صفحه 10 از 14 نخستنخست 1234567891011121314 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 , از مجموع 139

موضوع: امکان ابطال کارت معافیت پزشکی و نیاز به ابطال آن(جهت اقدام برای گواهینامه و...)

ApplyAbroad Hero Hamid_110 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : امکان ابطال کارت معافیت پزشکی و نیاز به ابطال آن(جهت اقدام برای گواهینامه و...

نقل قول نوشته اصلی توسط avayeeshgh نمایش پست ها
    دوست عزیز سلام.
    لطفا اینجا اعلام کنید که نتیجه نهایی چی میشه ( اون مقداری که در موضوعات دیگه توضیح دادید دیدم، منظورم ادامه ی روند تا آخر هست و اینکه اینجا بفرمایید که راحت برای افراد بعدی در دسترس باشه).
    ایشالا که مشکلی نیست.
    یه سوال؟ شما فرمودین مشهدین؟ و اینکه همه (۱۹ نفر که فرمودید) چاقی لاغری بودین؟ یا نه و همه مثل شما اخیرا معاف شدن؟
    معافیت شما باید با همون قانون قدیم (قانون لازم الاجرء زمان معافیت) بررسی بشه. در ضمن خیلی جالبه که میگه مشمول گرامی چون شما معاف بودین نه مشمول! (البته پیام انبوه هست و بی دقتی به خرج دادن).
    سلام
    اتفاقا حواسشون تو این چیزها خیلی هم جمعِ جمعِ
    از نظر اونا این دوست مون معافیتش باطله تا دوباره ثابت کنه معافِ
    موفق باشید
    ناخواناترین نوشته ها از قویترین حافظه ها ماندگارترند

Junior Member

پیش فرض پاسخ : امکان ابطال کارت معافیت پزشکی و نیاز به ابطال آن(جهت اقدام برای گواهینامه و...

دوست عزیز سلام.
    لطفا اینجا اعلام کنید که نتیجه نهایی چی میشه ( اون مقداری که در موضوعات دیگه توضیح دادید دیدم، منظورم ادامه ی روند تا آخر هست و اینکه اینجا بفرمایید که راحت برای افراد بعدی در دسترس باشه).
    ایشالا که مشکلی نیست.
    یه سوال؟ شما فرمودین مشهدین؟ و اینکه همه (۱۹ نفر که فرمودید) چاقی لاغری بودین؟ یا نه و همه مثل شما اخیرا معاف شدن؟
    معافیت شما باید با همون قانون قدیم (قانون لازم الاجرء زمان معافیت) بررسی بشه. در ضمن خیلی جالبه که میگه مشمول گرامی چون شما معاف بودین نه مشمول! (البته پیام انبوه هست و بی دقتی به خرج دادن).
    نتیجه نهایی که واسه من هنوز معلوم نشده . ازمایش تیروئید نوشتن که هفته دیگه میرم میدم .فعلا کارتهای معافیتمون دست حفاظت اطلاعات هست . البته اونجور که تا الان واسه بقیه مون پیش رفته نباید موضوع خیلی حادی باشه . حالا نتیجه اش هر چی شد اینجا میگم که بقیه هم استفاده کنن .

در مورد افرادی که اونجا بودن . ما سه نفر از یه شورای عالی بودیم که دو ماه پیش برگزار شد . دو نفر دیگه مال دو سال پیش بودن و بقیه رو هم خبر ندارم . معافیت ها هم مختلف بود و چیز خاصی توش نداشت .
    اما نکته مهمش اینجا بود که یکی از ما اون قسمت ماده معافیتش توی کارت معافیت اشتباه خورده بود و واسش یه بیماری دیگه زده بودن . احتمالا مشکل همه همین بوده و مشکل خاصی نباید باشه و فقط مربوط به کارت باشه .

Junior Member

دوستان یه سوال داشتم . اگه کسی قانونش رو میدونه خواهشا بگه . صفحه اول تاپیک رو خوندم دقیق متوجه نشدم که مربوط به مورد من هم میشه یا نه .

با توجه به پستهای قبلیم (بالا) الان نظام وظیفه که کارت معافیت من رو گرفته به قول خودشون میخوان ببینن معافیتم درست بوده یا نه .
    خوب معافیت من از نوع کم کاری تیروئید بود با TSH 12 . کم کاریم خفیفه و معمولا به این مقدار معافیت نمیدن .
    ولی به هر صورتی که بود (شانس یا خواست خدا) بعد از سه ماه ازمایش و انجام تستهای مختلف و معاینات ، توی شورای عالی معاف شدم . خود شورا هم همونجا بهم گفت که طبق فلان بند و ... معافی (تو قانون قدیم کلا کم کاری تیروئید رو زده معاف و شدت رو ننوشته)
    حالا اینا اومدن تمام مراحل معافیت رو دوباره واسم انجام دادن . البته به صورت صوری . یعنی سریع فرستادنم یه دکتر نظام وظیفه و اون نظرش رو داده و فرستاده نظام وظیفه و بعد از چند روز هم پرونده ام رو دکتر کمیسیون پزشکی (نه شورای عالی) با حضور خود بازرسی نظام وظیفه یه نگاه کرد و گفت خبرش رو میدیم که معافی یا سربازی .
    حالا میخوام ببینم ایا قانونا اینا میتونن کارتم رو باطل کنن در صورتی که من این بیماری رو دارم ؟ نه تقلبی در کار بوده و نه رشوه ای و هر چیز دیگه . میخوام ببینم اینا میتونن فقط بنا به اینکه کم کاریم خفیف هست معافیتم رو باطل کنن ؟ (خوشبختانه همون قانون قدیم رو واسه من لحاظ کردن )
    یکی میگی مثلا فوتبالیسته و کلا اون بیماری که باهاش کارت معافیت گرفته رو نداره و باطلش میکنن . اما کسی که بیماری رو داره و فقط شدتش کمه و واسه شدت بیماری هم بندی وجود نداشته باشه رو با نظر یه کمیبسیون معمولی و نه شورای عالی میتونن معافیتش رو باطل کنن ؟ در حالی که شنیدم رای شورای عالی باطل نمیشه . اینکه اینا به رای خودشون شک کردن یه جور تناقض نیست ؟ نمیشه شکایت کرد ؟
    ممنون میشم اگه کسی قانونش رو میدونه توضیح بده . من چند ماه از زندگیم عقب افتادم واسه همین قضیه .

نقل قول نوشته اصلی توسط mrd010 نمایش پست ها
    دوستان یه سوال داشتم . اگه کسی قانونش رو میدونه خواهشا بگه . صفحه اول تاپیک رو خوندم دقیق متوجه نشدم که مربوط به مورد من هم میشه یا نه .

با توجه به پستهای قبلیم (بالا) الان نظام وظیفه که کارت معافیت من رو گرفته به قول خودشون میخوان ببینن معافیتم درست بوده یا نه .
    خوب معافیت من از نوع کم کاری تیروئید بود با TSH 12 . کم کاریم خفیفه و معمولا به این مقدار معافیت نمیدن .
    ولی به هر صورتی که بود (شانس یا خواست خدا) بعد از سه ماه ازمایش و انجام تستهای مختلف و معاینات ، توی شورای عالی معاف شدم . خود شورا هم همونجا بهم گفت که طبق فلان بند و ... معافی (تو قانون قدیم کلا کم کاری تیروئید رو زده معاف و شدت رو ننوشته)
    حالا اینا اومدن تمام مراحل معافیت رو دوباره واسم انجام دادن . البته به صورت صوری . یعنی سریع فرستادنم یه دکتر نظام وظیفه و اون نظرش رو داده و فرستاده نظام وظیفه و بعد از چند روز هم پرونده ام رو دکتر کمیسیون پزشکی (نه شورای عالی) با حضور خود بازرسی نظام وظیفه یه نگاه کرد و گفت خبرش رو میدیم که معافی یا سربازی .
    حالا میخوام ببینم ایا قانونا اینا میتونن کارتم رو باطل کنن در صورتی که من این بیماری رو دارم ؟ نه تقلبی در کار بوده و نه رشوه ای و هر چیز دیگه . میخوام ببینم اینا میتونن فقط بنا به اینکه کم کاریم خفیف هست معافیتم رو باطل کنن ؟ (خوشبختانه همون قانون قدیم رو واسه من لحاظ کردن )
    یکی میگی مثلا فوتبالیسته و کلا اون بیماری که باهاش کارت معافیت گرفته رو نداره و باطلش میکنن . اما کسی که بیماری رو داره و فقط شدتش کمه و واسه شدت بیماری هم بندی وجود نداشته باشه رو با نظر یه کمیبسیون معمولی و نه شورای عالی میتونن معافیتش رو باطل کنن ؟ در حالی که شنیدم رای شورای عالی باطل نمیشه . اینکه اینا به رای خودشون شک کردن یه جور تناقض نیست ؟ نمیشه شکایت کرد ؟
    ممنون میشم اگه کسی قانونش رو میدونه توضیح بده . من چند ماه از زندگیم عقب افتادم واسه همین قضیه .
    نهایتا" شما میتونید به دیوان عدالت اداری شکایت کنید و همزمان درخواست دستور موقت هم بدید تا رسیدگی انجام بشه و دادگاه رای بده.
    باور نکن تنهائی ات را، من در تو پنهانم تو در من ...

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی عمران

با عرض سلام خدمت دوستان

به طور خیلی اتفاقی این تاپیک رو دیدم . یک سوالی برام پیش اومد گفتم بپرسم تا برامم رفع ابهام بشه

من تابستان سال 89 معافیت پزشکی رو طبق بند بیماری های قلبی و عروقی تو قسمت ازدیاد فشار خون گرفتم و چون کارتم قدیمی بود هفته پیش کارتم رو واسه تعویض به پلیس + 10 دادم چونکه گفته بودن محلتش تا پایان سال 93 هست . حالا که این تاپیک رو دیدم گفتم آیا ممکنه در این مورد کارت بنده هم رو باطل کنند و بگن آزمایشات رو دوباره انجام بده ! چون موضوع بر میگرده به چهار سال و نیم پیش و من از اون موقع تحت درمان هستم و الان هم دارو مصرف میکنم و خوب خیلی شرایط جسمی من بهتر شده نسبت به اون سال که معافیت گرفتم و شاید الان اصلا ًدر حد معافیت نباشم ! در ضمن الان 27 سالمه و دانشجو ارشد هستم یعنی تا سال 3 سال دیگه هم که 30 ساله میشم معاف تحصیلی هستم و بعد اونم که اصلاً رقبت پیگری اینجور مسائل رو ندارم ! هرچند همین الانش هم حس و حالش رو ندارم

در هر صورت چنانچه اطلاعاتی دارید ممنون میشم در میان بزارید . ممنون
    ویرایش توسط Machin : March 17th, 2015 در ساعت 11:34 AM

نقل قول نوشته اصلی توسط Machin نمایش پست ها
    با عرض سلام خدمت دوستان

به طور خیلی اتفاقی این تاپیک رو دیدم . یک سوالی برام پیش اومد گفتم بپرسم تا برامم رفع ابهام بشه

من تابستان سال 89 معافیت پزشکی رو طبق بند بیماری های قلبی و عروقی تو قسمت ازدیاد فشار خون گرفتم و چون کارتم قدیمی بود هفته پیش کارتم رو واسه تعویض به پلیس + 10 دادم چونکه گفته بودن محلتش تا پایان سال 93 هست . حالا که این تاپیک رو دیدم گفتم آیا ممکنه در این مورد کارت بنده هم رو باطل کنند و بگن آزمایشات رو دوباره انجام بده ! چون موضوع بر میگرده به چهار سال و نیم پیش و من از اون موقع تحت درمان هستم و الان هم دارو مصرف میکنم و خوب خیلی شرایط جسمی من بهتر شده نسبت به اون سال که معافیت گرفتم و شاید الان اصلا ًدر حد معافیت نباشم ! در ضمن الان 27 سالمه و دانشجو ارشد هستم یعنی تا سال 3 سال دیگه هم که 30 ساله میشم معاف تحصیلی هستم و بعد اونم که اصلاً رقبت پیگری اینجور مسائل رو ندارم ! هرچند همین الانش هم حس و حالش رو ندارم

در هر صورت چنانچه اطلاعاتی دارید ممنون میشم در میان بزارید . ممنون
    سلام دوست عزیز. به هیچ عنوان نگران نباشید. موفق باشید.
    باور نکن تنهائی ات را، من در تو پنهانم تو در من ...

Junior Member

سلام، من سال 89 معافیت اعصاب و روان گرفتم. الان دانشجو هم هستم.

سوالم اینه می تونم از گواهی اشتغال به تحصیل برای گرفتن گواهینامه استفاده کنم یا اینکار غیرقانونی هست و مشکل پیدا میکنه و باید حتما گواهی سلامت بگیرم؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : امکان ابطال کارت معافیت پزشکی

دوست عزیز در موارد ۱ و۲ معافیت برقرار و در موارد ۳و۴ مطابق آیین نامه جدید رفتار خواهد شد.
    دقت کنید که در مورد۲ باید رای قطعی معافیت صادر شده باشه و تاریخ صدور قبل از تاریخ اجرایی شدن آیین نامه جدید باشه.
    با سلام
    با تشکر از avayeeshgh بابت ارائه اطلاعات دقیق تان
    ولی در رابطه با پاسخی که در بالا دادید باید عرض کنم جواب تان اشتباه است. طبق مشاوره با وکیل پایه یک آگاه به قوانین معافیت پزشکی تنها ویرایشی از آئین نامه معافیت پزشکی شامل حال مشمول متقاضی معافیت پزشکی می گردد که در تاریخ معرفی مشمول به نظام وظیفه و درخواست معافیت پزشکی جاری بوده است و پرونده مشمول متقاضی با آن ویرایش آئین نامه شروع به بررسی می شود. در صورت تغییرات مکرر و ابلاغ آئین نامه های بعدی کماکان همان آئین نامه اول تا پایان مراحل معافیت و اخذ کارت شامل حال متقاضی می باشد نه آئین نامه های پس از آن.
    به عنوان یک مثال وقتی آئین نامه 93 ابلاغ گردید و از یک مرداد 93 لازم الاجرا شد فقط شامل حال مشمولان متقاضی ای می باشد که پس از این تاریخ (مرداد 93) خود را به نظام وظیفه معرفی کرده باشند. یعنی مشمولانی که درخواست معافيت پزشکی خود را در ماھھای گذشته و قبل ازمرداد 93 از طریق دفاتر خدمات الکترونيک انتظامی( پليس ١٠ + ) به ثبت رسانيده و پرونده آنان در دست بررسی بود، برابر آئين نامه سابق به درخواستشان رسيدگی می شد.
    لینک خبر:
    http://nezamvazifeh.com/news/%D9%85%...F%DB%8C%D8%AF/
    به این ترتیب به نظر من در موارد 1 تا 3 آئین نامه قدیم و فقط در مورد 4 آئین نامه جدید شامل حال مشمول متقاضی می گردد.
    با تشکر

Junior Member

سلام

من مهر امسال از طریق شورای پزشکی معاف شدم.
    برای گواهینامه ارجاع مجدد شدم به شورای پزشکی.

آیا امکان داره معافیتم را باطل کنند ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط ahadrajabi نمایش پست ها
    سلام

من مهر امسال از طریق شورای پزشکی معاف شدم.
    برای گواهینامه ارجاع مجدد شدم به شورای پزشکی.

آیا امکان داره معافیتم را باطل کنند ؟

شما میری پزشک تا معلوم شه مشکلی نداری که موجب ناکارامدیتون برای رانندگی بشه. مثلا اگه معافی چشم گرفتی، پلیس باید چک کنه آیا شما با چشم مسلح میتونی شرایط لازم برای رانندگی رو واجد باشی یا نه. همین
    Whatever doesn't kill you simply makes you Stranger

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)