صفحه 2 از 23 نخستنخست 123456789101112 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 229

موضوع: رانندگی در آلمان و گرفتن گواهینامه در آلمان

Member aramas آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ruhr-Bochum, Materials science and simulation

پیش فرض پاسخ : رانندگی در آلمان

اینطور که دوستان گفتن بین المللی کردن گواهینامه فقط تا 6 ماه به درد میخوره، یعنی حتی برای آسان تر شدن گرفتن گواهینامه آلمانی هم به درد نمی خوره؟
    از دوستان کسی هست که تونسته باشه گواهینامه آلمانی بگیره؟
    لطفا مراحل و هزینه هاش رو توضیح بده!
    و اینکه چقدر طول کشیده؟
    متشکر

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط aramas نمایش پست ها
    اینطور که دوستان گفتن بین المللی کردن گواهینامه فقط تا 6 ماه به درد میخوره، یعنی حتی برای آسان تر شدن گرفتن گواهینامه آلمانی هم به درد نمی خوره؟
    از دوستان کسی هست که تونسته باشه گواهینامه آلمانی بگیره؟
    لطفا مراحل و هزینه هاش رو توضیح بده!
    و اینکه چقدر طول کشیده؟
    متشکر
    من خودم گواهی نامه رو نگرفتم، اینو از طرف کسی میگم که خودش الان میخواد امتحان بده تو آلمان:
    توی ایالت برمن که این طوریه: اگه شما گواهی نامه ی ایرانی داشته باشین و ترجمه کرده باشین ( یعنی بین المللیش رو داشته باشین) مجبور نیستین کلاس برین دیگه، ولی باید امتحان بدین.
    هزینه ی کل کلاس هاش هم بستگی به ایالتتون داره، مثلا توی برمن کلا میشه 1400 تا اینا، ولی توی شهری مثل درزدن میشه حدود 800 تا!
    کاملا بستگی به ایالتتون داره.
    در مورد اینکه چقدر طول میشکه دقیقا نمی دونم ولی مثل ایران کلاس عملی داره و تئوری (یادم نیست تئوری رو هم باید دوباره امتحان بدین یا نه). تو امتحان هم همه چیز امتحان میگیرن، مثل ایران نیست که پارک کنین و تموم شه! تا بزرگراه هم ازتون امتحان میگیرن و به خاطر اینکه موقع سبقت گرفتن برنگشتین سمت چپتون رو نگاه کنین (دقیقا به صورت فیزیکی! از تو آینه کافی نیست)، ردتون می کنن! خیلی باید دقیق باشین و حواستون جمع باشه. رعایت کردن قوانین خیلی مهمتره از خوشکل بودن پارکتون.
    از من بپرسید . من از اینکه بتونم به کسی کمک کنم خیلی خوشحال میشم .

Member aramas آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط especial نمایش پست ها
    من خودم گواهی نامه رو نگرفتم، اینو از طرف کسی میگم که خودش الان میخواد امتحان بده تو آلمان:
    توی ایالت برمن که این طوریه: اگه شما گواهی نامه ی ایرانی داشته باشین و ترجمه کرده باشین ( یعنی بین المللیش رو داشته باشین) مجبور نیستین کلاس برین دیگه، ولی باید امتحان بدین.
    هزینه ی کل کلاس هاش هم بستگی به ایالتتون داره، مثلا توی برمن کلا میشه 1400 تا اینا، ولی توی شهری مثل درزدن میشه حدود 800 تا!
    کاملا بستگی به ایالتتون داره.
    در مورد اینکه چقدر طول میشکه دقیقا نمی دونم ولی مثل ایران کلاس عملی داره و تئوری (یادم نیست تئوری رو هم باید دوباره امتحان بدین یا نه). تو امتحان هم همه چیز امتحان میگیرن، مثل ایران نیست که پارک کنین و تموم شه! تا بزرگراه هم ازتون امتحان میگیرن و به خاطر اینکه موقع سبقت گرفتن برنگشتین سمت چپتون رو نگاه کنین (دقیقا به صورت فیزیکی! از تو آینه کافی نیست)، ردتون می کنن! خیلی باید دقیق باشین و حواستون جمع باشه. رعایت کردن قوانین خیلی مهمتره از خوشکل بودن پارکتون.
    خیلی ممنون از پاسخ کامل تون!
    فقط یه چیز دیگه، هزینه ها رو توی هیچ سایتی برای ایالت های مختلف ننوشتن؟
    در زمان امتحان فقط بایستی آلمانی صحبت کرد یا به انگلیسی هم میشه حرف زد و از اونها هم میشه خواست که انگلیسی حرف بزنن؟
    ممنون

ApplyAbroad Superstar

خیلی ممنون از پاسخ کامل تون!
    فقط یه چیز دیگه، هزینه ها رو توی هیچ سایتی برای ایالت های مختلف ننوشتن؟
    در زمان امتحان فقط بایستی آلمانی صحبت کرد یا به انگلیسی هم میشه حرف زد و از اونها هم میشه خواست که انگلیسی حرف بزنن؟
    ممنون
    در مورد قیمت ها و سایت اطلاعی ندارم.
    در مورد انگلیسی حرف زدن هم دقیقا نمی دونم موقع امتحان عملی چه جوریه ولی حدس میزنم که انگلیسی هم دارن، چون موقع امتحان، امتحان کتبی به سه زبون ترکی،آلمانی و انگلیسی برگزار میشه. احتمالا در نظر میگیرن کسی که امتحان کتبی رو به آلمانی نداده آلمانی بلد نیست!
    از من بپرسید . من از اینکه بتونم به کسی کمک کنم خیلی خوشحال میشم .

Member aramas آواتار ها
    رشته و دانشگاه

من توی یه تاپیک دیگه در مورد هزینه گواهینامه رانندگی آلمانی دیدم که گفتن بدون داشتن گواهینامه بین المللی، علاوه بر امتحانات کتبی و عملی، مبلغ ثبت نام م 1500 یورو میشه، اما با داشتن گواهینامه بین المللی، هم امتحان کتبی حذف میشه و هم هزینه اش میشه 500 یورو.
    حالا از اونجایی که بیشتر دوستان میگن این گواهینامه بین المللی در آلمان فقط تا 6 ماه برای رانندگی اعتبار داره، آیا برای دادن امتحان گواهینامه هم تا 6 ماه قابل استفاده است یا فرق میکنه و تا همون یک سال اعتبارش میشه بعنوان پله ای برای تبدیل به گواهینامه آلمانی ازش استفاده کرد؟
    امیدوارم که تونسته باشم خوب منظورم رو برسون.

Member sorahi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Tehran Polytechnic

من توی یه تاپیک دیگه در مورد هزینه گواهینامه رانندگی آلمانی دیدم که گفتن بدون داشتن گواهینامه بین المللی، علاوه بر امتحانات کتبی و عملی، مبلغ ثبت نام م 1500 یورو میشه، اما با داشتن گواهینامه بین المللی، هم امتحان کتبی حذف میشه و هم هزینه اش میشه 500 یورو.
    حالا از اونجایی که بیشتر دوستان میگن این گواهینامه بین المللی در آلمان فقط تا 6 ماه برای رانندگی اعتبار داره، آیا برای دادن امتحان گواهینامه هم تا 6 ماه قابل استفاده است یا فرق میکنه و تا همون یک سال اعتبارش میشه بعنوان پله ای برای تبدیل به گواهینامه آلمانی ازش استفاده کرد؟
    امیدوارم که تونسته باشم خوب منظورم رو برسون.
    والا من شنیدم که هر بار که بری المان میتونی از اون 6 ماهه ها بگیری یعنی مثلا شهریور بگیری بری دوباره اسفند بگیری من اینو شنیدم اما نمیدونم چقد صحت داره
    و در مورد اون 500 تا 1500 تا فکر کنم من گفتم اینو چون دایی خودم 500 تا داده واسه گواهینامه و زد داییم 1500 تا تو فرانکفورت هم هستن
    If you really belive in things and stick to them, VERY LITTLE is IMPOSSIBLE
    پارسال همین موقع در انتظار ویزای آلمان امسال در انتظار ویزای آمریکا
    خدا سال دیگه رو بخیر کنه !!!!!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Goethe Universität

چیزی هم که من اطلاع دارم از یکی آشناها که اونجاست اینه که 6 ماه بیشتر اعتبار نداره بین المللی ولی سوال اینجاست دوستانی که میگن تمدید کنیم وقتی گواهی نامه زده یکساله میگن 6 ماه چطوری تمدید کنیم نمیفهمن؟ اصلا از کجا میفهمن ما بیشتر از 6 ماهه داریم رانندگی میکنیم؟
    500 یورو که زیاده اکر یکبار رد بشیم دویاره باید 500 یورو بدیم؟

بچه هایی که اونجا رانندگی میکنن !
    گواهینامه رو پولیس چک میکنه کارت اقاماتتم میبینه ؟
    اگه گواهینامه از جای دیگه اروپا داشته باشیم همان باس کارت اقاماتشم نشون بدیم ؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Bauingenieur, Wuppertal

دوستان من یه کم دیر این بحث رو پی گیری کردم. من گواهینامه آلمانو به تازگی گرفتم اگه هنوز کسی سوال داره من در خدمتم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Bauingenieur, Wuppertal

میخواستم بدونم کسی میدونه بهترین راه خرید اتوموبیل در آلمان چطوره؟
    سایتای زیادی هست ولی آدم به کدومشون بیشتر میتونه اعتماد کنه؟
    موقع خرید ماشین چه نکاتی رو اینجا باید در نظر گرفت؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)