صفحه 2 از 12 نخستنخست 1234567891011 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 118

موضوع: PHD of Chemistry in Canada & USA

Junior Member

پیش فرض پاسخ : PHD of Chemistry in Canada & USA

سلام ، از پیوستن به جمعتون خوشحالم ، من در حال تحصیل ارشد شیمی آلی هستم ، تا حد کمی هم از برخی اساتید بخش شیمی آلی دانشگاه برییتش کلمبیای کانادا ، روند ویزای تحصیلی کانادا خرد اطلاعاتی دارم .
    یه توضیح مختصر راجع به آنچه تجربه اندکم در این زمینه به من نشون داده و هم چنین طبق برخی از شنیده هام :
    روند اپلای و اخذ پذیرش در عین حال پیچیدگی که وابسته به پارامترهای زیادی چون کشور ، شهر ، دانشگاه ، استاد دلخواه ، کمیته پذیرش اونسال ، روابط انسانی، رقبای دیگر ، سطح کیفیت پرونده متقاضی ، ظرفیت دپارتمان و آزمایشگاه اساتید ، وضعیت مالی و... بستگی داره ، گاه پیش میاد که با سختیه کمتری این مسیر طی می شه ! شاید اسمش رو بشه گذاشت شانس ، شاید سرنوشت و شاید هم تلاش و توکل .
    و اما برخی تجربیات مفید دوستان که امیدوارم تکرای نباشه :
    1. نمره خوب در امتحان جی آر ای تخصصی شیمی ممکنه بتونه تا حدی ضعف معدل رو بپوشونه .
    2.در مورد اهمیت جی آر ای ، قسمت وربال به نظر می رسه که عمدتا بالای 400 رضایت بخش هست ، و در مورد Quantitative باید سعی شه بالای 750 آورده شه، بعضی دپارتمانها هم روی Analytical Writing حساسیت به خرج می دن .
    3. اهمیت رزومه و اس ا پی ، بررسی دقیقشون باز بر می گرده به دپارتمانی که مدّ نظر فرد متقاضی هست .
    4. مکاتبه با اساتید بی شک موثر هست ، اما اگر استادی هم بی جواب گذاشت نمی تونه 100 درصد به این معنی باشه که در صورت پذیرش تمایل به گرفتن دانشجو نداره .
    5. اهمیت کامل بودن پرونده در هر مرحله ، اخذ پذیرش و ویزا رو نباید نادیده گرفت .
    و موارد دیگری که ممنون می شم دوستان اضافه کنند.
    به امید اینکه مفید بوده باشه .

shimist
    Guest

سلام به همه شما شيميستهاي فرهيخته من در حال حاضر دارم روي پروژم كار ميكنم(ارشد كاربردي-آزاد ) منتها چند تا از دانشگاههاي تراز اول داخلي مدرك آزاد رو پذيرش نميكنن ميخوام اول اين دانشگاهها رو بدونم تا بتونم تصميم نهايي رو واسه ادامه تحصيل بگيرم اگه كسي بدونه ممنون ميشم كه بگه

Member simonalekhin آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Chemistry

سلام. من فوق شیمی آلی دارم. پارسال از آلمان پذیرش داشتم اما لغوش کردم و می خوام آمریکا یا کانادا رو امتحان کنم واسه دکترا.
    برای تافل و GRE جنرال و سابجکت هم ثبت نام کردم. خیلی خوشحال می شوم از نظرات بچه ها استفاده کنم.

Junior Member

من فوق آلی هستم . می خوام برا phd اقدام کنم
    البته شنیدم وضع بورس خیلی خرابه
    نظر بقیه چیه؟

Junior Member

سلام
    من لیسانس و فوقم رو شریف خوندم (فوق تجزیه بودم) و الان از جان هاپکینز پذیرش دارم (البته تغییر گرایش دادم واسه دکترا و بیوشیمی فیزیک میخوام بخونم) و ویزام هم خدارو شکر درست شده! این تاپیک شیمی ها رو تازه دیدم ... خواستم بگم بچه های شیمی اینقدر نا امید نباشید و پذیرش و ویزا گرفتن اصلا سخت نیست!
    من معدل ایسانسم 16.3 و معدل فوقم 18.9 بود. تافلم رو اردیبهشت 87 دادم و 630 شدم! تابستون 87 در حالیکه هنوز جی آر ای نداده بودم واسه آلبرتا اپلای کردم و سریع اکسپت شدم و اگرچه واسه ترم بهار اپلای کرده بودم دانشگاه گفت فال سال بعدش برم و منم قبول کردم و اونجا رو تو آب نمک نگه داشتم تا شانسم رو واسه دانشگاه های دیگه امتحان کنم!! آبان ماه دو تا جی آر ای سابجکت و جنرال رو دادم و حتما بهتون توصبه میکنم که واسه جی آر ای خوب وقت بذارید چون خیلی خیلی مهمه و اصلا باورتون نمیشه که چقدر بهش اهمیت میدن دانشگاه های آمریکایی! جنرال شدم 440-8-3.5 و سابجکت 89% شدم! من دو تا مقاله کنفرانس خارجی داشتم که تو یکی از کنفرانس ها جایزه هم برده بودم پروژه ام هم کار نانو و بیو بود!
    مدارکم رو واسه کلتک, یو سی سن دیگو, یو سی دیویس, مینسوتا, جان هاپکینز و یو بی سی فرستادم که از یو بی سی, مینسوتا و جان هاپکینز هر سه پذیرش با فاند داشتم که در نهایت جان هاپکینز رو انتخاب کردم! موقع گرفتن ویزا هم نگران این بودم که چون پروژه ام به نانو و بیوشیمی مربوط بوده و کنفرانس خارجی نانو رفتم بهم گیر بدن که اصلا مشکلی نبود و حتی 35 روزه کلیر شدم!
    امیدوارم همه بتونین جای خوب با پول خوب پذیرش بگیرید!

Junior Member

سلام به atefeht
    ميشه دقيقتر بگين در زمينه ي نانو رو چي كار كردين؟ راستش من به خاطر ترس از عدم پذيرش ميخوام فيلد كاريم رو عوض كنم در حاليكه به نانو علاقه دارم.
    موقع مصاحبه و اپلاي بهتون گير ندادن؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Diba_1414
    سلام به atefeht
    ميشه دقيقتر بگين در زمينه ي نانو رو چي كار كردين؟ راستش من به خاطر ترس از عدم پذيرش ميخوام فيلد كاريم رو عوض كنم در حاليكه به نانو علاقه دارم.
    موقع مصاحبه و اپلاي بهتون گير ندادن؟
    بیوسنسور بود که از ترکیبات نانو استفاده کرده بودم در ساخت سنسور! اصلا هیچی راجع به نانو و زمینه کارم اینها سوال نکرد... حتی بعد مثاحبه هم فکر میکردم به خاطر نانو بودن کارم و سفرهای خارجی زیاد کلیر شدنم طول بکشه ولی 35 روز بیشتر نشد! ....

نقل قول نوشته اصلی توسط Diba_1414
    سلام.
    ورودتون رو تبريك ميگم به تاپيك. براي گرفتن پذيرش و پيدا كردن استاد بهتره اول ببيني به چه مبحثي در زمينه ي كاريت علاقه داري، بعد تو سايت دانشگاهها بگردي ببيني كدوم استادا زمينه كارشونو دوس داري.اين خيلي بهتر از اينه كه كسي به شما استاد معرفي كنه. اول كار هم، خوب فروم رو سرچ كن. تقريبا در مورد همه چيزايي كه لازم دارين اطلاعات وجود داره.
    موفق باشين
    واقعا اونقدری واسم مهم نیست ترجیحا جداسازی ولی علی رغم معدل بالا و کارایی که کردم استادا درست جواب نمی دند نمی دونم قلق خاصی داره که من بلد نیستم یا که کم شانس می خواد که اونم ندارم!!!!!!!

Junior Member

سلام میخوایتم بپرسم با شرایط من بهتره امسال دنبال پذیرش باشم یا سال بعد و آیا امسال امریکا دیر نشده؟
    معدل لیسانس 15.5 و فوق بدون پایان نامه 15 از تربیت مدرس مقاله تا بهار یه مشترک میدیم زبان در حال خوندنم و تا بهار امید دارم تافل بگیرم میخوام بدونم به نظر شما اصلا امید امریکا هست یا نه؟ممنون

دوستان لطفا در انجمن مربوطه سوال مطرح کنید ،این تاپیک مربوط به "دکترای شیمی‌ در آمریکا و کانادا" هست، یعنی‌ مواردی که نشه در جاهای دیگه غیر از این اینجا مطرح کرد، باید پرسیده بشه. مثلا مطلب مربوط به رامبد عزیز، مربوط به انجمن پذیرش از دانشگاه هستش، و قسمت دوم سوالش هم مربوط به نظر خواهی‌ در مورد پذیرش هست،

دقت کنید که اگر در انجمن مرتبط سوال مطرح بشه جواب دقیقتر کاملتر و سریعتر به دست بیاد، چون افراد بیشتری اونجا هستن که از موضوع مربوطه مطلع هستند

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)