صفحه 6 از 23 نخستنخست 12345678910111213141516 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 229

موضوع: رانندگی در آلمان و گرفتن گواهینامه در آلمان

پیش فرض پاسخ : رانندگی در آلمان

کسی می‌دونه اینجا چجوری می‌شه جریمه رو پرداخت کرد؟ من یه جریمه ۱۵ یورویی پارکینگ (TNNr. 141118) دارم که هیچ شماره حساب و اینا روش نیست. پست میشه پرداخت کرد؟

نقل قول نوشته اصلی توسط sajad2006 نمایش پست ها
    کسی می‌دونه اینجا چجوری می‌شه جریمه رو پرداخت کرد؟ من یه جریمه ۱۵ یورویی پارکینگ (TNNr. 141118) دارم که هیچ شماره حساب و اینا روش نیست. پست میشه پرداخت کرد؟
    عجیبه که شماره حساب روش نیست. اما در کل جریمه ای که روی ماشین گذاشته میشه (زیر برف پاک کن) بعد از مدتی اگه پرداخت نکنی پست میشه به آدرست. چون احتمال اینکه باد ببره یا طرف نبینه رو در نظر می گیرن. بعد که پست شد باید پرداخت کنی حتما و احتمالا وقتی پست بشه دقیقا مثل صورت حساب های رسمی دیگه یه برگه A5 با جدول های نارنجی رنگ هست که توش شماره حساب و همه چی نوشته شده.
    عجله نکن صبر کن پست بشه بعدا پرداخت کن فعلا برو حال کن
    در ره منزل لیلی که خطرهاست در آن .............................................. شرط اول قدم آن است که اوسکُل باشی

دوستانی که تجربه اونجا رو دارن میشه بگن اگه قصد گرفتن گواهینامه آلمانی نداشته باشیم، برای همون شش ماه، گواهینامه بین المللی و گذرنامه کافیه یا اصل گواهینامه ایران رو هم در کنار بین المللی می خوان؟

Junior Member

سلام
    از دوستان هرکی نمونه سوالات آزمون تِیوری گواهینامه را دارد لطفا برام بفرسته. به زبان آلمانی اگر هم فارسی یا انگلیسی بود مشگلی نیست. ممنون
    ویرایش توسط daniyal_arj : August 13th, 2013 در ساعت 09:29 PM

نقل قول نوشته اصلی توسط ssss677 نمایش پست ها
    سلام
    از دوستان هرکی نمونه سوالات آزمون تِیوری گواهینامه را دارد لطفا برام بفرسته. به زبان آلمانی اگر هم فارسی یا انگلیسی بود مشگلی نیست. ممنون
    نمونه سوال پرینت شده مشکلت رو حل نمیکنه. باید آخرش بری سی دی رو بخری و با سی دی تمرین کنی. سی دی ها معمولا کلی قفل سخت افزاری و نرم افزاری دارن. من که حتی نتونستم روی هاردم کپی ش کنم و ازش Image هم نتونستم بگیرم. همش باید از روی سی درایو بخونیش.
    سی دی دست دومش توی ebay یا amazon گیر میاد. یکم ارزونتره. فقط حواست باشه که 2013 باشه. چون سال به سال تغییر می کنه.
    ضمنا App اندرویدش هم هست. با موبایلت سرچ کنی پیداش می کنی. منتها App فقط به زبان آلمانی هست. یه ورژن کوچیکش هم مفتی میگذاره دانلود کنی روی موبایلت. بعدش یه مبلغی (خیلی ارزونتر از سی دی) میدی و ورژن کاملش رو روی موبایلت میریزی. سوالاتش دقیقا همونیه که توی سی دی هست. من که ازش خیلی خوشم اومد. منتها حیف که انگلیسی نداشت.
    در ره منزل لیلی که خطرهاست در آن .............................................. شرط اول قدم آن است که اوسکُل باشی

سلام در مورد موتورسیکلت کسی صحبت نمیکنه؟ هزینه‌های ماشین زیاده و خرید موتورسیکلت بصرفه‌تره... البته من توی ایران هنوز گواهنامه موتور نگرفتم ولی اگه کسی اطلاعاتی در مورد موارد زیر داره بذاره.
    1- هزینه خرید موتوسیکلت ( ترجیحا دست دوم) البته دانشگاه یه مرکز فروش و تعمیر موتور دست دوم داره که بنظر میاد استفاده از موتورهای سیکلت یه پرسه نرماله بین دانشجوها؛ حداقل توی هانوفر...
    2- هزینه‌ها؛ پروسه و ملاحضات دریافت گواهنامه
    3- مثل گواهینامه ماشین، گواهینامه ایران رو ترجمه کنیم تاثیر مثبت داره؟
    و سایر نکات و قوانین مربوطه

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Mathematics

فرهنگ تحسین بر انگیز آلمانی ها در رانندگی

در سایت خبر آنلاین فیلمی قرار داده شده که دیدنش واقعاً جالبه. تصادفی اتفاق افتاده و ترافیک به وجود اومده . اما نظم و انضباط در ترافیک یک طرف قضیست و طرف دیگه وقتیه که صدای آژیر رو میشنون ماشینها و در اون ترافیک تمام سعیشون رو در باز کردن یک لاین برای حرکت امبولانس (یا ماشین اتش نشانی) میکنند.

واقعاً زیبا بود و عبرت آموز

لینک دانلود فیلم: http://images.khabaronline.ir/system...ambulance_.mp4

لینک صفحه خبرانلاین برای این فیلم : http://khabaronline.ir/detail/309162...g/torkhamedani

نقل قول نوشته اصلی توسط nasimsobh نمایش پست ها
    سلام در مورد موتورسیکلت کسی صحبت نمیکنه؟ هزینه‌های ماشین زیاده و خرید موتورسیکلت بصرفه‌تره... البته من توی ایران هنوز گواهنامه موتور نگرفتم ولی اگه کسی اطلاعاتی در مورد موارد زیر داره بذاره.
    1- هزینه خرید موتوسیکلت ( ترجیحا دست دوم) البته دانشگاه یه مرکز فروش و تعمیر موتور دست دوم داره که بنظر میاد استفاده از موتورهای سیکلت یه پرسه نرماله بین دانشجوها؛ حداقل توی هانوفر...
    2- هزینه‌ها؛ پروسه و ملاحضات دریافت گواهنامه
    3- مثل گواهینامه ماشین، گواهینامه ایران رو ترجمه کنیم تاثیر مثبت داره؟
    و سایر نکات و قوانین مربوطه
    اطلاعاتم کافی نیست ولی چون نویسنده این پست پیغام خصوصی دادن و کسی هم تا جالا جوابی ننوشته، هرچی که میدونم مینویسم.

1- موتور سیکلت توی آلمان ارزونتر از ماشین نیست. البته موتور گازی که اینجا بهش می گن موپد Moped شاید ارزونتر باشه. من قیمت ندارم. ضمن اینکه ماشین رو میشه گازوییلیش رو خرید که مصرف سوختش نسبت به بنزینی پایینتره و قیمت گازوییل (حدود 1.4 یورو) نسبت به بنزین (حدود 1.6) کمتر هست. اما موتور گازوییلی تا اونجا که من اطلاع دارم نداریم.
    هزینه تعمیرات توی آلمان خیلی بالاست. اگر موتور یا ماشین دست دوم خیلی خیلی ارزون بخرید ممکنه شانس بیارید و خراب نشه. اما اگه خراب بشه باید کلا اوراقش کنید چون یک سرویس خیلی معمولی ماشین اینجا 500 یورو هزینه ش هست. با توجه به اینکه 80 درصد این هزینه دستمزد تعمیرکار هست و فقط 20 درصد متریال مصرفی میشه تقریبا حدس زد که تعمیرات موتور هم زیاد ارزونتر نمیتونه باشه.
    اگر هم خودتون دستی به آچار دارید که خوبه اما توی آلمان ابزار هم خیلی گرونه. چون ابزار چینی بندرت گیر میاد و معمولا ابزارها آلمانی هستن. یه آچار فرانسه با اندازه معمولی 25 یورو.

2- امتحان تئوری گواهینامه موتور سیکلت دقیقا مثل کلاس B ماشین هست. ( چون سر امتحان تئوری ما خیلی ها که نشسته بودن واسه گواهینامه موتور امتحان می دادن)
    امتحان عملی هم بعد از چندین ساعت آموزش در آموزشگاه مثل گواهینامه ماشین امکان پذیر هست که ارزونتر هم نیست.
    ولی فکر می کنم امتحان گواهینامه موپد یا همون موتور گازی ساده تر هست و شاید کمی هم ارزونتر. (مطمئن نیستم)

3- کلا داشتن سابقه و نشون دادن مدرک راجع به اون سابقه توی آلمان همه جا کمک می کنه. ضرری نداره ترجمه کنید و همراه داشته باشید.

اما نظر شخصی من اینه که آب و هوای آلمان زیاد به درد موتورسورای نمی خوره. الان که مثلا خدا بخواد تابستونه هوا دوباره سرد شده. ضمن اینکه یه هفته نیست که بارون نیاد. کلا اینجا یک ماه بیشتر نمی تونی مطمئن بگی تابستون داریم. توی این آب و هوا وسایل نقلیه رو باز فقط واسه تفریح استفاده میشه. همونطور که آلمانی ها هم ازش همین استفاده رو می کنن. تور موتور سواری و دوچرخه سواری و ماشین های روباز (کاپریو) واسه آخر هفته میگذارن. من که اینجا بیشتر آخر هفته ها موتور توی جاده و خیابون ها می بینم.

مساله دیگه لباس مخصوص موتورسواری هست که حتما باید بپوشید. یک ژاکت که شونه ها و آرنج شما رو محافظت می کنه و شلواری که زانوها رو محافظت می کنه. کلاه ایمنی هم که جای خود دارد. (همه این ها رو هم باید بخرید....€€€€)
    خلاصه اینجا دانشجوهایی خارجی که ما دیدیم به دوچرخه قانع میشن. دانشجوهای اروپایی یا با ماشین خودشون میان. دانشجوهای آلمانی هم اونها که وضع مالیشون متوسط هست حداقل یه ماشین 1000 یوروی دارن. موتورسیکلت رو من فقط یکی از آلمانی ها رو میشناختم که داشت اون هم باباش براش خریده بود. BMW !!!

ببخشی اگه پشیمونت کردم!!!

mobile.de معروفترین و معتبرترین وبسایت خرید و فروش وسایل نقلیه موتوری ( موتور، ماشین، کاروان، اتوبوس، کامیون ) و لوازم یدکی است.

دوستانی که تصمیم به خرید دارن می تونن قیمت ها رو چک کنن تا نرخ دستشون بیاد.

ضمنا اگه میخواید بفروشید هم اینجا بهترین و مناسب ترین جا برای آگهی کردن هست.
    App اندروید هم داره که کار باهاش از وبسایت آسون تر و روون تر هست.

اولویت های خرید ماشین توی آلمان با ایران خیلی تفاوت داره.

اینجا اولویت های اصلی:
    - نوع سوخت ( ترجیحا گازوییل)
    - مقدار مصرف سوخت
    - اتیکت میزان آلودگی یا Umwelt ( به ترتیب : سبز، زرد، قرمز یا بدون اتیکت - این مورد برای کسانی که میخوان توی شهرهای بزرگ رانندگی کنن خیلی مهمه چون بدون اتیکت سبز نمی تونین وارد مرکز شهر بشید)
    - آخرین تاریخ چک آپ فنی و تاییدیه TÜV ( که معمولا دو سال اعتبار داره) - البته داشتن TÜV دلیل بر سالم بودن ماشین نیست چون اینجا هم پول میدن به مامور TÜV تاییدیه میگیرن.
    - سال تولید و کیلومتر ( که اینجا چون معمولا کیلومتر رو دست کاری نمی کنن می تونید 500 هزار کیلومتر هم ببینید!!!)
    - داشتن 9 تا رینگ و لاستیک ( 4 تا تابستونی با رینگ آلومینیومی و 4 تا زمستونی با رینگ آهنی و یکی هم زاپاس)

Local Moderator

یکی از دوستان در مورد گواهینامه بین المللی و اینکه شرکت هایی هستند که در سایر کشورها (مثلا آمریکا) گواهینامه هایی با اعتبار 10 تا 20 سال صادر میکنن سوال کرده بود.
    بالاخره جوابش رو امروز پیدا کردم، گواهینامه ی هیچ کشوری به جز کشورهای عضو منطقه اقتصادی اروپا (+سوییس) در آلمان اعتبار دراز مدت نداره.

به این معنی که گواهینامه آمریکایی، ایرانی و ... از هر نهادی که صادر شده باشه (فدراسیون اتومبیلرانی و جهانگردی و ...) تحت هیچ شرایطی برای فردی که بیش از نیمی از سال رو در آلمان زندگی میکنه بیش از 6 ماه اعتبار نخواهد داشت (برای مقاصد توریستی اعتبار خواهد داشت).

نتیجه اینکه تمامی شرکت ها، موسسات و وب سایت هایی که ادعا میکنن میتونن گواهینامه‌ای با اعتبار بیش از 6 ماه صادر کنن، کلاهبردارن! گولشون رو نخورید و در دامشون نیفتید.

به صحت مطلب فوق 100% اطمینان دارم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)