صفحه 4 از 14 نخستنخست 12345678910111213 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 139

موضوع: امکان ابطال کارت معافیت پزشکی و نیاز به ابطال آن(جهت اقدام برای گواهینامه و...)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : امکان ابطال کارت معافیت پزشکی

با سلام
    من شدیدا به راهنماییتون نیاز دارم.
    من می خوام گواهینامه بگیرم و 6 سال پیش معافیت پزشکی گرفتم (از بابت فتق) استعلام گرفتم و بردم آموزشگاه چندتا فرم دادن گفتن یکشنبه بیا افسر امضاء کنه، الان مشکلات من:
    1. من فتقمو عمل کردم، مشکلی تو معاینه پیش میاد؟! الان جای بخیه ها هست ولی فتق کاملا درمان شده!
    2. استعلام معافیت منو زدن بیماری چشم، چرا نمیدونم! اشتباه به این بزرگی اونم از زیر دست چند سازمان! استعلام جدید بگیرم؟!
    الان من برم معاینه که قراره بفرستن، اصلا چیو معاینه می کنن اونجا؟
    چیکار کنم؟! خواهشا راهنمایی کنید.
    ممنون

با سلام
    سلام برشما
    من شدیدا به راهنماییتون نیاز دارم.
    من می خوام گواهینامه بگیرم و 6 سال پیش معافیت پزشکی گرفتم (از بابت فتق) استعلام گرفتم و بردم آموزشگاه چندتا فرم دادن گفتن یکشنبه بیا افسر امضاء کنه، الان مشکلات من:
    1. من فتقمو عمل کردم، مشکلی تو معاینه پیش میاد؟! الان جای بخیه ها هست ولی فتق کاملا درمان شده!ً
    قانونا قابل ابطال نیست مگر اینکه قانون گفته باشه بشرط عدم عمل یا بهبودی
    2. استعلام معافیت منو زدن بیماری چشم، چرا نمیدونم! اشتباه به این بزرگی اونم از زیر دست چند سازمان! استعلام جدید بگیرم؟!
    قاعدتا باید اصلاح بشه
    الان من برم معاینه که قراره بفرستن، اصلا چیو معاینه می کنن اونجا؟
    معمولا بستگی به بیماری داره.مثلا چشم رو خیلی راحت میشه معاینه کرد. معمولا مدارکو نگاه می کنن و نوع بیماری رو فقط کار دارن که میشه رانندگی کرد یا نه
    ممنون
    خواهش میکنم
    باور نکن تنهائی ات را، من در تو پنهانم تو در من ...

Junior Member

خیلی ممنون، واقعا کمک بزرگی کردید.
    فقط تو آیین نامه ی چند ماه بعد از معافیت من زده:

بند 20- فتق هاي جدار شكم ( داخلي و خارجي) و ديافراگماتيك.

الف) عمل نشده معاف دائم.

ب) عمل شده عود كرده معاف دائم.

ج) عمل شده بدون عارضه منع خدمتي ندارد.

آیا معاینه ی مجدد میشه؟!
    شرمنده هی سوال پیش میاد

نقل قول نوشته اصلی توسط Payam7 نمایش پست ها
    خیلی ممنون، واقعا کمک بزرگی کردید.
    فقط تو آیین نامه ی چند ماه بعد از معافیت من زده:

بند 20- فتق هاي جدار شكم ( داخلي و خارجي) و ديافراگماتيك.

الف) عمل نشده معاف دائم.

ب) عمل شده عود كرده معاف دائم.

ج) عمل شده بدون عارضه منع خدمتي ندارد.

آیا معاینه ی مجدد میشه؟!
    شرمنده هی سوال پیش میاد
    خواهش می کنم
    نه.مشکلی نیست. این بندها یعنی کسی که عمل نکرده یا کرده یا خوب شده حالا تازه میاد درخواست معافیت میده... نه بعدش
    باور نکن تنهائی ات را، من در تو پنهانم تو در من ...

Junior Member

علام شرايط تقاضاي ابطال كارت معافيت پزشكي
    جام جم آنلاين: سازمان وظيفه عمومي نيروي انتظامي شرايط ابطال كارت معافيت پزشكي متقاضيان را كه اكنون بهبود يافته‌اند ، اعلام كرد.

به گزارش فارس، سردار محمدجواد زاده‌كمند در جمع خبرنگاران گفت: تعدادي از مشمولان وظيفه عمومي كه در گذشته در چارچوب قانون خدمت وظيفه عمومي و در سن مشموليت به دليل بيماري‌ هايي كه داشته‌اند ، درخواست معافيت پزشكي كرده و كارت معافيت پزشكي دريافت كرده‌اند و هم‌اكنون به دليل مشكلاتي كه در زمينه استخدام دارند ، تقاضاي ابطال كارت معافيت پزشكي و اعزام به خدمت را داشته‌اند،‌ اين موضوع پس از بررسي ‌هاي لازم به تصويب ستاد كل نيروهاي مسلح رسيده و با رعايت چند شرط با تقاضاي ابطال كارت معافيت اين افراد موافقت شد.
    رئيس سازمان وظيفه عمومي ناجا در ادامه با اعلام اين شرايط افزود: اين افراد بايد سلامت كامل جسمي، روحي، رواني‌شان از سوي شوراي پزشكي سازمان نظام وظيفه عمومي تاييد شود، شرط دوم اين است كه صلاحيت امنيتي مشمولان توسط حفاظت اطلاعات ناجا تاييد شود.
    زاده‌كمند گفت: سن مشمولان زيرديپلم،‌ ديپلم و فوق‌ديپلم حداكثر 30 سال، كارشناسي حداكثر 33 سال، كارشناسي ارشد حداكثر 36 سال و دكتري حداكثر 40 سال بيشتر نباشد. ابطال كارت معافيت پزشكي تنها به شرط انجام خدمت سربازي امكان‌پذير است و اين افراد نمي‌توانند ساير معافيت‌ها را درخواست كنند. همچنين هزينه معاينات تخصصي اين مشمولان به عهده خودشان است.

Junior Member

سوال: با سلام
    من حدود دو سال پیش بعلت مریضی که داشتم توانستم معافیت پزشکی بگیرم والان کاملا" صحیح وسالم و بهبودی پیدا کردم ودر حال حاضر فرزند چهارم ذکور خانواده می باشم و سه تا از برادرانم خدمت کرده وکارت پایان خدمت دارند و همچنین بعلت سن بالای پدرم که 76 سال سن دارد و تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره)می باشد کفالت آنها را بعهده دارم و بعلت کارت پزشکی که دارم نمی توانم کاری پیدا کنم که بتوانم ما یحتاج زندگیم را تامین نمایم آ یا می شود کارت پزشکی را باطل و از معافیتهای دیگر استفاده و یا در نهایت به خدمت مقدس سربازی رفت خواهشمندم راهنماییم کنید.

پاسخ:
    دوست عزیز ابطال كارت معافیت پزشكی با تقدیم درخواست ابطال كارت معافیت به علت بهبودی به ضمیمه نظر یك پزشك عمومی یا متخصص به معاونت وظیفه عمومی نیروی انتظامی امكان پذیره البته تحت شرایطی:
    1- اولین شرط تایید بهبودی و سلامتی شما برای انجام خدمت توسط شورای پزشكی نیروی انتظامی
    2- تائید سازمان حفاظت اطلاعات ناجا
    3- داشتن شرط سنی به این شرح: سن مشمولان زیر دیپلم،‌ دیپلم و فوق دیپلم حداکثر 30 سال ، کارشناسی حداکثر 33 سال، کارشناسی ارشد حداکثر 36 سال و دکتری حداکثر 40 سال بیشتر نباشد.
    چند نكته: 1- معافیت پزشكی تحت شرایطی می تونه مانع استخدام بشه. اول استخدام در نیروهای مسلح و دوم استخدام در شغلی كه به توانایی هایی نیاز دارد كه شما به علت فقدان آن توانایی معاف شده اید. در سایر موارد عدم استخدام شما غیر قانونی است و اگر مرجعی كه شما را استخدام نكرده دولتی باشد شما می توانید از طریق دیوان عدالت اداری به این مسئله اعتراض كنید.
    2- اگر تقاضای ابطال معافیت شما در سازمان وظیفه عمومی تایید نشد می تونید از طریق دیوان عدالت اداری به رای سازمان اعتراض كنید.
    موفق باشید.

Junior Member

سلام . با مدرک کارشناسی ، کارت معافیت پزشکی چشمم در اسفند 90 صادر شده (به صورت قانونی) .
    1 - می خواستم بدونم که آیا با عمل لیزیک کارت معافیتم ابطال می شه .؟ آیا باید 5 سال صبر کنم تا عمل کنم .
    2- اگه عمل لیزیک کردم چند سال بعد برای گرفتن گواهینامه یا تمدید آن ببینند که چشمم سالم شده ، گیر نمیدن که تقلب کردی یا این که کارت معافیت رو بگیرن ؟
    با تشکر فراوان
    ویرایش توسط aapam20 : July 7th, 2012 در ساعت 08:35 PM

Junior Member

پیش فرض لغو معافیت پزشکی

سلام دوستان
    میخواستم بدونم اگه من معافیت پزشکی بگیرم ممکنه وقتی میخوام برم واسه تمدید گواهی نامه (یا هر چی ) معافیتو لغو کنن و بفرستن شورای پزشکی تا دوباره بررسی شه ؟؟؟

پیش فرض پاسخ : لغو معافیت پزشکی

نقل قول نوشته اصلی توسط alir3z4 نمایش پست ها
    سلام دوستان میخواستم بدونم اگه من معافیت پزشکی بگیرم ممکنه وقتی میخوام برم واسه تمدید گواهی نامه (یا هر چی ) معافیتو لغو کنن و بفرستن شورای پزشکی تا دوباره بررسی شه ؟؟؟
    نه،به معافیتت چیکار دارن فوقش یه بار کارتتو ببینن(برای اینکه مطمئن بشن مشکل خدمت نداری).

Member meamari2 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Artificial intelligence

پیش فرض پاسخ : لغو معافیت پزشکی

دوستان خواهش میکنم اگر مطمئن نیستن نظر ندن ..

ببینید شما وقتی میرید معاینه برای تمدید گواهینامه دکتر ازتون مدرکی میخواد که وضعیت ن.و تون رو مشخص کنه و شما وقتی کارت معافیت رو نشون دیگه خودش نمیتونه سلامت شما رو تایید کنه شما رو معرفی میکنه به پزشک متعمد نظام وظیفه برای معاینه مثلا من شهرستان بودم منو معرفی کرد به مرکز استان برای معاینه .

حالا وقتی شما میرید پیش اون پزشک اون نگاه میکنه مثلا میبینه لیزیک کردید ، عملا احتمالش کمه ولی قانونا می تونه شما رو معرفی کنه به ن.و و بگه ایشون خوب شده .
    این روالی بود که هفته پیش خود بنده طی کردم برای تمدید گواهینامه .

قصدم نگران کردن دوستان نیست فقط خواستم بگم احتیاط کنید بهرحال 2 سال سربازی هست اصلا ارزش حتی 1 درصد ریسک کردن رو نداره .

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)