صفحه 1 از 23 1234567891011 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 229

موضوع: رانندگی در آلمان و گرفتن گواهینامه در آلمان

پیش فرض رانندگی در آلمان و گرفتن گواهینامه در آلمان

شما می تونید با تبدیل گواهینامه رانندگی تون به نوع بین المللی در 160 کشور از جمله آلمان رانندگی کنید.

این کار رو می تونید به راحتی از طریق این سایت انجام بدید:

http://www.iraniandrivers.com/licences/licencehome.aspx

بعد از درخواست اینترنتی معمولا بعد از یک هفته گواهینامه بین المللی که یک دفترچه سه برگی هست و یک سال اعتبار داره بدست شما می رسه.

برای رانندگی در آلمان شما به سه مدرک نیاز دارید: گواهینامه ( Führerschein ) , کارت مالکیت ماشین ( Fahrzeugschein ) و بیمه که در صورت همراه نداشتن پلیس شما رو 20 یورو جریمه می کنه و باید بعدا برید به اداره پلیس و مدارک رو نشون بدید.

رانندگی در آلمان قوانین مشابه ایران رو داره؛ تنها فرقش این هست که اینجا باید ( تاکید می کنم باید) تمام قوانین رو مو به مو رعایت کنید.

فرق های کوچکی داره:
    رانندگی در باند سرعت اتوبان ها محدودیت سرعت نداره. منتها باید واقعا ماشین خوبی داشته باشید وگرنه دایم از پشت سر چراغ و بوق ماشین های آخرین سیستم رو می بینید.
    پشت خط کشی عابر پیاده باید حتما توقف کنید، اگر یک عابر کنار خیابون منتظر رد شدن ازش هست. ( بدون چراغ و حتی قبل از اینکه عابر پاش به آسفالت خیابون برسه) در غیر اینصورت چه حادثه ای رخ بده چه نه جریمه میشید.
    خوردن یک یا دو آبجو و رانندگی در آلمان مجاز هست ولی درصد الکل بدن شما نباید بیشتر از 3% باشه. که این بستگی به متابولیسم بدن شما هم داره. پس مراقب باشید. چون معمولا آخر هفته ها پلیس حواسش جمع تر هست. جریمه رانندگی با داشتن بیشتر از این مقدار الکل خیلی سنگین و در حد 500 تا 1000 یورو هست، ضمن اینکه گواهینامه شما هم باطل میشه.

امیدوارم مطلب بدرد بخوری باشه.

پیش فرض پاسخ : رانندگی در آلمان

دوستان یک چیزی رو امروز متوجه شدم:

داشتن بیمه در صورتی که در خاک آلمان رانندگی کنید واجب نیست، مستحب موکد هست. اما اگر اینترنشنال ( یعنی در کشورهای اتحادیه اروپا) رانندگی کنید باید همراهتون باشه.

Member aramas آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ruhr-Bochum, Materials science and simulation

لطفا از تجریبات خودتون در مورد رانندگی و مشکلات گرفتن ماشین و... هم بنویسید!

Junior Member

سلام دوستان.من شنیدم که با این گواهینامه بیشتر از 6 ماه نمیشه رانندگی کرد.ایا این واقعیت داره؟

نقل قول نوشته اصلی توسط shahabsh نمایش پست ها
    سلام دوستان.من شنیدم که با این گواهینامه بیشتر از 6 ماه نمیشه رانندگی کرد.ایا این واقعیت داره؟
    بله
    واقعیت داره

Member
    رشته و دانشگاه
    Power Electrical Engineering

بعد از 6 ماه باید چی کار کرد ؟
    خسته ام خسته ,,, خسته از شروعی که پایانی نا معلوم دارد.

نقل قول نوشته اصلی توسط neoanderson نمایش پست ها
    بعد از 6 ماه باید چی کار کرد ؟
    باید برید اونجا امتحان بدید وگواهینامه آلمانی بگیرید

نقل قول نوشته اصلی توسط oranus نمایش پست ها
    گواهینامه بین المللی که صادر میشه، یکسال اعتبار داره. میتونید توی سایتی که لینکش رو دادم هم شرایط و اعتبارش رو چک کنید.

بعد از یکسال دوباره درخواست میدید و برای یکسال دیگه گواهینامه بین المللی میگیرید و نیازی نیست توی آلمان امتحان بدید.

این گواهینامه فقط برای توریست ها و دانشجوهاست که اقامت مشروط دارن.

اما اگر اقامت دائم داشته باشید دیگه نمی تونید با این گواهینامه رانندگی کنید و باید امتحان بدید که فعلا حدود 1500 یورو خرجش میشه.

شما خودتون گواهینامه دارید ؟
    اطلاعات من از یک دانشجو بود
    و در ضمن

The authorization to drive vehicles with foreign license (non EU / EEA), for 6 months (the period may be extended in exceptional cases on application by a further 6 months). Owning a German license is for the 6-month period for further participation in the German road transport required. If the holder of the foreign driving license after 6 months still further part in the German road traffic, without the license was re-written, he becomes one of the driving without a license according to § 21 Road Traffic Act
    offense.
    این هم نشون می ده که اگه بخواین بیشتراز 6 ماه رانندگی کنید گواهینامه آلمانی نیاز هست

Junior Member

سلام بچها،من همهٔ پست‌هایی اینجارو خوندم،این گواهینامهٔ بین مللیو بذارین داره کوزه آبشو بخورین،هیچ ارزشی توی این آلمان نداره،بعد ۶ ماه راحت پلیس میتونه جریمتون کنه،من الان به همین مشگل خوردم،شنیدم راه‌های هست که نخواد مجدد امتحان رانندگی‌ بدیم،مثلا یکی‌ اینکه توی یکی‌ از کشور‌های همسایهٔ آلمان بریم گوهینممونو بدیمو گواهی نامهٔ یون کشورو بگیریم،یا از اینجور چیزا،کسی‌ احیانا از روش‌های دیگی که بتونه کمکمون کنه خبر داره؟؟؟

صفحه 1 از 23 1234567891011 ... آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)