صفحه 7 از 23 نخستنخست 1234567891011121314151617 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 229

موضوع: رانندگی در آلمان و گرفتن گواهینامه در آلمان

Banned

پیش فرض پاسخ : رانندگی در آلمان

اقا میشه خیلی شسته و رفته بگید ما الان که میخوایم بیایم آلمان انشالاه چه اقدامات مفیدی در مورد گواهی نامه میتونیم انجام بدیم؟
    بریم بدیم ترجمه با مهر دادگستری و خارجه کفایت میکنه؟ یا حتما باید مهر سفارتم بخوره؟ که خب هزینه مهر سفارتش خودش خیلی میشه.
    من اصفهانم. اینجا هم گواهی نامه رو بین المللی میکنن؟ اصلا نیازه بین المللیش کنیم یا همون ترجمه کافیه؟
    در ضمن بیشتر نظر من رو اون کاهش هزینه گرفتن گواهی نامه المانی از 2500 به 800 هست نه اون 6 ماه رانندگی اولیه.

نقل قول نوشته اصلی توسط oranus نمایش پست ها
    حدود 100 یورو هزینه های اداری هستند که ثابت هستند.
    امتحان تئوری 35 یورو هست (به زبان آلمانی) و 71 یورو به زبان انگلیسی. بعلاوه اینکه شما باید سی دی نمونه سوالات رو هم قبل از امتحانات بخرید که قیمت ها از 30 یورو تا 150 یورو متفاوت هستند.
    امتجان عملی 215 یورو هست( 85 یورو TÜV و مابقی آموزشگاه که این ممکنه بیشتر و یا کمتر بشه)
    معمولا با رانندگی ایرانی نمیشه بدون کلاس در امتحان عملی TÜV قبول شد. توصیه من اینه که ریسک نکنید و حدود 10 ساعت کلاس تمرینی رو با آموزشگاه برید که ساعتی 40 یورو حدود 400 یورو میشه. (البته این مقدار 10 ساعت به نظر من حداقل مقدار هست با توجه به رانندگی ایرونی و شما خودتون باید نتیجه بگیرید که آماده هستید برای امتحان یا نه)
    چون اگر اینکار رو نکنید معمولا آموزشگاه همکاری نمیکنه چون هیچ سودی بهشون نرسوندین و ریسک مردود شدن و از دست دادن 215 یورو خیلی بالا میره. ضمن اینکه بعد از مردود شدن دیگه حتما باید 4 یا 5 ساعتی کلاس رو برید که حدود 200 یورو میشه. آموزشگاه ها با مامورهای TÜV رفیقن و اگه توی اون 10 ساعت تمرینی با معلم آموزشگاه از در رفاقت در بیاید و توی امتحان هم اشتباه خیلی خفن نکنید معمولا با مامور TÜV یه جوری تا می کنن تا قبول بشید.

در کل اگه جمع بندی کنید بدون رد شدن در هیچ امتحانی 800 یورو باید خرج کنید.

البته بدون داشتن گواهینامه ایرانی اگه بخواید از صفر شروع کنید هزینه ش حدود 2500 یورو هست.

موفق باشید

از دوستان اگر کسی CD امتحان آیین نامه رانندگی آلمان 2013 دو زبانه آلمانی و انگلیسی رو میخواد به من پیغام خصوصی بده.
    در ره منزل لیلی که خطرهاست در آن .............................................. شرط اول قدم آن است که اوسکُل باشی

Local Moderator

دوستان من گواهینامه ام رو ترجمه کردم (ترجمه رسمی و تایید شده) حالا آیا نیازی هم هست که کلاسه بندی بشه یا با همین برگه ی ترجمه شده ی A4 میتونم برای مدت 6 ماه رانندگی کنم؟
    تا جایی که میدونم نباید نیازی به کلاسه بندی باشه ولی چون یکی از این آژانس های کرایه خودرو یه چیزهایی در مورد کلاسه بندی گفت، به شک افتادم.

نقل قول نوشته اصلی توسط darklord نمایش پست ها
    دوستان من گواهینامه ام رو ترجمه کردم (ترجمه رسمی و تایید شده) حالا آیا نیازی هم هست که کلاسه بندی بشه یا با همین برگه ی ترجمه شده ی A4 میتونم برای مدت 6 ماه رانندگی کنم؟
    تا جایی که میدونم نباید نیازی به کلاسه بندی باشه ولی چون یکی از این آژانس های کرایه خودرو یه چیزهایی در مورد کلاسه بندی گفت، به شک افتادم.
    کلاسه بندی چه صیغه ای دیگه؟؟؟
    با ترجمه گواهینامه ایران نمیتونی اینجا رانندگی کنی. یه کمی اگه زحمت بکشی و چند تا صفحه ی قبل این تاپیک رو بخونی متوجه میشی چجوری با بین المللی کردن گواهینامه ایران میشه ( بهتره بگم میشُد و الان دیگه نمیشه) اینجا 6 ماه رانندگی کرد.
    در ره منزل لیلی که خطرهاست در آن .............................................. شرط اول قدم آن است که اوسکُل باشی

Junior Member mehdi.sadeqi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Communication & Media Engineering, Hochshule Offenburg

ممنون از اطلاعاتی که دوستان نوشتن. من الان مشغول تمرین تئوری با این برنامه بودم. مجانی و مفیده.
    اگر سوالی از من دارید در انجمن بپرسید و لینکش را برایم بفرستید در غیر اینصورت قول نمی‌دهم که بتوانم پاسخ بدهم.

Local Moderator

در مورد این سوالی که قبلا پرسیده بودم پاسخش رو پیدا کردم. بدون هیچ مشکلی با همون برگه ی ترجمه میشه رانندگی کرد.

سلام دوستان
    کم کم داره شش ماهم تموم میشه و فکر می کنم تا چند ماه بعد بخوام رانندگی کنم که ظاهراً با گواهی نامه بین المللی نمیشه!
    یکی از بچه ها می گفت از ایران یه گواهی از دفتر وزارت خارجه تو شهرک آزمایش بگیر و ببر به خود وزارت خارجه تا اونها خودشون برای کنسولگری مربوط بفرستن و کنسولگری هم ترجمه می کنه و خودش می فرسته به اداره گواهی نامه شهر محل اقامت.
    می گفتن این تاثیر داره تو این که به آدم گواهی نامه آلمانی بدن یا حداقل بخشهایی از آزمون ها و یا مخارجش رو صرف نظر کنن.
    کسی خبر داره تا چه حد این مساله صحت داره یا نه؟
    راستی بگم که هم گواهینامه بین المللی دارم هم خود گواهینامه ایران همراهمه و هم ترجمه رسمی اون که از ایران آوردم با خودم.
    خیلی برام مهمه
    لطفا راهنمایی کنین !!!

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط esmaili نمایش پست ها
    سلام دوستان
    کم کم داره شش ماهم تموم میشه و فکر می کنم تا چند ماه بعد بخوام رانندگی کنم که ظاهراً با گواهی نامه بین المللی نمیشه!
    یکی از بچه ها می گفت از ایران یه گواهی از دفتر وزارت خارجه تو شهرک آزمایش بگیر و ببر به خود وزارت خارجه تا اونها خودشون برای کنسولگری مربوط بفرستن و کنسولگری هم ترجمه می کنه و خودش می فرسته به اداره گواهی نامه شهر محل اقامت.
    می گفتن این تاثیر داره تو این که به آدم گواهی نامه آلمانی بدن یا حداقل بخشهایی از آزمون ها و یا مخارجش رو صرف نظر کنن.
    کسی خبر داره تا چه حد این مساله صحت داره یا نه؟
    راستی بگم که هم گواهینامه بین المللی دارم هم خود گواهینامه ایران همراهمه و هم ترجمه رسمی اون که از ایران آوردم با خودم.
    خیلی برام مهمه
    لطفا راهنمایی کنین !!!
    اون چیزی که یکی از بچه ها گفته درست نیست.

مهم: هر انسان با داشتن هر نوع گواهینامه ای غیر از گواهینامه ی آلمانی در صورت اقامت در آلمان برای مدتی بیش از 6 ماه، اگه تمایل به رانندگی داشته باشد، باید گواهینامه آلمانی دریافت کند (شروع 6 ماه از لحظه ی ورود شما به خاک آلمان محاسبه میشود). هیچ مدرک دیگه ای از جمله گواهینامه های بین المللی (بدون توجه به کشور صادر کننده) بیشتر از 6 ماه در آلمان کارایی ندارند! گول شرکتهایی که میگن گواهینامه بین المللی میدیم بهتون صادره از آمریکا یا اتحادیه اروپا یا اصلا خود آلمان! رو نخورید، هیچ استثنایی واسه قانونی که عرض کردم نیست.

شما با داشتن گواهینامه ایرانی + ترجمه آلمانی دیگه لازم نیست کلاس بگذرونی و میتونی مستقیما بری سراغ آزمون ها که این خودش یعنی حدود 2000 یورو تخفیف!
    البته تقریبا همه توصیه میکنن که یه 2-3 ساعت کلاس رو بری، اولا به خاطر اینکه شانس قبولیت در بار اول افزایش پیدا کنه و ثانیا اینکه مثل هر جای دیگه ی دنیا مربی آموزشگاه لابی قوی با ممتحن داره و اگه شما بهش نفعی برسونی (پول کلاسها همش میره تو جیب مربی) اونم موقع امتحان جبران میکنه.

شما با در دست داشتن گواهینامه ی ایران + ترجمه آلمانی + عکس (بیومتریک/پاسپورتی) + گواهی شرکت در کلاس کمکهای اولیه (اجباری، 1 جلسه، حدود 20 یورو) + گواهی تایید بینایی (اجباری، حدود 10 یورو) + گواهی مخصوصی از اداره امور خارجی ها که توش اشاره میشه شما اولین بار کی وارد خاک آلمان شدید (10 یورو) + نام موسسه آموزش رانندگی مورد نظرتون + پاسپورت + اجازه اقامت و باقی مواردی که به نظر حیاتی میاد و ممکنه اینجا از قلم افتاده باشه + حدود 50 یورو پول (نقد یا کارت)؛ تشریف میبرید اداره مرکزی رانندگی شهرتون (Fahrerlaubnisbehörde) و تشکیل پرونده میدین. بقیه موارد اتوماتیک پیش میره.

* نکات کنکوری:
    1. هر ایرانی تا 6 ماه میتونه با گواهینامه ی ایرانیش + ترجمه آلمانی و یا با گواهینامه ی بین المللی رانندگی کنه.
    2. هر ایرانی میتونه اگه دلش خواست 6 ماه دیگه هم علاوه بر 6 ماه بند قبل با همون گواهینامه ی ایرانیش رانندگی کنه.
    3. هر ایرانی که از بند 2 استفاده کنه دیگه نمیتونه گواهینامه ایرانیش رو تعویض کنه و باید مراحل دریافت گواهینامه آلمانی رو از صفر آغاز کنه.
    4. هر ایرانی اگه بیشتر از 2 سال از ورودش به خاک آلمان گذشته باشه باید مراحل دریافت گواهینامه آلمانی رو از صفر آغاز کنه. (ویرایش: این محدودیت برداشته شده است)
    5. هر چیزی که در مورد "هر ایرانی" در 4 بند فوق ذکر شد در مورد "هر ملیت" دیگه ای هم عینا صادقه حتی سایر کشورهای اتحادیه اروپا!

اون چیزی که یکی از بچه ها گفته درست نیست.

مهم: هر انسان با داشتن هر نوع گواهینامه ای غیر از گواهینامه ی آلمانی در صورت اقامت در آلمان برای مدتی بیش از 6 ماه، اگه تمایل به رانندگی داشته باشد، باید گواهینامه آلمانی دریافت کند (شروع 6 ماه از لحظه ی ورود شما به خاک آلمان محاسبه میشود). هیچ مدرک دیگه ای از جمله گواهینامه های بین المللی (بدون توجه به کشور صادر کننده) بیشتر از 6 ماه در آلمان کارایی ندارند! گول شرکتهایی که میگن گواهینامه بین المللی میدیم بهتون صادره از آمریکا یا اتحادیه اروپا یا اصلا خود آلمان! رو نخورید، هیچ استثنایی واسه قانونی که عرض کردم نیست.

شما با داشتن گواهینامه ایرانی + ترجمه آلمانی دیگه لازم نیست کلاس بگذرونی و میتونی مستقیما بری سراغ آزمون ها که این خودش یعنی حدود 2000 یورو تخفیف!
    البته تقریبا همه توصیه میکنن که یه 2-3 ساعت کلاس رو بری، اولا به خاطر اینکه شانس قبولیت در بار اول افزایش پیدا کنه و ثانیا اینکه مثل هر جای دیگه ی دنیا مربی آموزشگاه لابی قوی با ممتحن داره و اگه شما بهش نفعی برسونی (پول کلاسها همش میره تو جیب مربی) اونم موقع امتحان جبران میکنه.

شما با در دست داشتن گواهینامه ی ایران + ترجمه آلمانی + عکس (بیومتریک/پاسپورتی) + گواهی شرکت در کلاس کمکهای اولیه (اجباری، 1 جلسه، حدود 20 یورو) + گواهی تایید بینایی (اجباری، حدود 10 یورو) + گواهی مخصوصی از اداره امور خارجی ها که توش اشاره میشه شما اولین بار کی وارد خاک آلمان شدید (10 یورو) + نام موسسه آموزش رانندگی مورد نظرتون + پاسپورت + اجازه اقامت و باقی مواردی که به نظر حیاتی میاد و ممکنه اینجا از قلم افتاده باشه + حدود 50 یورو پول (نقد یا کارت)؛ تشریف میبرید اداره مرکزی رانندگی شهرتون (Fahrerlaubnisbehörde) و تشکیل پرونده میدین. بقیه موارد اتوماتیک پیش میره.

* نکات کنکوری:
    1. هر ایرانی تا 6 ماه میتونه با گواهینامه ی ایرانیش + ترجمه آلمانی و یا با گواهینامه ی بین المللی رانندگی کنه.
    2. هر ایرانی میتونه اگه دلش خواست 6 ماه دیگه هم علاوه بر 6 ماه بند قبل با همون گواهینامه ی ایرانیش رانندگی کنه.
    3. هر ایرانی که از بند 2 استفاده کنه دیگه نمیتونه گواهینامه ایرانیش رو تعویض کنه و باید مراحل دریافت گواهینامه آلمانی رو از صفر آغاز کنه.
    4. هر ایرانی اگه بیشتر از 2 سال از ورودش به خاک آلمان گذشته باشه باید مراحل دریافت گواهینامه آلمانی رو از صفر آغاز کنه.
    5. هر چیزی که در مورد "هر ایرانی" در 4 بند فوق ذکر شد در مورد "هر ملیت" دیگه ای هم عینا صادقه حتی سایر کشورهای اتحادیه اروپا!

بسیار پست عالی ای بود. بسیار استفاده کردیم.
    میتونین یه رفرنسی هم معرفی کنین؟ (حمل بر جسارت نشه)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)