صفحه 9 از 24 نخستنخست 12345678910111213141516171819 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 235

موضوع: چمدان مناسب برای 30 -32 کيلو بار

پیش فرض پاسخ : چمدان مناسب برای 30 -32 کيلو بار

من این اطلاعات رو به نقل از meweadl از یک سایت دیگه اینجا میذارم. خوندم دیدم شاید واس بقیه هم مفید باشه. فقط به قیمتا توجه نکنید،تاریخش2010 بوده.

قبل از شروع توضیحات و اظهار تجربیات باید به نکته توجه داد که هدف از خرید خود را مشخص و با سایت ایرلاین خود چک کنید. اظهار نظر آژانس ها را تنها نقطه ی اتکای قرار نداده و به آن اکتفا نکیند. فراموش نکیند که در صورتی که شما را در فرودگاه جریمه کردند، مسئولان آژانس هیچگونه مسئولیتی ندارند و این شما هستید که دچار خسارت مالی یا احتمالا روانی خواهید شد.
    هدف خرید:
    منظور از هدف خرید آن است که ببنید شما چه تعداد، حجم و وزن بار را به قسمت بار هواپیما و چه مقدار را داخل کابین میتوانید ببرید. ضمن اینکه حداکثر با پرداخت جریمه اضافی بار، سقف وزن یا حجم چه میزان است. به عنوان مثال Turkish برای هر مسافر قسمت Economy 2عدد چمدان 23 کیلوگرمی برای قسمت بار هواپیما و یک baggage 8 کیلوگرمی برای داخل کابین در نظر گرفته است با این شرط که به ازای هر کیلو اضافه بار، X دلار جریمه میکنه و با احتساب این جریمه، میزان وزن هر یک از چمدان های قسمت بار شما نباید از 32 کیلو تجاوز کند.
    پس از شما 23-32=9 KG اضافه بار میگیره و در صورت تجاوز از این 32KG بار شما را حمل نخواهد کرد; حتی با اعلام رضایت شما نسبت به پرداخت جریمه بیشتر!

فرق Luggage و Baggage (Hand Luggage) را درک کنیم:
    در اصطلاح، Luggage به چمدانی که به قسمت بار هواپیما سپرده میشود گفته میشود و Baggage به باری که همراه مسافر به داخل کابین برده خواهد شد.
    انواع Baggage و Luggage :
    از نظر تعداد چرخ ها: دو چرخ، چهار چرخ
    مزایای دو چرخ: احتمال کمتر شکسته شدن چرخ ها در حمل و نقل هوایی و زمینی- توانایی کشیده شده به پشت یا جلوی مسافر جهت حرکت در مسیر های باریک.
    معایب: تحمل وزن بیشتر و تسهیم وزن چمدان روی دو چرخ بجای 4چرخ- حجم کتر به نسبت 4چرخه ها.
    از نظر جنس بدنه: Hard – Soft
    Hard ها از طرفدار های کمتری برخوردار هستند و عموما افرادی که جنس هایی با ارزش و شکستنی حمل میکنند از خریداران این دسته هستند. جنس آنها مثل جنس کیفهای سامسمونت مرسوم در ایران است و تحمل فشار زیاد خواهند شکست.
    Soft: از جنس های برزنتی }و چند اسم علمی دیگه ای که الان یادم نمیاد{ استفاده میکنند. غالبا ادعای ضد آب بودن (Waterproof) و ضد اشتعال و ضد خراشیدگی و ضد نخ کش شدن در این نوع جنس ادعای عام است.

مراکز خرید:
    مراکز خرید چمدان را میتوان به ترتیب اولیت به چند دسته تقسیم کرد. 1-منوچهری 2-بازار بزرگ تهران 3-میدان انقلاب و حومه 4-مراکز خرید بزرگ مثل میلاد نور، تندیس و ...

مارک ها و برند ها و قیمتها:
    برخی از برند هایی که در باز منوچهری دیدم اینها هستند:
    Samsonite – Eminent – sphere – Pier Cardin – Delsey – Leaves King – Track و ...

Samsonite: برندی مشهور و با قدمت که بدلیل امریکایی الاصل بودن و تحریم شدن، تعداد کمی در بازار یافت میشود و عموما قیمت هایشان حدود 200 هزار تومان است. ضمنا دیگر وارد نمیشود و به همان نسبت هم خدمات کمتری برای تعمیر و لئازم یدکی .... وجود دارد.

Delsey: همچون مورد فوق، از برند های مشهور و دارای تنوع بالایی است. لیکن قیمت های آن هم از 100 تا 320 تومان متغیر است. اما این تفاوت که همچنان وارد و توزیع میشود. ضمنا تنوع رنگ و طرح بسیار بالایی دارد.
    Eminent: تنوع 4 الی6 مدلی در بازار دارد. قیمت های متعادل تر از حدود 80 الی 130 هزار تومان دارد. طرح های جالب و جدید و رنگ های متنوع (هر طرح، رنگبندی متنوعی دارد)

Pier Cardin: حدود2-3 مدل در بازار دیده شد که تقریبا از90 تا 120 هزار تومان قیمت داشت.

Sphere: حدود 3 الی5 طرح در بازار مشاهده شد. قیمتهایی پایینتر از دو مورد فوق دارد اما در مقایسه با زیبایی دو مورد فوق در ردیف های انتهایی قرار میگیرد.

Leaves King و Track: از مدل های کمتر مطرح شده و دارای کمترین تنوع اند. قیمتهایشان حدود 60 الی 90 است.

 فراموش نکنید که قیمت ها بعضا چونه خورده و تعدادی هم غیر چونه خورده است.
    قیمت هایی که فروشندگان ادعا میکنند تا 30 هزار تومن امکان کاهش قیمت دارد. ضمنا حضرت عباس و فاطمه زهرا در آن حوالی آنتن نمیدهد. پس باور نکنید. 

بررسی مشخصات فنی قبل از خرید:
    بعد از هر سوال که شما از فروشنده خواهید پرسید، بلافصله نوار صوتی که هر روز شاید هزاران بار replay میشود را بدون توجه به سوال شما play خواهند کرد. بنابراین وقت خود را تلف نکنبد و به وارسی دقیق چمدانتان بپردازید.

یک قدم تا انتخاب:
    در انتخاب یک چمدان، قبل از هر حرفی باید سراغ موارد زیر بروید:
    - چرخ ها
    - دستگیره کشنده
    - دستگیره متصل به بدنه
    - حجم
    - اندازه های طول، عرض و ارتفاع
    - قفل ها، زیپ و دسته زیپ ها و دوخت
    - رنگ و طرح
    - عاج های زیرین و پهلو
    - بدنه (انعطاف پذیر)
    چرخ ها ترجیحا باید حداقل بیرون آمدگی را از بدنه داشته باشند که در هنگام ضربه های از بغل، یا عمودی از جا در نیاییند یا ankle آن نشکند.
    چرخ های ترجیحا باید این شکلی باشند ll==*===*==ll نه این شکلی: ll*======*ll. یعنی هرچی از لبه بدنه چمدان فاصله دار تر باشند از استحکام بالاتری برخوردارند.

دستگیره کشنده معمولا از دوجنس ساخته میشود:1- استیل 2-آلمینیوم. جنس استیل بهتر از آلمینیوم است چراکه احتمال خم شدن یا شکسته شدنش به مراتب کمتر است. توجه داشته باشید که برای افزایش کیفیت و ایمنی دسته کشنده اغلب باید در داخل چمدان کار شده باشد نه بیرون آن. یعنی اگه شما درب چمدان را باز نمودید، در کف چمدان دو ستون برآمده را لمس کنید. اینکار باعث در نرفتن دسته هنگام کشیدن و تحمل نمودن وزن های سنگین در دست انداز ها میباشد.

دسته متصل به بدنه باید از کمترین برآمدگی برخوردارد باشد چرا که هنگام جاسازی کردن و کشیده شدن و جابجایی به سایر چمدان ها ساییده و از اطراف ضربه خواهد خورد. اگر برآمده باشد، از جا کنده میشود هرچند با هزاران پرچ و چسب چسبانده باشند! بهترین این نوع، دسته هایی کار شده در زیر یک کاور است که قسمت برآمده آن داخل بدنه است، نه بیرون آن.

اغلب برای پرواز ها از سایز 29اینجی استفاده میکنند. حجم چمدان و وسایل خود را مطابقت دهید و به نسبت آن چمدان بخرید. چمدان هرچقدر هم رضازاده باشد، باز هم در صورتی که خالی باشد، خواهد شکست. پس یا چمدان با حجم متناسب با نیازتان بخرید یا وسایل غیر اضافی را هم بچپانید داخل آن که پر باشد و فشار روی دوخت بدنه نیوفتد!

به سایت ایرلاین و connectionهاتون مراجعه کنید و اندازه های مجاز را بدست آورید. با وجودی که اغلب چمدان ها استاندارد هستند. اما در آمارگیری من چند مورد مغایر مشاهده شد. پس برای خرید چمدان با خودتان متر ببرید و چمدان را متر کنید تا مطمئن شوید. خانواده ی چمدان هایی که به درد کار ما که با هواپیما های بین المللی میریم، میخوره معمولا با نام مستعار "جمع طول عرض ارتفاع کمتراز=158cm" در بازار شناخته میشوند.

عمومی است که روی چمدان هایی که قفل TSA ندارد، یک قفل به عنوان اشانتیون میدهند. پس از قطعیت در تمام موارد نسبت به تست نمودن قفل امتحان کنید تا خراب قالبتان نکنند! هرچقدر تعداد دوخت بیشتر باشد، نسبت به پارچه های یک تکه از مطلوبیت بالاتری برخوردارند. زیپ های درشت دانه نیز نسبت به زیپهای کوچک مطلوب ترند. در انتخاب دسته زیپ ها توجه لازم رو مبذول بفرمایید.ضد زنگ بودن، احتمال کنده شدن، راحت باز و بسته شدن و خوش دست بودن از دیگر نکات کنکوری این فصل است.

رنگ و طرح سلیقه ای است. فقط به تعداد جیب های جلو عقب چمدان توجه مکفی داشته باشید چرا که اغلب اوقات نیاز به چیزی دارید که در انتهای جیب قرار دارد. عمق جیب های چمدان باید معقول باشد. به نظر من تعدد جیب های فرعی به حجم آن برتری دارد. رنگ را برگزینید که هنگام گذاشتن تمام چمدان های یک پرواز روی نقاله انتقال چمدان ها به راحتی قابل شناسایی باشد تا کسی چمدان شما و شما چمدان کسی را به اشتباه بر ندارید. معمولا رنگ های تیره مثل مشکی به میزان فت و فراوان موجود است. لطفا شما دامن نزنید!

عاج هایی زیر چمدان و در کنار چرخ ها تعبیه شده که هم برای عدم تماس مستقیم بدنه با زمین(خیس) است و هم برای ضربه گیر شدن و جلوگیری از وارد شدن ضربه مستقیم به چرخ هاست.
    عاج هایی شاخ مانند مطلوب نیستند. چرا که در مقابله با ضربه های طرفین و ساییده شدن یا کنده میشوند یا همراه با پوست چمدانتان کنده یا نیم پاره میشوند. مثل: /\ /\ /\

عاج هایی مطلوب است که به صورت خطی باشد. مثل: ====_-_====

در بعضی گونه های چمدان زیپی برای اضافه نمودن فضای داخلی چمدان وجود دارد که با نام expand zip یا زیپ افزایش حجم در مکالمه شناخته شده است. معمولا این زیپ ها به ارتفاع چمدان 7 الی 15 cm اضافه میکنند.
    اغلب چمدان های soft حاضر در بازار منعطف اند. عموما بدنه ای که در طول است را برای تست از ارتفاع خم کنید. عموما با نام فنری شناخته میشوند.

هرچند ضمانتنامه و فاکتور در ایران کاربردی به صفر میل شده دارد با این وجود فراموش نشود که فاکتور، برگه ضمانتنامه و کارت فروشگاه ... از فروشنده گرفته شود.

با سلام

دوستان اگر امكان داره راجع به اينكه چه چيزهايي رو داخل كابين ببريم (توي ساك دستي) و چه چيزهايي رو در چمدان ها بگذاريم هم توضيح بدهيد
    آيا قيمت ها مثلاً توي مراكز خريد خيلي با قيمتهاي منوچهري و انقلاب تفاوت داره؟
    من بايد 4 تا چمدان (براي ماكزيمم 23 كيلو بار) بخرم. جايي رو مي شناسيد كه بتونم تخفيف خوبي بگيرم؟ و اين 4 تا رو چه جوري از منوچهري يا هر جاي ديگه حمل كنم؟ (احتمالاً بايد وانت بگيرم!!!)

خيلي ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط entrepreneur23 نمایش پست ها
    با سلام

دوستان اگر امكان داره راجع به اينكه چه چيزهايي رو داخل كابين ببريم (توي ساك دستي) و چه چيزهايي رو در چمدان ها بگذاريم هم توضيح بدهيد
    آيا قيمت ها مثلاً توي مراكز خريد خيلي با قيمتهاي منوچهري و انقلاب تفاوت داره؟
    من بايد 4 تا چمدان (براي ماكزيمم 23 كيلو بار) بخرم. جايي رو مي شناسيد كه بتونم تخفيف خوبي بگيرم؟ و اين 4 تا رو چه جوري از منوچهري يا هر جاي ديگه حمل كنم؟ (احتمالاً بايد وانت بگيرم!!!)

خيلي ممنون
    من جمعه پیش رفتم منوچهری. اگه جمعه ساعتای 12-11 برید خوبه میشه ماشین برد.توی همون لاله زار پارک کنید و برید خرید.
    من 2 تا چمدون 30 کیلویی گرفتم مارک sphere، میداد 220 دونه ای، من چونه زدمو گفتم دانشجوام، بهم داد 160 دونه ای. چمدانهای خیلی خوبیه. هم شیک هم با کیفیت.
    قیمتا:
    pier cardian از 190بود یا 300، یه جا بود من چونه زدم 190 رو میداد 130. خیلی چونه بزنید.
    benneton دو مدل بود فک کنم 240 و 280
    مدلهای متفرقه زیاد بود. ولی رنج از 120 تا 280 بود.
    بعضی مغازه ها مدلهایی که رنگش جیغ بود یا از set خارج شده بود رو زیر قیمت میداد. ازشون بپرسید ائنجوری دارند یا نه؟ چون رنگ قرمز قشنگ هو هست ولی سلیقس دیگه چون همه نمیخرند رو دستشون میمونه.
    الن ماه رمضونه برید احتمالا خوب بتونید تخفیف بگیرید.

منم 14 مرداد 1391 رفتم منوچهری، دو چمدون سایز بزرگ، مارک sphere گرفتم. مدل 2011 رو بهمون داد هر عدد 135 تومن.
    توجه داشته باشند دوستان که قیمتهایی که مغازه دارها روی چمدونها زدند، معمولا بین 30 تا 50 تومن بالای قیمته، و از این تکنیک برای تخفیف کاذب دادن استفاده میکنند.

اگه پول دادشتم دلسی میگرفتم، ولی دانشجوییم دیگه
    ترجیحا فقط به چیزایی اعتماد کنید که با سند و مدرک بهتون گفتم.

سلام دوستان
    آیا موقع تحویل بار روی 30 کیلو بودن چمدان تورکیش ایر گیر میده ... یکی دو کیلو بیشتر باشه باید جریمه بدم؟

ApplyAbroad Hero anihoo آواتار ها

توی یه فروم دیگه خوندم که چمدونهایی مخصوص فرش هست از جنس برزنت که بزرگتر از چمدون معمولیه و فرش ۹ متری توش جا میشه و میشه برد ....
    کسی اطلاعاتی داره؟ و اینکه ساک حجاج همون کار رو نمیتونه بکنه؟
    به هرکجا که روی آسمان به رنگ شیشه های عینکی ست که به چشم زده ای.

Landing :2014

ApplyAbroad Hero

دوستان میشه با توجه به تجربتون بگید که برای 23 کیلو بار که تقریبا شامل لباس و وسایل آشپزخانه(بشقاب و ....)چمدان سایز متوسط را بگیرم یا سایز بزرگ.دوم این که این ساک های فرش دو تا سایز داره برای فرش 6 متری کوچیکه بهتره یا بزرگه؟من فرش را که وزن میکنم حدود 23 کیلو میشه حالا اگه این ساک ها هم 2-3 کیلو وزن داشته باشه ,از من یک بار 25 -26 کیلویی را بدون این که اضافه بار بدم قبول میکنه.

Junior Member

سلام دوستان حالا از نوع چمدان بگذریم وزنش رو توی خونه چطوری می شه چک کرد شما راهکار خاصی برای این کار دارید؟
    تاریخ ارسال مدارک: 28/3/2009 , فایل نامبر اول: 08/05/2009 , فایل نامبر دوم: 04/10/2009 , دریافت مدیکال از ورشو: 22/06/2012 , کپی پاس ریکوئست: 30/01/2013 , پاس ریکوئست: 9April 2013, دریافت ویزا 2013 22April

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط aein2013 نمایش پست ها
    سلام دوستان حالا از نوع چمدان بگذریم وزنش رو توی خونه چطوری می شه چک کرد شما راهکار خاصی برای این کار دارید؟
    اگر خودش را نمیتونید تکی وزن کنید اول خودتون را وزن کنید و بعد هم دوباره چمدان به دست وزن کنید .

بچه ها کسی هستش که بخواد چمدون بگیره؟ به نظرم یه تاریخ رو می تونیم ست کنیم و همه با هم بریم که تخفیف خوبی بگیریم. چون اینطور که معلومه شدیدا میشه تخفیف گرفت!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)