صفحه 10 از 21 نخستنخست 1234567891011121314151617181920 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 , از مجموع 229

موضوع: رانندگی در آلمان و گرفتن گواهینامه در آلمان

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    Junior Member

پیش فرض پاسخ : رانندگی در آلمان

نقل قول نوشته اصلی توسط barcabarca نمایش پست ها
    و یک سوال دیگه؛ تاریخ گواهینامه من در ایران گذشته؛ آیا حتما باید اول تمدیدش کنم و بعد ترجمش کنم؟ یا اینکه همون گواهینامه قدیمی هم قبوله؟ و اگر باید تمدید کنم آیا راهی هست که از آلمان تمدیدش کنم؟ یا حتما باید برم ایران تمدیدش کنم؟
    سلام
    من هم همین مشکل را دارم. اگر اطلاعات جدیدی دارید لطفاً اطلاع رسانی کنید.

Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Eng., TU Braunschweig

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsentoo نمایش پست ها
    سلام
    من هم همین مشکل را دارم. اگر اطلاعات جدیدی دارید لطفاً اطلاع رسانی کنید.
    دوست عزیز با کمی جستجو جوابتون رو در لینک زیر پیدا میکردید:
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...=1#post1523415

البته بدیهیه گواهینامه تاریخ گذشته در کشور خود ما هم هیچ ارزشی نداره، جز تحویل به پلیس برای پانچ شدن و سطل زباله ... آلمان که بماند

دوستان کسی سایتی یا منبعی رو میشناسه که بشه ماشین دست دوم در حد نو (مثلا یک ساله ) خرید؟ کلا خرید ماشین دست دوم به چه صورت هست ؟

Local Moderator

دوستان کسی سایتی یا منبعی رو میشناسه که بشه ماشین دست دوم در حد نو (مثلا یک ساله ) خرید؟ کلا خرید ماشین دست دوم به چه صورت هست ؟
    http://www.mobile.de/

از اینجا قسطی هم میشه ماشین خرید؟ اصولا قسطی ماشین خریدن شرایطش چجوریه؟ به صرفه هست؟
    سوال بعدی این که شرایط مالیات ماشین و هزینه بیمه ها و سرویس ماشین به چه صورت هست؟

Local Moderator

از اینجا قسطی هم میشه ماشین خرید؟ اصولا قسطی ماشین خریدن شرایطش چجوریه؟ به صرفه هست؟
    سوال بعدی این که شرایط مالیات ماشین و هزینه بیمه ها و سرویس ماشین به چه صورت هست؟
    خیر! این سایت مثل نیازمندی های روزنامه همشهری عمل میکنه (زبان انگلیسی رو از بالای صفحه اصلی سایت انتخاب کنید)
    متاسفانه اطلاعات زیادی در این زمینه ندارم.

توی آلمان معمولا ماشین دسته دوم رو نقد می خرن و ماشین صفر رو قسطی.
    حالا احتمال داره یه فروشنده ای هم دلش بخواد ماشین دسته دومش رو قسطی بفروشه و آگهی ش رو هم توی همین سایت موبیلِ دِ اِ بگذاره. اما خیلی بندرت.

اما ماشین های صفر که از کمپانی می خرید اکثرا بصورت قصدی هستند. قیمت ماشین مشخص هست و این بستگی به شرایط شما داره که چجوری دوست دارید پرداخت کنی: از تمام قسط گرفته تا تمام نقد. نرخ بهره هم در شرایط خرید قسطی حدودا 3 تا 8 درصد هست. ماشین نو معمولا قیمت اش بالای 15 هزار یورو هست و قسط ماشین معمولا 3 یا 4 ساله است. و شما باید شرایط مالیتون رو به فروشنده اعلام کنید که بتونید قرارداد خرید قسطی باهاشون امضا کنید. مثلا باید فیش حقوقی یا ترانزاکسیون حساب بانکیتون نشون بده که از عهده مبلغ ماهیانه قسط بر میاید.
    اما شما از لحظه ای که قرارداد رو امضا می کنید سوئیچ رو تحویل می گیرید.
    یعنی از اون مسخره بازی هایی که ایران خودرو و سایپا سر پیش فروش در میاره خبری نیست.

مالیات ماشین بستگی به نوع ماشینی که می خرید داره. حجم موتور و میزان آلایندگی ش نقش تعیین کننده داره. مثلا ماشین دیزلی مالیاتش به نسبت از بنزینی بیشتره.
    شما وقتی ماشینتون رو پلاک می کنید یه شماره حساب هم بهشون میدید که سالیانه مالیات رو از حسابتون کم کنند. حداقل مالیات هم حدودا 200 یورو سالیانه هست.

بیمه هم مثل ایران یه شخص ثالث هست که اجباری هست و موقع پلاک کردن ماشین ازتون میخوان و بهش میگن KFZ. که خیلی توضیحات تعرفه هاش طولانیه و بهتره خودت یکم تو اینترنت بگردی و راجع بهش بخونی.
    فقط خلاصه بگم که در بهترین حالت و بهترین تعرفه سالیانه 1000 یورو هست که بصورت 3 ماه به سه ماه باید پرداخت کنی. برای ما غیر اتحادیه اروپایی ها که گواهینامه جدید می گیریم تعرفه از 130 درصد شروع میشه و هر سال اگر تصادف نکنی درصدش میاد پایین و تا 5 سال میرسه به حدود 60 درصد.

سرویس ماشین هم اینجا خیلی گرونه. و اصلا خوشحال نباش که ماشینت رو مثلا 1000 یورو خریدی چون ممکنه توی اولین سرویس 2000 یورو خرجت بشه!!!
    مثلا یه تعویض روغن ساده 200 یورو هست. 100 یورو روغن و 100 یورو دستمزد.

دهنم کف کرد دیگه....

از این بعد سوالات رو دونه دونه بپرس برادر.
    در ره منزل لیلی که خطرهاست در آن .............................................. شرط اول قدم آن است که اوسکُل باشی

Junior Member frau_fruhling آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    دانشگاه صنعتی شریف

قیمت دوچرخه در آلمان چقدره؟

موتور دخترونه چی؟

برای موتور باید گواهی نامه جدا بگیرم؟

گواهی نامه اتومبیل برای موتور مورد قبول نیست دیگه؟

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط frau_fruhling نمایش پست ها
    قیمت دوچرخه در آلمان چقدره؟

موتور دخترونه چی؟

برای موتور باید گواهی نامه جدا بگیرم؟

گواهی نامه اتومبیل برای موتور مورد قبول نیست دیگه؟
    قیمت ماشین الآن تو ایران چقدره؟ ، سوال اولتون دقیقا مثل همین سوال میمونه که جوابش میشه پراید یا لامبورگینی.
    تو آلمان فروش اجناس دست دوم خیلی مرسوم هست و به همین دلیل شما میتونی به سادگی یه دوچرخه ی خیلی خوب رو با قیمت حدود 150 یورو به صورت دست دوم خریداری کنی که همون دوچرخه در حالت عادی حدود 1500 یورو قیمت داره. از اون طرف دوچرخه ی معمولی شهری رو شاید بشه با حدود 200 یا 300 یورو هم تهیه کرد (نو). در کل کاملا به چیزی که میخواید بستگی داره و اگه یه مقدار از "عادی" بالاتر باشه قیمتش جهش جدی میکنه. و البته امکان خرید قسطی هم تقریبا همه جا فراهمه.

موتور رو قیمت ندارم.

قوانین رانندگی در آلمان بسیار سفت و سخت اجرا میشن و در این مورد هم 100% نیاز به گواهینامه موتور خواهید داشت (چیزی به جز گواهینامه ی B که برای اتومبیل های شخصی نیاز هست)

Junior Member savama آواتار ها

گواهینامه موتور جدا هست
    شما میتونی وقتی داری امتحان میدی برای گواهینامه B همونجا درخواست بدی که برای موتور هم برات صادر بشه

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)