صفحه 23 از 23 نخستنخست ... 1314151617181920212223
نمایش نتایج: از شماره 221 تا 229 , از مجموع 229

موضوع: رانندگی در آلمان و گرفتن گواهینامه در آلمان

Junior Member

پیش فرض پاسخ : رانندگی در آلمان و گرفتن گواهینامه در آلمان

در لینک زیر تجربه های یکی از بچه ها که وبلاگ شخصی داره بصورت کامل ذکر شده، قیمت ها بسته به ایالات و سالی که اقدام میکنید فرق میکنه ، ولی شرایط کلی بخوبی توضیح داده شده
    https://www.movetomunich.com/2017/02...icence-munich/

Junior Member

سلام دوستان. من چند ماه قبل برای Umschreibung اقدام کرده بودم و کارای فهرشوله رو شروع کردم. موقع درخواستم پاسپورت ایرانی و کارت اقامتمو داده بودم ولی در همین حین درخواست شهروندیم قبول شد. میخواستم بدونم باید بهشون اینو اطلاع بدم؟ و ایا میتونم Fahrstunde هامو ادامه بدم یا اجازه ندارم؟

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط amoosaleh نمایش پست ها
    سلام دوستان. من چند ماه قبل برای Umschreibung اقدام کرده بودم و کارای فهرشوله رو شروع کردم. موقع درخواستم پاسپورت ایرانی و کارت اقامتمو داده بودم ولی در همین حین درخواست شهروندیم قبول شد. میخواستم بدونم باید بهشون اینو اطلاع بدم؟ و ایا میتونم Fahrstunde هامو ادامه بدم یا اجازه ندارم؟
    سلام
    روز امتحان شما باید همون مدرک شناسایی ای رو نشون بدین که باهاش ثبت نام کردین که احتمالا برای شما میشه همون پاسپورت ایرانیتون. روز امتحان ازتون کارت اقامت رو نمی خوان که ببینن. بنابراین، احتمالا مشکلی نخواهد بود و لزومی نداره که اطلاع بدین بهشون. با این وجود می تونین از آموزشگاهتون هم بپرسین و محض احتیاط کارت شهروندیتونو هم بهشون نشون بدین. اما اگر کارت شهروندیتون رو هنوز نگرفتین و صرفا نامه ی قبولی درخواستتون اومده، دیگه نمی خواد کاری بکنین. با همون پاسپورت ایرانی برین.
    از من بپرسید . من از اینکه بتونم به کسی کمک کنم خیلی خوشحال میشم .

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Science, Sharif U of Technology

سلام، من فرایند گرفتن گواهینامه رو تازه شروع کردم و می‌خوام خودمو برا آزمون تئوری آماده کنم. یه نرم‌افزار بهم معرفی کرده آموزشگاه که جدا از اینکه گرونه، به نظرم به درد نمی‌خوره. یعنی فقط تست داره این نرم افزار و هیچ متن آموزشی توش نیست. دوستان آیا کتاب (چه الکترونیک چه غیر الکترونیک می‌شناسین) که برا آزمون تئوری آلمان خوب باشه؟ اگه زبانش انگلیسی باشه که چه بهتر.

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط rinooo نمایش پست ها
    سلام، من فرایند گرفتن گواهینامه رو تازه شروع کردم و می‌خوام خودمو برا آزمون تئوری آماده کنم. یه نرم‌افزار بهم معرفی کرده آموزشگاه که جدا از اینکه گرونه، به نظرم به درد نمی‌خوره. یعنی فقط تست داره این نرم افزار و هیچ متن آموزشی توش نیست. دوستان آیا کتاب (چه الکترونیک چه غیر الکترونیک می‌شناسین) که برا آزمون تئوری آلمان خوب باشه؟ اگه زبانش انگلیسی باشه که چه بهتر.
    سلام

تا جایی که من اطلاع دارم، برای آزمون تئوری گواهینامه در آلمان چیزی حدود 1000 تا تست مشخص هر سال انتخاب میشه و در نهایت هم بر مبنای همین تست ها از شما آزمون گرفته میشه.
    به بیان دیگه، اگر شما همین هزار و خورده ای تست رو یادبگیرید میتونید آزمون تئوری رو با نتیجه ی 100% قبول بشید.
    اگر به زمان آلمانی (تا حدودی) مسلط هستید، میتونید اون نرم افزار حاوی تست ها رو به صورت رایگان هم پیدا کنید.
    اما بعید میدونم که نرم افزار رایگان به زبان انگلیسی موجود باشه، ممکنه که سوال و جواب ها رو بشه به زبان انگلیسی و رایگان پیدا کرد ولی در قالب یک نرم افزار با کیفیت بعید میدونم.

برای مثال گویا نسخه ی طلایی این نرم افزار انگلیسی هم داره و 10 یورو هزینه اش هست.

مهم: سوالات سالی که میخواهید درش امتحان بدین رو خریداری کنید!

موفق باشید

بچه ها من شنیدم اگه همون ۶ ماه اول گواهینامه بین المللی رو به گواهی نامه آلمانی تبدیل کنیم نیازی به امتحان کتبی و عملی نیست ولی اگه بعد ۶ ماه تبدیل کنیم امتحان کتبی و عملی اجباریه. درسته؟

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط mahsahmd65 نمایش پست ها
    بچه ها من شنیدم اگه همون ۶ ماه اول گواهینامه بین المللی رو به گواهی نامه آلمانی تبدیل کنیم نیازی به امتحان کتبی و عملی نیست ولی اگه بعد ۶ ماه تبدیل کنیم امتحان کتبی و عملی اجباریه. درسته؟
    خیر. درست نیست.
    امتحان عملی و کتبی هر دو اجباریه. فقط اگر از زمان زندگیتون تو آلمان خیلی گذشته باشه، ممکنه بهتون بگن حتی کلاس ها رو هم باید شرکت کنین.
    در حالت کلی، بچه ها گواهی نامه شونو مثلا تو شیش ماه یا یه سال اول تبدیل می کنن به گواهی نامه ی بین المللی و بعد میرن میگن ما گواهی نامه داریم، مدارک بررسی میشه و اگر تایید شد، بعد شما می تونین از شرکت در کلاس های تئوری خودداری کنین. در مورد کلاس عملی هم لازم نیست اون ساعت های اجباری رو برین حتما (۱۲ ساعت کلاس عملی اجباریه). باید مربیتون تعیین کنه که چند ساعت باید برین. یعنی اگه همه چیتون ایده آل باشه، مثلا مربی باهاتون ۲ ساعت کلاس میذاره و میگه برو امتحان بده.
    اما اگه از زمان زندگیتون تو آلمان خیلی گذشته باشه (مثلا دو سال)، بعضی جاها گیر میدن و میگن دیگه قبول نیست اصلا اون گواهی نامه ی ایرانی و شما باید همه چی رو از ابتدا شروع کنین و هم توی کلاس های تئوری شرکت کنین و هم کلاس های عملی و هم هر دو امتحان رو بدین.
    اما این تصور که شما بدون امتحان بتونین گواهی نامه بگیرین تو آلمان، از اساس غلطه و شما در هر صورت باید امتحان رو بدین.
    البته اینی که گفتم در مورد گواهی نامه ی دائمی بود.
    وگرنه شما با گواهی نامه ی بین المللی تا یه مدتی (که احتمال روش نوشته، فکر کنم شش ماه بود)، می تونین رانندگی کنین. (البته من اطلاعاتم در مورد گواهی نامه ی بین المللی زیاد نیست، امیدوارم اگر اشتباه گفته ام، دوستان تصحیح کنن).
    از من بپرسید . من از اینکه بتونم به کسی کمک کنم خیلی خوشحال میشم .

Junior Member

پیش فرض پاسخ : رانندگی در آلمان

سلام
    درباره نکات کنکوری،گزینه دوم میشه شرایطش رو بگید ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط darklord نمایش پست ها
    اون چیزی که یکی از بچه ها گفته درست نیست.

مهم: هر انسان با داشتن هر نوع گواهینامه ای غیر از گواهینامه ی آلمانی در صورت اقامت در آلمان برای مدتی بیش از 6 ماه، اگه تمایل به رانندگی داشته باشد، باید گواهینامه آلمانی دریافت کند (شروع 6 ماه از لحظه ی ورود شما به خاک آلمان محاسبه میشود). هیچ مدرک دیگه ای از جمله گواهینامه های بین المللی (بدون توجه به کشور صادر کننده) بیشتر از 6 ماه در آلمان کارایی ندارند! گول شرکتهایی که میگن گواهینامه بین المللی میدیم بهتون صادره از آمریکا یا اتحادیه اروپا یا اصلا خود آلمان! رو نخورید، هیچ استثنایی واسه قانونی که عرض کردم نیست.

شما با داشتن گواهینامه ایرانی + ترجمه آلمانی دیگه لازم نیست کلاس بگذرونی و میتونی مستقیما بری سراغ آزمون ها که این خودش یعنی حدود 2000 یورو تخفیف!
    البته تقریبا همه توصیه میکنن که یه 2-3 ساعت کلاس رو بری، اولا به خاطر اینکه شانس قبولیت در بار اول افزایش پیدا کنه و ثانیا اینکه مثل هر جای دیگه ی دنیا مربی آموزشگاه لابی قوی با ممتحن داره و اگه شما بهش نفعی برسونی (پول کلاسها همش میره تو جیب مربی) اونم موقع امتحان جبران میکنه.

شما با در دست داشتن گواهینامه ی ایران + ترجمه آلمانی + عکس (بیومتریک/پاسپورتی) + گواهی شرکت در کلاس کمکهای اولیه (اجباری، 1 جلسه، حدود 20 یورو) + گواهی تایید بینایی (اجباری، حدود 10 یورو) + گواهی مخصوصی از اداره امور خارجی ها که توش اشاره میشه شما اولین بار کی وارد خاک آلمان شدید (10 یورو) + نام موسسه آموزش رانندگی مورد نظرتون + پاسپورت + اجازه اقامت و باقی مواردی که به نظر حیاتی میاد و ممکنه اینجا از قلم افتاده باشه + حدود 50 یورو پول (نقد یا کارت)؛ تشریف میبرید اداره مرکزی رانندگی شهرتون (Fahrerlaubnisbehörde) و تشکیل پرونده میدین. بقیه موارد اتوماتیک پیش میره.

* نکات کنکوری:
    1. هر ایرانی تا 6 ماه میتونه با گواهینامه ی ایرانیش + ترجمه آلمانی و یا با گواهینامه ی بین المللی رانندگی کنه.
    2. هر ایرانی میتونه اگه دلش خواست 6 ماه دیگه هم علاوه بر 6 ماه بند قبل با همون گواهینامه ی ایرانیش رانندگی کنه.
    3. هر ایرانی که از بند 2 استفاده کنه دیگه نمیتونه گواهینامه ایرانیش رو تعویض کنه و باید مراحل دریافت گواهینامه آلمانی رو از صفر آغاز کنه.
    4. هر ایرانی اگه بیشتر از 2 سال از ورودش به خاک آلمان گذشته باشه باید مراحل دریافت گواهینامه آلمانی رو از صفر آغاز کنه. (ویرایش: این محدودیت برداشته شده است)
    5. هر چیزی که در مورد "هر ایرانی" در 4 بند فوق ذکر شد در مورد "هر ملیت" دیگه ای هم عینا صادقه حتی سایر کشورهای اتحادیه اروپا!

Local Moderator

پیش فرض پاسخ : رانندگی در آلمان

نقل قول نوشته اصلی توسط booran2014 نمایش پست ها
    سلام
    درباره نکات کنکوری،گزینه دوم میشه شرایطش رو بگید ؟
    سلام

شرایط خاصی نداره. همه میتونن این انتخاب رو داشته باشن. یه برگه است امضا میکنید و 6 ماه به زمانتون اضافه میشه.
    ولی محدودیت بند 3 براتون اعمال میشه و باید مراحل دریافت گواهینامه آلمانی رو از صفر آغاز کنید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)