صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 18 , از مجموع 18

موضوع: خواندن رشته ریاضی و فیزیک به طور همزمان

Junior Member

پیش فرض پاسخ : خواندن رشته ریاضی و فیزیک به طور همزمان

البته هیج کاری نشد نداره اما واقعا درک بچه های مهندسی از رشته های علوم پایه معمولا محدوده...ذهنیت ریاضی محض با مهندسی از زمین تا اسمون تفاوت داره ...شاید کسی که ریاضی میخونه بتونه همزمان فیزیک بخونه ( در سطح لیسانس) و یا بالعکس ...که حتی این هم کار به شدت سختیه ..من فقط دو نفر رو دیدم که این کارو کردن ..

یکی از هم رشته ای های خودم در belgium که این شخص واقعا ادم استثنایی و عجیبی بود و در روز حداقل 10 ساعت درس میخوند و به طور معمول در شبانه روز 3-4 ساعت می خوابید ..و در کنار فیزیک ریاضی هم میخوند و معدلش در حدود 19 و نود صدوم در هر دو رشته بود

و نفر بعدی هم که واقعا درخشان بود و به شدت درس خون و با پایه بسیار عالی در هر دو رشته که یک سال ادامه داد اما به حدی بهش فشار اومد و بی خوابی کشید که از هر دو رشته انصراف داد و رفت علوم سیاسی خوند ! ;D

من با نظر جتاب پینک فلوید کاملا موافقم البته به صورت عکس ;D چون فکر میکنم رشته سخت تر از فیزیک ..ریاضیه

And I shall be a LADY...

نقل قول نوشته اصلی توسط Pink Floyd
    درود
    زندگی تو بکن.
    آلوده این ریاضی یا بدتر از اون فیزیک نشو که کسی نه در دنیا نه در آخرت خیری ازش ندیده
    جدی... راست میگه دوستمون... خودتون رو آلوده ریاضی و فیزیک نکنید... همون مهندسی خوبه به خدا... ;D واللللللللللللللللللللللل للللللللللللللا....
    شب تاریک و بیم موج و گردابی چنین هایل / کجا دانند حال ما سبکباران ساحل ها
    همه چیز به دست خداست و تو دست خدایی...<br />http://sites.google.com/site/saeedmirshekari/home

Junior Member

اولا من خوشحالم یکی پیدا شد پی به ارزش علوم پایه برد و می خواد علوم پایه بخونه! بعد هم خدمت این دوستمون عرض کنم که من لیسانسم مهندسی کنترل بوده (که مثلا بیشترین میزان ریاضی رو تو مهندسی ها داره) فوقم با تقریب خوبی فیزیک و الانم سال یک دکترای زیاضیم. واسه همین یه دید نسبتا اولیه ای به هر کدوم از این رشته ها دارم

من واقعا نمی دونم شما چقدر از این دو تا رشته شناخت داری ولی این یه واقعیته که هم فیزیک و هم ریاضی خیلی مشکل تر از هر مهندسی ای هستند. سخت ترین درس های دوره لیسانس من (من یکی دو تا درس ارشد برق هم گرفتم) اصلا قابل مقایسه با درس های ریاضی یا فیزیک نیستند. مثلا من این ترم یه درس آنالیز حقیقی دارم که اولش فکر می کردم این که چیزی نیست همون دلتا اپسیلون دبیرستانه ولی الان واقعا اشکم رو در آورده. تازه آنالیز حقیقی واقعا جلو درس هایی مثل توپولوژی و آنالیز تابعی و هندسه دیفرانسیل چیزی نیست. درس های دوره فوقم هم حتی ساده ترین ها شون مثل فیزیک آماری با دقت خوبی عمیق تر و مشکل تر از درس های مهندسی اند به نظرم. من این ترم یه درس ریاضی دیگه هم دارم که تانسور و از این داستاناس و چیز خاصی نیست واقعا. بعد این درس رو دانشجوهای مهندسی مکانیک (که ریاضیشون از صنایعی ها معمولا بهتره) هم می تونن بر دارن. دانشجو های رشته ریاضی همه خوشحالند که چه درس آسونیه راحت A می گیریم این مکانیکی ها ناراحت که این چی بود ما گرفتیم ممکنه پاس نشه اصلا.

پس به نظرم قبل این که به یکی از این دو تا رشته بری خوب تحقیق کن در مورد انتخابی که داری می کنی و مطمئن شو می دونی چی منتظرته.

در مورد همزمان خوندن دو تا رشته هم من تو دوره لیسانس زیاد دیدم کسایی که این کار رو کردن. در دوره فوق و دکترا راستش ندیدم و توصیه نمی کنم. به نظرم فشار زیادی به آدم میاره. اما یه کاری که می تونی بکنی اینه که دنبال برنامه های بین رشته ای باشی که به تو اجازه می دن بخش هایی ار هر دو رشته رو بخونی که به دردت می خوره (مثلا UC Davis) یه دوره دکتری computational science داره که توش دانشجو های درس های ریاضی کاربردی و فیزیک حالت جامد رو با هم بر می دارن. یه روش دیگه هم کار کردن رو موضوعاتیه که تو هر دو تا رشته مطرح اند مثل mathematical physics یا dynamical systems که عملا باعث می شه کلی واحد از هر کدوم از دو رشته بر داری.

Junior Member

البته یه چیزی رو هم بگم.

تا اونجا که من می دونم یه زیر شاخه صنایع / ریاضی یعنی Operations Research هست که زیاد ریاضی داره و واسه همین هم خود صنایعی ها زیاد طرفش نمی رن و جاش برای بچه های ریاضی گزینه خوبیه. تو خیلی دپارتمان های ریاضی می تونی استاد هایی رو پیدا کنی که رو این زمینه کار می کنند. حالا که ریاضی دوست داری به نظرم برات گزینه خوبیه!

نقل قول نوشته اصلی توسط ha3ib
    اولا من خوشحالم یکی پیدا شد پی به ارزش علوم پایه برد و می خواد علوم پایه بخونه! بعد هم خدمت این دوستمون عرض کنم که من لیسانسم مهندسی کنترل بوده (که مثلا بیشترین میزان ریاضی رو تو مهندسی ها داره) فوقم با تقریب خوبی فیزیک و الانم سال یک دکترای زیاضیم. واسه همین یه دید نسبتا اولیه ای به هر کدوم از این رشته ها دارم

من واقعا نمی دونم شما چقدر از این دو تا رشته شناخت داری ولی این یه واقعیته که هم فیزیک و هم ریاضی خیلی مشکل تر از هر مهندسی ای هستند. سخت ترین درس های دوره لیسانس من (من یکی دو تا درس ارشد برق هم گرفتم) اصلا قابل مقایسه با درس های ریاضی یا فیزیک نیستند. مثلا من این ترم یه درس آنالیز حقیقی دارم که اولش فکر می کردم این که چیزی نیست همون دلتا اپسیلون دبیرستانه ولی الان واقعا اشکم رو در آورده. تازه آنالیز حقیقی واقعا جلو درس هایی مثل توپولوژی و آنالیز تابعی و هندسه دیفرانسیل چیزی نیست. درس های دوره فوقم هم حتی ساده ترین ها شون مثل فیزیک آماری با دقت خوبی عمیق تر و مشکل تر از درس های مهندسی اند به نظرم. من این ترم یه درس ریاضی دیگه هم دارم که تانسور و از این داستاناس و چیز خاصی نیست واقعا. بعد این درس رو دانشجوهای مهندسی مکانیک (که ریاضیشون از صنایعی ها معمولا بهتره) هم می تونن بر دارن. دانشجو های رشته ریاضی همه خوشحالند که چه درس آسونیه راحت A می گیریم این مکانیکی ها ناراحت که این چی بود ما گرفتیم ممکنه پاس نشه اصلا.

پس به نظرم قبل این که به یکی از این دو تا رشته بری خوب تحقیق کن در مورد انتخابی که داری می کنی و مطمئن شو می دونی چی منتظرته.

در مورد همزمان خوندن دو تا رشته هم من تو دوره لیسانس زیاد دیدم کسایی که این کار رو کردن. در دوره فوق و دکترا راستش ندیدم و توصیه نمی کنم. به نظرم فشار زیادی به آدم میاره. اما یه کاری که می تونی بکنی اینه که دنبال برنامه های بین رشته ای باشی که به تو اجازه می دن بخش هایی ار هر دو رشته رو بخونی که به دردت می خوره (مثلا UC Davis) یه دوره دکتری computational science داره که توش دانشجو های درس های ریاضی کاربردی و فیزیک حالت جامد رو با هم بر می دارن. یه روش دیگه هم کار کردن رو موضوعاتیه که تو هر دو تا رشته مطرح اند مثل mathematical physics یا dynamical systems که عملا باعث می شه کلی واحد از هر کدوم از دو رشته بر داری.
    من هم به عنوان یه فیزیک پیشه ی کوچکترین فرمایش شما و پینک فلوید رو تایید میکنم، واقعا همینطوره که دوستان گفتند... حلوای لنترانی تا نخوری ندانی...
    همه چیز به دست خداست و تو دست خدایی...<br />http://sites.google.com/site/saeedmirshekari/home

Member

در انیستیتوی پلی تکنیک دانشگاه نیویورک
    این فقط یکی از جاهاست البته میشه تو بیشتر دانشگاه های آمریکای شمالی به شکل Major و Minor خوندش اما Double Major خیلی سخته ولی کاملا ممکنه(اگه به دانشگاه ثابت کنید مثلا با شرکت و رتبه اوردن در مسابقات ریاضی که بین دانشگاه ها برگزار میشه)

Junior Member dpicollege آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Software Eng & Information Security

سلام ایا گرفتن 2 تا لیسانس در ایران برای پذیرش فوق در خارج از کشور تاثیری داره؟
    I AM NEVER REST

ApplyAbroad Veteran
    m.arash آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics , IUT

نقل قول نوشته اصلی توسط dpicollege نمایش پست ها
    سلام ایا گرفتن 2 تا لیسانس در ایران برای پذیرش فوق در خارج از کشور تاثیری داره؟
    سلام با توجه به عنوان تاپیک و ارسال پستتون در این بخش من خودم این نتیجه رو می گیرم که شما منظورتون از دو تا لیسانس, لیسانس در رشته های ریاضی و فیزیک هست! (اگر این طوری نیست بهتره سوالتون رو در تاپیک بررسی شانس پذیرش و بورس با توجه به رزومه و سایر شرایط در یکی از دو زیرگروه موجود در این انجمن با توجه به رشته ای که در فوق میخاین پذیرش بگیرین مطرح کنید. )

پاسخ:
    راسش جواب این سوال سخته! بستگی داره چه تاثیری مدنظرتون باشه؟!! اما به طور کل اگر دو لیسانس هم زمان باشند خوب این یک امتیاز خوب در رزومه شما محسوب میشه هرچند این موارد در دانشگاههای خارج به ندرت اتفاق میوفته اما با توجه به تجربه یکی از دوستان که به طور هم زمان هم لیسانس ریاضی گرفت و هم فیزیک, به گفته خودش این باعث شد که راحت تر بتونه در مقطع فوق در یکی از تاپ ترین دانشگاههای کانادا در گرایش فیزیک محاسباتی پذیرش بگیره! می گفت استادی که باهاش کار می کنه زمان اپلای و ارتباط با استاد از این موضوع خیلی راضی بوده خب البته به طبع واقعا دانشجوی کاملی بود از لحاظ سایر شرایط عرض می کنم!!!

اگر هم منظورتون هم زمان نبودن دو لیسانس هست من واقعا نمی دونم چه تاثیری خواهد داشت.
    We are always getting ready to live but never living

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)