صفحه 14 از 23 نخستنخست ... 4567891011121314151617181920212223 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 131 تا 140 , از مجموع 223

موضوع: رفع اشکال GRE Verbal

پیش فرض پاسخ : رفع اشکال GRE Verbal

To contrast the demeanor of Austen's clergyman brothers James and Henry with that of Mr. Collins, the much-abused figure of fun in Pride and Prejudice, is instructive , for whether the Austen brothers were properly deferential to their social superiors and benevolent to their dependents, the odiousMr.Collins was invariably sycophantic to his betters, fawning in particular on his patron, Lady Catherine de Burgh

میشه خواهش کنم این و برای من ترجمه کنین. واقعا ازتون ممنون میشم

نقل قول نوشته اصلی توسط siana_k1980 نمایش پست ها
    To contrast the demeanor of Austen's clergyman brothers James and Henry with that of Mr. Collins, the much-abused figure of fun in Pride and Prejudice, is instructive , for whether the Austen brothers were properly deferential to their social superiors and benevolent to their dependents, the odiousMr.Collins was invariably sycophantic to his betters, fawning in particular on his patron, Lady Catherine de Burgh

میشه خواهش کنم این و برای من ترجمه کنین. واقعا ازتون ممنون میشم
    اول چند تا توضیح کلی:
    1. اگه این متن رو از متن بلندتری برداشتین، یا از معلومات عمومی تون، شاید می دونید که در در مورد جین آستن نویسنده مشهور انگلیسی و داستان مشهورش «غرور و تعصب» صحبت می کنه. در واقع دو تا از برادران خانم آستن که کشیش بودن رو با یکی از شخصیت های فرعی داستان یعنی آقای کالینز مقایسه می کنه.
    2. یه مقدار تردید دارم صفت much-abused که واسه آقای کالینز آورده یعنی چی. فکر می کنم داره به این موضوع اشاره می کنه که رفتارهای احمقانه آقای کالینز دائما مورد تمسخر یقیه شخصیت های داستان قرار می گیره ولی خب احتمالات دیگه هم مطرحه.
    3. این پاراگراف به نظر من فقط وقتی معنی داره که در انتهای سطر اول کلمه whether اشتباه تایپی و درستش where باشه. من با این فرض ترجمه کردم «در حالی که» (دقیقترش در جایی که). در غیر این صورت ترجمه و گرامرش فراتر از سطح سواد منه.
    حالا ترجمه متن:
    تقابل (مقایسه) رفتار برادران روحانی آستن جیمز و هنری با آقای کالینز، شخصیت مضحک و اغلب مورد تمسخر در غرور و تعصب، آموزنده است، چون در حالی که برادران آستن با فرادستان اجتماع (طبقات بالاتر اجتماعی نسبت به خودشان) رفتاری متناسب و محترمانه و با وابستگان (طبقات پایین دست اجتماع) رفتاری دلسوزانه داشتند، آقای کالینز نفرت انگیز همواره نسبت به فرادستانش چاپلوس و به ویژه تملق گوی حامی اش لیدی کاترین دو برگ بود.

her voice was soft and cajoling چه معنی میتونه داشته باشه؟

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

her voice was soft and cajoling چه معنی میتونه داشته باشه؟
    صدایش ملایم و وسوسه انگیز بود.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

you can often find their GCF and LCM by inspectionبه نظر شما inspection اینجا معنی تفکیک کردن میده یا نگاه کردن یا اگه معنی دیگه ای داره ممنون میشم بگین

Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering - Manufacturing

you can often find their GCF and LCM by inspectionبه نظر شما inspection اینجا معنی تفکیک کردن میده یا نگاه کردن یا اگه معنی دیگه ای داره ممنون میشم بگین
    بازرسی و بررسی هم معنی میده.

Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering - Manufacturing

این جمله رو یکی معنی درست درمون بده لطفا!

heat pumps can provide as many as two units of thermal energy for each unit of electrical energy used

میگه پمپ های گرما میتونن به ازای یک واحد انرژی الکتریکی مصرفی دو واحد انرژی گرمایی تولید کنند؟ درسته؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Backstreetboy نمایش پست ها
    این جمله رو یکی معنی درست درمون بده لطفا!

heat pumps can provide as many as two units of thermal energy for each unit of electrical energy used

میگه پمپ های گرما میتونن به ازای یک واحد انرژی الکتریکی مصرفی دو واحد انرژی گرمایی تولید کنند؟ درسته؟
    این و تو کدوم کتابه GRE دیدین؟

فکر میکنم اینطوری درست باشه که:
    پمپ های گرمایی به ازای هر واحد انرژی الکتربکی استفاده شده می توانند دو واحد انرژی حرارتی ایجاد کنند.
    موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط Backstreetboy نمایش پست ها
    بازرسی و بررسی هم معنی میده.
    من یه معنی می خوام که به جمله بخوره. اگه کسی ترجمه بهتر یا معنی بهتری داره ممنون میشم بفرمایید

ApplyAbroad Hero

من یه معنی می خوام که به جمله بخوره. اگه کسی ترجمه بهتر یا معنی بهتری داره ممنون میشم بفرمایید
    خدمت شما عارضم که دیکشنری merriam-webster چنین معنایی برای این کلمه ذکر کرده:
    recognition of a familiar pattern leading to immediate solution of a mathematical problem
    <solve an equation by inspection>
    هم معنای examination می تونه باشه
    inactive account

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)