیمی شریف خوندن....
    بچه هايي که اینجان چند در صد لیسانس شانس دارن برای PhD برن آمریکا یا کانادا؟

Junior Member

سلام دوستان
    من اول شرایطم رو بگم: لیسانس از دانشگاه صنعتی اصفهان معدل 18/40 و ارشد تجزیه از همین دانشگاه با معدل 18/48.. یه مقاله ی در حال چاپ دارم....آیا شانسی برای اپلای گرفتن از دانشگاههای خوب دارم؟
    در ضمن برخی دوستان ذکر کردن که موقعیت کار برای شیمی توی کشورهای دیگه هم مثل ایران خرابه....میشه لطفا راهنمایی کنید تلاش برای رفتن می ارزه یا نه....لطفا جواب بدید..ممنون میشم...

نقل قول نوشته اصلی توسط key1370 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من اول شرایطم رو بگم: لیسانس از دانشگاه صنعتی اصفهان معدل 18/40 و ارشد تجزیه از همین دانشگاه با معدل 18/48.. یه مقاله ی در حال چاپ دارم....آیا شانسی برای اپلای گرفتن از دانشگاههای خوب دارم؟
    در ضمن برخی دوستان ذکر کردن که موقعیت کار برای شیمی توی کشورهای دیگه هم مثل ایران خرابه....میشه لطفا راهنمایی کنید تلاش برای رفتن می ارزه یا نه....لطفا جواب بدید..ممنون میشم...
    ببین دوست عزیز تا اینجه رو خوب اومدی فقط نمره زبانو میخوای و اگه بخوای دانشگاههای تاپ بری نمره GRE
    اما راجع به بازار کار اگه کار با دستگاههای تجزیه ایی رو خوب بلد باشی که بیکار نمیمونی اما همه چی بستگی به خودتون داره
    به ریسکش میارزه بعنوان یه تجزیه ایی با سابقه کار تو ایران اینو عرض میکنم
    موید باشید

بنام خدا.
    سلام العلیکم.
    بنده در قسمت تحصیل در امریک هم پیام گذاشتم نمیدونم کار درستی میکنم که اینجا هم پیام میذارم یا نه,میخوام کمی بهتر و توسط هم رشته ای های خودم رزومه ام بررسی بشه.
    شاگرد اول کارشناسی17.5(دانشگاه معتبر دولتی شهرستان)
    سه تا مقاله ISI با ایمپکتهای خوب با استادهایی که جز یک درصد دانشمند برتر دنیااند ولی در همگی اسمم نفر اخر یا یکی مونده به اخر خورده
    تافل93
    GRE ندارم ولی فرض کنید 315
    حل تمرین تجزیه1
    اشنایی کامل با شیمی محاسباتی که یکی از مقالات من در همین زمینه است
    توصیه نامه از بهترینهای ایران که همگی جز یک درصد هستند
    ایا برای دانشگاههای پرینستون و یا میشیگان و پنسیلوانیا و یا برکلی ویا NYU شانسی هست؟لطفا محدوده رنکی که در اون شانس دارم رو هم بگیید؟
    فقط یه سوال اگه شیمی که علم پایه و مرکزی هست و شرکتهای بزرگی در دنیا بر پایه همین رشته تاسیس شده اند بد است پس چه رشته ای خوبه؟!!ولی قبول دارم که وضعیتکار در ایران خوب نیست و متاسفانه انطور که باید روی این رشته حساب بشه نمیشه ولی دلیل نمیشه که بگیم شیمی بده .میخواستم بپرسم ایا در کشورهای صنعتی و پیشرفته دنیا هم وضع برای شیم مثل کشور ماست و شاید اعتباری که برای یک رشته مهندسی متصور هستند برای شیمی متصور نیستند؟

Junior Member

دانشگاه هایی که نام بردید از ایران کسی نداشتیم مستقیم بره.تو شیمی .من صنعتی شریف میخونم بهترین دانشگاهی که تو شیمی رفتن از این جا کرنل بوده (رنک 50) تورنتو (30).
    تازه این افراد هم معدلشون بالای 18 بوده تافل بالای 110.در مورد بازار کار شیمی یک رشته ی اکادمیک هست بازار کاری هم که داشته باشه بیشتر در زمینه ی کار های تحقیقی موقعیت های فوق دکتری هست.

Junior Member

سلام دوستان

من می خواستم بدونم برای پذیرش گرفتن تو رشته شیمی، کدوم گرایش ها و چه موضوعاتی بیشتر روی بورس هستند و موقعیت های به نسبت بیشتری دارند؟ تو آمریکا و کانادا.

مرسی.
    فرم DS (دارای لینک های تاپیک آشنایی با I-20 و صفر تا صد وقت گرفتن)

Junior Member

سلام دوستان من ارشد شیمی تجزیه خوندم.امکان پذیرش در چه زمینه هایی رو دارم؟ خودم به زمینه های medicine, biomedical یا bioscience و biotechnologyو هر چیزی که مربوط به دارو و درمان بیماریها باشه علاقه زیادی دارم. برای اینکه زیمنه مرتبط با رشته خودم رو پیدا کنم حتما باید به دپارتمان شیمی دانشگاه سربزنم؟ چون خیلی از دانشگاه ها مستقیم دپارتمان شیمی ندارن.حالا برای کدوم زمینه ها میتونم اپلای کنم؟ و کدوم کشور برای من از نظر تحصیلی و هم از نظر کاری بهتر هست؟
    با کارشناسی شیمی کاربردی با معدل 17/10 و ارشد شیمی تجزیه با معدل 16/52 و دو تا مقاله ISI و 3 سال سابقه کار مرتبط بعنوان مدیرکنترل کیفیت.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)