صفحه 1 از 6 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 58

موضوع: قانون جدید وزارت علوم در مورد ارزشیابی مدارک اخذ شده از دانشگاه های قبرس شمالی

Member
    رشته و دانشگاه
    Biomedical Engineering, Sahand University of Technology

Exclamation قانون جدید وزارت علوم در مورد ارزشیابی مدارک اخذ شده از دانشگاه های قبرس شمالی

نحوه‌ ارزشيابي‌ مدارك‌ تحصيلي قبرس شمالی با تاریخ شروع به تحصیل بعد از 01/01/2012

‌1. مدارك‌Bachelor صادره‌ از دانشگاه‌هاي‌ معرفي‌ شده، با حداقل 4 سال‌ تحصيل‌ حضوری و تمام وقت به‌ شرط‌ دارا بودن‌ ديپلم‌ 12 ساله دبيرستان يا پيش دانشگاهي با معدل کتبی حداقل 14 در رشته مرتبط با رشته تحصیلی مقطع کارشناسی، در صورت تشخیص کمیسیون پس‌ از بررسي‌ علمي‌ كه‌ شامل‌ آزمون‌ كتبي‌‌ است، "كارشناسي" ارزشيابي‌ مي‌شوند.
    2. مداركaster ‌M صادره‌ از دانشگاه‌هاي‌ معرفي‌ شده‌، با حداقل‌ دو‌ سال‌ تحصيل‌ حضوری و تمام وقت، به‌ شرط‌ دارا بودن‌ مدرک کارشناسی معتبر با معدل حداقل 15 و مرتبط بودن رشته تحصیلی مقاطع دیپلم ، کارشناسی و کارشناسی ارشد، در صورت تشخیص کمیسیون پس از بررسی علمی که شامل آزمون کتبی است، "كارشناسي ارشد" ارزشيابي‌ مي‌شوند.
    ‌3. مدارك (Ph.D.) صادره‌ از دانشگاه‌هاي‌ معرفي‌ شده‌، مشروط به انتشار حداقل یک مقاله كامل (Full Paper) در نشريات معتبر علمي‌ـ ‌پژوهشي، كه داراي نمايه (Index) بين المللي باشد، قابل بررسي و ارزشيابي است. ضمناً رساله دكتري بايد توسط شخص متقاضي (نه از طريق مترجم) نگاشته و ارائه شده باشد.
    تبصره 3-1: مقاله بايد داراي شرايط ذيل باشد:
    · در زمان تشكيل پرونده ارزشيابي به چاپ رسيده باشد (مقالات ارائه شده در كنفرانس ها ـ هرچند كه نمايه بين المللي داشته باشند ـ احصاء نمي شود).
    · دانش آموخته مؤلف اصلي آن باشد .
    · موضوع آن هم راستا با رساله دكتري باشد.
    مقاله توسط حداقل دو عضو هيات علمي متخصص در رشته مربوط بررسي و تأليف آنها توسط متقاضي احراز خواهد شد.

Member
    رشته و دانشگاه

پیش فرض پاسخ : قانون جدید وزارت علوم در مورد ارزشیابی مدارک اخذ شده از دانشگاه های قبرس شمالی

Member
    رشته و دانشگاه

پیش فرض پاسخ : قانون جدید وزارت علوم در مورد ارزشیابی مدارک اخذ شده از دانشگاه های قبرس شمالی

با توجه به این قانون کسانی که مشکل سربازی دارند و معدل کارشناسی آنها کمتر از 15 یا معدل کتبی دیپلم آنها کمتر از 14 باشد، نمی توانند از وزارت علوم کشور معافیت تحصیلی برای خروج از کشور برای تحصیل در قبرس بگیرند. و دانشجویانی که مشکل سربازی ندارند و یا دانشجویان دختر که معدل کارشناسی شان کمتر از 15 و یا معدل کتبی دیپلم آنها کمتر از 14 می باشد و بعد از تاریخ ذکر شده (2012/01/01) در این کشور ادامه تحصیل بدهند، مدرک آنها قابل ارزشیابی نخواهد بود.

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط hsdanesh نمایش پست ها
    با توجه به این قانون کسانی که مشکل سربازی دارند و معدل کارشناسی آنها کمتر از 15 یا معدل کتبی دیپلم آنها کمتر از 14 باشد، نمی توانند از وزارت علوم کشور معافیت تحصیلی برای خروج از کشور برای تحصیل در قبرس بگیرند. و دانشجویانی که مشکل سربازی ندارند و یا دانشجویان دختر که معدل کارشناسی شان کمتر از 15 و یا معدل کتبی دیپلم آنها کمتر از 14 می باشد و بعد از تاریخ ذکر شده (2012/01/01) در این کشور ادامه تحصیل بدهند، مدرک آنها قابل ارزشیابی نخواهد بود.
    خوب دوست عزیز بنده که 3 سال از فارغ التحصیلی بنده میگذره و سربازی هم رفتم معدلم 13 هست یعنی نمی تونم برای فوق به قبرس اقدام کنم؟؟؟ یعنی مدرکم ارزیابی نخواهد شد؟؟ بنده بخش دوم صحبت شما رو در وب سایت وزارت علوم ندیدم!!!
    با سپاس

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط IELTS نمایش پست ها
    خوب دوست عزیز بنده که 3 سال از فارغ التحصیلی بنده میگذره و سربازی هم رفتم معدلم 13 هست یعنی نمی تونم برای فوق به قبرس اقدام کنم؟؟؟ یعنی مدرکم ارزیابی نخواهد شد؟؟ بنده بخش دوم صحبت شما رو در وب سایت وزارت علوم ندیدم!!!
    با سپاس
    بله بخش دوم صحبت من در سایت نیومده ولی کلا منظور این هست. این طور که نوشته شده این که 3 سال از فارغ التحصیلی شما گذشته مشکلی بوجود نمیاره ولی معدل 13 کارشناسی تون می تونه مشکل بزرگی باشه. با توجه به قانونی که در اول تاپیک به آن اشاره کردم، نه ارزیابی نخواهد شد!!!
    برای مطمئن شدن از این مساله از یک موسسه مشاوره تحصیلی قبرس هم پرسیدم، تایید کردند.

Junior Member

با سلام
    پس اینطور که معلوم هست وزارت علوم به کسانی که معدل پایین دارند دیگه ارز دانشجویی نمیده؟
    برای مثال من که قصد بازگشتن به ایران را ندارم و برای من هم مهم نیست وزارت علوم قبول که یا نه مدرکمم را , آیا من می توانم ارز دانشجویی بگیرم یا نه؟
    ممنون از دوستان

Member
    رشته و دانشگاه
    Information Technology

نقل قول نوشته اصلی توسط toxin نمایش پست ها
    با سلام
    پس اینطور که معلوم هست وزارت علوم به کسانی که معدل پایین دارند دیگه ارز دانشجویی نمیده؟
    برای مثال من که قصد بازگشتن به ایران را ندارم و برای من هم مهم نیست وزارت علوم قبول که یا نه مدرکمم را , آیا من می توانم ارز دانشجویی بگیرم یا نه؟
    ممنون از دوستان
    نخیر شامل شما نخواهد شد، چون اصلا نمی تونید تشکیل پرونده بدید با غیر شرایط وزارت

Member luky1 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    معماری شیراز

خسته نباشید به دوستان...1 سوال اضطراری پیش اومد..
    معدل دیپلم بنده 13 هست.
    معدل فوق دیپلم بنده 14.8
    معدل لیسانس بنده 15.77
    با این شرایت بنده.که پذیرش ارشد معماری دانشگاه emu گرفتم ارز دولتی میتونم بگیرم؟
    و مدرک ارشد بنده مورد تایید وزارت علوم قرار میگیره؟
    موفق باشید.

Member luky1 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    معماری شیراز

دوستان عزیز آقای وطن خواه در تاپیک دیگه خلاف صحبتای شما میگن..ببینید اینجارو..
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...%D8%B3/page136
    پست 1355 اگه اشتباه نکنم...
    گیج شدم خفن...

Member
    رشته و دانشگاه
    Information Technology

نقل قول نوشته اصلی توسط luky1 نمایش پست ها
    دوستان عزیز آقای وطن خواه در تاپیک دیگه خلاف صحبتای شما میگن..ببینید اینجارو..
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...برس/page136
    پست 1355 اگه اشتباه نکنم...
    گیج شدم خفن...

دوست عزیزمون اقای وطن خواه اشتباه نوشته اند در این پست
    معیار هم ما لینک وزارت علوم هست که بنده هم به اون اشاره کردم در پست ها قبل

صفحه 1 از 6 123456 آخرینآخرین

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)