صفحه 3 از 23 نخستنخست 12345678910111213 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 229

موضوع: رانندگی در آلمان و گرفتن گواهینامه در آلمان

Member
    رشته و دانشگاه
    Maschinenbau

پیش فرض پاسخ : رانندگی در آلمان

نقل قول نوشته اصلی توسط satrap.n نمایش پست ها
    میخواستم بدونم کسی میدونه بهترین راه خرید اتوموبیل در آلمان چطوره؟
    سایتای زیادی هست ولی آدم به کدومشون بیشتر میتونه اعتماد کنه؟
    موقع خرید ماشین چه نکاتی رو اینجا باید در نظر گرفت؟
    بهترین راه بستگی به شما داره
    ماشین صفر میخواهی‌ یا کار کرده: صفر از نمایندگی‌ یا شرکت‌های مخصوص که از تو اینترنت می‌شه ادرسشونو پیدا کرد همینطور reimport که هم موقع خرید ارزونتره هم فروش
    در چه حدی میخواهی‌ پول بدی: نمایندگیها معمولاً گرونتر از نمایشگاه‌های آزاد هستن
    از ماشین سرت می‌شه: می‌تونی از خود صاحب ماشین بخری یا از نمایشگاه‌های کوچک تر ولی‌ خوب باید حسابی‌ چک کنی‌ البته می‌تونی ببری TÜV یا DEKRA یه پولی بدی برات چک می‌کنن
    دست به آچار هستی‌: ماشین قدیمی‌ تر یا با KM بالا می‌تونی بخری اگه چیزی شد زیاد نباید هزینه کنی‌
    ماشین با گارانتی میخواهی‌: فقط از نمایشگاه باید بخری یا از خود صاحب ماشین ۲-۳ساله

این وب سایت‌ها فقط محل آگهی دادن هستن اعتماد و اطمینان ندارن، به نظر من mobile.de ارزونتر میاد میاد

اینجا در ضمن همه جور کلک بازی هم هست، از کم کردن km تا جعل کردن دفترچه تعمیر نگهداری checkheft ......
    معمولاً تو نمایشگاه‌های کوچک که دست ترکا یا عربا.... هستن باید بیشتر دقت کرد
    تو نمایندگی‌‌ها معمولاً نمی‌شه زیاد چونه زد ولی‌ بازم بستگی داره

و اما موقع خریدن باید ببینی‌ بیمه چقدر می‌شه شرکت‌های بیمه هم خیلی‌ زیدن با شرایط مختلف و قیمت‌های مختلف

موفق باشی‌
    کم رنگ باش ولی‌ دو رنگ نباش

Junior Member

دوستان من یه کم دیر این بحث رو پی گیری کردم. من گواهینامه آلمانو به تازگی گرفتم اگه هنوز کسی سوال داره من در خدمتم
    سلام
    آقا من میخوام که گواهینامه ایرانیم با ترجمه بین المللیش را به آلمانی تبدیل کنم
    شما که انجام دادی روال کار دقیقا چطوره . من الان کاسل هستم

دوستان من یه کم دیر این بحث رو پی گیری کردم. من گواهینامه آلمانو به تازگی گرفتم اگه هنوز کسی سوال داره من در خدمتم
    Would you please tell us: how much costs

and is there any difference if you show your iranian international driving licence or not?
    در ره منزل لیلی که خطرهاست در آن .............................................. شرط اول قدم آن است که اوسکُل باشی

دوستان این قضیه AU و HU چیه؟ همون بیمه ماشین خودمونه؟
    هزینه ی بیمه کردن ماشین چه قدره؟ سالیانس یا ماهیانه؟

سلام دوست عزیز من میخوام گواهینامه آلمانی بگیرم ولی آلمانی خوب بلد نیستم،حتی توی یکسری سایتها که میتونی امتحان تستی آئین نامه بدی رفتم ولی نمیتونم خوب متوجه بشم

میخواستم ببینم الان هم جایی هست که به زبان فارسی بشه امتحان داد .اگه میدونی ممنون میشم اگه راهنمایی کنی

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط arminde2011 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز من میخوام گواهینامه آلمانی بگیرم ولی آلمانی خوب بلد نیستم،حتی توی یکسری سایتها که میتونی امتحان تستی آئین نامه بدی رفتم ولی نمیتونم خوب متوجه بشم

میخواستم ببینم الان هم جایی هست که به زبان فارسی بشه امتحان داد .اگه میدونی ممنون میشم اگه راهنمایی کنی
    فارسی رو نمی دونم ولی انگلیسی یا ترکی هم میشه امتحان داد.

Junior Member savama آواتار ها

ببینین من خواستم تبدیل به آلمانی کنم
    در واقع فرقی با یه کسی که میخواد تازه گواهینامه آلمانی بگیره نداره
    فقط چون گواهینامه بهشون دادی ممکنه تو ساعات عملی بهت بگن ساعات کمتری نیاز داری
    تا چند سال پیش امکان دادن امتحان تئوری به فارسی بود
    ولی دو ساله برداشتن

و من چون گواهینامه ام رو دادم گفت سر کلاس های تئوری نمیخواد بیای
    برو بخون بیا امتحان بده
    یه سی دی گرفتم
    که همون برنامه امتحان هست
    کلی تمرین و فیلم و شبیه ساز امتحان و ..... داره
    25 اویرو
    یه سری فایل پی دی اف هم از دوستم گرفتم که رو سئوال میری ترجمه فارسی داره
    ولی دوستم گفت همون سی دی خودت رو بخون که عین امتحانه و تعداد نمره مثبت و منفی هرسئوال رو نوشته
    و سئوالات هم دسته بندی
    مثلا راجب به رانندگی تو اتوبان سئوالات و تست ها جدا هست
    الکل و ... جدا
    کلا که پدر آدم رو در میارن تا گواهینامه بگیری
    حدود 150 تا 180 تا اول آموزشگاه فقط برای رجیستر شدن میگیره ازت
    بعد یه مبلغی باید به TÜVواریز کنی
    بعد پول کلاس کمک های اولیه و معاینه چشم و عکس و ...
    بعد حدود 30 تا برای هر بار امتحان تئوری
    بعد کلاس های عملی و امتحان عملی هم که هزینه هاش جداس
    در ضمن برای امتحان عملی همه آیتم ها رو باید انجام بدین
    زمان امتحان عملی حدود یک ساعته
    حسابش رو بکنین دیگه

Junior Member savama آواتار ها

من خودم دارم انگلیسی میخونم که امتحان بدم
    اصطلاحاتشم در حد مکالمه انگلیسی به زبان ساده نیست
    باید یه ذره تخصصی تر بلد باشین
    آلمانی میترسم ریسک کنم و امتحان بدم
    چون هنوز نگرفتم
    b1
    خدا خودش یه رحمی بکنه بهم

داشتن گواهینامه ایرانی خیلی کمک می کنه.
    حتما ترجمه ش کنید. ویا همینجا بدید دارالترجمه حدود 40 یورو ترجمه می کنن به آلمانی.

بعد اصل گواهینامه و ترجمه آلمانیش رو اداره گواهینامه ازتون میگیره و بهتون یک نامه میده که شما گواهینامه تون رو تحویل دادید و می تونید با اون نامه 6 ماه رانندگی کنید و برید مدارک لازم برای امتحان رانندگی رو آماده کنید و امتحان بدید.
    بعد هم که گواهینامه آلمانی گرفتید باز هم گواهینامه ایرانیتون پیش پلیس آلمان امانت نگه داشته میشه. چون طبق قانون یک نفر نمی تونه 2 تا گواهینامه داشته باشه.

هزینه ی اولیه گرفتن گواهینامه حدود 400 یورو هست. (اگه همه چیز خوب پیش بره و مردود نشید) هر بار مردود شدن و تکرار امتحان شفاهی 40 یورو و عملی 150 یورو هست.

اگر رانندگی بلد باشید فاهرشوله فقط یک یا دو ساعت براتون کلاس عملی میگذاره و نکات اصلی رو توضیح میده که برای امتحان لازمه. ساعتی حدود 50 یورو باید پرداخت کنید.
    اما اگر گواهینامه نداشته باشید اونوقت حداقل باید 20 ساعت فاهرشوله برید که فقط هزار یورو هزینه کلاسهای عملیتون میشه.

در کل اگر هنوز ایران هستید حتما گواهینامه بگیرید و بعد بیاید اینجا امتحان بدید. چون فرقش یه چیزی حدود 1500 یورو هست.

یک نکته دیگه هم اینکه اگر چشماتون ضعیف هست توی ایران برید دکتر و عینک بگیرید چون ارزونتر در میاد.
    اینجا معاینه چشم خیلی سخته. اگر چه می تونید توی هر عینک فروشی انجامش بدید اما کلا اگر چشماتون نمره 25 صدم هم باشه به سختی میتونید تست چشم رو پاس کنید.

ضمنا از سال 2013 گواهینامه آلمانی دیگه مادام العمر نیست و فقط 15 سال اعتبار داره. ولی این شامل کسانی که تا آخر 2012 گواهینامه شون رو گرفتن نمیشه.
    در ره منزل لیلی که خطرهاست در آن .............................................. شرط اول قدم آن است که اوسکُل باشی

نقل قول نوشته اصلی توسط savama نمایش پست ها
    .... در ضمن برای امتحان عملی همه آیتم ها رو باید انجام بدین
    زمان امتحان عملی حدود یک ساعته
    حسابش رو بکنین دیگه
    شما مطمئن هستید که زمان امتحان عملی یک ساعته؟؟؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)