صفحه 15 از 23 نخستنخست ... 567891011121314151617181920212223 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 141 تا 150 , از مجموع 229

موضوع: رانندگی در آلمان و گرفتن گواهینامه در آلمان

پیش فرض پاسخ : رانندگی در آلمان و گرفتن گواهینامه در آلمان

با سلام
    به هر دارالترجمه رسمی میتونید بدید.من دادم یک آقای ایرانی هم هستن اتفاقا(البته مسن و بشون میگن دکتر) که یک نسخه رو گفتند 12 و دوتا رو گفتند 20.
    بله اگر دفتر مرکزی برید خودشون انجام میدن.ولی خب ADAC شعبه زیاد داره و اگر به اونا بدید تازه میفرستم نزدیکترین مرکز و همین رفت و برگشت و خدمات کلی هزینه داره.فکر کنم سه چهار برابر قیمت دفتر مرکزی میشد.
    امتحان تیوری رو هروقت خواستید میتونید بدید و کلاس اختیاریه.فقط قبلش به آموزشگاه اعلام میکنید و اونا باید براتون نوبت بگیرن.در همین حین هم میتونید کلاسهای عملی لازم رو برید.
    امتحان عملی هم با همون ماشین و معلمی هست که کلاس عملی میرید.فرد امتحان گیرنده هم میشینه صندلی عقب پشت شاگرد.مدت امتحان 45 دقیقه و در موقعیتهای مختلف داخل و جاده بین شهر و...چندتا سوال تیوری هم میپرسند که از قبل بتون میگن ممکنه چی پرسیده بشه.مثل میزان باد لاستیک اینکه فلان چیز داخل موتور رو نشون میده میگه این چیه تست روغن و...
    امتحان عملی هم اگر با گواهینامه ایرانی برید جلو فکر نمیکنم اجباری باشه و اگر هم باشه خیلی کم میشه.بستگی داره چطور باتون برخورد کنند.خب هرچی بیشتر برید به نفع اونا هست.و اول هم فکر میکنید که خیلی وارد هستید و نیازی نیست.اما اگر ایران زیاد پشت ماشین نشسته باشید ناخداگاه خیلی چیزها اینجا جدید هستند و خواهید دید اگر الان امتحان بود ده ثانیه اول رد شده بودید! کلا هرکی اصلا گواهینامه نداشته باشه اینجا بهتر واسش برخی چیزا جا میفته.
    تا چند سال پیش امتحان تیوری فارسی هم بوده ولی الان نیست.آلمانی یا انگلیسی هست الان.البته انگلیسی رو هم نمیدونم چطوریه و ایا به طور مرتب مثل امتحان المانی برگزار میشه یا دیر به دیر تره.
    برای امتحان تیوری هم منابع اموزشی رسمی هست که اموزشگاه پیشنهاد میده بخرید .مثلا یه کتاب با سی دی نمونه سوال 60-70 یورو.اگر کسی رو بشناسید که قبلا داشته دست دوم خیلی مناسب میتونید بخرید.سعی کنید خیلی قدیمی نباشن.بدون نمونه سوال هم قبولی خیلی سخته.سایتهای پولی آنلاین هم هستند ولی بعد یمدت دیگه اعتبارتون تموم میشه و کسی نمیتونه استفاده کنه واسه همین کتاب و جزوه اش اگه مناسب پیدا کنید بهتره.من بار اول بدون غلط قبول شدم البته حدود 600-700 تست رو دوبار تکرار کردم کتابش رو هم خونده بودم.هر بار رد شدن تیوری حدود 100 یورو و عملی حدود 200 یورو هزینه داره.چون عملی اگر رد بشید یه مقداری اموزشگاه میگره و یک مقدار امتحان گیرنده.تازه اگر مجبورتون کنند کلاس برید که چند جلسه اش حتمیه اونم به این هزینه اضافه میشه.
    هزینه کلاس عملی هم اگر در روز باشه حدود ساعتی (سه ربع) 40 یورو هست(دقیقا یادم نیست فکر کنم 35-37 بود) برخی ارقام رو رند گفتم.

فکر میکنم به اکثر مواردی که مدتها بود میخواستم در موردش بنویسم اشاره کردم...
    بعد از چند سال دوباره سلام...امیدوارم با توجه به کمبود وقتی که دارم بتونم برخی از دانسته ها و تجربیات خودم رو به دوستان انتقال بدم.شاید کمکی هرچند کوچک باشه.اگر سوالی بی پاسخ ماند لطفا لینک تاپیک رو توسط پیغام خصوصی ارسال کنید.قبلا از تاخیر احتمالی در پاسخ به دوستان عذرخواهی میکنم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط iceberg نمایش پست ها
    با سلام
    به هر دارالترجمه رسمی میتونید بدید.من دادم یک آقای ایرانی هم هستن اتفاقا(البته مسن و بشون میگن دکتر) که یک نسخه رو گفتند 12 و دوتا رو گفتند 20.
    بله اگر دفتر مرکزی برید خودشون انجام میدن.ولی خب ADAC شعبه زیاد داره و اگر به اونا بدید تازه میفرستم نزدیکترین مرکز و همین رفت و برگشت و خدمات کلی هزینه داره.فکر کنم سه چهار برابر قیمت دفتر مرکزی میشد.
    امتحان تیوری رو هروقت خواستید میتونید بدید و کلاس اختیاریه.فقط قبلش به آموزشگاه اعلام میکنید و اونا باید براتون نوبت بگیرن.در همین حین هم میتونید کلاسهای عملی لازم رو برید.
    امتحان عملی هم با همون ماشین و معلمی هست که کلاس عملی میرید.فرد امتحان گیرنده هم میشینه صندلی عقب پشت شاگرد.مدت امتحان 45 دقیقه و در موقعیتهای مختلف داخل و جاده بین شهر و...چندتا سوال تیوری هم میپرسند که از قبل بتون میگن ممکنه چی پرسیده بشه.مثل میزان باد لاستیک اینکه فلان چیز داخل موتور رو نشون میده میگه این چیه تست روغن و...
    امتحان عملی هم اگر با گواهینامه ایرانی برید جلو فکر نمیکنم اجباری باشه و اگر هم باشه خیلی کم میشه.بستگی داره چطور باتون برخورد کنند.خب هرچی بیشتر برید به نفع اونا هست.و اول هم فکر میکنید که خیلی وارد هستید و نیازی نیست.اما اگر ایران زیاد پشت ماشین نشسته باشید ناخداگاه خیلی چیزها اینجا جدید هستند و خواهید دید اگر الان امتحان بود ده ثانیه اول رد شده بودید! کلا هرکی اصلا گواهینامه نداشته باشه اینجا بهتر واسش برخی چیزا جا میفته.
    تا چند سال پیش امتحان تیوری فارسی هم بوده ولی الان نیست.آلمانی یا انگلیسی هست الان.البته انگلیسی رو هم نمیدونم چطوریه و ایا به طور مرتب مثل امتحان المانی برگزار میشه یا دیر به دیر تره.
    برای امتحان تیوری هم منابع اموزشی رسمی هست که اموزشگاه پیشنهاد میده بخرید .مثلا یه کتاب با سی دی نمونه سوال 60-70 یورو.اگر کسی رو بشناسید که قبلا داشته دست دوم خیلی مناسب میتونید بخرید.سعی کنید خیلی قدیمی نباشن.بدون نمونه سوال هم قبولی خیلی سخته.سایتهای پولی آنلاین هم هستند ولی بعد یمدت دیگه اعتبارتون تموم میشه و کسی نمیتونه استفاده کنه واسه همین کتاب و جزوه اش اگه مناسب پیدا کنید بهتره.من بار اول بدون غلط قبول شدم البته حدود 600-700 تست رو دوبار تکرار کردم کتابش رو هم خونده بودم.هر بار رد شدن تیوری حدود 100 یورو و عملی حدود 200 یورو هزینه داره.چون عملی اگر رد بشید یه مقداری اموزشگاه میگره و یک مقدار امتحان گیرنده.تازه اگر مجبورتون کنند کلاس برید که چند جلسه اش حتمیه اونم به این هزینه اضافه میشه.
    هزینه کلاس عملی هم اگر در روز باشه حدود ساعتی (سه ربع) 40 یورو هست(دقیقا یادم نیست فکر کنم 35-37 بود) برخی ارقام رو رند گفتم.

فکر میکنم به اکثر مواردی که مدتها بود میخواستم در موردش بنویسم اشاره کردم...

سلام دوست عزیز
    ممکنه این CD یا کتاب به زبان انگلیسی رو از جایی download کرد؟؟ من در ایران هستم و میخواهم قبل اومدنم بخونم.

ممنون میشم اگه راهنمایی کنین

Junior Member

آدوستان من کمی گیج شدم.تا اینجا که فهمیدم بهترین کار اینه که گواهینامه رو همین جوری ببریم آلمان و همونجا ترجمه کنیم(من حداقل 3 سال آلمان هستم) و بر اساس قانون های جدید هم بعد از شش ماه احتیاجی به شرکت تو کلاسها نیست؟درست میگم؟لطفا راهنمایی کنید الان بهترین کار و کم هزینه ترین کار چیه؟ضمنا من ساکن مونیخ خواهم بود.مچکر

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط gilaa نمایش پست ها
    آدوستان من کمی گیج شدم.تا اینجا که فهمیدم بهترین کار اینه که گواهینامه رو همین جوری ببریم آلمان و همونجا ترجمه کنیم(من حداقل 3 سال آلمان هستم) و بر اساس قانون های جدید هم بعد از شش ماه احتیاجی به شرکت تو کلاسها نیست؟درست میگم؟لطفا راهنمایی کنید الان بهترین کار و کم هزینه ترین کار چیه؟ضمنا من ساکن مونیخ خواهم بود.مچکر
    من فکر می کنم شما کاملا برعکس متوجه شدید!
    شما می تونین تو ایران گواهی نامه ی بین المللی بگیرین. بعد آلمان که اومدین با اون گواهی نامه نمی تونین رانندگی کنین. بعضی از ایرانی ها هیچ وقت اینو نپرسیدن و مستقیم گواهی نامه رو استفاده کردن. اما اگه اتفاقی بیفته اون گواهی نامه اعتباری نداره، مگر اینکه قبلش شما رفته باشین یه سری کارها رو قبلش انجام داده باشین (حداقل تو ایالت ما که این طوریه). تو شهر ما باید گواهی نامه تونو ببرین شهرداری (Burgeramt). اونجا بهتون میگن باید چیکار کنین. البته کار خاصی نیست ها. اما میشه گفت یه چیزی تو مایه های ثبت کردنه. شما باید برین اعلام کنین که با این گواهی نامه می خواین تو آلمان رانندگی کنین. البته ممکنه همه جا تو شهرداری این کارو نکنن، شاید برای بعضی شهرها لازم باشه برین ADAC.
    این گواهی نامه ای که می گیرین، شیش ماه اعتبار داره. بعد از اون دیگه نمی تونین باهاش رانندگی کنین و باید برین گواهی نامه ی آلمانی بگیرین. حالا برای گرفتن گواهی نامه ی آلمانی، اگه شما گواهی نامه ی ایرانتونو نشون بدین (و کارهایی که ADAC بهتون میگه رو انجام بدین)، می تونین کلاس های تئوری رو شرکت نکنین. کلاس های عملی هم که بستگی به رانندگی خودتون داره. یه بار که برین، معلم بهتون میگه چند جلسه لازم دارین. چه گواهی نامه ی ایرانو داشته باشین، چه نداشته باشین، هم امتحان تئوری، هم امتحان عملی اجباریه. حتی شرکت تو کلاس های کمک های اولیه هم اجباریه. تنها چیزی که با گواهی نامه ی ایرانی کم میشه، شرکت توی کلاس های تئوریه.
    حالا اگه شما گواهی نامه ی ایرانتونو کلا ترجمه نکنین و بعد از سه سال بخواین تازه برین اونو ترجمه کنین، دیگه کلا ازتون قبول نمی کنن و شرکت توی کلاس های تئوری هم اجباری میشه. ضمن اینکه حتی برای استفاده ی شیش ماهه هم نمی تونین از گواهی نامه ی بین المللیتون استفاده کنین. در واقع دلیل اصلیشون اینه که کسی که کلا مثلا سه ساله آلمانه و گواهی نامه ی آلمانی نداره، یعنی سه ساله رانندگی نکرده. بنابراین، باید همه چی رو از اول شروع کنه.
    از من بپرسید . من از اینکه بتونم به کسی کمک کنم خیلی خوشحال میشم .

Junior Member

اصل سوال من این بود که: آیا گواهینامم رو توی ایران ترجمه و به تایید سفارت برسونم یا بیارم آلمان و اونجا ببرم سازمان ADAC و کاراشو کنم؟فقط گواهینامه رو بدون هیچی بیارم کافیه؟
    البته باقی توضیحات شماکاملا جامع و عالی بود .مچکرم.

ApplyAbroad Superstar

اصل سوال من این بود که: آیا گواهینامم رو توی ایران ترجمه و به تایید سفارت برسونم یا بیارم آلمان و اونجا ببرم سازمان ADAC و کاراشو کنم؟فقط گواهینامه رو بدون هیچی بیارم کافیه؟
    البته باقی توضیحات شماکاملا جامع و عالی بود .مچکرم.
    تا جایی که می دونم هر دو حالت امکان پذیره. آلمان چیزایی که مهر سفارت آلمان تو ایرانو داشته باشه قبول داره. اما من دومی رو توصیه می کنم. هزینه ی بیشتر، اما دردسر کمتری داره. اسکنشو برای مترجم ایمیل می کنین، براتون ترجمه می کنه. نیاز به تایید هیچ جایی هم نداره. مهر مترجم براش کفایت می کنه. اما اصل گواهی نامه رو حتما باید بیارین، چون اولا لازمه، دوما وقتی گواهی نامه ی آلمانی رو بگیرین، باید گواهی نامه ی ایرانیتونو تحویل بدین.

Junior Member

خو اگه لازم باشه دوباره وقتی اونجام میل کنم واسه ایران تا ترجمه کنن بهتر نیست که تا اینجام ترجمه کنم؟یعنی آلمان امکان ترجمش نیست؟

ApplyAbroad Superstar

خو اگه لازم باشه دوباره وقتی اونجام میل کنم واسه ایران تا ترجمه کنن بهتر نیست که تا اینجام ترجمه کنم؟یعنی آلمان امکان ترجمش نیست؟
    من گفتم میل کنین منظورم به یه مترجم فارسی-آلمانی تو آلمان بود. منظورم این بود که اینجا برای ترجمه کردن نیازی به اصل ترجمه ندارن و اسکنش براشون قابل قبوله و حتی نیازی به رفتن به دارالترجمه هم نیست. به طرف بگین براتون پست می کنه.

Junior Member

سلام دوست عزیز
    ممنون از اطلاعات مفیدتون
    من هم سوالی در مورد حرفاتون دار
    سوالی که من دارم اینه که گواهی نامه ایرانم رو باید نشونشون بدم یا کلا بهشون بدم؟ اگه قرار باشه گواهی نامه ایرانم رو کلا تحویلشون پس مواقعی که میام ایران در تعطیلات گواهی نامم رو دوباره باید برم ازشون بگیرم و وقتی برگشتم آلمان دوباره تحویلشون بدم گواهی المانم رو بگیرم؟
    در واقغ من کمی از حرفاتون رو متوجه نشدم اگر امکانش هست کمی بیشتر توضیح بدید
    ممنونم

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط unkniloo نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    ممنون از اطلاعات مفیدتون
    من هم سوالی در مورد حرفاتون دار
    سوالی که من دارم اینه که گواهی نامه ایرانم رو باید نشونشون بدم یا کلا بهشون بدم؟ اگه قرار باشه گواهی نامه ایرانم رو کلا تحویلشون پس مواقعی که میام ایران در تعطیلات گواهی نامم رو دوباره باید برم ازشون بگیرم و وقتی برگشتم آلمان دوباره تحویلشون بدم گواهی المانم رو بگیرم؟
    در واقغ من کمی از حرفاتون رو متوجه نشدم اگر امکانش هست کمی بیشتر توضیح بدید
    ممنونم
    سلام
    اگه برای گرفتن گواهی نامه ی آلمانی، از گواهی نامه ی ایرانیتون استفاده کنین (برای اینکه کلاس های تئوری رو نرین و این حرفا)، باید اصل گواهی نامه رو بدین و هرگز بهتون پس نمیدن. اون گواهی نامه ضمیمه ی پرونده ی شما میشه میره که مشخص بشه شما از این گواهی نامه استفاده کردین. اگه رفتین ایران باید برین المثنی بگیرین تو ایران.
    اما اگه از اول همه ی کلاسا رو رفتین و کاری به گواهی نامه ی ایرانیتون نداشتین، لازم نیست بدینش و براتون می مونه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)