صفحه 1 از 13 1234567891011 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 139

موضوع: امکان ابطال کارت معافیت پزشکی و نیاز به ابطال آن(جهت اقدام برای گواهینامه و...)

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    Member meamari2 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Artificial intelligence

پیش فرض امکان ابطال کارت معافیت پزشکی و نیاز به ابطال آن(جهت اقدام برای گواهینامه و...)

با سلام

سوالی که چند روزه برای من بوجود اومده اینه که ممکنه بعد از گرفتن کارت معافیت پزشکی ، نظام وظیفه بتونه به هر بهونه ای کارت رو باطل کنه ؟

1. برای مثال اگر بیماری قبلا تو دفترچه بوده اما الان حذف شده باشه ..

2. یا برای بعضی بیماری ها مثل سنگ کلیه یا چاقی مفرط یا بیماری هایی که با عمل جراحی بهبود پیدا کردن ..

3. مورد سوم هم نوشته یکی از دوستان در یکی از سایت هاست که گفته بود 3 سال قبل معافیت پزشکی برای تنبلی چشم گرفته بوده ولی وقتی چند ماه قبل برای تمدید گواهینامه اقدام میکنه نظام وظیفه کارت معافیت رو میگیره و ارجاع میده به شورای عالی پزشکی و اونجا هم کارت رو باطل میکنن . (راست یا دروغ بودنش رو تایید نمیکنم)

به هر جهت ممنون میشم بقیه دوستان هم اطلاعات و یا تجربیاتشون رو مطرح کنن در رد یا تایید این 3 مورد .

پیش فرض پاسخ : امکان ابطال کارت معافیت پزشکی

سلام کل پاسخ شما از این قراره:

۱- طبق قانون در مورد معافیت های پزشکی، تا۵ سال از صدور، رییس حوزه نظام وظیفه میتونه درصورت تحصیل یقین به تقلب، دستور معاینه مجدد بده.
    ۲- هر کسی در هر زمانی معافیتش رو قانونی گرفته تحت هیچ شرایط باطل نمیشه.
    کلا هرکسی حقی رو بدست بیاره با عوض شدن قانون حقش از بین نمیره که قاعده عطف بما سبق شدن و نشدن هست.قوانین ماهیتی مثل معافیت،ازدواج و... عطف بماسبق نمیشن. بعنوان مثال در سال۹۱ می گویند دارندگان لیسانس در هر رشته ای اجازه شرکت در آزمون ارشد هر رشته دیگری را دارند.شما قبول میشی و با لیسانس مثلا فلسفه مشغول تحصیل در ارشد حقوق میشی.بعدا مثلا سال۹۲ که شما هنوز دانشجویی میگن فقط لیسانسه های حقوق اجازه خوندن ارشد حقوق دارن. این برای شما مشکل ایجاد نمیکنه و شما ادامه میدی و ارشدتم معتبره.

حالا از نکات فوق این نتیجه ها رو دقت فرمایید:
    الف) ابطال معافیت فقط در مورد معافیت پزشکی هست.
    ب)فقط رییس حوزه نظام وظیفه اجازه داره اینکار رو بکنه پس رییس نظام وظیفه ناجا هم نمیتونه بلکه مثلا اون سرهنگی که رییس حوزه فیروزکوه هست(در مورد کارت صادره از حوزه خودش).
    ج)باید در مورد تقلب یقین حاصل کنه. الکی نمیتونه. بعنوان نمونه گزارش پزشک معتمد ناجا یقین هست.
    د)این شک حداکثر تا ۵سال پس از صدور کارت هست.
    ه)پس از این یقین فرد معاینه مجدد میشه.
    و)اگر پس از معاینه مجدد معلوم شد معاف نبوده مسئولیت کیفری داره و اگر پزشک در ازای رشوه یا با علم و قصد اینکارو کرده او هم مجازات میشه و فرد سرباز میشه.
    ز)کسی که در زمان خودش درست معاف شده الان اگر بیماریش معافیت نداره هیچ خللی وارد نمی کنه و معافیتش معتبر هست تا ابد مگر مجلس قانونی تصویب کنه که همه معافیت ها باطله!

توجه مهم:
    کسانی که در زمان اجرای قانون جدید معاف پزشکی بشن، این شک همراه با یقین رییس حوزه ن.و در موردشون محدودیت۵ساله نداره و تا پایان سن مشمولیت یعنی۵۰سال هست.چرا که در قانون جدید ۵سال از این ماده حذف شده و چون مطلق گفته یعنی تا ابد که میدونیم تا ابد یعنی۵۰سالگی فرد چون پس از ۵۰سالگی هر ایرانی به صرف داشتن شناسنامه معاف هست.
    باور نکن تنهائی ات را، من در تو پنهانم تو در من ...

نقل قول نوشته اصلی توسط avayeeshgh نمایش پست ها
    سلام کل پاسخ شما از این قراره:

۱- طبق قانون در مورد معافیت های پزشکی، تا۵ سال از صدور، رییس حوزه نظام وظیفه میتونه درصورت تحصیل یقین به تقلب، دستور معاینه مجدد بده.
    ۲- هر کسی در هر زمانی معافیتش رو قانونی گرفته تحت هیچ شرایط باطل نمیشه.
    کلا هرکسی حقی رو بدست بیاره با عوض شدن قانون حقش از بین نمیره که قاعده عطف بما سبق شدن و نشدن هست.قوانین ماهیتی مثل معافیت،ازدواج و... عطف بماسبق نمیشن. بعنوان مثال در سال۹۱ می گویند دارندگان لیسانس در هر رشته ای اجازه شرکت در آزمون ارشد هر رشته دیگری را دارند.شما قبول میشی و با لیسانس مثلا فلسفه مشغول تحصیل در ارشد حقوق میشی.بعدا مثلا سال۹۲ که شما هنوز دانشجویی میگن فقط لیسانسه های حقوق اجازه خوندن ارشد حقوق دارن. این برای شما مشکل ایجاد نمیکنه و شما ادامه میدی و ارشدتم معتبره.

حالا از نکات فوق این نتیجه ها رو دقت فرمایید:
    الف) ابطال معافیت فقط در مورد معافیت پزشکی هست.
    ب)فقط رییس حوزه نظام وظیفه اجازه داره اینکار رو بکنه پس رییس نظام وظیفه ناجا هم نمیتونه بلکه مثلا اون سرهنگی که رییس حوزه فیروزکوه هست(در مورد کارت صادره از حوزه خودش).
    ج)باید در مورد تقلب یقین حاصل کنه. الکی نمیتونه. بعنوان نمونه گزارش پزشک معتمد ناجا یقین هست.
    د)این شک حداکثر تا ۵سال پس از صدور کارت هست.
    ه)پس از این یقین فرد معاینه مجدد میشه.
    و)اگر پس از معاینه مجدد معلوم شد معاف نبوده مسئولیت کیفری داره و اگر پزشک در ازای رشوه یا با علم و قصد اینکارو کرده او هم مجازات میشه و فرد سرباز میشه.
    ز)کسی که در زمان خودش درست معاف شده الان اگر بیماریش معافیت نداره هیچ خللی وارد نمی کنه و معافیتش معتبر هست تا ابد مگر مجلس قانونی تصویب کنه که همه معافیت ها باطله!

توجه مهم:
    کسانی که در زمان اجرای قانون جدید معاف پزشکی بشن، این شک همراه با یقین رییس حوزه ن.و در موردشون محدودیت۵ساله نداره و تا پایان سن مشمولیت یعنی۵۰سال هست.چرا که در قانون جدید ۵سال از این ماده حذف شده و چون مطلق گفته یعنی تا ابد که میدونیم تا ابد یعنی۵۰سالگی فرد چون پس از ۵۰سالگی هر ایرانی به صرف داشتن شناسنامه معاف هست.
    شما با اطلاعات حقوقی که دارید اینجا واقعا" خیلی کمک می کنید
    اول از همه ممنونم
    و یک سوال دارم در مورد این بندی که نوشتید
    ابطال معافیت فقط در مورد معافیت پزشکی هست.
    یعنی تحت هیچ شرایطی نمی تونن معافیت کفالت را باطل کنن؟( منظورم معافیت کفالتی که قانونی گرفته شده باشه)
    الان سر این شایعات و جریانات ما حسابی نگرانیم
    اون قانون پنج سال همچنان برای معافیت کفالت پا برجاست؟
    به راه پر ستاره می کشانی ام ..فراتر از ستاره می نشانی ام ...نگاه کن ...من از ستاره سوختم ...لبالب از ستارگان تب شدم ...چو ماهیان سرخ رنگ ساده دل ....ستاره چین برکه های شب شدم

نقل قول نوشته اصلی توسط keivanpro نمایش پست ها
    شما با اطلاعات حقوقی که دارید اینجا واقعا" خیلی کمک می کنید
    اول از همه ممنونم
    و یک سوال دارم در مورد این بندی که نوشتید
    ابطال معافیت فقط در مورد معافیت پزشکی هست.
    یعنی تحت هیچ شرایطی نمی تونن معافیت کفالت را باطل کنن؟( منظورم معافیت کفالتی که قانونی گرفته شده باشه)
    الان سر این شایعات و جریانات ما حسابی نگرانیم
    اون قانون پنج سال همچنان برای معافیت کفالت پا برجاست؟
    خواهش می کنم وظیفست
    در قانون در قسمت معافیت پزشکی صحبت از معاینه مجدد و ابطال شده و چون در بخش عمومی قانون و در بخش کفالت هیچ ماده ای نداریم، امکان ابطال معافیت کفالت نمیتونه وجود داشته باشه
    ویرایش توسط avayeeshgh : April 23rd, 2012 در ساعت 06:26 PM

Senior Member سپهر آواتار ها

منم یه سوال درباره ابطال معافیت پزشکی دارم. ممنون میشم اگه دوستان راهنمایی کنند:

اینجور که به نظر میاد طبق قانون جدید قراره برای معافیت پزشکی آیین نامه جدید تهیه بشه. حالا فرض کنیم یکی فردا (یعنی بعد از تهیه و ابلاغ قانون جدید ولی قبل از تهیه و ابلاغ آیین نامه جدید معافیت پزشکی) خودش را برای معافیت پزشکی معرفی کنه. اگر چنین فردی طبق آیین نامه قدیمی معاف باشه و طبق آیین نامه جدید معاف نباشه، آیا در حالات زیر امکان لغو معافیتش وجود داره؟

1. فرد قبل از ابلاغ آیین نامه جدید در کمیسیون معاف شناخته بشه و کارت معافیتش هم صادر بشه.

2. فرد قبل از ابلاغ آیین نامه جدید در کمیسیون معاف شناخته بشه ولی قبل از صدور کارت آیین نامه ابلاغ بشه.

3. فرد قبل از ابلاغ آیین نامه جدید در کمیسیون شرکت کرده ولی کمیسیون رای به معاینه مجدد داده و قبل از کمیسیون دوم آیین نامه ابلاغ بشه.

4. قبل از شرکت فرد در کمیسیون آیین نامه جدید ابلاغ بشه.
    .You tried your best and you failed miserably. The lesson is never try." H.S"

نقل قول نوشته اصلی توسط سپهر نمایش پست ها
    منم یه سوال درباره ابطال معافیت پزشکی دارم. ممنون میشم اگه دوستان راهنمایی کنند:

اینجور که به نظر میاد طبق قانون جدید قراره برای معافیت پزشکی آیین نامه جدید تهیه بشه. حالا فرض کنیم یکی فردا (یعنی بعد از تهیه و ابلاغ قانون جدید ولی قبل از تهیه و ابلاغ آیین نامه جدید معافیت پزشکی) خودش را برای معافیت پزشکی معرفی کنه. اگر چنین فردی طبق آیین نامه قدیمی معاف باشه و طبق آیین نامه جدید معاف نباشه، آیا در حالات زیر امکان لغو معافیتش وجود داره؟

1. فرد قبل از ابلاغ آیین نامه جدید در کمیسیون معاف شناخته بشه و کارت معافیتش هم صادر بشه.

2. فرد قبل از ابلاغ آیین نامه جدید در کمیسیون معاف شناخته بشه ولی قبل از صدور کارت آیین نامه ابلاغ بشه.

3. فرد قبل از ابلاغ آیین نامه جدید در کمیسیون شرکت کرده ولی کمیسیون رای به معاینه مجدد داده و قبل از کمیسیون دوم آیین نامه ابلاغ بشه.

4. قبل از شرکت فرد در کمیسیون آیین نامه جدید ابلاغ بشه.
    دوست عزیز در موارد ۱ و۲ معافیت برقرار و در موارد ۳و۴ مطابق آیین نامه جدید رفتار خواهد شد.
    دقت کنید که در مورد۲ باید رای قطعی معافیت صادر شده باشه و تاریخ صدور قبل از تاریخ اجرایی شدن آیین نامه جدید باشه.

Senior Member سپهر آواتار ها

دوست عزیز در موارد ۱ و۲ معافیت برقرار و در موارد ۳و۴ مطابق آیین نامه جدید رفتار خواهد شد.
    دقت کنید که در مورد۲ باید رای قطعی معافیت صادر شده باشه و تاریخ صدور قبل از تاریخ اجرایی شدن آیین نامه جدید باشه.
    خیلی ممنون بابت راهنمایی.

فقط ممکنه درباره مورد 2 یکم بیشتر توضیح بدید؟ منظور از رای قطعی معافیت چیه؟ همون چیزیه که روز کمیسیون گفته میشه یا صدور این رای طول میکشه؟
    .You tried your best and you failed miserably. The lesson is never try." H.S"

نقل قول نوشته اصلی توسط سپهر نمایش پست ها
    خیلی ممنون بابت راهنمایی.

فقط ممکنه درباره مورد 2 یکم بیشتر توضیح بدید؟ منظور از رای قطعی معافیت چیه؟ همون چیزیه که روز کمیسیون گفته میشه یا صدور این رای طول میکشه؟
    خواهش میکنم
    یعنی تاریخی که رای شورا صادر میشه. روی برگه یه تاریخی تایپ شده که زیرش پزشکها امضا می کنند.

Junior Member

با سلام
    با تشکر از avayeeshgh بابت ارائه اطلاعات دقیق تان
    ولی در رابطه با پاسخی که در بالا دادید باید عرض کنم جواب تان اشتباه است. طبق مشاوره با وکیل پایه یک آگاه به قوانین معافیت پزشکی تنها ویرایشی از آئین نامه معافیت پزشکی شامل حال مشمول متقاضی معافیت پزشکی می گردد که در تاریخ معرفی مشمول به نظام وظیفه و درخواست معافیت پزشکی جاری بوده است و پرونده مشمول متقاضی با آن ویرایش آئین نامه شروع به بررسی می شود. در صورت تغییرات مکرر و ابلاغ آئین نامه های بعدی کماکان همان آئین نامه اول تا پایان مراحل معافیت و اخذ کارت شامل حال متقاضی می باشد نه آئین نامه های پس از آن.
    به عنوان یک مثال وقتی آئین نامه 93 ابلاغ گردید و از یک مرداد 93 لازم الاجرا شد فقط شامل حال مشمولان متقاضی ای می باشد که پس از این تاریخ (مرداد 93) خود را به نظام وظیفه معرفی کرده باشند. یعنی مشمولانی که درخواست معافيت پزشکی خود را در ماھھای گذشته و قبل ازمرداد 93 از طریق دفاتر خدمات الکترونيک انتظامی( پليس ١٠ + ) به ثبت رسانيده و پرونده آنان در دست بررسی بود، برابر آئين نامه سابق به درخواستشان رسيدگی می شد.
    لینک خبر:
    http://nezamvazifeh.com/news/%D9%85%...F%DB%8C%D8%AF/
    به این ترتیب به نظر من در موارد 1 تا 3 آئین نامه قدیم و فقط در مورد 4 آئین نامه جدید شامل حال مشمول متقاضی می گردد.
    با تشکر

Member meamari2 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Artificial intelligence

من هم تشکر میکنم که با وجهه قانونی و رسمی جواب بچه ها رو میدید یکی از مشکلات ما اینه که حقوق خودمون رو خوب نمیشناسیم ..

پس با این حساب شما توصیه میکنید مثلا کسی که بابت تنبلی چشم معافیت گرفته ، گواهینامشو حتی اگه میتونه معمولی بگیره نکنه این کارو با همون رانندگی با آینه مخصوص بگیره مثلا .

چون ظاهرا نظام وظیفه مدارک رسمی فرد مثل استخدامیو گواهینامه و .. رو کنترل میکنه موقع تعویض کارت گواهینامه یا کارت کعافیت

صفحه 1 از 13 1234567891011 ... آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)