صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 13

موضوع: درخواست ویزای آمریکا برای شرکت در کنفرانس

navidmozafari
    Guest

پیش فرض درخواست ویزای آمریکا برای شرکت در کنفرانس

با عرض سلام خدمت دوستان
    من دانشجوی فوق سازه ام.مقاله من در کنفرانس AIAAپذیرفته شده (دانشجوهای عمران،مکانیک و هوافضا میدونن این معتبرترین کنفرانس دنیا در زمینه های مهندسی ای که گفتم).میخواستم در مورد مدارک و اینکه کجا برای ویزا اقدام کنم منو راهنمایی کنین؟سال آینده میخوام اونجا ادامه تحصیل بدم الان با دعوتنامه کنفرانس شانس بیشتر برای ویزا دارم یا بعدا برای ویزای دانشجویی؟ کنفرانس 18 فروردین 87 شروع میشه آخرین فرصت برای اولین اقدام من کی؟

ApplyAbroad Champion
    Bita آواتار ها

پیش فرض پاسخ : درخواست ویزای آمریکا برای شرکت در کنفرانس

متاسفانه باید بگم که شانس رفتن برای کنفرانس برای بیشتر رشته ها خیلی خیلی کمه. طبق قوانین تحریم، انتقال مطالب علمی به ایران در بسیاری از رشته ها ممنوع میباشد. و چون در کنفرانس شما به مطالب علمی آمریکا دستیابی پیدا میکنید، قانونا نمیتونن بهتون ویزا بدن. مگر اینکه کسی را میشناسید که در رشته تون برای ارایه مقاله به آمریکا آمده باشه.

Junior Member

سلام
    شانستون براي ويزاي تحصيل بالاست.
    ريجكت شدن براي يكبار براتون يه امتياز منفيه

Junior Member

سلام بيتا،

در مورد اينكه گفتي انتقال علمي در بعضي از رشته ها به ايران ممنوعه. آيا جايي خوندي يا از بچه ها شنيدي؟
    اگر زمينه هايي كه انتقال ممنوعه رو بگي يا لينكش بفرستي ممنون مي شم.

Junior Member

سلام
    اگر انتقال مطالب علمی به ایران ممنوع باشه ، چرا اینهمه ویزای دانشجویی صادر می کنند و کلی هم تلاش می کنند که Social Tie به ایران رو مطمئن بشند؟! بالاخره دانشجویی که میره US درس میخونه ممکنه برگرده و مقدار <علمی> که با خودش میاره خیلی بیشتر از یه کنفرانس علمیه که همه میدوند توش خبری نیست!

پ.ن. احتمال ویزا گرفتن برای کنفرانس خیلی کمه ، به نظر من هم خودت رو خسته نکن! همون F1 بری بهتره

خوش باشید
    قاصد روزان ابری، داروک ... کی‌ می‌رسد باران ؟

ApplyAbroad Champion
    Bita آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Reza_b
    سلام
    اگر انتقال مطالب علمی به ایران ممنوع باشه ، چرا اینهمه ویزای دانشجویی صادر می کنند و کلی هم تلاش می کنند که Social Tie به ایران رو مطمئن بشند؟! بالاخره دانشجویی که میره US درس میخونه ممکنه برگرده و مقدار <علمی> که با خودش میاره خیلی بیشتر از یه کنفرانس علمیه که همه میدوند توش خبری نیست!

پ.ن. احتمال ویزا گرفتن برای کنفرانس خیلی کمه ، به نظر من هم خودت رو خسته نکن! همون F1 بری بهتره

خوش باشید
    این موضوع یک کمی پیچیده است. برای اینکه به نظر من چند تا قانون ضد و نقیض وجود داره (این قانونها جای خاصی نوشته نشده، و بر اساس تجربیات من و کسانی که من میشناسم است.). یک قانون برای همه دانشجویان تمام دنیاست و اون اینه که موقع گرفتن ویزا باید ثابت کنن به کشورشون بر میگردن و برای این تنظیم شده که مردم به بهانه تحصیل به کشورشان مهاجرت نکنن. یک قانون تحریم هم وجود داره که مختص به ایرانیهاست و باید هر کاری که باعث تبادل علمی با ایران (در بیشتر رشته ها) میشه را جلوگیری کنن. بنابراین کنسول توی سفارت باید مطمئن شه که شما به کشورتان بر میگردین ولی در عین حال میدونه به نفع آنها هم نیست که شما بر گردین!!! به طور آماری، احتمال برگشت دانشجوهایی ایرانی که توی آمریکا درس میخونن خیلی پایینه. بنابراین، دانشجویان ایرانی،به احتمال زیاد، باعث تبادل علمی نمیشن. ولی اگر برای کنفرانس آمده باشید احتمال بازگشتتون 100% است بنابراین احتمال ریجکتتون هم نزدیک به 100% است.

باید بگم که اگر ریجکت بشین به خاطر کنفرانس، خیلی تاثیر منفی برای اقدام مجددتون نمیگذاره، برای اینکه خودشان میدونن که داستان چیه! من یکی را میشناسم که برای کنفرانس میخواست اقدام کنه و دو بار ریجکتش کردن. ولی وقتی برای ویزای دانشجویی اقدام کرد، کنسول تا فهمید دلیل ریجکت کنفرانس بوده، بلافاصله گفت That's fine و ویزا را صادر کرد.

ApplyAbroad Champion
    Bita آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط lili
    سلام بيتا،

در مورد اينكه گفتي انتقال علمي در بعضي از رشته ها به ايران ممنوعه. آيا جايي خوندي يا از بچه ها شنيدي؟
    اگر زمينه هايي كه انتقال ممنوعه رو بگي يا لينكش بفرستي ممنون مي شم.
    برای دیدن لیست رشته ها این موضوع را ببینید: http://www.applyabroad.org/forum/index.php?topic=78.0

navidmozafari
    Guest

با عرض سلام
    این انتقال علمی که میگین فقط به چند تا رشته خاص مثل :مهندسی شیمی (فکر کنم فقط گرایش پتروشیمی)،مهندسی هوافضا ،فیزیک هسته ای و رشته های مرتبط با صنایع هوافضا و صنایع هسته ای محدودمیشه .تا اونجا که من میدونم به عمران و سازه هیچ ربطی نداره .فکر نکنم تا الان حتی یه نفر و دیده باشین که برای رشته هوافضا یا فیزیک هسته ای پذیرش گرفته باشه و رفته باشه (با اون نوابغی که خود آمریکاییها ردیابیشون میکنن و خودشون دعوتشون میکنن که انگشت شمارن کاری ندارم) ولی رشته های دیگه هر سال تعداد خیلی خیلی زیادی با اقدامات خودشون میرن برای ادامه تحصیل.
    بالاخده من درخواست ویزا بکنم یا نه؟ اساسا اگه ریجکت بشم روی ویزای دانشجویی چه تاثیری میذاره؟ اعتبار کنفرانس هیچ اهمیتی برای صدور ویزا نداره؟

من فكر نمي كنم اينقدرا هم وضع بد باشه. من يك گروه ١٠ نفره از پزشكان ايراني رو ميدونم كه ٣ هفته پيش همگي از دبي براي كنفرانس علمي پذيرش گرفتن. مصاحبه شون هم خيلي راحت بوده.

Junior Member

سلام

بچه ها الان وضعیت ویزا تو قبرس چطوره؟ من یه مقاله تو یه کنفرانس معتبر امریکا با یکی از استادای امریکا دادم و مقالم پذیرفته شده. الان استاده بهم ایمیل زد و گفت میخوای بری یا نه؟ نمیدونم برم یا نه. به نظر شما به ریسکش میارزه؟ کسی از بچه ها که اخیرا سفارت بودن تجربه ای در این زمینه دارن؟

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)