صفحه 2 از 14 نخستنخست 123456789101112 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 139

موضوع: امکان ابطال کارت معافیت پزشکی و نیاز به ابطال آن(جهت اقدام برای گواهینامه و...)

پیش فرض پاسخ : امکان ابطال کارت معافیت پزشکی

نقل قول نوشته اصلی توسط سپهر نمایش پست ها
    خیلی ممنون بابت راهنمایی.

فقط ممکنه درباره مورد 2 یکم بیشتر توضیح بدید؟ منظور از رای قطعی معافیت چیه؟ همون چیزیه که روز کمیسیون گفته میشه یا صدور این رای طول میکشه؟
    خواهش میکنم
    یعنی تاریخی که رای شورا صادر میشه. روی برگه یه تاریخی تایپ شده که زیرش پزشکها امضا می کنند.
    باور نکن تنهائی ات را، من در تو پنهانم تو در من ...

نقل قول نوشته اصلی توسط meamari2 نمایش پست ها
    اخه این جریان تو شهرستان یکم متفاوت هست تو شهرستان ها شما رو نمیفرستن بیمارستان بلکه پیش پزشک های معمولی میفرستن ، تو شهر کوچیک هم از اون 5-6 تا پزشک مورد اعتماد حداقل یکی آشنا در میاد ! ، و خیلی ها میتونن با اون دکتر کنار بیان و رانندگی بدون شرایط خاص برشون صادر بشه مثلا به جای رانندگی با آینه مخصوص رانندگی معمولی براشون بنویسه . بعد پیشنهاد من این بود که با این شرایط جدید نظام وظیفه بهتره گواهینامه رو با بند پ نگیریم چون بعدن دردسر میشه برامون .
    خوب ببینید بحث آشنا و اینها که چیز دیگه ای هست. ملاک قانون و روال عادی هست که ما بحث می کنیم .حالا کسی از راه دیگه بره بحث ما نیست. البته تجربه نشون داده از راه بند پ کاری رو انجام دادن بالاخره یکجا دردسر میشه.

Junior Member

باسلام به دوستان گرامی و تشکر از avayeeshgh که لطف میکنن و با اطلاعات و پاسخ هاشون مارو مطلع میکنن.
    این موضوع تعویض و بخصصوص بحث پزشکی واقعاً نگران کننده شده.
    شرایط من به این صورت هست که :
    سال83 با مدرک دیپلم برای معافیت پزشکی (نمره چشم بالا ) اقدام کردم و تمام مراحل قانونی انجام شد و سال84 کارت معافیت دائمم صادر شد. (عکس با عینک).
    من 3سال بعدش (سال87) عمل لیزیک کردم و کلاً بی نیاز از استفاده از عینک شدم. سال 88 هم برای گرفتن گواهی نامه رانندگی با گواهی اشتغال به تحصیل کارشناسی و بدونِ روکردنِ کارت معافیت، گواهی نامه معمولی گرفتم. (عکس بدون عینک).
    خداروشکر تا اینجا هیچ مسئله ای برام پیش نیومده بود ، بالاخره 2هفته پیش کارت معافی و مدرک تحصیلی کارشناسیم رو تحویل دادم برای تعویض. (عکس روی مدرک تحصیلی حدید و عکسی که تحویلشون دادم هم بدون عینک بود).
    حالا سوالم اینه که باگذشتِ 7سال از صدور کارت معافیتم آیا جای نگرانی هست که کارتم رو باطل کنن یا دوباره احضارم کنن برای معاینه ؟؟؟ با این وضعی که همه مدارک شناسایی طرف رو چک میکنن با توجه به اینکه گواهی رانندگیم معمولی هست براشون شُبهه پیش نمیاد که شک کنن و اعتبار معافیتم رو ساقط کنن؟
    آخه کم مشکلات و دردسر داشتیم که این بساط رو راه انداختن و اسباب دلشوره درست کردن برامون
    ممنون میشم نظرتون رو بدونم. سپاس

نقل قول نوشته اصلی توسط majid64 نمایش پست ها
    باسلام به دوستان گرامی و تشکر از avayeeshgh که لطف میکنن و با اطلاعات و پاسخ هاشون مارو مطلع میکنن.
    این موضوع تعویض و بخصصوص بحث پزشکی واقعاً نگران کننده شده.
    شرایط من به این صورت هست که :
    سال83 با مدرک دیپلم برای معافیت پزشکی (نمره چشم بالا ) اقدام کردم و تمام مراحل قانونی انجام شد و سال84 کارت معافیت دائمم صادر شد. (عکس با عینک).
    من 3سال بعدش (سال87) عمل لیزیک کردم و کلاً بی نیاز از استفاده از عینک شدم. سال 88 هم برای گرفتن گواهی نامه رانندگی با گواهی اشتغال به تحصیل کارشناسی و بدونِ روکردنِ کارت معافیت، گواهی نامه معمولی گرفتم. (عکس بدون عینک).
    خداروشکر تا اینجا هیچ مسئله ای برام پیش نیومده بود ، بالاخره 2هفته پیش کارت معافی و مدرک تحصیلی کارشناسیم رو تحویل دادم برای تعویض. (عکس روی مدرک تحصیلی حدید و عکسی که تحویلشون دادم هم بدون عینک بود).
    حالا سوالم اینه که باگذشتِ 7سال از صدور کارت معافیتم آیا جای نگرانی هست که کارتم رو باطل کنن یا دوباره احضارم کنن برای معاینه ؟؟؟ با این وضعی که همه مدارک شناسایی طرف رو چک میکنن با توجه به اینکه گواهی رانندگیم معمولی هست براشون شُبهه پیش نمیاد که شک کنن و اعتبار معافیتم رو ساقط کنن؟
    آخه کم مشکلات و دردسر داشتیم که این بساط رو راه انداختن و اسباب دلشوره درست کردن برامون
    ممنون میشم نظرتون رو بدونم. سپاس
    خواهش می کنم
    ​اگر زمانی که معاف شدید در آیین نامه نوشته بشرط عمل نکردن بعد از معافیت که باطل میشه اگر نه که فکر کنم اصلا چنین مفهومی تو آیین نامه نباشه پس عمل شما دلیل نمیشه که باطل کنن.نگران نباشید.شما زمان خودتون قانونی معاف شدید و قانون پیشبینی نکرده بوده که عمل کنید باطل میشه. برای اطمینان سرچ کنید و آیین نامه زمان خودتون رو بخونید قسمت چشمشو

Junior Member

خیلی ممنون از پاسختون.
    آیین نامه چیزی غیر ازون دفترچه شرایط معافیت ها بود که توش انواع معافیت رو قید کرده بود ؟ توی اون دفترچه که همچی چیزی نبود و شروطی نداشت.
    الآن این آیین نامه رو از کجا میتونم پیدا کنم که مربوط به سوالهای 84-83 باشه!؟

خیلی ممنون از پاسختون.
    آیین نامه چیزی غیر ازون دفترچه شرایط معافیت ها بود که توش انواع معافیت رو قید کرده بود ؟ توی اون دفترچه که همچی چیزی نبود و شروطی نداشت.
    الآن این آیین نامه رو از کجا میتونم پیدا کنم که مربوط به سوالهای 84-83 باشه!؟
    فکر می کنم همین آیین نامه ای که الان اعمال میشه همون موقع هم اجرایی بوده. به سایت نظام وظیفه مراجعه کنید یا به همون دفترچه معافیت پزشکی که اون موقع داشتید

Junior Member

من آیین نامه رو که الان جستجو کردم این هستش که مربوط به سال 80 هست و گویا آخرین آیین نامه هستش که جاگزین آیین نامه سال 75 شده ، و به این شکل اومده :
    (معافیت من مربوط به ماده41 بند3 هستش). و همینطور که تصویرشو گذاشتم هیچگونه شرطی نذاشته و حرفی از عمل نزده، چون اصولاً اون موقع عمل لیزیک هنوز معرفی نشده بود.!

آیین نامه مربوط به بیماری های چشم و بینایی
    ویرایش توسط daniyal_arj : April 26th, 2012 در ساعت 07:12 PM

من آیین نامه رو که الان جستجو کردم این هستش که مربوط به سال 80 هست و گویا آخرین آیین نامه هستش که جاگزین آیین نامه سال 75 شده ، و به این شکل اومده :
    (معافیت من مربوط به ماده41 بند3 هستش). و همینطور که تصویرشو گذاشتم هیچگونه شرطی نذاشته و حرفی از عمل نزده، چون اصولاً اون موقع عمل لیزیک هنوز معرفی نشده بود.!
    قاعدتا مشکلی نخواهد بود
    ویرایش توسط avayeeshgh : April 26th, 2012 در ساعت 04:32 PM

Junior Member

سلام
    منحدود6ماهه که کارت معافیت پزشکی گرفتم.واسهی گواهینامه،اموزشکاه نامه ای داد که بایداونرو میبردم دکتر نظام وظیفه امضاکنه،وقتی مشکلمو پرسید گفت باید دوسال بعداز صدور کارت واسه گواهی نامه اقدام کنی.میشه من نامهی معافیت تحصیلی ازدانشگاه ارایه بدم و قبل از دوسال گواهینامه بگیرم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط sokot نمایش پست ها
    سلام
    منحدود6ماهه که کارت معافیت پزشکی گرفتم.واسهی گواهینامه،اموزشکاه نامه ای داد که بایداونرو میبردم دکتر نظام وظیفه امضاکنه،وقتی مشکلمو پرسید گفت باید دوسال بعداز صدور کارت واسه گواهی نامه اقدام کنی.میشه من نامهی معافیت تحصیلی ازدانشگاه ارایه بدم و قبل از دوسال گواهینامه بگیرم؟
    این کار غیر قانونی هست درنتیجه اگر اینکار رو انجام دادید باید انتظار عواقب بعضا غیرقابل پیشبینیش رو هم داشته باشید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)