صفحه 1 از 43 1234567891011 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 428

موضوع: Ruhr Universität Bochum

Junior Member vhb آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    الکترونیک

پیش فرض Ruhr Universität Bochum

سلام
    از دوستان عزیز خواهش می کنم که تجربیات و راهنمایی های ارزشنمدشون رو درباره دانشگاه بوخوم (Ruhr University of Bochum) در این تاپیک به اشتراک بذارند. برای شروع من رتبه این دانشگاه رو بررسی کردم و دیدم که رتبه خوبی در بین بقیه دانشگاه های آلمان داره:

http://www.shanghairanking.com/Count...?param=Germany
    http://www.shanghairanking.com/Insti...%20of%20Bochum

و همینطور رتبه 354 رو در topuniversity داره.
    دوستانی که از این دانشگاه پذیرش دارند لطفا راهنمایی کنند. این دانشگاه از نظر برق در چه سطحی هست؟ یا قابل مقایسه با دانشگاه های دارمشتاد و اشتوتگار هست؟
    بسیار ممنون
    ویرایش توسط MMoHH : January 4th, 2014 در ساعت 06:03 PM
    روزگار، آینه را محتاج خاکستر کند.

Senior Member esf11 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : همه سوالات شما درباره پذیرش از دانشگاه بوخوم Ruhr University of Bochum

شما مطمینید به انگلیسی کورس برق ارایه میشه در این دانشگاه؟
    من computational engineering پذیرش دارم از اینجا ولی ندیدم برق بگیرن. سال های قبل چنتا برقی اومده بودن computational engineering میخوندن. حالا چه ربطی داره این 2 رشته به هم من نمیدونم، و چرا بهشون پذیرش دادن را هم باز من نمیدونم!

رشته و دانشگاه
    الکترونیک

پیش فرض پاسخ : همه سوالات شما درباره پذیرش از دانشگاه بوخوم Ruhr University of Bochum

نقل قول نوشته اصلی توسط esf11 نمایش پست ها
    شما مطمینید به انگلیسی کورس برق ارایه میشه در این دانشگاه؟
    من computational engineering پذیرش دارم از اینجا ولی ندیدم برق بگیرن. سال های قبل چنتا برقی اومده بودن computational engineering میخوندن. حالا چه ربطی داره این 2 رشته به هم من نمیدونم، و چرا بهشون پذیرش دادن را هم باز من نمیدونم!
    ببخشید حواسم نبود، همون رشته Computational مد نظرم بود. مگه در رشته Computational چه مواردی تدریس می شه که شما می فرمایید این رشته از رشته برق خیلی فاصله داره؟
    من یک خلاصه از این رشته خوندم در مورد مدلینگ ریاضی و کامپیوتری مسائل گفته بود که چطور مسائل رو با این رشته می شه حل کرد.

نقل قول نوشته اصلی توسط vhb نمایش پست ها
    ببخشید حواسم نبود، همون رشته Computational مد نظرم بود. مگه در رشته Computational چه مواردی تدریس می شه که شما می فرمایید این رشته از رشته برق خیلی فاصله داره؟
    من یک خلاصه از این رشته خوندم در مورد مدلینگ ریاضی و کامپیوتری مسائل گفته بود که چطور مسائل رو با این رشته می شه حل کرد.
    http://compeng.rub.de/index.php?opti...d=59&Itemid=44
    3 ترمشه
    بیشتر واسه مکانیکه. واقعا هم نمیدونم چرا به عمرانیا هم پذیرش میدن!! حتی ضنایعی ها و برقی ها!!!!!!!!!

رشته و دانشگاه
    الکترونیک

http://compeng.rub.de/index.php?opti...d=59&Itemid=44
    3 ترمشه
    بیشتر واسه مکانیکه. واقعا هم نمیدونم چرا به عمرانیا هم پذیرش میدن!! حتی ضنایعی ها و برقی ها!!!!!!!!!
    ممنون،
    درسته ولی فکر می کنم هر دانشگاهی این رشته رو تو یک زمینه خاص ارائه می ده. مثل رشته مکاترونیک، که برخی دانشگاه ها بیشتر روی فیلد های مکانیکی اون تمرکز می کنند و برخی دیگه روی فیلد های الکتریکی اون تمرکز می کنند.
    مثلا دانشگاه نورنبرگ فکر می کنم یکم قضیه اش فرق می کنه:
    http://www.ce.uni-erlangen.de/prospe...ams-structure/
    شما نظرتون چی هست؟

نقل قول نوشته اصلی توسط vhb نمایش پست ها
    ممنون،
    درسته ولی فکر می کنم هر دانشگاهی این رشته رو تو یک زمینه خاص ارائه می ده. مثل رشته مکاترونیک، که برخی دانشگاه ها بیشتر روی فیلد های مکانیکی اون تمرکز می کنند و برخی دیگه روی فیلد های الکتریکی اون تمرکز می کنند.
    مثلا دانشگاه نورنبرگ فکر می کنم یکم قضیه اش فرق می کنه:
    http://www.ce.uni-erlangen.de/prospe...ams-structure/
    شما نظرتون چی هست؟
    نه من اینطور فک نمیکنم. فک میکنم هدف فقط جذب دانشجوست و خود دانشجوی صنایع یا برق نباید اینجاها اپلای کنن.(نظر من)

رشته و دانشگاه
    الکترونیک

نه من اینطور فک نمیکنم. فک میکنم هدف فقط جذب دانشجوست و خود دانشجوی صنایع یا برق نباید اینجاها اپلای کنن.(نظر من)
    ممنون،
    ولی توضیحاتی که در سایت ایرلاگن زده کمی با اون چیزی که در بوخوم تدریس می شه فرق می کنه:

Computational Engineering is an acknowledged subject which addresses the solution of physical problems in science and industry by means of mathematical models and computer systems.

و کورس هایی رو هم که تعیین کردند کمی متفاوت هست:

The study plan tailored individually for each student will include adequate course work in:
    • Computer science (e.g. algorithms, software engineering, computer architecture)
    • Mathematics (e.g. two years of engineering mathematics, numerical analysis, numerical linear algebra)
    • An application field from engineering or physical science: (e.g., thermo and fluid dynamics, computational mechatronics, computational optics, automation and control or information technology)

Member aramas آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ruhr-Bochum, Materials science and simulation

من رشته مهندسی مواد و شبیه سازی پذیرش گرفتم. فکر نمی کنم اونها بی حساب کتاب کار کنن. اگه دقت کرده باشید، رشته های شبیه سازی و Computational جزو مستر2.0 حساب میشن. اگه فرصت کردید، حتما توضیحات مربوط به دوره های مستر 2.0 رو بخوانید تا منظورشون رو از این انتخاب دانشجو متوجه بشید(http://www.ruhr-uni-bochum.de/master2-0/index_en.html). من خلاصه براتون میگم ولی کافی نیست. این دوره ها بصورت کارگروه های تخصصی هست که متخصصین از چند رشته در کنار هم یک پروژه تحقیقاتی مهم رو تحلیل کرده و پیش می برند. تو این رشته ها پیشرفت انفرادی بی معناست. مثلا تو رشته مهندسی مواد و شبیه سازی که من پذیرش دارم، همزمان با من که رشته ام مهندسی متالورژی هستش، بچه های رشته شیمی، فیزیک و مکانیک و حتی کامپیوتر و نانو تکنولوژی هم هستن که این مجموعه با همکاری هم به طراحی برنامه نویسی و بهینه سازی فرآیندهای ساخت یک آلیاژ یا دستگاه یا ...، از صفر تا 100 می پردازند و سعی بر این هست که تا حد امکان در وقت و هزینه در مقایسه با روش های قدیمی، صرفه جویی بشه(با شبیه سازی فرآیندها). آینده این رشته ها فقط توی مراکز تحقیقاتی و دانشگاه هاست. کسانی که دنبال شغل های انفرادی درآمدزا هستن، ممکنه خیلی تو این جاها موفق نباشن، البته قطعا پروژه های این رشته ها خیلی خاص و پردرآمد هستن، چون هنوز 2 یا 3 ساله که تو دنیا دانشگاه ها شروع به برگزاری چنین دوره هایی کردن و خیلی جدیده. البته قطعا کسانی که در این دوره ها مدرک بگیرن، یه سر و گردن نسبت به سایر رشته های قدیمی بالاتر خواهند بود(برای استخدام و کاریابی)، چون امروزه گرایش زیادی به برنامه نویسی و بهینه سازی فرآیندها با برنامه های کامپیوتری بوجود آمده(چه در ایران و چه در خارج، همه دنبال هزینه کمتر و کارایی بیشتر هستند).این چیزی بود که من از این دوره های مستر2 برداشت کردم. اگه خودتون هم بیشتر مطالعه کنید، بهتر متوجه می شوید.
    موفق باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط aramas نمایش پست ها
    من رشته مهندسی مواد و شبیه سازی پذیرش گرفتم. فکر نمی کنم اونها بی حساب کتاب کار کنن. اگه دقت کرده باشید، رشته های شبیه سازی و Computational جزو مستر2.0 حساب میشن. اگه فرصت کردید، حتما توضیحات مربوط به دوره های مستر 2.0 رو بخوانید تا منظورشون رو از این انتخاب دانشجو متوجه بشید(http://www.ruhr-uni-bochum.de/master2-0/index_en.html). من خلاصه براتون میگم ولی کافی نیست. این دوره ها بصورت کارگروه های تخصصی هست که متخصصین از چند رشته در کنار هم یک پروژه تحقیقاتی مهم رو تحلیل کرده و پیش می برند. تو این رشته ها پیشرفت انفرادی بی معناست. مثلا تو رشته مهندسی مواد و شبیه سازی که من پذیرش دارم، همزمان با من که رشته ام مهندسی متالورژی هستش، بچه های رشته شیمی، فیزیک و مکانیک و حتی کامپیوتر و نانو تکنولوژی هم هستن که این مجموعه با همکاری هم به طراحی برنامه نویسی و بهینه سازی فرآیندهای ساخت یک آلیاژ یا دستگاه یا ...، از صفر تا 100 می پردازند و سعی بر این هست که تا حد امکان در وقت و هزینه در مقایسه با روش های قدیمی، صرفه جویی بشه(با شبیه سازی فرآیندها). آینده این رشته ها فقط توی مراکز تحقیقاتی و دانشگاه هاست. کسانی که دنبال شغل های انفرادی درآمدزا هستن، ممکنه خیلی تو این جاها موفق نباشن، البته قطعا پروژه های این رشته ها خیلی خاص و پردرآمد هستن، چون هنوز 2 یا 3 ساله که تو دنیا دانشگاه ها شروع به برگزاری چنین دوره هایی کردن و خیلی جدیده. البته قطعا کسانی که در این دوره ها مدرک بگیرن، یه سر و گردن نسبت به سایر رشته های قدیمی بالاتر خواهند بود(برای استخدام و کاریابی)، چون امروزه گرایش زیادی به برنامه نویسی و بهینه سازی فرآیندها با برنامه های کامپیوتری بوجود آمده(چه در ایران و چه در خارج، همه دنبال هزینه کمتر و کارایی بیشتر هستند).این چیزی بود که من از این دوره های مستر2 برداشت کردم. اگه خودتون هم بیشتر مطالعه کنید، بهتر متوجه می شوید.
    موفق باشید.
    ممنون از توضیحاتتون دوست عزیز. اما ببینید شما 1 سر بزنید به دانشجویان این رشته بزنید متوجه میشید مثلا 60 درصد مکانیکن 30 درصد عمران 6 درصد صنایع 3 درصد برق و 1 درصد غیره. این دوره زیره نظر دانشکده عمران برگزار میشه اما واحدها بسیار نزدیکن به واحدهایی که یه مهندس مکانیک در ایران پاس میکنه. یعنی مهندسه برقه هم باید اینا را که اجباریه پاس کنه!!! مثلا کانتینیوم و المان محدود!!! حالا من نمیتونم درک کنم یه برقی چه طوری باید اینارو پاس کنه!!!! یا حتی یه صنایعی و حتی همون عمرانیه!!! اینا فقط از نظر من مناسبه یه مکانیکیه.

Member aramas آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ruhr-Bochum, Materials science and simulation

ممنون از توضیحاتتون دوست عزیز. اما ببینید شما 1 سر بزنید به دانشجویان این رشته بزنید متوجه میشید مثلا 60 درصد مکانیکن 30 درصد عمران 6 درصد صنایع 3 درصد برق و 1 درصد غیره. این دوره زیره نظر دانشکده عمران برگزار میشه اما واحدها بسیار نزدیکن به واحدهایی که یه مهندس مکانیک در ایران پاس میکنه. یعنی مهندسه برقه هم باید اینا را که اجباریه پاس کنه!!! مثلا کانتینیوم و المان محدود!!! حالا من نمیتونم درک کنم یه برقی چه طوری باید اینارو پاس کنه!!!! یا حتی یه صنایعی و حتی همون عمرانیه!!! اینا فقط از نظر من مناسبه یه مکانیکیه.
    بله، تو لیست واحدهای درسی ما هم چندتا واحد فیزیک محض هست که قراره در ترم اول من شروع کنم به گذروندن واحدهای فیزیک کوانتوم و...، تازه واحدهای برنامه نویسی C++ و لینوکس هم هست. من فکر می کنم این رشته ها برای اینه که دانشجو رو از اون تخصص تک رشته ای در بیارن و اونو در توانایی اظهار نظر کردن در رشته های مرتبط اش در پروژه ها، توانمند کنن. مثلا من الان دارم تو ایران میرم کلاس مقدماتی برنامه نویسی C++ و تو روزهای اول خیلی برام سخت بود که بتونم به راحتی مثل بقیه بچه ها که رشته شون نرم افزار بود، برنامه بنویسم. اما الان یه خورده راحت تر شده و باعث شده تا یه خورده توانایی تجزیه و تحلیل های محاسباتی و الگوریتمیک ام ارتقا پیدا کنه(خصوصا من که دو سال هست دست به ریاضیات نزده ام)و فکر میکنم هدف دانشگاه هم از این کار گسترش دادن مهارت های افراد در چند شاخه دیگر، به جز تخصص خودشون هستش(الان همه دنبال رشته های دیگه هم هستن و چندتا مدرک دیگه هم میگیرن ولی این رشته ها مثل یک تیر و چند نشان هستش). قطعا واحدهایی که شما فرمودید خیلی برای دانشجویان اون رشته های غیرمکانیکی می تونه سخت باشه، ولی بالاخره یاد میگیرن و قدرتشون در زمینه های دیگه از قبل بیشتر میشه. همونطور که عرض شد، این رشته ها(مستر2) با بقیه رشته های معمولی که فقط در امتداد دوره لیسانس ادامه داده می شن، متفاوته و بایستی عاشق کسب علم و دانش و تحقیق باشید تا بهتون خوش بگذره. ما ایرانی ها چون در ایران شرایط تحصیل فرق داره، فقط دنبال این هستیم که زودتر مدرک رو بگیریم و پول دربیاریم. ولی من احساس می کنم اگه برم اونجا، شرایط طوری برنامه ریزی شده که با درس خوندن به معنای "علاقه ی به درس خوندن و نه مدرک گرایی" آشنا میشم و یه چیزی یاد میگیرم.وگرنه من برای ترم بهمن گذشته، در رشته ارشد مکانیک ساخت و تولید در پردیس کیش دانشگاه تهران هم قبول شدم. اگه می خواستم دنبال مدرک برم، در حال حاضر در ایران بهتر از این دانشگاه و این مدرک پیدا نمی کردم. اما نرفتم تا انشاا... برم اونجا و به معنای واقعی درس بخونم. امیدوارم که اینطور بشه.

صفحه 1 از 43 1234567891011 ... آخرینآخرین