صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 13

موضوع: کدام معافیت مناسب تره ؟

Junior Member

پیش فرض کدام معافیت مناسب تره ؟

سلام دوستان

من در حال حاضر دارای دو معافیت سربازی می باشم ، که برای استفاده از یکی از آن ها دچار تردید شده ام . ممنون میشم مرا راهنمایی کنید. معافیت اول تعداد ماه های جبهه ی پدرم می باشد که بیش از سی ماه می باشد و البته در این حالت ظاهرا باید دو ماه آموزشی را حتما بگذرانم . معافیت دوم مشکل جسمی می باشد که صافی کف پا Rigid ( شروع درد از ناحیه کف پا و انتقال به زانوها و ... درد کمر و ستون فقرات ) . با توجه به اینکه مشکل صافی کف پا برای من بسیار عذاب آور است و به هیچ عنوان قادر به فعالیت جسمی مانند دویدن نیستم و بنابراین نمی توانم به آموزشی هم بروم ، از دوستان با تجربه این انجمن خواهشمندم که مرا در تصمیم صحیح یاری کنند تا کدام معافیت را بگیرم ؟

از این می ترسم که اگر معافیت پزشکی بگیرم برای استخدام دچار مشکل بشوم ؟ آیا این موضوع حقیقت دارد ؟ یا شایعه ای بیش نیست ؟

Banned

پیش فرض پاسخ : کدام معافیت مناسب تره ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط rezav نمایش پست ها
    سلام دوستان

من در حال حاضر دارای دو معافیت سربازی می باشم ، که برای استفاده از یکی از آن ها دچار تردید شده ام . ممنون میشم مرا راهنمایی کنید. معافیت اول تعداد ماه های جبهه ی پدرم می باشد که بیش از سی ماه می باشد و البته در این حالت ظاهرا باید دو ماه آموزشی را حتما بگذرانم . معافیت دوم مشکل جسمی می باشد که صافی کف پا Rigid ( شروع درد از ناحیه کف پا و انتقال به زانوها و ... درد کمر و ستون فقرات ) . با توجه به اینکه مشکل صافی کف پا برای من بسیار عذاب آور است و به هیچ عنوان قادر به فعالیت جسمی مانند دویدن نیستم و بنابراین نمی توانم به آموزشی هم بروم ، از دوستان با تجربه این انجمن خواهشمندم که مرا در تصمیم صحیح یاری کنند تا کدام معافیت را بگیرم ؟

از این می ترسم که اگر معافیت پزشکی بگیرم برای استخدام دچار مشکل بشوم ؟ آیا این موضوع حقیقت دارد ؟ یا شایعه ای بیش نیست ؟
    اگر معافیت پزشکی بگیرید طبعا برای جاهایی که نیاز به فعالیت بدنی دارند خب دچار مشکل خواهید شد.
    من خودم معافیت دارم اما از نوع پزشکی نیست ولی اون ماههای اول خیلی رو این مسایل حساس بودم پرس و جو کردم از همه جاها دیدم فقط پزشکی اونم تازه نه برای همه جا بیشتر برای نهادهای نظامی و .... و برخی جاهای محدود مشکل ساز میشه وکرنه در کلیت مثلا کار در سازمانی پژوهشی یا موسسه تحقیقاتی مشکلی نیست . بازم حتی کسی دچار مشکل بشه وقتی بره توی کار و مثلا دلیل و مدرک نشون بده که این به خاطر پا هست نه بیماری که روند فعالیت روزانه رو مختل کنه مشکلی نیست.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط rahi2012 نمایش پست ها
    اگر معافیت پزشکی بگیرید طبعا برای جاهایی که نیاز به فعالیت بدنی دارند خب دچار مشکل خواهید شد.
    من خودم معافیت دارم اما از نوع پزشکی نیست ولی اون ماههای اول خیلی رو این مسایل حساس بودم پرس و جو کردم از همه جاها دیدم فقط پزشکی اونم تازه نه برای همه جا بیشتر برای نهادهای نظامی و .... و برخی جاهای محدود مشکل ساز میشه وکرنه در کلیت مثلا کار در سازمانی پژوهشی یا موسسه تحقیقاتی مشکلی نیست . بازم حتی کسی دچار مشکل بشه وقتی بره توی کار و مثلا دلیل و مدرک نشون بده که این به خاطر پا هست نه بیماری که روند فعالیت روزانه رو مختل کنه مشکلی نیست.
    ممنون از شما دوست عزیز
    با توجه به وضعیت جسمانی بنده که در پست اول ذکر کردم ، به نظرت منطقی تره که از معافیت پزشکی استفاده کنم ؟ چون طبق قانون نظام وظیفه اگر کسی بیماری خاصی دارد باید حتما قبل از اعزام آن را اعلام کند ، در غیر اینصورت مسئولیت اتفاقات پیش رو بر عهده خودش است . به نظر شما وضعیت جسمی من توان سپری کردن دو ماه آموزشی را دارد ؟ خودم که فکر نمی کنم...( یعنی حتی برای دویدن هم مشکل دارم )

Banned

ممنون از شما دوست عزیز
    با توجه به وضعیت جسمانی بنده که در پست اول ذکر کردم ، به نظرت منطقی تره که از معافیت پزشکی استفاده کنم ؟ چون طبق قانون نظام وظیفه اگر کسی بیماری خاصی دارد باید حتما قبل از اعزام آن را اعلام کند ، در غیر اینصورت مسئولیت اتفاقات پیش رو بر عهده خودش است . به نظر شما وضعیت جسمی من توان سپری کردن دو ماه آموزشی را دارد ؟ خودم که فکر نمی کنم...( یعنی حتی برای دویدن هم مشکل دارم )
    والا این دیگه تشخیص پزشکی میخواد به نظرم برای این کار با پزشکتون مشورت کنید.

من از اين سوالي كه خيلي از كاربر ها مبني بر اينكه "اگر معافيت پزشكي بگيرم براي شغل مشكل مي شه".تعجب مي كنم
    چرا كه آن دسته از شغل هايي كه نيازمند جسم سالم شما باشد حتما از شما تست مي گيرند.
    مثلا همين فرد بالا كه همانند پدر من مشكل كف پا دارد.
    شما اگر معافي هم نگيري اصلا شما رو براي مثلا كار نظامي قبول نمي كنندو
    و يا اصلا خود شما نمي توانيد سمت اين چنين شغل هايي برويد.
    پس كار درست اين هست كه با اون بهانه اي در خواست مافي كنيد كه قطعي تر شما را به معافي مي رساند.
    و يا هر دو(نمي دونم مي شه يا نه)كه فكر كنم نشه
    شاد باشيد.
    چو ايران نباشد تن من مباد

Senior Member Harrison آواتار ها

ممنون از شما دوست عزیز
    سلام رفیق..من شرایط شمارو دقیقا درک میکنم...اولا که ایشالله همیشه سلامتی باشه..اما همه ما پسرا رو بگردی سر تا پا یه معاف از رزمی پیدا میکنید..این از این!!! :ی
    شما تمام تلاشتو بکن معافی بگیری..ارزششو داره..ضمنا واسه استخدام یا باید کار بلد باشی..یا پارتی....جای خصوصی که کاری نداره..جای دولتی هم دیدم طرف با پارتی استخدام شده!!!
    شما باید هم زمان هم واسه معافیت اقدام کن..هم کسری جبهه پدر..که اگه معاف نشدی..مثلا معاف از رزم..حداقل 6 ماه 1سال مکتر خدمت کنی..
    برای کار نظامی...تو اموزشی که معاف از رزما میتونن در برند!!! بسته به اینکه چقدر زرنگ باشی کلشو میپیچونی...تو یگان هم که همش کار اداری میکنی!!!

نقل قول نوشته اصلی توسط Harrison نمایش پست ها
    سلام رفیق..من شرایط شمارو دقیقا درک میکنم...اولا که ایشالله همیشه سلامتی باشه..اما همه ما پسرا رو بگردی سر تا پا یه معاف از رزمی پیدا میکنید..این از این!!! :ی
    شما تمام تلاشتو بکن معافی بگیری..ارزششو داره..ضمنا واسه استخدام یا باید کار بلد باشی..یا پارتی....جای خصوصی که کاری نداره..جای دولتی هم دیدم طرف با پارتی استخدام شده!!!
    شما باید هم زمان هم واسه معافیت اقدام کن..هم کسری جبهه پدر..که اگه معاف نشدی..مثلا معاف از رزم..حداقل 6 ماه 1سال مکتر خدمت کنی..
    برای کار نظامی...تو اموزشی که معاف از رزما میتونن در برند!!! بسته به اینکه چقدر زرنگ باشی کلشو میپیچونی...تو یگان هم که همش کار اداری میکنی!!!

سلام دوستان
    من خیلی جدید هستم ببخشید که شاید در این پست بی ربط باشد

من به یک مشکل اساسی برخوردم
    آیین نامه قدیمی معافیت پزشکی را می خواهم ؟ کسی این آیین نامه را دارد؟ تغییرات اساسی با آیین نامه جدید پیدا کرده است که در مورد بیمه عمر من را در خصوص مشتریانم به دردسر انداخته است

متشکرم

Junior Member Hasan2020 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    لیسانس مترجمی

نقل قول نوشته اصلی توسط hamlet20002002 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من خیلی جدید هستم ببخشید که شاید در این پست بی ربط باشد

من به یک مشکل اساسی برخوردم
    آیین نامه قدیمی معافیت پزشکی را می خواهم ؟ کسی این آیین نامه را دارد؟ تغییرات اساسی با آیین نامه جدید پیدا کرده است که در مورد بیمه عمر من را در خصوص مشتریانم به دردسر انداخته است

متشکرم
    lمیشه مشکلاتی که پیدا کردید رو بگید که ببینم میتونم کمکتون کنم یا نه؟
    چون من آیین نامه رو ندارم ولی میتونم اگه سوالتون رو بپرسید پاسخ بدم..

Junior Member

سلام دوستان
    من بیماری فاویسم دارم شدیدترین درجش هم هست. طبق آیین نامه فقط معاف از رزم میدن، می‌خواستم بدونم آیا میشه با آشنا و ... کاری کرد که معاف دائم بشم یا نه؟
    ضمناً می‌خوام بدونم از طریق چه نوع بیماری‌هایی معافیت گرفتن آسون تره یعنی سخت‌تر قابل مچ گیریه
    ممنون میشم اگه کسی اطلاعاتی داره کمک کنه

Junior Member

سلام من ماده 36 بند 17 در رفتگی مکرر مفصل شانه ریشه ژنتیکی داره بند 17- دررفتگي مكرر و يا قديمي و مادرزادي مفاصل بزرگ ( مستند به 2 راديوگرافي در حال دررفتگي در بيمارستانهاي ن.م و يا مورد وثوق) عمل شده و يا نشده معاف دائم. joint hyperlaxity دکتر هم رفتم mri هم دارم دکتر گفت فقط با عمل یه کم بهتر میشه ولی چون ریشه ژنتیکی داره درمان کامل نمیشه امکان عود کردنش هست
    میترسم اقدام کنم رد یشم واسه معافیت گوش هم نتونم اقدام کنم ممنون میشم من معافیت کاهش شنوایی هم میتوننم بگیرم (كاهش شنوايي يكطرفه بطوري كه معدل آن در فركانس هاي چهارگانه (512ـ1024ـ2048ـ4096) بيش از 80 دسي بل باشد معاف دائم.)به نظرتون کدوم بهترین برا آینده؟ منظورم اگه از دید کار و جامعه ....

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)