صفحه 3 از 14 نخستنخست 12345678910111213 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 139

موضوع: امکان ابطال کارت معافیت پزشکی و نیاز به ابطال آن(جهت اقدام برای گواهینامه و...)

ApplyAbroad Veteran
    Royal2009 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : امکان ابطال کارت معافیت پزشکی

نقل قول نوشته اصلی توسط avayeeshgh نمایش پست ها
    این کار غیر قانونی هست درنتیجه اگر اینکار رو انجام دادید باید انتظار عواقب بعضا غیرقابل پیشبینیش رو هم داشته باشید.
    سلام
    وقتتون بخیر
    چرا غیر قانونی هست؟
    راهنمایی رانندگی واسه این به ایشون گفته که شما دو سال دیگه واسه گواهی نامه اقدام کن چون ممکنه ایشون در دو سال آینده بیماریشون به حدی برسه که نتوانند رانندگی کنن( اکثر معافیت های روانپزشکی را اینگونه می گویند! که معمولا هم کسی مشکلی واسش پیش نمیاد و من نمیدونم این عدد 2 را از کجا آورده اند وفردی را دوسال از حقه رانندگی محروم می کنند! کسی اگه مشکلی جدی واسش پیش بیاد که نتونه رانندگی کنه دیگه نیازی به گفتن راهنمایی رانندگی نداره خودش و خانوا ده اش می دونن که وی با این بیماری نمی تونه رانندگی کنه!!!! نیاز به دلسوزی راهنمایی رانندگی هم نداره)
    وضعیت ایشون مثله این می مونه که یک نفر دو مدرک قانونی داره و این حق را داره که هرکدام از مدارکش را استفاده کند. ایشون هم معافیتش قانونی هست و هم گواهی اشتغال به تحصیل. این دیگه ضعف قانونی هست بنظرم نه مشکل ایشون. مهم اینه که ایشون گواهی اشتغال به تحصیل دارن و گواهی تحصیلیشون هم کاملا قانونی هست
    مرسی
    هیچ به فردا نیاندیش!!..فردا اندیشه ای برای خود دارد!!..رنج هر روز برای آن روز کافی است!!..

نقل قول نوشته اصلی توسط Royal2009 نمایش پست ها
    سلام
    وقتتون بخیر
    چرا غیر قانونی هست؟
    راهنمایی رانندگی واسه این به ایشون گفته که شما دو سال دیگه واسه گواهی نامه اقدام کن چون ممکنه ایشون در دو سال آینده بیماریشون به حدی برسه که نتوانند رانندگی کنن( اکثر معافیت های روانپزشکی را اینگونه می گویند! که معمولا هم کسی مشکلی واسش پیش نمیاد و من نمیدونم این عدد 2 را از کجا آورده اند وفردی را دوسال از حقه رانندگی محروم می کنند! کسی اگه مشکلی جدی واسش پیش بیاد که نتونه رانندگی کنه دیگه نیازی به گفتن راهنمایی رانندگی نداره خودش و خانوا ده اش می دونن که وی با این بیماری نمی تونه رانندگی کنه!!!! نیاز به دلسوزی راهنمایی رانندگی هم نداره)
    وضعیت ایشون مثله این می مونه که یک نفر دو مدرک قانونی داره و این حق را داره که هرکدام از مدارکش را استفاده کند. ایشون هم معافیتش قانونی هست و هم گواهی اشتغال به تحصیل. این دیگه ضعف قانونی هست بنظرم نه مشکل ایشون. مهم اینه که ایشون گواهی اشتغال به تحصیل دارن و گواهی تحصیلیشون هم کاملا قانونی هست
    مرسی
    سلام دوست من.وقت شما هم بخیر
    نه دوست عزیز
    اولا استدلال باید خاص(قانونی)باشه نه عام
    دوم اینکه قانون چیزی هست که الزامی است و نفع و مصلحت و ... نمیتونه تعطیلش کنه
    سوم اینکه ایشون دارای دو حق نیست
    اگر ایشون یا من یا شما میتونیم از طریق گواهی دانشگاه اینکار رو بکنیم بدلیل نقص سیستم اداری هست و این حقی ایجاد نمیکنه و عذر هم حساب نمیشه تا عمل غیرقانونی تلقی نشه
    قانونا شخصی که معاف پزشکی هست باید مرحله معاینه رو بره و رای شورا رو رعایت کنه. گواهی دانشگاه هم مربوط به کسی هست که وضعیت نظام وظیفه اش معلوم نیست! و کسی که کارت داره نمیتونه از اون استفاده کنه. حالا اینکه دانشگاه صادر می کنه گواهی رو باعث نمیشه عذر موجه باشه. مثل اینکه بگید سرکوچه چاقو میفروشن پس اگر از چاقو استفاده کردم جرمی مرتکب نشدم! درضمن این قانون هست که صلاح جامعه رو تشخیص میده نه من و شما و خانواده!شما اگر پشت فرمون بشینی مساله اجتماعی و نظم عمومی هست نه امر شخصی شما .حالا اگر قانونی بنظر شما یا من منطقی نیست تا وقتی مجلس اونو اصلاح یا حذف نکرده باید رعایت بشه و مجوزی ایجاد نمیکنه که بشکنیمش.ضعف از قانون نیست در این مورد و از دانشگاه هست! قانون کاملا قاطع و بدون ابهام افراد دارای معافیت پزشکی رو ملزم به مراحل یاد شده می کنه. در نتیجه اگر راهنمایی رانندگی بفهمه(خیلی هم راحت میفهمه،بعنوان مثال تا ابد که دانشجو نمیمونیم بعد کارت میخوان و کارت تاریخ صدور داره!) علاوه بر ابطال گواهینامه و ملزم شدن فرد به طی مراحل آموزش و امتحان از اول، فرد رو به دادسرا معرفی می کنه و اگر نظام وظیفه متوجه بشه(سیستمهای ناجا در بعضی حالتها یکپارچگی داره) میتونه بر اساس قانون براش شک نزدیک به یقین باشه و فرد رو به معاینه مجدد بفرسته و همزمان موضوع رو به راهنمایی رانندگی اطلاع بده تا مراحل پیش گفته طی بشه!
    از توجهتون ممنونم
    باور نکن تنهائی ات را، من در تو پنهانم تو در من ...

با سلام مخصوصا به دوستمون که پاسخهای حقوقی میدن.
    من هم مثل یکی از دوستان سال 84 معافیت پزشکی -قلب گرفتم. سئوالم اینه برای گواهینامه رانندگی، غیر از معاینه چشم، معاینه دیگه هم انجام میشه؟
    و اینکه من اونموقع یه مقدار مرزی معاف شدم! حالا که طبق گفته شما بیش از 5 سال هم گذشته اگه فرضا تو معاینه تشخیص بدن که در حد معاف دائم نبودم چه مساله ای پیش میاد؟
    زمانی آلبرت اینشتین چنین اظهار داشت: ((در جوانی، رویای من این بود که جغرافی دان شوم. اما هنگام کار در دفتر ثبت اختراعات،عمیقا در خصوص این مساله فکر کردم و به این نتیجه رسیدم که رشته ای بسیار دشوار است و با بی میلی بسوی فیزیک رفتم)).

ApplyAbroad Veteran
    Royal2009 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط saman1 نمایش پست ها
    من هم مثل یکی از دوستان سال 84 معافیت پزشکی -قلب گرفتم. سئوالم اینه برای گواهینامه رانندگی، غیر از معاینه چشم، معاینه دیگه هم انجام میشه؟
    و اینکه من اونموقع یه مقدار مرزی معاف شدم! حالا که طبق گفته شما بیش از 5 سال هم گذشته اگه فرضا تو معاینه تشخیص بدن که در حد معاف دائم نبودم چه مساله ای پیش میاد؟
    البته پاسخه من حقوقی نیس
    ولی واسه گواهی نامه تمامی کسانی که معافیت پزشکی دارند باید کارت معافی رو ببرن پیشه یک دکتر عمومی که خودشون معرفی می کنن ایشون هم مثلا می گوید بیماری ایشون مثلا روانپزشکی هست و تا دوسال دیگه حق گرفتن گواهی نامه نداره یا مشکلش قلبی هست می تونه رانندگی کنه. یا اینکه مثلا چشمش مشکل داره باید با عینک رانندگی کنه و غیره
    نگران نباشید پزشک عمومی که معرفی می کنند اصلا معاینه انجام نمیده فقط چک می کنه که شما طبق چه بندی معاف شده اید و آیا شما صلاحیت گرفتن گواهی نامه دارید یا خیر همین. چون اصلا در تخصص و سواد ایشون نیست که بخوان اظهار نظر در مورد قلب شما انجام بدهند.
    ضمنا معافیت مرزی و غیر مرزی هم نداریم شما یا معاف می شوید یا نمی شویدتیم پزشکی طبق قانون شما رو معاف کرده و اینطورم نیس که پزشک ها نشسته باشن فقط بخوان مچ بگیرن!! اونها مثل ما دنبال درس خوندن و خیلی هوای تحصیلکرده ها رو دارن که حقی ازشون ضایع نشه
    واینکه مشکله قلبی اگه خیلی پیشرفته نباشه مشکلی از نظر گرفتن گواهینامه نخواهد داشت

مرسی
    هیچ به فردا نیاندیش!!..فردا اندیشه ای برای خود دارد!!..رنج هر روز برای آن روز کافی است!!..

نقل قول نوشته اصلی توسط saman1 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز و ممنون از راهنمایی royal2009عزیز
    در فرض سوال شما بعد ۵سال نمیتونن گیر بدن
    شما با معرفینامه از شهرک آزمایش میرید بیمارستان امام سجاد ناجا و پزشک یکی از این تشخیص ها رو میده:
    ۱-کلا رانندگی بلا مانع است در هر آموزشگاهی هم میتونید ثبتنام کنید
    ۲-کلا رانندگی ممنوع است
    ۳-تا چند سال معین(بر اسا آیین نامه ای که خودشون دارن) رانندگی ممنوع است
    ۴-آموزش باید در شهرک آزمایش باشد فقط
    ...
    من ۳سال پیش که رفتم واسه معافی دیدم که معافهای پزشکی میومدن شورا و اونجا۳پزشک متخصص که اتفاقا یکی هم قلب بود نظر میدادن اما در کل نمیدونم کی نظر میده و تا چه حد؟

Junior Member

سلام . من سال 84 گواهینامه گرفتم . الان یک ماهی میشه که تاریخ اعتبارش تموم شده . از اون موقع من چشام خیلی ضعیف شده به حدی که میتونم بخاطر ضعیفی چشم معافیت پزشکی بگیرم . حالا کارتم رو واسم تمدید میکنن یا نه ؟ متشکرم

نقل قول نوشته اصلی توسط manager_66 نمایش پست ها
    سلام . من سال 84 گواهینامه گرفتم . الان یک ماهی میشه که تاریخ اعتبارش تموم شده . از اون موقع من چشام خیلی ضعیف شده به حدی که میتونم بخاطر ضعیفی چشم معافیت پزشکی بگیرم . حالا کارتم رو واسم تمدید میکنن یا نه ؟ متشکرم
    دوست عزیز سلام
    کامل توضیح ندادید؟ وضعیت خدمت شما مشخص نیست ؟ تمدید گواهینامه شما برمیگرده به شرایط عمومی یعنی مثلا اشتغال به تحصیل و ...

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط avayeeshgh نمایش پست ها
    دوست عزیز سلام
    کامل توضیح ندادید؟ وضعیت خدمت شما مشخص نیست ؟ تمدید گواهینامه شما برمیگرده به شرایط عمومی یعنی مثلا اشتغال به تحصیل و ...
    سلام . من الان مشمولم . دارم کارای معافیت پزشکی رو انجام میدم . تازه فارغ التحصیل شدم . باید صبر کنم کارت معافیتم بیاد بعد اقدام کنم واسه تمدید گواهینامه یا الان هم تمدید میکنن واسم ؟ تشکر.

Junior Member

سلام . من الان مشمولم . دارم کارای معافیت پزشکی رو انجام میدم . تازه فارغ التحصیل شدم . باید صبر کنم کارت معافیتم بیاد بعد اقدام کنم واسه تمدید گواهینامه یا الان هم تمدید میکنن واسم ؟ تشکر.

من دیروز رفتم کارهای تمدید را انجام دادم و رسید ثبت مدارک هم گرفتم.

نه گواهی اشتغال به تحصیلی کسی خواست و نه کارت پایان خدمتی.

فقط در فرم اطلاهات یک قسمت داره که اگر کارت معافیت پزشکی دارید، شماره اون را بنویسید.

بعدش هم که دکتر معاینه می کنه واسه چشم.

(البته یک فرمی هم هست که نوشته مثلا مشکل حرکتی دارید یا فشار خون دارید ** حدود 20 تا گزینه *** که بلی و خیر تیک می زنید و اون فرم هم پیش دکتر معاینه چشم

بایگانی میشه.

من هم برای معافیت پزشکی اقدام کردم و هنوز تکلیف مشخص نیست، همه گزینه ها را هم زدم خیر.

حالا صبر می کنیم ببینیم نتیجه چی میشه.

گئاهینامه های جدید هم 2-3 ماه طول میکشه تا بیاد.

شما در صورتی که در فرجه قانونی هستید بعد از فارغ التحصیلی، مشکلی نداره و میتونید انجام بدید. ولی بعدا اگر معاف شدید، برای تمدید گواهینامه باید برید شورای پزشکی اجازه رانندگی بدن اما فعلا مشکلی نیست

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)