صفحه 8 از 12 نخستنخست 123456789101112 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 118

موضوع: PHD of Chemistry in Canada & USA

ApplyAbroad Hero

پیش فرض پاسخ : PHD of Chemistry in Canada & USA

نقل قول نوشته اصلی توسط rashidy_chem نمایش پست ها
    نگران نباشین... هیچ مشکلی بوجود نمیاد... اگر مقاله ISI پابلیش شده قبل از اپلای داشته باشید از جای خوب میتونین پذیرش بگیرین.
    من 5 سال میشه که از نزدیک با اپلیکنتهای شیمی سرو کار دارم... تاحالا ندیدم کسی بخواهد و بعلت دانشگاه نتواند !

3 فاکتور اصلی که بدون اونها اگر جایزه نوبل هم برده باشین جایی به شما پذیرش نمیدن (آمریکا) :
    نمره تافل 80 به بالا
    GRE General ریاضی 90% به بالا
    GRE Subject شیمی 75% به بالا

فاکتورهای enhance کننده که باعث میشه رنک دانشگاه بهتر بشه:
    پابلیکیشن ISI
    معدل
    دانشگاه شریف!

بقیه چیزها تقریبا اهمیتشون صفر هست !

یک نکته که بنا به تجربه دوست دارم به شیمیستها بگم :
    پذیرش گرفتن با فاند در این رشته بسیار آسان هست دلیلشم اینه که بعلت موقعیت شغلی بسیار بد بعد از فارغ التحصیلی (حتی برای سیتیزن ها) تمایل کمی برای ادامه تحصیل در رشته شیمی وجود داره.
    قبل از ادامه تحصیل کمی در اینترنت و فروم های خارجی سرچ کنید مثلا این لینک رو مطالعه کنید:
    http://talk.collegeconfidential.com/...h-d-worth.html

متاسفانه همه دانشجوهای شیمی از این اوضاع ناراحت هستن و این حقیقت رو قبول کردند.
    پیشنهاد میکنم در رشته های مهندسی شیمی، داروسازی، مهندسی بیو مدیکال ، مهندسی مواد و مهندسی محیط زیست ادامه تحصیل بدید... کمی پذیرش گرفتن سخت میشه ولی رنج الان بهتر از بیکاری و فقر بعد PhD شیمی هست... براحتی میشه ریسرچهای مشابه شیمی رو در مهندسی ها دنبال کرد و موقعیت کاری بسیار متفاوت داشت.

یا حق
    با احترام به همه شیمیست های عزیز...در مزخف بودن رشته شیمی هیچ کسی شک نکنه! فکرشو بکنین حتی در آمریکا و کانادا هم بازار کار نداره و فول شده بازار کارش...من جستم از این رشته ولی تا ابد مثل مهر روی پیشونی آدم هست این لیسانس و ارشدش...نمیدونم در آینده همین موضوع چقدر اهمیت پیدا خواهد کرد....بکگراند شیمی و دکتری مهندسی مواد
    دوستانی که لیسانس هستن سعی کنن برای ارشد نقل مکان کنن به رشته ای دیگه...
    "It is a real bad deal. 5 to 7.5 years of being a cheap teacher and lab tech earning $15k and working 10 hour days including weekends. Then you end up post-docing for 35k then your career dead ends often."
    دستهای خدا پراز معجزه است... آرزوئی کن ... شاید بزگترین آرزوی تو کوچکترین معجزه او باشد...

Board Member
    rashdy_chem آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physical Chemistry, University of Illinois at Chicago

نقل قول نوشته اصلی توسط orang نمایش پست ها
    با احترام به همه شیمیست های عزیز...در مزخف بودن رشته شیمی هیچ کسی شک نکنه! فکرشو بکنین حتی در آمریکا و کانادا هم بازار کار نداره و فول شده بازار کارش...من جستم از این رشته ولی تا ابد مثل مهر روی پیشونی آدم هست این لیسانس و ارشدش...نمیدونم در آینده همین موضوع چقدر اهمیت پیدا خواهد کرد....بکگراند شیمی و دکتری مهندسی مواد
    دوستانی که لیسانس هستن سعی کنن برای ارشد نقل مکان کنن به رشته ای دیگه...
    "It is a real bad deal. 5 to 7.5 years of being a cheap teacher and lab tech earning $15k and working 10 hour days including weekends. Then you end up post-docing for 35k then your career dead ends often."
    من هم انصراف دادم و وارد بازار کار شدم.
    واقعا وحشتناکه که بعد از یک دوره دکتری سخت مجبور بشی با کمترین حقوق فقط به postdoc اکتفا کنی که حقوقش از خط فقر اینجا هم کمتر هست... فرار کنید ازین رشته! ادامه تحصیل فقط چاهی که توش گیر کردین رو عمیق تر میکنه !
    ویرایش توسط rashdy_chem : September 17th, 2014 در ساعت 06:31 AM

*** دوستان خواهش دارم با گزارش پست های خلاف به مدیران در برقراری نظم و اجرای قوانین فروم کمک کنید ***

ApplyAbroad Hero

پیروی عمیق تر نکردن چاه!...باید عرض کنم اوضاع بازار کار برای خیل عظیم فارغ التحصیلان دکتری شیمی در ایران بیسار وحشتناک و خطرناک شده! دوست من که 1 سال از فارغ التحصیلیش در دکتری شیمی در یک دانشگاه خوب داخل میگذره الان در مزرعه پدرش مشغول به کشاورزی هست و هر جا دعوت به مصاحبه میشه برای هیئت علمی فعلا دستش به جایی نمیرسه....حالا این رو مقایسه کنید با فارغ التحصیلانی که قراره طی 2-3 سال آینده دکتری بگیرن...ظرفیت دکتری در شیمی هم الات تقریبا 2-3 برابر شده نسبت به قبل...جالبه که یکی دیگه از دوستان من که هیئت علمی در یک دانشگاه آزاد نسبتا بزرگه میگه دیگه هیچ کسی برای لیسانس شیمی (بدون کنکور و فقط بیا ثبت نام کن) نمیاد ثبت نام کنه و کم کم در برخی واحد ها لیسانس رشته شیمی داره جمع میشه...
    دستهای خدا پراز معجزه است... آرزوئی کن ... شاید بزگترین آرزوی تو کوچکترین معجزه او باشد...

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط rashidy_chem نمایش پست ها
    نگران نباشین... هیچ مشکلی بوجود نمیاد... اگر مقاله ISI پابلیش شده قبل از اپلای داشته باشید از جای خوب میتونین پذیرش بگیرین.
    من 5 سال میشه که از نزدیک با اپلیکنتهای شیمی سرو کار دارم... تاحالا ندیدم کسی بخواهد و بعلت دانشگاه نتواند !

3 فاکتور اصلی که بدون اونها اگر جایزه نوبل هم برده باشین جایی به شما پذیرش نمیدن (آمریکا) :
    نمره تافل 80 به بالا
    GRE General ریاضی 90% به بالا
    GRE Subject شیمی 75% به بالا

فاکتورهای enhance کننده که باعث میشه رنک دانشگاه بهتر بشه:
    پابلیکیشن ISI
    معدل
    دانشگاه شریف!

بقیه چیزها تقریبا اهمیتشون صفر هست !

یک نکته که بنا به تجربه دوست دارم به شیمیستها بگم :
    پذیرش گرفتن با فاند در این رشته بسیار آسان هست دلیلشم اینه که بعلت موقعیت شغلی بسیار بد بعد از فارغ التحصیلی (حتی برای سیتیزن ها) تمایل کمی برای ادامه تحصیل در رشته شیمی وجود داره.
    قبل از ادامه تحصیل کمی در اینترنت و فروم های خارجی سرچ کنید مثلا این لینک رو مطالعه کنید:
    http://talk.collegeconfidential.com/...h-d-worth.html

متاسفانه همه دانشجوهای شیمی از این اوضاع ناراحت هستن و این حقیقت رو قبول کردند.
    پیشنهاد میکنم در رشته های مهندسی شیمی، داروسازی، مهندسی بیو مدیکال ، مهندسی مواد و مهندسی محیط زیست ادامه تحصیل بدید... کمی پذیرش گرفتن سخت میشه ولی رنج الان بهتر از بیکاری و فقر بعد PhD شیمی هست... براحتی میشه ریسرچهای مشابه شیمی رو در مهندسی ها دنبال کرد و موقعیت کاری بسیار متفاوت داشت.

یا حق
    سلام
    باید بگم بعد از خوندن کامنت شما کلی در تصمیماتمون دچار تردید شدیم.من و همسرم میخوایم واسه کانادا اقدام کنیم.من فوق لیسانس شیمی فیزیک و سینیتیک پلیمر کار کردم و همسرم که تجزیه است و HPLC و روی تعدادی دارو کار کرده.راستش بعد از خوندن کامنت یک کمی سرچ کردیم اما نمیدونیم واقعا میشه واسه یک رشته دیگه اقدام کرد؟پذیرش گرفت؟موفق شد؟و بعدش کار پیدا کرد؟لطفا راهنمایی کنید

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط ange66l نمایش پست ها
    سلام
    باید بگم بعد از خوندن کامنت شما کلی در تصمیماتمون دچار تردید شدیم.من و همسرم میخوایم واسه کانادا اقدام کنیم.من فوق لیسانس شیمی فیزیک و سینیتیک پلیمر کار کردم و همسرم که تجزیه است و HPLC و روی تعدادی دارو کار کرده.راستش بعد از خوندن کامنت یک کمی سرچ کردیم اما نمیدونیم واقعا میشه واسه یک رشته دیگه اقدام کرد؟پذیرش گرفت؟موفق شد؟و بعدش کار پیدا کرد؟لطفا راهنمایی کنید
    به شما خانوم ف. ش. و همسرتون پیشنهاد میکنم که شما که سینتیک پلیمر بودین سعی کنید برین سمت مهندسی مواد و یا مهندسی پلیمر و همسرتون هم بره سمت داروسازی و شیمی دارویی
    ویرایش توسط orang : July 18th, 2014 در ساعت 02:50 PM

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط orang نمایش پست ها
    به شما خانوم ف. ش. و همسرتون پیشنهاد میکنم که شما که سینتیک پلیمر بودین سعی کنید برین سمت مهندسی مواد و یا مهندسی پلیمر و همسرتون هم بره سمت داروسازی و شیمی دارویی
    ببخشید؟همدیگرو میشناسیم؟؟شما هم سینتیک پلیمر کار کردین؟؟در تاپیک دیگه ای گفته بودید استرالیا دارید phd می خونید؟یعنی شما هم تغییر رشته دادین؟

Junior Member

سلام بچه ها
    من لیسانس شیمی کاربردی از دانشگاه خواجه نصیر دارم و فوق لیسانس شیمی گرایش اسانس گیاهان دارویی از دانشگاه ازاد. میخوام با لیسانسم برای کارشناسی ارشد داروسازی صنعتی برای کانادا اقدام کنمو نمیدونم باید چیکار کنم. اگه کسی اطلاعاتی داره ممنون میشم کمک کنه.

Junior Member

سلام دوستان
    آیا همه دانشگاههای کانادا برای پذیرش دکترای شیمی آزمون GRE می خواهند ؟ کجاها می شناسید که این آزمون را لازم نداشته باشد.

Junior Member

سلام ، من تازه عضو فروم شدم از اونجایی که اجازه ایجاد موضوع نداشتم سوالمو اینجا مطرح میکنم :
    من میخوام برای ارشد گرایش کاربردی بخونم البته در ایران اما برای دکترا میخوام اپلای کنم ، اما متاسفانه تو چند تا سایت مطلبی در مورد گذشته شیمی کاربردی خوندم و اینکه این رشته با رشته ای که آمریکا بنیان گذارش بوده و تحت عنوان apply chemistry تدریس میشه تفارت داره!!! در واقع رشته شیمی کاربردی که تو ایران تدریس میشه توی همین ایران و دقیقا دانشگاه تبریز بنیان گذارش بوده ، با این توضیخات فکر میکنین زمینه ادامه تحصیل در رشته شیمی کاربردی در خارج از کشور وجود داره؟
    اصلا مدرک کارشناسی ارشد این رشته برای دانشگاه های خارج از کشور دارای اعتبار هست؟

Banned

دوستان شیمیست اگه یه راهنمایی هم به بنده بکنن ممنون میشم. من در حال حاضر در دانشگاه تهران در حال گذروندن دوره دکتری هستم و از اونجایی هم که دوستان اشاره کردن و دکتری این رشته اشباع شده در ایران به دنبال این هستم که موقعیت خالی پیدا کنم و از اول دوره دکتری آمریکا دوباره شروع کنم. لینکی که دوستمون دادن در رابطه با وضعیت phd های این رشته تو آمریکا و خوندن کامنت ها نشون میده که وضعیت این رشته اونجا هم خیلی خرابه.
    http://work.chron.com/starting-salar...-phd-6424.html
    البته توی این لینک و خیلی لینک های مشابه حقوق سالانه 80 90 تارو تو آمریکا نوشته که دیگه در بدبینانه ترین حالت 60 تا کمتر نیست.
    سوال بنده این هست که با این شرایط واقعا راهکار چی هست از نظر دوستان؟
    آیا واقع آمریکا اومدن و دوره دکتری رو گذروندن انقدر ریسک داره اونجا؟ اوضاع اونقدر بد هست که امکان داره شغلی گیر نیاد و مجبور بشیم برگردیم؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)