صفحه 8 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 101

موضوع: آرشیو آشنایی و تبادل نظر متقاضیان مهندسی صنایع و گرایشهای مرتبط از سال ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۴

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تبادل نظرات و هماهنگی دوستانی که قصد اپلای در رشته مهندسی صنایع برای Fall 2013

سلام دوباره خدمت دوستان، خیلی ممنونم که سوال اولم جواب دادین ولی اگه می تونید به سوال دومم هم جواب بدین،خیلی یرام مهمه،که معدل لیسانس چند به بالاش برای فاند گرفتن از دانشگاههای us or canadaخوبه؟

ApplyAbroad Superstar

پیش فرض پاسخ : تبادل نظرات و هماهنگی دوستانی که قصد اپلای در رشته مهندسی صنایع برای Fall 2013

نقل قول نوشته اصلی توسط arsham313 نمایش پست ها
    با سلام خدمت همه ی دوستان
    یه سوال داشتم تو لینک زیر deadline برای همه ی رشته های مهندسی ( مهندسی صنایع) برای پاییز 2013 ، 1 JUNE ذکر شده می خواستم ببینم دارم اشتباه می کنم یا نه! به نظرتون من میرسم اپلای کنم؟ چون تازه تصمیم به ادامه تحصیل گرفتم و از قبل برنامه ریزی نکرده بودم و هیچ مدرکی ندارم ( نه ریز نمرات نه CV و نه دانشنامه ) . به نظرتون اگه از همین امروز تماس با اساتید و شروع کنم امکانش هست؟ تنها مدرکی که دارم پایان خدمته که دیروز اومد
    http://registrar.concordia.ca/pdf/GradAppDeadlines.pdf
    دروود.
    برای اون تاریخ که فرمودید کاملاً درسته. خب چرا عجله دارید حدود 6 ماه فرصت دارید. در ضمن با مدارک کامل باید اقدام کنید.

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط mossigoon نمایش پست ها
    سلام دوباره خدمت دوستان، خیلی ممنونم که سوال اولم جواب دادین ولی اگه می تونید به سوال دومم هم جواب بدین،خیلی یرام مهمه،که معدل لیسانس چند به بالاش برای فاند گرفتن از دانشگاههای us or canadaخوبه؟
    دروود.
    برای معدل لیسانس که همواره بحث بوده اما واسه امریکا چون تعداد دانشگاه زیاده شاید شانس برای جاهای کم اهمیت وجود داشته باشه. اما معدل لیسانس باید حداقل برای بورس گرفتن بالای 16 باشه.
    موفق باشید

Junior Member

باسلام خدمت دوستان
    من ليسانس رياضي با معدل 13.5
    و فوق ليسانس صنايع گرايش سيستهاي اقتصادي و اجتماعي علوم و فنون مازندران با معدل 17.16
    دو مقاله ISI دو مقاله علمي پژوهشي خارجي و 4 تا مقاله كنفرانيس بين المللي دارم
    مدرك زبا ندارم ولي دارم مي خونم
    لاتاري 2013 برنده شده ام (گرين كارت)و مصاحبه ام اكي شده و مشكل ويزا ندارم
    حالا مي خوام واسه دكتراي صنايع اقدم كنم و دنبال فاند هستم نمي دونم از كدوم دانشگاه شروع كنم البته به چند تا استاد ايميل زدم اما متاسفانه هيچ كدام جواب نميدن!
    اگه نتونم فاند بگيرم فرصت گرين كارت را هم از دست مي دم
    از دوستان باتجربه خواهش مي كنم كمكم كنند
    با تشكر از همه بچه ها

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    PhD candidate

نقل قول نوشته اصلی توسط IELTS نمایش پست ها
    هر چند محل سوال شما اینجا نیست اما من برای مستر 1 ساله فقط میدونم قبلاً انگلیس بهتر بوده که خوب دیگه ارزیابی نمیشه کلیه دوره های مستر 1 ساله سایر کشورها که معادل 60 کردیت هستند به هیچ وجه قابل قبول نیست. چون خودم از وزارت پرسیدم.
    مستر انگليس فقط پايان نامه ش (dissertation) ٤٥ كرديت داره (نصف اين عدد به معيار Ects) چطور ميتونه يك مسترى ٦٠ كرديت داشته باشه بعد؟ ( اون احتمالن دوره ى post graduateبدون پايان نامه خواهد بود كه خب اصلن master degree نيست) هردرس ١٥ كرديته (٧/٥ ects) و ٩ درس خواهيد گذروند در كل ١٨٠ كرديت (٩٠ ects) ميشه يك مستر در انگليس كه قطعن ارزيابى هم ميشه در وزارت علوم (همين الان مدارك من اونجاست)

تفاوت عمده در فرصتيه كه در اختيار داريد، يكسال خيلى زمان كوتاهى ست و مخصوصن سه ماه كار روى پايان نامه خيلى خيلى كوتاهه در مقايسه با يكسال كار در فوق هاى دوساله. سال اول واقعن فقط به اشنائى و به دست اوردن چم و خم كار ميگذره و بهتره فوق دوساله باشه مگر اينكه مشكل مالى داشته باشيد و فقط براى يكسال بتونيد ساپورت كنيد

من البته بعد از فارغ التحصيلى مثلن با دانشگاه Groningen در هلند به مشكل برخوردم چون اين فوق من ام انگليس كافى نميدونست براى دكترا. اصولن فوق هاى thought course يكسال دوره براى افزايش مهارت شما در كار هست و جنبه ى تحقيقى چندانى نداره. براى تحقيق بهتره به Mphil يا master by research فكر كنيد.
    ویرایش توسط Shaahin.Ash : April 14th, 2013 در ساعت 08:59 AM

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    PhD candidate

نقل قول نوشته اصلی توسط IELTS نمایش پست ها
    دروود.
    برای معدل لیسانس که همواره بحث بوده اما واسه امریکا چون تعداد دانشگاه زیاده شاید شانس برای جاهای کم اهمیت وجود داشته باشه. اما معدل لیسانس باید حداقل برای بورس گرفتن بالای 16 باشه.
    موفق باشید
    لااقل دوست صميمى من با معدل ١٤ برق اميركبير براى دكترا فاند كامل گرفت از دانشگاهى در امريكا
    بايدى فكر نميكنم در كار باشه

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    PhD candidate

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan_eee_000 نمایش پست ها
    دوستان 1سوالی داشتم که نمیدونستم کجا مطرح کنم اگر نامربوطه شرمنده

تفاوت مستر های 1 ساله با 2 ساله چیه؟آیا همون تعداد واحد درسی 2ساله در 1سال فشرده پاس میشه یا کلا واحدهای کمتری دارن؟
    چرا معمولا برای 1 ساله ها از عبارت 60 ECT به عنوان تعداد واحد درسی یاد میکنن اما 2 ساله ها 120 تا، در حالی که هردو مورد تایید وزارت علوم هست؟
    ممنون میشم 1 توضیح جامع بدین
    يك توضيحى من دادم كه متاسفانه نقل قول شما درش جا موند
    فوق يكساله بيش از ٦٠ كرديت داره قطعن و مثلن در دانشگاهى كه من بودم فقط پايان نامه ٤٥ كرديت بود. البته به Ects ميشه ٩٠ كرديت كل يك مستر در انگليس ظاهرن دونوع مقياس هست كه به يكى ١٨٠ كرديت مييشه

باقى توضيحات رو در پاسخ قبلى م ببينيد

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی صنایع علم و صنعت

منم میخوام یا واسه fall یا semister بعدش برم تافل هم هنوز ثبت نام نکردم چون هنوز کلاسای آریان پورم تموم نشده احتمالا آبان بدم

خوشحال میشم اگه کس دیگه ای هم این وضعیت رو داره با هم هماهنگ شیم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی صنایع- دانشگاه یزد

سلام دوستان
    بنده بورسیه دکترا تخصصی وزارت علوم واسه خارج قبول شدم. به ما گفتن که واسه اعزام فقط باید یکی از کشورهای روسیه، چین، ژاپن، هند، آمریکای جنوبی و بلاروس را انتخاب کنیم و فقط تا یکشنبه 23 تیر 92 فرصت داریم که کشورمونو انتخاب کنیم. آیا کسی پیدا میشه که این کشورهارو واسه من اولویت بندی کنه؟ بنده اصلا اطلاعاتی در زمینه دکترا صنایع تو این کشورها و سطح دانشگاههاشون ندارم
    خواهش میکنم کمکم کنین

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط q1234 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    بنده بورسیه دکترا تخصصی وزارت علوم واسه خارج قبول شدم. به ما گفتن که واسه اعزام فقط باید یکی از کشورهای روسیه، چین، ژاپن، هند، آمریکای جنوبی و بلاروس را انتخاب کنیم و فقط تا یکشنبه 23 تیر 92 فرصت داریم که کشورمونو انتخاب کنیم. آیا کسی پیدا میشه که این کشورهارو واسه من اولویت بندی کنه؟ بنده اصلا اطلاعاتی در زمینه دکترا صنایع تو این کشورها و سطح دانشگاههاشون ندارم
    خواهش میکنم کمکم کنین
    دوست عزیز،
    در این شکی نیست که یکی از قطبهای مهندسی صنایع در دنیا کشور ژاپن است و دانشگاههای بسیاری رشته صنایع را در گرایشهای متنوع ارائه می کنند، ضمن اینکه شما بالاترین استانداردهای زندگی و اموزشی رو در اونجا خواهید داشت. از طرفی بیشتر دوره های تکمیلی در ژاپن و چین بصورت انگلیسی است و در امریکای جنوبی به زبان اسپانیش و پرتغالی است در پایان اگر بخواهم براساس سطح علمی و اینده شغلی برای شما کشورها را مرتب کنم :
    ژاپن
    چین
    امریکای جنوبی (برزیل و ارژانتین)
    هند
    بلاروس