صفحه 4 از 23 نخستنخست 1234567891011121314 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 229

موضوع: رانندگی در آلمان و گرفتن گواهینامه در آلمان

پیش فرض پاسخ : رانندگی در آلمان

نقل قول نوشته اصلی توسط oranus نمایش پست ها
    بعد هم که گواهینامه آلمانی گرفتید باز هم گواهینامه ایرانیتون پیش پلیس آلمان امانت نگه داشته میشه. چون طبق قانون یک نفر نمی تونه 2 تا گواهینامه داشته باشه.
    با این حساب دیگه نمی تونید تو ایران رانندگی کنید؟
    کوچ تا چند؟ مگر می شود از خویش گریخت؟
    بال، تنها غم غربت به پرستوها داد.

Junior Member savama آواتار ها

شما مطمئن هستید که زمان امتحان عملی یک ساعته؟؟؟
    بله هر کس امتحان داده ازش پرسیدم بین 45 دقیقه تا یکساعته
    تو سایت های امتحان رانندگی هم نوشته بین 45 دقیقه تا 60 دقیقه امتحانش هست

نقل قول نوشته اصلی توسط rafigh82 نمایش پست ها
    با این حساب دیگه نمی تونید تو ایران رانندگی کنید؟
    گواهینامه آلمانی توی اکثر کشورهای دنیا معتبر هست. راجع به ایران پرسیدم نمی دونستن. اما گفتن مشکلی نیست هر وقت خواستی بری ایران میای اینجا گواهینامه آلمانیتو میدی دوباره ایرانی رو بهت پس میدن. در واقع گواهینامه ایرانیت پیش پلیس آلمان امانت نگه داشته میشه.
    در ره منزل لیلی که خطرهاست در آن .............................................. شرط اول قدم آن است که اوسکُل باشی

من گواهینامه ایرانم رو ترجمه کردم و موقع ثبت نام دادم یه کپی به فارشوله
    میتونی کپی اش رو ببری شهر داری تایید کنی
    از بدو ورود به المان تا دو سال میتونی گواهینامه ایران رو تبدیل کنی
    یعنی هزینه هات میاد پایین تر
    وقتی فارشوله ثبت نام کردی که شاین بهت میده باید بری اداره verkehrsamt رجیستر بشین
    یه معرفی نامه هم میده باید بری کلاس کمک های اولیه که همونجا معاینه چشم میکنه و عکس هم میندازه

بعد منتظر نامه از اداره حمل و نقل میشی که رجیستر شده بودی که نامه برات بیاد که میتونی امتحان تئوری بدی
    به من گفت چون گواهینامه داشتی نمیخواد بیای سر کلاس های تئوری
    خودت سی دی خریدی با سی دی تمرین کن که کاملا شبیه امتحانه
    بعد که تئوری قبول بشی میری سراغ عملی که از اینجا به بعد جواستون باشه که بیشتر فارشوله ها ازتون پول زیادی میگیرن و هی براتون جلسه تمرینی عملی میذارن

سی دی رو چند خریدین؟

سی دی انگلیسی و آلمانی فرق داره؟ یا اینکه آپشن تغییر زبان داره؟
    در ره منزل لیلی که خطرهاست در آن .............................................. شرط اول قدم آن است که اوسکُل باشی

سی دی رو 25 اویرو گرفتن
    نه تو خوده سی دی اینتخاب میکنی که زبان برنامه انگلیسی باشه با المانی

سلام
    یه سوال. من گواهینامه ام رو دادم بین المللی کردن (یعنی ندادم ترجمه کنن. یک گواهینامه بین المللی یه موسسه ای توی خیابون نوبخت بهم داد)
    حالا تو این بحثهایی که برای گرفتن گواهینامه آلمانی شد، این گواهینامه بین المللی هم همون کار ترجمه رو میکنه؟ یا باید یه دور هم ترجمه رسمیشو بگیرم؟!

نقل قول نوشته اصلی توسط orion188 نمایش پست ها
    سلام
    یه سوال. من گواهینامه ام رو دادم بین المللی کردن (یعنی ندادم ترجمه کنن. یک گواهینامه بین المللی یه موسسه ای توی خیابون نوبخت بهم داد)
    حالا تو این بحثهایی که برای گرفتن گواهینامه آلمانی شد، این گواهینامه بین المللی هم همون کار ترجمه رو میکنه؟ یا باید یه دور هم ترجمه رسمیشو بگیرم؟!
    اون گواهینامه بین المللی که گرفتی از لحظه ورودت به آلمان ( فقط اولین بار که وارد آلمان میشی) به مدت 6 ماه اعتبار داره. پلیس آلمان گواهینامه بین المللی رو با پاسپورت چک می کنه و کاری به تاریخ اعتباری که روی اون نوشته نداره. مشکل اینجاست که فقط یک بار موقع ورود به آلمان مهر ورود توی پاسپورت زده میشه و بعد از اون هر چند بار که بری و بیای دیگه مهر نمی زنن و وقتی پلیس پاس رو چک می کنه فقط اون مهر رو ملاک قرار میده و اعتبار گواهینامه شما بر اساس اون مهر هست. حالا هر قدر هم که زور بخوای بزنی تا قانعشون کنی فایده نداره!

اما برای گرفتن گواهینامه آلمانی ( اگه می خوای که سابقه گواهینامه ت رو در نظر بگیرن و نخوای از صفر شروع کنی) حتما باید ترجمه رسمی گواهینامه ت رو بگیری و گواهینامه بین المللی کفایت نمی کنه. اینجا توی آلمان 40 یورو می گیرن و یک روزه ترچمه می کنن.
    بعد از گرفتن گواهینامه آلمانی هم شماره سریال گواهینامه ایرانیت پشت گواهینامه آلمانی بصورت مثلا IR13233993939 نوشته میشه. که متاسفانه هیچ کمکی به گرفتن تخفیف برای بیمه نمی کنه!

اون گواهینامه بین المللی که گرفتی از لحظه ورودت به آلمان ( فقط اولین بار که وارد آلمان میشی) به مدت 6 ماه اعتبار داره. پلیس آلمان گواهینامه بین المللی رو با پاسپورت چک می کنه و کاری به تاریخ اعتباری که روی اون نوشته نداره. مشکل اینجاست که فقط یک بار موقع ورود به آلمان مهر ورود توی پاسپورت زده میشه و بعد از اون هر چند بار که بری و بیای دیگه مهر نمی زنن و وقتی پلیس پاس رو چک می کنه فقط اون مهر رو ملاک قرار میده و اعتبار گواهینامه شما بر اساس اون مهر هست. حالا هر قدر هم که زور بخوای بزنی تا قانعشون کنی فایده نداره!

اما برای گرفتن گواهینامه آلمانی ( اگه می خوای که سابقه گواهینامه ت رو در نظر بگیرن و نخوای از صفر شروع کنی) حتما باید ترجمه رسمی گواهینامه ت رو بگیری و گواهینامه بین المللی کفایت نمی کنه. اینجا توی آلمان 40 یورو می گیرن و یک روزه ترچمه می کنن.
    بعد از گرفتن گواهینامه آلمانی هم شماره سریال گواهینامه ایرانیت پشت گواهینامه آلمانی بصورت مثلا IR13233993939 نوشته میشه. که متاسفانه هیچ کمکی به گرفتن تخفیف برای بیمه نمی کنه!
    سپاس از اطلاعات دقیقتون.
    حالا با این گواهینامه ترجمه شده، دقیقا چقدر باید هزینه پرداخت بشه برای گواهینامه آلمانی؟ (چون تو پستهای قبلی یه مقدار پراکنده بود، گفتم اینجا سوال کنم دوباره)

نقل قول نوشته اصلی توسط orion188 نمایش پست ها
    سپاس از اطلاعات دقیقتون.
    حالا با این گواهینامه ترجمه شده، دقیقا چقدر باید هزینه پرداخت بشه برای گواهینامه آلمانی؟ (چون تو پستهای قبلی یه مقدار پراکنده بود، گفتم اینجا سوال کنم دوباره)
    حدود 100 یورو هزینه های اداری هستند که ثابت هستند.
    امتحان تئوری 35 یورو هست (به زبان آلمانی) و 71 یورو به زبان انگلیسی. بعلاوه اینکه شما باید سی دی نمونه سوالات رو هم قبل از امتحانات بخرید که قیمت ها از 30 یورو تا 150 یورو متفاوت هستند.
    امتجان عملی 215 یورو هست( 85 یورو TÜV و مابقی آموزشگاه که این ممکنه بیشتر و یا کمتر بشه)
    معمولا با رانندگی ایرانی نمیشه بدون کلاس در امتحان عملی TÜV قبول شد. توصیه من اینه که ریسک نکنید و حدود 10 ساعت کلاس تمرینی رو با آموزشگاه برید که ساعتی 40 یورو حدود 400 یورو میشه. (البته این مقدار 10 ساعت به نظر من حداقل مقدار هست با توجه به رانندگی ایرونی و شما خودتون باید نتیجه بگیرید که آماده هستید برای امتحان یا نه)
    چون اگر اینکار رو نکنید معمولا آموزشگاه همکاری نمیکنه چون هیچ سودی بهشون نرسوندین و ریسک مردود شدن و از دست دادن 215 یورو خیلی بالا میره. ضمن اینکه بعد از مردود شدن دیگه حتما باید 4 یا 5 ساعتی کلاس رو برید که حدود 200 یورو میشه. آموزشگاه ها با مامورهای TÜV رفیقن و اگه توی اون 10 ساعت تمرینی با معلم آموزشگاه از در رفاقت در بیاید و توی امتحان هم اشتباه خیلی خفن نکنید معمولا با مامور TÜV یه جوری تا می کنن تا قبول بشید.

در کل اگه جمع بندی کنید بدون رد شدن در هیچ امتحانی 800 یورو باید خرج کنید.

البته بدون داشتن گواهینامه ایرانی اگه بخواید از صفر شروع کنید هزینه ش حدود 2500 یورو هست.

موفق باشید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)